ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Για το παιδί μέσα μας...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
MariaS
Κουρούνα

Αριθμός μηνυμάτων : 6693
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Για το παιδί μέσα μας...   Σαβ Νοε 13, 2010 12:08 am

Σήμερα είδα το Toy Story 3, και θυμήθηκα την μέρα που είδα το πρώτο μέρος, στο δημοτικό. Ετσι μου ήρθε η ιδέα...
Ολοι έχουμε αναμνήσεις απο τα παιδικά μας χρόνια.
Εσείς, ποιες ταινίες, παιδικές η όχι, είδατε ως παιδιά και σας τρόμαξαν/συγκίνησαν/διασκέδασαν?
Προσωπικά, μου έρχονται στο νου κλασσικές ταινίες Disney, οπως ο βασιλιάς Των Λιονταριών, Ποκαχόντας, 101 Σκυλια Της Δαλματίας, Αναστασία, Παναγία Των Παρισίων και λοιπά. Τις είχα σε κασσέτες, (VCR, anyone? Laughing ) και τις είχα λιώσει. enamor enamor enamor
Επίσης η μάνα μου είχε κάνει το μοιραίο λάθος να με πάει να δώ τους Αντρες Με Τα Μαύρα. Να τσιρίζω, να γελάω και να κρύβομαι στην αγκαλιά της σε ολη την ταινία. dunato gelio
Γενικά, όποτε πήγαινα στον κινηματογράφο, γινόμουν ρεζίλι. Η τρόμαζα, η γελούσα σαν τρελή. pppppppp

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
dorinaki
Πορνίδιο

Αριθμός μηνυμάτων : 5608

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Για το παιδί μέσα μας...   Σαβ Νοε 13, 2010 12:44 am

Βασικά εγώ είμαι ακόμα παιδί αλλά τέσπα θα σας κάνω την τιμή [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Εμένα μου έχουν μεινει Ποντικομικρουλης, ψαχνοντας τον νεμο,Αναστασία,το Μπαρμπι ραπουνζελ που το είχα και σε κασετα Laughing και γενικως ολες οι μπαρμπι Laughing Επίσης μου εχουν μεινει κατι κασετες του ξαδερφου μου που είναι κοκκινοσκουφίτσα και ο λυκος με τα 7 κατσικακια [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Ουδεν σχολιο για το παραπάνω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Από κανονικές τώρα...Μου εχει μεινει μια ταιναι που ποτέ δεν συγκρατησα το όνομα της..μια που 2,3 φορες το εξαμηνο την βαζει ο αντ1..με έναν μπομπηρα που τον απαγαγουνε και ολο το σκαει απ'τους απαγωγεις [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Τα 2 μονος στο σπίτι...τα 2 επαναλαμβάνω αυτά με τον ξανθο..οχι με τον αλλον τον φακιδιάρη [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] btw τώρα συνειδητοποιώ ότι εδω πάει ο ποντικομικρούλης αλλά τέσπα
Φυσικά το Harry Potter..Tα έχω δει ολααααα και τα 6..Και θέλω να δω και το 7 αλλά ρε γαμωτο κανεις απ'τους φίλους μου δεν το βλέπει και ντρέπομαι να πάω να το δω μόνη μου..Αλλά θέλω να το δω στο σινεμα..και οχι στο pc No No
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] αυτό με την Καρλυ Σου..Δεν θυμαμαι ολοκληρο τον τίτλο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Μια ταινια που μου έχει μεινει ΤΕΡΑΣΤΙΟ τραυμα είναι αυτη με τον clown που σκοτωνει τα παιδακια και καποια το πολεμησαν μετά από χρόνια επανέρχεται ενω ειναι ενήλικες..και εντωμεταξυ θυμομουν ένα τελος το οποίο τελικα δεν είναι αυτό γιατί το πήρα τα Χριστούγεννα σε dvd για να πολεμήσω τον φόβο μου. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Ε..αυτά..Αμα θυμηθω κάτι στην πορεία θα το γράψω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Για το παιδί μέσα μας...   Σαβ Νοε 13, 2010 12:47 am

Πειράζει που πάντα μισούσα τον Harry Potter; Όλοι οι συμμαθητές μου σχεδόν ήταν φανατικοί αλλά εμένα μου φαινόταν γελοίος. Ένας μου είχε κάνει δώρο γενεθλίων το πρώτο βιβλίο, όταν πρωτοξεκίνησε ο χαμός και ήθελα να του το φέρω στο κεφάλι gelio

Εγώ τον Σίμπα είχα λατρέψει. Και τη πρώτη και τη δεύτερη ταινία. Για μένα μακράν η καλύτερη παιδική ταινία.

dorinaki
Πορνίδιο

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Για το παιδί μέσα μας...   Σαβ Νοε 13, 2010 12:53 am

Πφφφφφφφ τί κολλημα σας έχει πιασει όλους και σνομπαρετε τον Χαρυ Ποτερ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ...Ελεος...Και θυμαμαι τσακωνομουν με τον πατέρα μου επειδή εκείνος προτιμούσε αρχοντα των δαχτυλιδιών και προσπαθουσα να του εξηγήσω οτι δεν είναι ίδια επειδή έχουν παρομοια τρολς [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Εντωμεταξυ δεν έχω διαβάσει κανένα βιβλιο..Αλλά μπηκα στο wiki για να δω πως είναι το τελος στο βιβλιο και απογοητεύτηκα No No
Σιμπα?? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Πάντα το μπερδευα αυτό...Μια νομιζα ότι είναι ελεφαντακι και μια λιονταρακι..Τί είναι τελικά? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
mkostas
Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Για το παιδί μέσα μας...   Σαβ Νοε 13, 2010 12:54 am

Λιονταράκι μωρή πουτάνα.

dorinaki
Πορνίδιο

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Για το παιδί μέσα μας...   Σαβ Νοε 13, 2010 12:55 am

Ma σιμπα το ελεφαντάκι δεν λέμε?? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
mkostas
Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Για το παιδί μέσα μας...   Σαβ Νοε 13, 2010 12:56 am

Ελεφαντάκι είσαι εσύ angry

dorinaki
Πορνίδιο

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Για το παιδί μέσα μας...   Σαβ Νοε 13, 2010 12:56 am

Και εσύ γουρουνοκεφαλή [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
MariaS
Κουρούνα

Αριθμός μηνυμάτων : 6693

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Για το παιδί μέσα μας...   Σαβ Νοε 13, 2010 12:58 am

dorinaki έγραψε:
Επίσης μου εχουν μεινει κατι κασετες του ξαδερφου μου που είναι κοκκινοσκουφίτσα και ο λυκος με τα 7 κατσικακια [img]Από κανονικές τώρα...Μου εχει μεινει μια ταιναι που ποτέ δεν συγκρατησα το όνομα της..μια που 2,3 φορες το εξαμηνο την βαζει ο αντ1..με έναν μπομπηρα που τον απαγαγουνε και ολο το σκαει απ'τους απαγωγεις [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Μια ταινια που μου έχει μεινει ΤΕΡΑΣΤΙΟ τραυμα είναι αυτη με τον clown που σκοτωνει τα παιδακια και καποια το πολεμησαν μετά από χρόνια επανέρχεται ενω ειναι ενήλικες..και εντωμεταξυ θυμομουν ένα τελος το οποίο τελικα δεν είναι αυτό γιατί το πήρα τα Χριστούγεννα σε dvd για να πολεμήσω τον φόβο μου. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Α) Καλέ αυτές τις είχα κι εγώ! Καθώς και τα 3 Γουρουνάκια.
Β) Το Ο Μπομπιρας το έσκασε? Αυτό το είχα δει μικρή στην Σάμο. Laughing Τέλειο!
Γ)Yποψιάζομαι οτι εννοείς Το Αυτό, του Stephen King. Ανατριχιαστική ταινία. Και δεν το λέω συχνά αυτό.
Ποσα χρόνια παίζει να έχουν περάσει?
και γιατί νιώθω ακόμα τόσο μικρή? dunato gelio
Δορίνα, απαράδεκτο να μπερδεύεις τον Σίμπα. Λιονταράκι είναι. ooxi
Ρε, εγώ αυτά τα θεωρούσα κλασσικούρες!
Εγω στο παιδί μου αυτά θα δείχνω!
Καλά λεω εγώ, η γενιά μας είναι η τελευταία που μεγάλωσε με καλές ταινίες και σειρές... Evil or Very Mad
Για τον Χαρι Ποτερ δεν έχω γνώμη. Τα έχω δει και διαβάσει όλα. Διασκεδαστικά, αλλα μέχρι εκεί...
Δορίνα, τι τέλος διάβασες πως είχε? Πρόσφατα το διαβασα το τελευταίο, και είχε αίσιο τέλος. confused

dorinaki
Πορνίδιο

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Για το παιδί μέσα μας...   Σαβ Νοε 13, 2010 1:02 am

Παράθεση :
)Yποψιάζομαι οτι εννοείς Το Αυτό, του Stephen King. Ανατριχιαστική ταινία. Και δεν το λέω συχνά αυτό.
Ποσα χρόνια παίζει να έχουν περάσει?

Αυτό είναι που να μην ήτανε...Τώρα εντελως συνηρμικα(το σκοτωσα αλλα τέσπα) μου ήρθε στο μυαλο εκεινο το στιγμιοτυπο που ξεπροβαλλει απ'τον υπονομο και με πιάνει τρέμουλο και τώρα που το γράφω Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Αισιο τέλος εχει..Αλλά δεν θελω την Ερμιονη με τον καροτομάλλη τον Ρον [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Για το παιδί μέσα μας...
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Γενικά :: Cinema-
Μετάβαση σε: