ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

DEXTER

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
GIOTA

Αριθμός μηνυμάτων : 396
Ημερομηνία εγγραφής : 13/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: DEXTER   Τετ Ιουλ 28, 2010 2:18 pm

Ο Dexter εργάζεται για την αστυνομία του Μαϊάμι και είναι ειδικός στο να εξιχνιάζει τις πιο ακραίες και μυστηριώδεις δολοφονίες. Κανείς δε θα υποψιαζόταν ποτέ ότι το ευγενικό και γοητευτικό αυτό πρόσωπο κρύβει ένα τόσο σκοτεινό μυστικό-είναι δολοφόνος...με δικό ηθικό κώδικα. Μια από τις πιο ανατρεπτικές σειρές, με σενάριο που καθηλώνει και πρωταγωνιστή έναν μοναδικό ήρωα .

H αγαπημενη μου σειρα μετα το lost!! cheers
O Michael C. Hall ολα τα λεφτα.. Ypoklisi Ypoklisi

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DEXTER   Τετ Ιουλ 28, 2010 3:00 pm

O Ντέξτερ δεν είναι ένα απλός αστυνομικός που εξιχνιάζει εγκλήματα στο Μαΐάμι. Πίσω από το πρόσωπο του συνεσταλμένου αναλυτή αίματος κρύβεται ένας serial killer, όπου μέσα από την καθοδήγηση του θετού πατέρα του, ικανοποιεί το ένστικτο του σκοτώνοντας αποκλειστικά εγκληματίες που έχουν διαφύγει της δικαιοσύνης.

- Κάθε μια από τις τέσσερις σεζόν που έχουν προβληθεί ως τώρα είναι αυτοτελής. Δεν έχεις δηλαδή την αγωνία να περιμένεις ένα χρόνο για να μάθεις τι συνέβη μετά το τέλος του προηγούμενου κύκλου.

- H ερμηνεία του Michael C. Hall είναι εντυπωσιακή. Ερμηνεύει με άκρατη κυνικότητα έναν χαρακτήρα που ενώ είναι μισάνθρωπος, σε κάνει να τον συμπαθήσεις με την πρώτη. Όχι άδικα έχει προταθεί ως τώρα τρεις φορές για χρυσή σφαίρα και άλλες δύο για Έμμυ πρώτου ανδρικού ρόλου, χωρίς ωστόσο να έχει κερδίσει ούτε μια φορά.

- Ήδη από τις αρχές της τρίτης σεζόν το Showtime ανανέωσε για δύο ακόμα χρονιές την σειρά, αφού είναι και ο βασικός λόγος που τα τελευταία χρόνια το εν λόγω καλωδιακό κανάλι έχει σημειώσει κατακόρυφη άνοδο των συνδρομών του.

- Ο Michael C. Hall και η Jennifer Carpenter παντρεύτηκαν πέρσι τον χειμώνα. Ο Michael C. Hall και η Jennifer Carpenter είναι αδέρφια στην σειρά!!!

Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DEXTER   Τετ Ιουλ 28, 2010 3:07 pm

Έναν dexter που έβλεπα εγώ μικρός γιατί κάτι περίμενα ήταν cartoon lol! Και μετά όταν τον άκουγα αυτόν για κάποιο λόγο νόμιζα πως είναι σειρά-ντοκιμαντέρ dunato gelio Κάτι είχα παρερμηνεύσει, δεν ξέρω τι gelio Ή η σκατού ή η αδερφή μου πρέπει να μου εξήγησαν τι είναι ή και οι 2. Βασικά η κατσίκα η σκατού σίγουρα μου την είχε πει tsk Αυτή είναι από τις αγαπημένες σειρές του Μπουγιούρη. Κι επειδή τον είχε κοροϊδέψει πρέπει να μου την είχε πει το σκατό. Μόλις μπει θα το σκίσω. Επίσης τόσο καιρό έβλεπα αυτόν στο avatar της Mystique στο άλλο φόρουμ και νόμιζα ότι είναι ο ντετέκτιβ Μονκ geek

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DEXTER   Τετ Ιουλ 28, 2010 3:21 pm

Αυτο λες;;;;dunato gelio

Και μονο που το βλεπει ο Μπουγιουρακος καταλαβαινεις για τι επιπεδο μιλάμε.. Ypoklisi

Εψαξα και τον Μονκ γιατι δεν τον ηξερα..

Δεν μοιαζουν ρε..

Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DEXTER   Τετ Ιουλ 28, 2010 3:26 pm

Χαχαχαχαχαχα ναι αυτόν λέω. Ήταν επιστήμονας gelio

Καλά εννοείται δεν μοιάζει με τον Μονκ gelio Δεν έχω ιδέα γιατί νόμιζα πως είναι αυτός. Όπως επίσης δεν έχω ιδέα γιατί νόμιζα πως είναι σειρά-ντοκιμαντέρ geek Την είχε το ΣΚΑΙ; Ίσως γι'αυτό.

Από αμερικάνικες αστυνομικές σειρές έχω δει λίγα πράγματα. Third watch, bone, CSI, pasific blue κτλπ αλλά δεν μ'άρεσαν ιδιαίτερα geek Αυτό βέβαια έχει ψυχασθενή πρωταγωνιστή, είναι πολύ μεγάλο +. Από το lost πάντως σίγουρα θα είναι καλύτερο geek Δεν μοιάζει να έχει τέρατα καπνού που τρώνε κόσμο geek

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DEXTER   Τετ Ιουλ 28, 2010 3:45 pm

Για το lost στο σχολιο σου συμφωνω..Ετσι και αλλιως μονο οι καπνοι και οι θεωριες δεν με τραβηξαν στη σειρα..

CSI,Criminal Minds,Μentalist, Law & Order,NUMB3RS κλπ κλπ μου αρεσαν οταν ειχαν πρωτοβγει,ειχα κολλησει κιολας με το λας βεγκας αλλα καποια στιγμη κουρασαν..πολυ!!
Οι μισες αμερικανικες σειρες εχουν πλεον το ιδιο στυλ..
Eιδαν οτι επιασε το στυλακι βρισκω το δολοφονο σε αυτοτελη επεισοδεια και τον καναν σουπα..

Το Dexter ειναι all the money..πολλες ανατροπες,ενδιαφεροντες χαρακτηρες(εκτος απο μια γλυκαναλατη) και σε βαζει να εχεις αγωνια συνεχως για τον ηρωα..Εχει εντομεταξυ τρομερο χιουμορ η σειρα και ωραιες ατακες..
Στο πρωτα επεισοδειο μπορει να μην κολλησεις ειναι λιγο αργο μεχρι να καταλαβεις και τι παιζει ,εγω σκεψου που ειμαι και φοβιτσιαρα δεν ηθελα να το δω μονη μου..αλλα τελικα εξελισσεται σε φοβερη σειρα και μαλιστα οσο προχωρανε οι σεζον αντι να κανει κοιλια γινεται καλυτερη..

Κουρούνα

Αριθμός μηνυμάτων : 6630
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DEXTER   Τετ Ιουλ 28, 2010 6:52 pm

Kαλά έκανα και σου την είπα ρε Twisted Evil
Μα είναι δυνατόν? Να μπερδεύεις το Dexter με το εργαστήριο του Dexter?
dunato gelio
Αμ ο Μπουγιούρης? Να το λεεί sitcom? dunato gelio (Παναγιώτη, αν το δεις αυτό, FORGIVE ME! klaps )

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
mkostas
Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DEXTER   Τετ Ιουλ 28, 2010 6:54 pm

Δεν το είπε αυτός, το περιοδικό το πε gelio

Εργαστήριο του dexter εννοείς το παιδικό μωρή; Ή υπάρχει τέτοιο ντοκιμαντέρ; gelio Γιατί για ντοκιμαντέρ το πέρναγα όχι για το παιδικό lol!

Κουρούνα

Αριθμός μηνυμάτων : 6630

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DEXTER   Τετ Ιουλ 28, 2010 6:58 pm

Να και το intro της σειράς. pppppppp

..........

Και το πραγματικό intro (GENIUS!)

ΥΓ. Το εργαστήριο είναι το παιδικό, μικρέ Κωστάκη. Razz

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 45978
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DEXTER   Πεμ Ιαν 20, 2011 2:32 pm

Αυτη η σειρα τι λεει? Απ ολες οσες ειναι γραμενες στο φορουμ,αυτη μου τραβηξε το ενδιαφερον και οοοοοοταν τελειωσω τα x-files (σε κανα 6μηνο δηλαδη )
λεω να την ξεκινησω....

yes or no?

DEXTER
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 4Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Dexter
» Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά
» Best TV's Villains

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές-
Μετάβαση σε: