ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

7x04 Massage Therapy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 

Πώς σας φάνηκε;
Φοβερό
0%
 0% [ 0 ]
Πολύ καλό
0%
 0% [ 0 ]
Καλούτσικο
100%
 100% [ 1 ]
Μετριότητα
0%
 0% [ 0 ]
Χάλια
0%
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 1

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
filareti
Ύαινα

Αριθμός μηνυμάτων : 5136
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

ΔημοσίευσηΘέμα: 7x04 Massage Therapy   Τρι Οκτ 19, 2010 8:01 pm

Μολις συνειδητοποιησα οτι θα αρχισω να ψαχνω να δω το πεμπτο και δεν υπαρχει θεμα για το τεταρτο
Μα γιατι?Why?Warum? Kαλα σταματαω την παρλα και ανοιγω εγω, ετσι για την τιμη των οπλων ρε παιδι μου...με λιγη τυχη θα σχολιασει και καποιος Laughing

Περίληψη: Την ομαδα του Χαουζ απασχολει μια νεα γιατρος και μια ασθενης που φαινεται να κρυβει περισσοτερα απο ο,τι συνηθως,ενω η μασζ του Χαουζ απειλει να δημιουργησει τριγμους στη σχεση του με την Καντι.

Λιγο πιο μετα θα σχολιασω κιολας Laughing

Nothing is permanent in this wicked world,not even our trouble
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
Maria
Slasher

Αριθμός μηνυμάτων : 2553
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x04 Massage Therapy   Δευ Οκτ 25, 2010 12:23 am

Ρε, έχω εξαφανιστεί, σόρι. Αυτό ήταν καλό και το επόμενο μάπα, αλλά γενικά νομίζω ότι τον βαριέμαι... Βασικά, έχω μάθημα πολλές ώρες, έχω πορωθεί με κάτι άλλο (όχι σειρά) και τώρα ξεκίνησα να βλέπω και Arrested Development και τον έχω αφήσει λίγο στην άκρη. Άσε που νομίζω ότι προτιμώ να διαβάζω φικς, παρά να βλέπω Χάουζ. Razz Γαμημένη 6η σαιζόν...

Τώρα λένε ότι τα 2 επόμενα θα είναι γαμάτα, αλλά δεν έχει καινούργιο επεισόδιο για 2 βδομάδες, λόγω αγώνων. Επίσης μάθημα έχω μόνο αύριο ή μάλλον σήμερα, οπότε ελπίζω να δω τα 3 επεισόδια που είδα μόνο live και βλέπουμε...

filareti
Ύαινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x04 Massage Therapy   Δευ Οκτ 25, 2010 1:09 pm

Ρεεε ζεις?Ειχα αρχισει να ανησυχω lol!

Α το επομενο ειναι μαπα?Ακουσα καλα σχολια,αλλα για καποιον λογο δε με ενεπνεε η ολη υποθεση και δεν κοιταξα να το βρω ακομα...οποτε ισως να μην το δω κιολας. Πραγμα που ενδεχομενως κατι λεει και για την περιπτωση μου,αλλα οχι οτι θα τον παρατησω η κατι τετοιο...απλα δεν ανυπομονω τοσο να το δω.Καλα γενικα το 5ο θα ηταν και κεντραρισμενο γυρω απο αυτους να νταντευουν τη μικρη και κατι τετοια δε μου πολυαρεσουν.

Χμ ειπα οτι θα σχολιασω,αλλα δεν προλαβαινα.Λοιπον απο οσο θυμαμαι μου ειχε αρεσει αρκετα το επεισοδιο,αλλα οχι παρα πολυ.
Το θεματακι με τη μασεζ νομιζω οτι θα μπορουσε να εχει και περισσοτερο γελιο και περισσοτερο ενδιαφερον αν το χειριζονταν λιγο πιο προσεκτικα.Αλλα 'νταξει,παλι καλο ηταν.
Οι συζητησεις Χαουζ Καντι γυρω απο το θεμα ειχαν πλακα.
Η νεα γιατρος δεν ηταν κακη,αλλα εδω που τα λεμε δεν ειμαι σιγουρη οτι η ψυχιατρικη ταιριαζει στην ομαδα...βεβαια κι οι ψυχιατροι γενικοι γιατροι ειναι,οποτε ισως υπο αλλες συνθηκες και ειδικα για καποια περιστατικα...αλλα εδω ηταν και σχιζοφρενεια και παλι ο Χαουζ το βρηκε Razz
Η Καντι που σκεφτεται οτι πρεπει να προστατεψει τη Ρειτσελ απο πιθανη εξαφανιση του Χαουζ γιατι μου κανει λιγο περιεργο?Δεν ειναι ουτως η αλλως πολυ μικρη?Κι αν οχι,θεωρητικα δε θα επρεπε να την απασχολησει κι η εξαφανιση του Λουκας?Βεβαια αυτος εγινε παρελθον ενω ειναι ακομα σχεδον βρεφος,οποτε τελος παντων...
Γενικα σ΄ο,τι αφορα
τη σχεση του Χαουζ με την Καντι-και αλλες,αλλα αυτην προσεχω περισσοτερο-τους βαλανε να κανουν μια και καλα λεπτομερη συζητηση απο την οποια λειπουν πολλα πραγματα ομως και τα υπολοιπα που μεσολαβησαν τα κανουν γαργαρα.Ασχολουνται βεβαια με το παρον τους,αλλα νιωθω σαν κατι να παραλειπουν.
Τεσπα,το επεισοδιο γενικα ηταν καλο...καλα εκει που της στελενει τον υποτιθεμενο μασερ gelio

Maria
Slasher

Αριθμός μηνυμάτων : 2553
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x04 Massage Therapy   Δευ Οκτ 25, 2010 1:47 pm

Καλά σχόλια κάνουν μόνο οι σλάσερς. Fucking slashers! angry Ήταν εντελώς ανούσιο. Ήταν αστείο, αλλά πολύ κλισέ και ηλίθιο. Τα μικρούλια ήταν καταπληκτικά και τα δύο, αλλά δεν τα χρησιμοποίησαν καθόλου, ουσιαστικά. Είχαν για γκεστ την Τζένιφερ Γκρέι και την είχαν γραμμένη στα απαυτά τους. Από τις χειρότερες υποθέσεις που έχουν υπάρξει και με μία από τις χειρότερες σκηνές ever στο τέλος. Ο Χάουζ κι ο Γουΐλσον ήταν αστείοι, βέβαια... Αλλά είχαν τον Χάουζ μόνο του με το παιδί και το μόνο που έκαναν ήταν να βάλουν αυτόν και τον Γουΐλσον να φάνε ένα ολόκληρο επεισόδιο με το να ανησυχούν για ένα νόμισμα που μπορεί να είχε καταπιεί η μικρή. Φυσικά στο τέλος κατέληξαν ότι δεν την είχε καταπιεί τελικά, μόνο και μόνο για να την χέσει όταν την άλλαξε η Κάντι. Η οποία ήταν εξαφανισμένη, φυσικά. Μου θύμισε πολύ τις αηδίες της περσινής σαιζόν, όταν δεν είχαν τι να κάνουν κι έβαζαν τον Γουΐλσον να αγοράζει έπιπλα. Το μόνο που κράτησα είναι ότι ο Χάουζ την άγγιξε ελάχιστα. Μαλάκα Φόστερ.

Στο επεισόδιο για το οποίο άνοιξες το τόπικ, σιχάθηκα τον τρόπο που έγραψαν την γιατρό που προσέλαβε ο Τσέις. Ποια θα καθόταν να ανεχτεί όλα αυτά και μετά να βγει και με τον Τσέις, είναι δυνατόν; Ο μισογυνισμός σε όλο του το μεγαλείο πάλι!

Βασικά, έχω την εντύπωση ότι προσπαθούν να διαγράψουν την 6η σαιζόν, γιατί ξέρουν κι αυτοί πόσο μαλακία ήταν. Το ότι η Κάντι δεν ήθελε να γνωρίσει την μικρή ο Χάουζ, είναι λογικό. Προφανώς και πληγώθηκε όταν έφυγε ο Λούκας, γι'αυτό και την προστατεύει (άσχετα που στο επόμενο επεισόδιο τον έβαλε να την κρατήσει 2 μέρες στην σειρά (μαλάκα Φόστερ). Και βέβαια, δεν είναι μόνο η μικρή. Εκεί φάνηκε και πόσο σίγουρη είναι ότι "it's gonna be great". Συζήτηση λεπτομερή κτλ, δεν νομίζω ότι πρέπει να περιμένεις. Ο Χάουζ και η Κάντι είναι. Και πολύ ώριμα φέρονται μέχρι στιγμής. Συμφωνώ ότι θα μου άρεσε να μας έδειχναν, πχ, πώς ανακάλυψαν ότι αρέσουν και στους 2 τα παιχνίδια, αντί να δείξει απλά τον Χάουζ να της ζητάει να γυρίσει να παίξουν, αλλά έχουν κάνει και πολύ χειρότερα.

Κι εμένα πάντως το πρόβλημά μου, αυτό είναι περίπου. Ότι πήδηξαν ένα σκασμό πράγματα και μαζί μ'αυτά και το ζευγάρι και την σειρά ολόκληρη... Εγώ έχω κι αυτό που -πρέπει να το έχω ξαναπεί- έχω διαβάσει φικς κι έχω δει και κάνει συζητήσεις για το πώς θα μπορούσε να είναι. Οπότε τώρα, βλέπω τα επεισόδια και, δεν ξέρω πώς να το πω, είμαι και άυπνη, αλλάδεν είναι σαν κάνον. Είναι σαν μία εκδοχή από τις πολλές και μάλιστα όχι και πολύ της προκοπής... Και το περίεργο είναι ότι μιλάνε για την σχέση και για την σειρά και αυτά που λένε είναι αυτά που περίμενα, αλλά δεν τα δείχνουν για κάποιον λόγο. Που είναι άλλο ένα πρόβλημα που έχουν εδώ και χρόνια... Όπως και να'χει, το ζευγάρι το ψιλογάμησαν. Κρίμα...

Νομίζω ότι η αγαπημένη μου ατάκα στο επεισόδιο ήταν το "I am Felipe". dunato gelio

filareti
Ύαινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x04 Massage Therapy   Δευ Οκτ 25, 2010 4:50 pm

Παράθεση :
Προφανώς και πληγώθηκε όταν έφυγε ο Λούκας, γι'αυτό και την προστατεύει

Λες να της το ειπε προσωπικα η να διεκρινε την αγωνια στο ματι της? Laughing
Σοβαρα τωρα,θα μπορουσε,παρολο που ειναι μικρη,να φανηκε λιγο ανησυχη κλπ απλα το πληγωθηκε μου εκανε λιγο καπως,αφου το μικρο υποτιθεται οτι ειναι κατω των δυο ετων-ασχετο που τα διδυμα(?) που παιζουν ειναι λιγο μεγαλυτερα κι ετσι φαινεται σαν να μεγαλωσε παραπανω η Ρειτσελ.Αλλα παλι μπορει να εχει να κανει με το οτι δε συνειδητοποιησα ποσος καιρος περασε η απλα με το ποσο αδιαφορος προς αντιπαθης μου ηταν ο Λουκας Razz Τελος παντων,βασικα καλυτερα,γιατι τις πολλες λεπτομερειες για το θεμα δε νομιζω οτι θα ηθελα να τις δω,ειμαι σιγουρη οτι θα τις κανανε μπαχαλο ουτως η αλλως.Εδω για την ηλικια του μικρου αλλαζουν γνωμη καθε επεισοδιο,εχει πολυ γελιο ρε φιλε..επαγγελματιες σου λεει μετα.Τωρα θα μου πεις εδω αλλαζαν γνωμη για την ηλικια της Καντι gelio
Κι ενταξει,βασικα κι η Καντι οπως κι ο Χαουζ νιωθει μια ανασφαλεια...

Παράθεση :
Συζήτηση λεπτομερή κτλ, δεν νομίζω ότι πρέπει να περιμένεις. Ο Χάουζ και η Κάντι είναι. Και πολύ ώριμα φέρονται μέχρι στιγμής. Συμφωνώ ότι θα μου άρεσε να μας έδειχναν, πχ, πώς ανακάλυψαν ότι αρέσουν και στους 2 τα παιχνίδια, αντί να δείξει απλά τον Χάουζ να της ζητάει να γυρίσει να παίξουν, αλλά έχουν κάνει και πολύ χειρότερα.

Βασικα δεν την περιμενω και επισης παρα-φερονται ωριμα.Τοσο που ειναι αλλοκοτο gelio
Αυτο με τα παιχνιδια ειναι στο επεισοδιο του τοπικ,τα ηλεκτρονικα μαλλον...καλα ουτε καν αυτο,τα χειροτερα ειναι που ειναι κουλα.

7x04 Massage Therapy
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Hairstyles!!
» Vampire Diaries - TV Series

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές :: House MD-
Μετάβαση σε: