ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

House

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20 ... 35  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Τέρψη

Αριθμός μηνυμάτων : 8173
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: House   Κυρ Μαϊος 23, 2010 3:52 am

Ναι δεν το συζητώ ήταν απίστευτο το επεισόδιο και όντως συμπάθησα τρελά την ασθενή παραδόξως.
Δεν ήξερα πως θα πεθάνει και έτσι εμένα,όπως καταλαβαίνεις,μου ήρθε πολύ απότομα και στεναχωρέθηκα Sad
Όσο για την τελευταία σκηνή με αποζημίωσε και με το παραπάνω!Λάτρεψα τα λίγα και καλά που του είπε και το ύφος του όταν την άκουγε!Και ναι μου άρεσε και το χώσιμο στα ερείπια γιατί ερχόταν σε πλήρη αντιδιαστολή με τα μετέπειτα λόγια της και φαινόταν το πόσο δεν εννοούσε λέξη από αυτά που έλεγε!
Το γεγονός επίσης πως αυτός παραδέχτηκε επιτέλους πως μετανιώνει για τις αποφάσεις που αφορούν το πόδι τους δείχνει πως έχει την διάθεση να αλλάξει και να διορθωθεί.Εδώ που τα λέμε αν γινόταν και λίγο λιγότερο κάφρος δεν θα έβλαπτε Razz

Αδυμονώ για την καινούργια σεζόν!!

Maria
Slasher

Αριθμός μηνυμάτων : 2633
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: House   Κυρ Μαϊος 23, 2010 10:42 pm

Α σιχτίρ η ηλίθια μου έριξε το τόπικ στα τάρταρα! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
MariaS
Κουρούνα

Αριθμός μηνυμάτων : 6848

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: House   Κυρ Μαϊος 23, 2010 11:46 pm

Αει σιχτιρ, μαρη. Δεν είχα ποστ λέμε, κατι έπρεπε να κανω! Cool

Maria
Slasher

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: House   Δευ Μαϊος 24, 2010 1:09 am

Σούργελο, γελοία! Δεν ντρέπεσαι? Προσπαθούσε να ανεβάσει αριθμό ποστ, λέει! Καθυστερημένη! ooxi
Maria
Slasher

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: House   Τετ Ιουλ 21, 2010 4:24 am

Ήρθα στο τόπικ του, αλλά δεν ξέρω τι κάνω εδώ. scratch

Έχεις δει κάτι? Αν ναι, τι? Τα έφτιαξαν στο τέλος της 6ης σαιζόν, έχω βάλει την σκηνή... Τι θες να σου πω? Razz
filareti
Ύαινα

Αριθμός μηνυμάτων : 5199
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: House   Τετ Ιουλ 21, 2010 1:19 pm

Α σε μερσω που μετακομισες τοσα τοπικ πιο κατω για την παρτη μου to kapelo tou gianni

Λοιπον...εχω μεινει πολυυυ πισω,για την ακριβεια καπου στην τριτη σεζον sfirizi
Τη σειρα γενικα την ειδα αποσπασματικα,εβλεπα καποιες υποθεσεις που μου τραβουσαν την προσοχη και ηθελα να δω και αν θα προχωρησει το θεμα με House Cuddy,αλλα μετα που δεν ειχα προχειρο και τον ξαδερφο μου να με βαζει να βλεπω επεισοδια την αφησα τη σειρα...εχω δει μονο κατι ξεμπαρκα βιντεακια.
Κι εχει περασει καιρος απο τοτε...οποτε οπως καταλαβαινεις μου λειπουν πολλα και ουσιαστικα,αλλα ενταξει,δεν περιμενω να μου τα πεις ολα.

Μηπως μπορεις να κανεις μια συντομη περιληψη οσων βασικων μεσολαβησαν με τους δυο τους?
Και να δωσεις κανενα στοιχειο για το ποιες σκηνες που γινοταν κατι μεταξυ τους οντως υπηρξαν?
Γιατι προσπαθω να κανω ενα catch up,αλλα εχουν μεσολαβησει και οι παραισθησεις και δεν ειμαι σιγουρη πλεον τι βλεπω και με τι σειρα gelio

Nothing is permanent in this wicked world,not even our trouble
Maria
Slasher

ΔημοσίευσηΘέμα: *   Πεμ Ιουλ 22, 2010 1:27 am

Γιατί όλοι σταματάνε στην 3η, γαμώτο? Εμένα μου άρεσε πολύ το Survivor arc! Τεσπα, μόνο για House-Cuddy:

Στην 4η σαιζόν ήταν λίγο σκατά γιατί αυτός έφερε 40 γιατρούς για να καταλήξει στους 3 που θα είχε στην ομάδα του και έκαναν την μία παπαριά μετά την άλλη. Έφεραν ασθενή χωρίς να πουν τίποτα σε κανέναν, έβαλαν φωτιά σε ασθενή, σχεδόν έκαναν ηλεκτροσόκ σε άλλον, πέθανε ασθενής από λάθος της 13 ενώ ο Χάουζ ήταν σε κώμα, επειδή είχε χώσει μαχαίρι στην πρίζα και άλλα πολλά. Μετά η Κάντι ξαναέφερε τον Φόρμαν να ελέγχει τον Χάουζ, αυτός ζορίστηκε και ~*~επαναστάτησε~*~... Γενικά, ωραία σκηνικά! Τα ξαναβρήκαν ουσιαστικά στο τελευταίο γαμάτο επεισόδιο, όπου ο Χάουζ είχε πάει και είχε γίνει ντίρλα σε ένα μπαρ ενώ ο Γουΐλσον είχε εφημερία και πήγε να τον πάρει η γκόμενα του Γουΐλσον, την οποία ο Χάουζ (και όλο το υπόλοιπο νοσοκομείο) σιχαινόταν. Ανέβηκαν σε λεωφορείο, το οποίο τράκαρε και η Άμπερ πέθανε. Ο Γουΐλσον εγκατέλειψε τον Χάουζ, αφού τον ανάγκασε να βάλει ηλεκτρόδια στον εγκέφαλό του και να πάθει κρίση, με αποτέλεσμα να πέσει σε κώμα, παρ'όλο που είχε πάθει διάσειση και ενώ ήξερε ότι δεν θα σωθεί η Άμπερ. Η μόνη που έμεινε δίπλα του τότε ήταν η Κάντι.

Αυτό συνεχίστηκε στην αρχή της 5ης σαιζόν, αλλά φυσικά το μόνο που είχε σημασία ήταν ότι ο Χάουζ ξεφτιλιζόταν για να μην χάσει από πελάτη τον Γουΐλσον, οπότε ήταν στο παρασκήνιο. Με το που γύρισε ο Γουΐλσον και όλα ήταν καλά, η Κάντι αποφάσισε να υιοθετήσει και να το εκμυστηρευτεί μόνο στον (drum roll) Γουΐλσον! Βρήκε μία κοπέλα που ήθελε να υιοθετήσει την κόρη της μία δυναμική γυναίκα, αλλά εκείνη αποφάσισε να κρατήσει το παιδί. Σε όλο το επεισόδιο, ο Χάουζ προσπαθούσε να πείσει την Κάντι ότι δεν κάνει για μητέρα. Όταν τελικά δεν έγινε η υιοθεσία, ο Χάουζ -ακολουθώντας την συμβουλή που η ίδια του είχε δώσει μιλώντας για τον Γουΐλσον- πήγε να της συμπαρασταθεί. Της είπε να μην τα παρατήσει γιατί θα γινόταν πολύ καλή μάνα, η Κάντι τσαντίστηκε και φιλήθηκαν. Μετά προσπάθησαν να το προσπράσουν, αλλά όλο ο Χάουζ πέταγε υποννοούμενα και αφού τον έπιασε ένας τύπος όμηρο, η Κάντι αποφάσισε να το κυνηγήσει. Μετακόμισε στο γραφείο του, του έκανε φάρσες, γελοιοποιήθηκε εντελώς. Στο τέλος τον τρόμαξε και την χούφτωσε κι εκεί έληξε... Μετά βρήκαν μία κοπέλα που πέθαινε και είχε γεννήσει πρόωρα ένα κοριτσάκι που οι γονείς της έδωσαν για υιοθεσία και η Κάντι έγινε ανάδοχη με σκοπό να το υιοθετήσει. Για ένα διάστημα αφοσιώθηκε στην μικρή, ενώ ο Χάουζ έκανε σαν γυφτομαθημένο που απέκτησε αδερφάκι. Μετά ο Χάουζ έκανε κάποιες προσπάθειες, της την έπεφτε και έτσι, αλλά όταν πήρε μεθαδόνη για να κόψει τα βάικοντιν και αποφάσισε να ξαναγυρίσει στα χάπια, θεώρησε ότι δεν έχει καμία ελπίδα μαζί της, γιατί δεν τον ήθελε έτσι. Λίγα επεισόδια μετά άρχισε να βλέπει το φάντασμα της Άμπερ. Η Κάντι του ζήτησε να της μιλήσει, αλλά της είπε μόνο ότι δεν κοιμάται. Πήγε κλασσικά στον Γουΐλσον και τα έκαναν σκατά. Στο τέλος αποφάσισε να πάει στην Κάντι, αλλά είπε την κόρη της μπάσταρδη κι αυτή έφυγε χωρίς να καταλάβει ότι κάτι πάει στραβά. Από'κει και πέρα, ο Χάουζ φαντάστηκε ότι πήγε σπίτι του, τον βοήθησε να κόψει τα βάικοντιν και καπάκι του έκατσε. Έφαγε όλο το τελευταίο επεισόδιο προσπαθώντας να την κάνει να παραδεχτεί ότι θέλει να είναι μαζί του. Στο τέλος, με τις ευλογίες του Γουΐλσον, φώναξε απ'το μπαλκόνι ότι κοιμήθηκε μαζί της κι η Κάντι αποφάσισε ότι ανέχτηκε αρκετά και δεν ήθελε καμία σχέση μαζί του πέρα απ'την επαγγελματική, πράγμα που έλεγε απ'την αρχή του επεισοδίου. Μετά κατάλαβε αυτός τι είχε γίνει και τον πήγε στο τρελάδικο ο Γουΐλσον.

Η έκτη σαιζόν ξεκίνησε με ένα απαίσιο, για'μένα, επεισόδιο κατά την διάρκεια του οποίου ο Χάουζ ήταν στο τρελάδικο όπου αποφάσισε να πλησιάσει τους ανθρώπους γύρω του. Η Κάντι είχε κρατήσει κλειστό το τμήμα του και τον περίμενε, αλλά μετά από μία αρχική προσέγγιση, την οποία ο Χάουζ απέρριψε, κρατούσε πολύ τυπική στάση απέναντί του, αν και φαινόταν ότι ανησυχούσε. Τελικά αποκαλύφθηκε ότι τα είχε με τον Λούκας, έναν ντεντέκτιβ που είχε προσλάβει ο Χάουζ για να παρακολουθεί τον Γουΐλσον. Τον είδε ο Χάουζ όταν πήγαν σε ένα συνέδριο στο οποίο πήγε για να την ρίξει και της είπε ότι τότε που ήταν μαζί στην σχολή και την γάμησε και εξαφανίστηκε, δεν ήταν αυτός ο σκοπός του. Ε, μετά αυτός έκανε προσπάθειες, αλλά αυτή ήταν απόμακρη... Στο τέλος της σαιζόν αυτός μπεκρόπινε κι αυτή προσπάθησε να γίνουν φίλοι, αλλά δεν του έφτανε και καλά και την έφτυσε... Μετά στο προτελευταίο επεισόδιο μάθαμε ότι ο Χάουζ θεωρούσε ότι τα είχε κάνει σκατά μαζί της και ότι φοβόταν πως μπορεί ανά πάσα στιγμή να την χάσει, σε αντίθεση με τον Γουΐλσον... Ύστερα η Κάντι αρραβωνιάστηκε κι αυτός την κυνηγούσε και μπλεκόταν στα πόδια της, την τσάντισε και τον ξεφτίλισε και μετά τα έφτιαξαααν... Η σκηνή πρέπει να είναι στην προηγούμενη σελίδα και σε άλλο τόπικ έχω βάλει φωτογραφίες που διέρρευσαν από το 1ο επεισόδιο.

Αυτά τα ολίγα. Razz
filareti
Ύαινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: House   Πεμ Ιουλ 22, 2010 2:43 pm

Ευχαριστωω! cheers cheers
Τωρα εχω μια αρκετα πληρη εικόνα.Καποια απο αυτα τα ψιλοήξερα,αλλα ειχα καμποσα κενα. Προσπαθώ να αποφασισω αν θα κάτσω να ψαξω και να δω τα επεισοδια τωρα...αλλα ειναι πολλά γαμωτο gelio

Με την ευκαιρια,ψαχνοντας σκηνες και πεφτοντας μονο πανω σε fan videos Razz ,βρηκα αυτο,μηπως ξερει κανεις οι σκηνες στο 1.06 και 1.40-1.42 απο που ειναι?

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Maria
Slasher

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: House   Πεμ Ιουλ 22, 2010 7:06 pm

Και τα 2 είναι από το HH-WH, τα 2 τελευταία επεισόδια της 4ης σαιζόν. Όταν είπα πως όταν ο Χάουζ συνήλθε από το κώμα του είχε μείνει μόνο η Κάντι, αυτό εννοούσα. Razz Ότι ξύπνησε και την βρήκε να κοιμάται και να του κρατάει το χέρι. Είχαν γυρίσει και 1-2 άλλες σκηνές, αλλά συνήθως δείχνουν τις πιο άκυρες. Razz

Αν και θα έπρεπε να με ρωτήσεις για το 2.25-2.30 χαζή! Αυτό το ξέρω απ'έξω: This is beyond ass-hood! You have the luxury of not caring about your image. I do not! I can permit a lot of crap, but an employee shouting about his sexual exploits with me — no! That is zero tolerance! So congratulations, House. I am angry. cheers cheers cheers

Δεν επιτρέπουν σκηνές. Ίσως βρεις στα ισπανικά μόνο. Τώρα... αν είναι να δεις μόνο για το Huddy... Είναι συνολικά 62 επεισόδια, αλλά μπορείς να προσπεράσεις πάνω από τα μισά! gelio
filareti
Ύαινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: House   Παρ Ιουλ 23, 2010 12:30 pm

Παράθεση :
Αν και θα έπρεπε να με ρωτήσεις για το 2.25-2.30 χαζή!

Δε σε ρωτησα για αυτο,γιατι το ειχα δει και ξερω απο που ειναι Razz

Χαχα ναι,το ξερω οτι μπορω να προσπερασω τα μισα για να δω Huddy και παραλληλα θα εχει κι αρκετες ατακες Ηouse.Aλλα πρεπει να μπω σε κανενα wiki και να ψαξω ποια ειναι πιο σχετικα....ισως το κανω καποια στιγμη.

House
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 35Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20 ... 35  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» House of Night - Cast
» House M.D. (Ιατρικές Υποθέσεις)
» Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία
» Μονομαχία Νταμπλντορ-Βολτεμορτ
» House

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές :: House MD-
Μετάβαση σε: