ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Teen Choice Awards 2010

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mkostas
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teen Choice Awards 2010   Παρ Αυγ 13, 2010 1:57 am

Όχι, δεν έχω ακούσει, απλά κάπου είχα πετύχει να λένε ότι είναι η καλύτερη βρυκολακοσειρά.

Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 32911
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teen Choice Awards 2010   Παρ Αυγ 13, 2010 2:17 am

λοιπον μιας και κολλημενη με σειρες με βρυκολακες μπορω να πω πως το vampire diaries ειναι συμπαθητικο αν και οχι τιποτα ιδιαιτερο..
καθαρα εφηβικο δραμα που πραγματευεται το θεμα των βρυκολακων...

το true blood το εχω δει ολο...και τωρα βλεπω και τον τριτο κυκλο...
σαν σειρα ειναι καλη γιατι δεν εχει τιποτα το παιδικο...
εχει αρκετες σκηνες καθαρα ενηλικες τοσο οσο αφορα το σεξ οσο και τη βια αλλα εχει χιουμορ που μου αρεσει...
πολυ καλες αναφορες στο θεμα καθως και σε διαφορα θεματα μυθολογιας..
η πρωταγωνιστρια ειναι οντως εκνευριστικη αλλα ειναι αρκετα καλη ηθοποιος...
ειναι μεταφορα βιβλιων και καθε κυκλος προβαλλεται καλοκαιρι και αποτελειται απο 12 επεισοδια...
δεν ειναι καθαρη μεταφορα απο τα βιβλια αλλα εμπνευσμενη παρολα ταυτα αυτος που προβαλλεται ως πρωταγωνιστης ειναι οντως αθλιος αλλα στην ουσια δεν ειναι αυτος ο πρωταγωνιστης συμφωνα με τα βιβλια τουλαχιστον οχι απολυτα..απλα επειδη η σειρα παει πιο αργα χρονικα προς το παρον αυτος ειναι το κεντρικο θεμα...

σαν συνολο εχει μερικους πολυ καλους ηθοποιους και σκηνοθεσια πραγμα που κανει τη σειρα να ξεχωριζει απο αναλογες του ιδιου ειδους...
πραγματευεται διαφορα θεματα οπως ρατσισμο, βια, εθισμους, ακραιες συνθηκες επιβιωσης, κοινωνικες διαφορες και περιθωριοποιησεις...
ακομα εχει πολυ καλη μουσικη επενδυση...

ειναι μια αρκετα καλη σειρα αν και στην αρχη η southern προφορα των περισσοτερων ξενιζει και ενοχλει αλλα ειναι κατι που συνηθιζεται...

βεβαια εχει πολυ μεγαλο κοινο γιατι εχει γινει και κατι σαν μοδα αλλα για φαν τετοιου ειδους σειρων χιλιες φορες το true blood παρα του στυλ twilight

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
GIOTA

Αριθμός μηνυμάτων : 396
Ημερομηνία εγγραφής : 13/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teen Choice Awards 2010   Παρ Αυγ 13, 2010 2:32 am

felia έγραψε:
παρολα ταυτα αυτος που προβαλλεται ως πρωταγωνιστης ειναι οντως αθλιος αλλα στην ουσια δεν ειναι αυτος ο πρωταγωνιστης συμφωνα με τα βιβλια τουλαχιστον οχι απολυτα..απλα επειδη η σειρα παει πιο αργα χρονικα προς το παρον αυτος ειναι το κεντρικο θεμα...

Πες μου οτι θα γινει αυτο το μωρακι πρωταγωνιστης και θα βαλω πιπερι στο στομα για αυτα που ξεστομισα προηγουμενως..

felia έγραψε:

Τους τιτλους αρχης εννοεις;;Γιατι δεν εχω προσεξει κατι αλλο;; Αυτο ναι οντως ειναι μια κλαση πανω απο καθε αλλη σειρα,δεν παιζεται οπως ξεκιναει..

felia έγραψε:

βεβαια εχει πολυ μεγαλο κοινο γιατι εχει γινει και κατι σαν μοδα αλλα για φαν τετοιου ειδους σειρων χιλιες φορες το true blood παρα του στυλ twilight

Διαφωνω με το σκεπτικο οτι μια σειρα εχει βρικολακες αρα μπαινει στο ιδιο τσουβαλι με τις αλλες που εχουν βρικολακες..
Για μενα δεν μπορουν να συγκριθουν καν..Το οτι το vampire diaries,to twilight,to true bllod ,to underworld,to blade και δεν ξερω και γω ποιο αλλο εχουν βρικολακες δεν μου λεει κατι..Απευθυνονται σε αλλο κοινο καταρχας ηλικιακα.Επισης δεν χρησιμοποιουν ολα τους βρικολακες για να φοβισουν ή να δειξουν αιματοκυλισματα αλλα για να φτιαξουν ρομαντζα οποτε ειναι διαφορετικες εξ ορισμου..

Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 32911
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teen Choice Awards 2010   Παρ Αυγ 13, 2010 2:53 am

GIOTA έγραψε:
felia έγραψε:
παρολα ταυτα αυτος που προβαλλεται ως πρωταγωνιστης ειναι οντως αθλιος αλλα στην ουσια δεν ειναι αυτος ο πρωταγωνιστης συμφωνα με τα βιβλια τουλαχιστον οχι απολυτα..απλα επειδη η σειρα παει πιο αργα χρονικα προς το παρον αυτος ειναι το κεντρικο θεμα...

Πες μου οτι θα γινει αυτο το μωρακι πρωταγωνιστης και θα βαλω πιπερι στο στομα για αυτα που ξεστομισα προηγουμενως..

..

και ομως!

Παράθεση :
felia έγραψε:

Τους τιτλους αρχης εννοεις;;Γιατι δεν εχω προσεξει κατι αλλο;; Αυτο ναι οντως ειναι μια κλαση πανω απο καθε αλλη σειρα,δεν παιζεται οπως ξεκιναει..

βασικα εχουν κανει δικα τους ενορχηστρωτικα κομματια τα οποια ειναι πολυ καλα, χρησιμοποιουν ωραια ξενα κομματακια μερικες φορες μεσα στα επεισοδια αλλα περα απο αυτο κυριως στον τριτο κυκλο αναλογα τον τιτλο καθε επεισοδιου στους τιτλους τελους κανουν demo επανεκτελεσεις τραγουδιων οι οποιες ειναι φοβεεερεες! και δυστυχως τις απαγορευουν στο youtube...

Παράθεση :
Διαφωνω με το σκεπτικο οτι μια σειρα εχει βρικολακες αρα μπαινει στο ιδιο τσουβαλι με τις αλλες που εχουν βρικολακες..

Για μενα δεν μπορουν να συγκριθουν καν..Το οτι το vampire diaries,to twilight,to true bllod ,to underworld,to blade και δεν ξερω και γω ποιο αλλο εχουν βρικολακες δεν μου λεει κατι..Απευθυνονται σε αλλο κοινο καταρχας ηλικιακα.Επισης δεν χρησιμοποιουν ολα τους βρικολακες για να φοβισουν ή να δειξουν αιματοκυλισματα αλλα για να φτιαξουν ρομαντζα οποτε ειναι διαφορετικες εξ ορισμου..

βασικα υπαρχει κατηγοριοποιηση σε τετοιου ειδους ταινιες...
σαν να λεμε ταινιες/σειρες sci fi , η supernatural κτλ...ετσι υπαρχει και η κατηγορια vampire series αλλα απο κει και επειτα ισχυει αυτο που λες...
οι περισσοτερες δεν ειναι συγκρισιμα μεγεθη μιας και πραγματευονται αλλα θεματα...
αλλες για ενηλικες..αλλες εφηβικες...αλλες σε στυλ κομικ ..αλλες ποιοτικες και αλλες οχι...κτλ κτλ...
απλα ας πουμε οτι υπαρχει ενας κοινος αξονας που διαχειζεται το συγκεκριμενο μυθο αλλες φορες πετυχημενα και αλλες οχι αλλα σιγουρα τις περισσοτερες φορες πολυ διαφορετικα και καθε σειρα αποκτα την δικη της ταυτοτητα...

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
dorinaki
Πορνίδιο

Αριθμός μηνυμάτων : 5608

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Teen Choice Awards 2010   Παρ Αυγ 13, 2010 12:38 pm

Α δεν ξέρω..Εγώ ήμουν μωράκι όταν παιζότανε το beverly hills
Με λίγα λόγια είναι μια σειρά που όλο το στόρι αναφέρεται στους 4 πρωταγωνιστές που ανήκουν στην ελίτ της Νεας Υορκης και πιο συγκεκριμένα σε μια απο αυτόυς (Το τσολι),καθώς η όλη πλοκή αρχίζει όταν αυτή γυρίζει στη Νεα Υορκη....Ταυτόχρονα μπλέκεται και ο 5ος πρωταγωνιστής που όμως είναι από Μπρουκλιν μερια,καμία σχεση με τους υπόλοιπους όμως θα μπλεχτεί με όλους αυτούς καθώς θα τα φτιάξει με το τσόλι..Όταν όμως θα αρχίσουν οι αλλαξοκωλιες θα έχει κι αυτός το δικό του στορι.. Και η αδερφή του πιο μετά..το τσόλι νο2

Παράθεση :
και δεν θα με αφησετε να σχολιαζω μονη μου οπως μου καναν μερικες μερικες.. bang head

Δεν το 'πιασα αυτό

Teen Choice Awards 2010
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Παρόμοια θέματα
-
» People's choice awards
» People's Choice Awards 2011
» Ελληνικές σειρές 2010-2011
» Το φόρουμ μας στην εκπομπή της Ελένης Μενεγάκη!!!
» Breaking Dawn Cast

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές-
Μετάβαση σε: