ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

OΣΚΑΡ 2011 (με μια ελληνική υποψηφιότητα!)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Τέρψη

Αριθμός μηνυμάτων : 8173
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OΣΚΑΡ 2011 (με μια ελληνική υποψηφιότητα!)   Τρι Ιαν 25, 2011 11:21 pm

Τον πρωταγωνιστή τον Rochester, δηλαδή τον τυφλό dunato gelio

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 46214
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OΣΚΑΡ 2011 (με μια ελληνική υποψηφιότητα!)   Τρι Ιαν 25, 2011 11:22 pm

πωπω τι μου θυμισες, εχω κατι χρονια να διαβασω Τζεην Ειρ...ισως απ το γυμνασιο...μπορει και λυκειο δεν ειμαι σιγουρη...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
Τέρψη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OΣΚΑΡ 2011 (με μια ελληνική υποψηφιότητα!)   Τρι Ιαν 25, 2011 11:25 pm

Ναι φοβερή ιστορία και η ταινία φαίνεται καλή:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OΣΚΑΡ 2011 (με μια ελληνική υποψηφιότητα!)   Τρι Ιαν 25, 2011 11:31 pm

ο Ροτσεστερ δεν υποτιθεται οτι ηταν ασχημος στο βιβλιο??? Suspect

Καλη φαινεται, μ εψησες τωρα....η σκηνη με το αλογο ηταν σαν να ξεπεταχτηκε απ το βιβλιο!!!!!!

Τέρψη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OΣΚΑΡ 2011 (με μια ελληνική υποψηφιότητα!)   Τρι Ιαν 25, 2011 11:40 pm

xezoulina έγραψε:
ο Ροτσεστερ δεν υποτιθεται οτι ηταν ασχημος στο βιβλιο??? Suspect

Καλη φαινεται, μ εψησες τωρα....η σκηνη με το αλογο ηταν σαν να ξεπεταχτηκε απ το βιβλιο!!!!!!

Και η Jane και ο Rochester υποτίθεται είναι άσχημοι, όχι απλά μέτριοι, άσχημοι. Αλλά σε καμία εκδοχή δεν έχουν πάρει δυο αντικειμενικά άσχημους για τους ρόλους γιατί δεν είναι εμπορικό σαν επιλογή. Στην καλύτερη των περιπτώσεων είναι άσχημος ο ένας από τους δύο. Αν έχεις ψηθεί όντως, να δεις την σειρά του bbc 2006 η οποία τα σπάει. Έχει κάποια σημεία ασύμφωνα με το βιβλίο, αλλά είναι φοβερή και οι ηθοποιοί δίνουν και οι δύο ρέστα.

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OΣΚΑΡ 2011 (με μια ελληνική υποψηφιότητα!)   Τρι Ιαν 25, 2011 11:41 pm

oooooook will do.....

παω για διαβασμα τωρα γιατι το χεσα! Laughing

Τέρψη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OΣΚΑΡ 2011 (με μια ελληνική υποψηφιότητα!)   Τρι Ιαν 25, 2011 11:46 pm

Εγώ να δεις! Very Happy

LadyOscar

Αριθμός μηνυμάτων : 1426
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OΣΚΑΡ 2011 (με μια ελληνική υποψηφιότητα!)   Τρι Ιαν 25, 2011 11:58 pm

Jacki Weaver για το Animal Kingdom

Καταπληκτική ερμηνεία σε μια καταπληκτική ταινία!!! Μακάρι να το πάρει!! Κρίμα που η ταινία δεν έχει άλλες υποψηφιότητες.

Τον Κυνόδοντα δεν το είδα από επιλογή. Αν έχω καταλάβει καλά είναι της σχολής του Μίκαελ Χάνεκε. Αυτό το προβοκατόρικα σκληρό σινεμά δεν με εκφράζει καθόλου.

CineFreak

Αριθμός μηνυμάτων : 78
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : Αθήνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OΣΚΑΡ 2011 (με μια ελληνική υποψηφιότητα!)   Τετ Ιαν 26, 2011 9:16 am

Καταρχήν, Τερψη, xezoulina, με ΑΓΑΠΗ θα σας πω :

ΚΟΝΤΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ Michael Fassbender ΕΝΤΑΞΕΙ ??? δε μιλάω δε μιλάω αλλά όλα έχουν τα όριά τους !!! εγώ τον αγάπησα πρωτη...εγώ ήμουν αυτή που έψαχνε εναγωνίως να βρει ποιός είναι αυτός ο υπέροχος που έκλεψε την παράσταση στους Αδωξους Μπάσταρδους !!! επίσης να τον δείτε στο θρίλερ Eden Lake (ΑΠΟΚΑΡΔΙΩΤΙΚΟΣ...τον λυπήθηκαααααααα) ...

μόνο το Hunger μου λείπει...θα το δω και αυτό όταν θα είμαι ετοιμη ψυχολογικώς...να τον δω στο Centurion???

τρομερά μαγνητική παρουσία και εάν προσέξει, θα κάνει μεγάλη καριέρα...έχουμε ανάγκη τέτοιους πρωταγωνιστές...

όσον αφορά το Οσκαρ τώρα, να πω πόσο ΤΡΟΜΕΡΑ συγκινημένη είμαι που ο Κυνόδοντας (τον οποίο και δεν έχω δει ακόμα, αλλά δεν έχει σημασία) είναι υποψήφιος...επιτέλους κάτι γίνεται, κάτι κινείται στο επι χρόνια "νεκρό" ελληνικό σινεμά...μπράβο στον Γιώργο Λάνθιμο...
με τη νίκη !!!

οι προτιμήσεις μου για τους νικητές είναι:

ταινία: ο Λόγος του Βασιλιά ή το Black Swan ή το Inception

σκηνοθεσία: Ντάρεν Αρονόφσκι (θεός, του το χρωστάνε και από το Ρεκβιεμ για ένα Ονειρο, το οποίο απλά έβαλε τον πήχυ της σκηνοθεσίας πολύ πέρα από τα αστέρια...)

να πω εδω ότι θεωρώ TRAVESTY το ότι ο παμμέγιστος Κρίστοφερ Νόλαν (Inception) δεν είναι υποψήφιος...για μένα είναι μέγιστη παράλειψη και δεν μπορώ να καταλάβω τι στα διάλα έκανε περισσότερο ο David O' Russell στο The Fighter...ΗΜΑΡΤΟΝ !!!

Α Ανδρικός: Κόλιν Φερθ Ypoklisi Ypoklisi Ypoklisi Ypoklisi (αδιαπραγμάτευτο, με συγκίνησε τόσο πολύ, δεν έπαιξε αλλά ΗΤΑΝ ο τραυλός Βασιλιάς, του το χρωστάνε και από πέρυσι για τη συγκλονιστική του ερμηνεία στο Ενας Ανδρας Μόνος...δείτε τον και θα με θυμηθείτε!!!)

Α γυναικείος: Νάταλι Πόρτμαν (και μόνο από το τρέιλερ καταλαβαίνω περί τί ερμηνείας πρόκειται. Ypoklisi ..άλλωστε αυτό το κορίτσι το είχα σταμπάρει από το Λεόν...ότι θα κάνει πράγματα...πάλι θα το χάσει η Ανέτ, κρίμα...)

Β Ανδρικός: Κρίστιαν Μπέιλ (που τον θεωρώ και ταλεντάρα. Ypoklisi ..έναν απο τους καλύτερους της γενιάς του, άσε που του το χρωστάνε από εποχής American Psycho...για να μην πω για το Harsh Times, να μην πω για το θεϊκό The Prestige (πάλι του Νόλαν, α ρε Νόλαν γίγανταααα), να μην πω για το Rescue Dawn...)

Β Γυναικείος: όλες καλές μου φαίνονται, ποντάρω στη Μελίσα Λίο...ή στην Ελενα Μποναμ Καρτερ...

Αυτά προς το παρόν - και πάλι, Dogtooth FTW !!!

cheers cheers cheers cheers cheers

Roulita

Αριθμός μηνυμάτων : 299
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OΣΚΑΡ 2011 (με μια ελληνική υποψηφιότητα!)   Τετ Ιαν 26, 2011 10:46 am

Τον ''κυνόδοντα'' τον είδε η αδερφή μου......είναι όλη η διαστροφή του κόσμου,σε ένα έργο!!!
ό ψεύτικος κόσμος και η διαταραχή της ψυχής που μεταφέρεται στα παιδιά απτους γονείς......
μου είπε ότι είναι πολύ ωμή,δύσκολο να τη δει ολόκληρη κάποιος,η αδερφή μου δεν άντεξε να δει το τέλος αλλά τη θεωρεί πολύ καλή ταινία και τη προτείνει όπου πάει!!!!!

@ το ρέκβιεμ είανι απτις αγαπημένες μου!!!

OΣΚΑΡ 2011 (με μια ελληνική υποψηφιότητα!)
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 15Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» People's Choice Awards 2011
» Διαγωνισμός φαν φικ Απρίλιος 2011- Ψηφοφορία
» The Uglies Series
» Peter Facinelli
» The Runaways

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Γενικά :: Cinema-
Μετάβαση σε: