ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Για το παιδί μέσα μας...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
MariaS
Κουρούνα

Αριθμός μηνυμάτων : 6718
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Για το παιδί μέσα μας...   Σαβ Νοε 13, 2010 1:09 am

Αει μαρή, μια χαρα γλυκό ζευγαράκι ήταν. lol!

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
dorinaki
Πορνίδιο

Αριθμός μηνυμάτων : 5608
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Για το παιδί μέσα μας...   Σαβ Νοε 13, 2010 10:21 am

Στις ταινίες δεν έχουν γίνει ακόμη [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Αριθμός μηνυμάτων : 8163
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Για το παιδί μέσα μας...   Κυρ Νοε 14, 2010 9:15 pm

Ήμουν και είμαι απόλυτη φαν της Ντύσνεϋ.Αγαπώ πολύ όλες σχεδόν τις ταινίες της και τα υπέροχα τραγούδια που ακόμη και τώρα συγκινούμαι να ακούω,ενω φυσικά και τις έχω όλες σε κασέτα στο υπόγειο του σπιτιού μου!!
Δεν μπορώ όμως παρά να ξεχωρίσω τον Βασιλιά των Λιονταριών,την οποία συγκαταλέγω στις αγαπημένες μου ταινίες γενικώς και όχι απλά αγαπημένη παιδική.Το σίκουελ ήταν επίσης πολύ καλό και πιστεύω πως δεν θα βαρεθώ ποτέ να τα βλέπω και τα δύο.

filareti
Ύαινα

Αριθμός μηνυμάτων : 5153
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Για το παιδί μέσα μας...   Πεμ Νοε 18, 2010 7:09 pm

Disney και ξερο ψωμι(αν και κατα καιρους ειχα δει κι αλλα παιδικα,μερικα πολυ ωραια)! Οπως ηταν παλιοτερα βεβαια,γιατι τωρα τελευταια δε μας τα λεει τοσο καλα κι αυτη...πολλες αγαπημενες ταινιες,τις περισσοτερες τις ειχα σε βιντεοκασσετες και τις εβλεπα ξανα και ξανα-κι οσες δεν τις ειχα τις δανειζομουν απο τις φιλες μου η πηγαινα και τις εβλεπα τελος παντων gelio
Αγαπημενη ο Βασιλιας των Λιονταριων enamor -που ειναι κι ο λογος που αντιπαθω τις υαινες χανο sfirizi Κι αυτος ο Σκαρ εδω μου καθοταν και με κατατρομαζε κιολας. Δυστυχως δεν εχω δει το 2 No Αλλα θα ψαξω μηπως εχει τιποτα στο youtube.
Eπισης 101 σκυλια της Δαλματιας,Πενταμορφη και το Τερας και πολλα αλλα...η Ποκαχοντας θυμαμαι οτι δε μου αρεσε τοσο πολυ...κι η Παναγια των Παρισιων οτι με ξενερωσε γιατι μετα διαβασα το βιβλιο και ειδα ποσο ειχαν ζαχαρωσει την κανονικη ιστορια για τα αθωα παιδικα ματακια . lol!
Απο πιο προσφατες γαματος ο Νεμο.Και τα toy story-που επειδη ειδα ενα χαζο τρειλερ με Μπαρμπι για το 3 νομισα οτι το κανανε πατατα και δεν πηγα να το δω και το εχασα Crying or Very sad
Και βεβαια η μουσικη στις παλιες ταινιες της Ντισνευ ειναι απιστευτη.Παλιοτερα δεν πρεπει να το προσεχα τοσο πολυ-μονο το Χακουνα ματατα ηξερα απεξω gelio ,αλλα τελευταια το συνειδητοποιησα...πριν λιγο καιρο ακουγα συνεχως τα τραγουδια του Αλλαντιν.

Nothing is permanent in this wicked world,not even our trouble
LadyOscar

Αριθμός μηνυμάτων : 1426
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Για το παιδί μέσα μας...   Κυρ Νοε 21, 2010 2:59 pm

Πηγαίνω σινεμά από πολύ μικρή - έχω δει πάρα πολλές και σίγουρα όλες τις Ντίσνευ.
Από τις πιο αγαπημένες μου είναι η Ωραία και το Τέρας, ο Αλλαντίν, ο Βασιλιάς των Λιονταριών, η Mrs Doubtfire, το Μόνος στο σπίτι 1 και 2, η Αρκούδα του Ζαν Ζακ Ανό, το Ποιος παγίδευσε τον Ρότζερ Ράμπιτ κλπ κλπ.
Ειδικά τη Mrs Doubtfire την θυμάμαι πολύ έντονα, σ' ένα σινεμά φουλαρισμένο, κοντά Χριστούγεννα, είχα περάσει φανταστικά.

LadyOscar

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Για το παιδί μέσα μας...   Κυρ Δεκ 19, 2010 7:23 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Εκπληκτική ταινία, φανταστικά τραγούδια!

8rasos

Αριθμός μηνυμάτων : 571
Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Για το παιδί μέσα μας...   Κυρ Δεκ 19, 2010 8:27 pm

δεν έχω δει πολλές ταινίες στο σινεμά γιατί δεν έχει εδώ.... Μόνο τα τελευταία χρόνια λειτουργεί θερινό...
θυμάμαι όμως όταν είχε βγει ο Τιτανικός δεν ξέρω ποια χρονιά, μικρός ήμουν πάντως, είχα δει τυχαία κάποιες σκηνές. Πήγα να βρω τον αδερφό μου και έπεσα στη σκηνή στην άμαξα που είναι θαμπό το τζάμι και κατεβάζει αυτή το χέρι της dunato gelio
από τότε όσες φορές κι αν το δω με πιάνουν τα γέλια dunato gelio dunato gelio dunato gelio

έχω δει ποκαχόντας αλλά δεν τρελάθηκα...
πάντως είναι προτιμότερο το σινεμά από την τν

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42680
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Για το παιδί μέσα μας...   Κυρ Δεκ 19, 2010 8:36 pm

Disney for ever!Απιστευτα παιδικα,απο που να πρωτοξεκινησω!Βασιλιας των Λιονταριων,Παναγια των Παρισιων,Πενταμορφη και το τερας,Μουλαν (μονο το ενα ομως),Γκουφοταινιες ακομα και ο Γουινυ (Γκαρυς FTW!).Εχω τα απαντα απο τα λουτρινα κουκλακια της Ντισνευ!Οπως καταλαβαινεται,η περσινη μου επισκεψη στην Ντισνευλαντ στο Παρισι ηταν μια φοβερη εμπειρια!

Απο αλλα κινουμενα,με τρελαινει ο Νεμο,η Μαδαγασκαρη και η εποχη των Παγετονων (προσκυνω Σκρατ!).....
LadyOscar

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Για το παιδί μέσα μας...   Κυρ Δεκ 19, 2010 8:47 pm

Πω πω ο Τιτανικός!! Τι μου θύμησες τώρα!! Τότε οι ταινίες έβγαιναν κάθε Παρασκευή αλλά ειδικά ο Τιτανικός έκανε πρεμιέρα την Πέμπτη και είχα πάει να το δω παρά το ότι την επομένη είχα σχολείο.
Φυσικά στο σινεμά δεν έπεφτε καρφίτσα και μάλιστα θυμάμαι ότι στην αρχή της ταινίας η δράση τοποθετείται στο σήμερα και ξαφνικά παρεμβάλλεται ένα πλάνο με τα μάτια του ΝτιΚάπριο. Στο φευγαλέο αυτό πλάνο, όλο το σινεμά έκανε ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!

Η Παναγία των Παρισίων δεν μου είχε αρέσει για τον λόγο ότι διαστρέβλωσαν εντελώς αυτό το συγκλονιστικό βιβλίο του Ουγκώ. Πάντως η μουσική ήταν τέλεια και σίγουρα η πιο επιβλητική από όλες τις ταινίες της Ντίσνευ που έχω δει.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

mkostas
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Για το παιδί μέσα μας...   Κυρ Δεκ 19, 2010 9:36 pm

Τον Τιτανικό τον είχα δει σε βιντεοκασέτα... ή σε κανάλι... δεν παίρνω κι όρκο gelio Όχι όμως στο σινεμά δυστυχώς. Περιττό να πω ότι μ'άρεσε πάρα πολύ enamor

Για το παιδί μέσα μας...
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Γενικά :: Cinema-
Μετάβαση σε: