ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Shadowhunters (2016)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
MariaS
Κουρούνα

Αριθμός μηνυμάτων : 6711
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shadowhunters (2016)   Τρι Ιαν 03, 2017 9:27 pm

Μου πήρε λίγη ώρα να οργανώσω τις σκέψεις μου αλλά στην τελική το επεισόδιο μου άρεσε!
Τεχνικά όπως τα έλεγα, πήγαμε σε άλλο επίπεδο απλά. Πολύ ωραία πλάνα, σκηνικά και στήσιμο. Eίχε βέβαια και τα προβληματάκια του.
Ας πάρουμε τους χαρακτήρες έναν ένα.
Τζεις : Εντάξει, πρώτον απλά ο Ντομ έλαμψε. Τον θεωρώ σπο τους καλύτερους ηθοποιούς και τα πήγε ΠΟΛΥ καλά. Έδειξε την μαγκιά του Τζεις με μια ιδέα φόβου να κρύβεται απο κάτω. Απλά δεν έχω λόγια.
Ο Βαλενταιν τον βασανίζει (ψυχολογικά) με τόσο σαδιστικό τρόπο που θα φοβάται να πλησιάσει όσους αγαπάει στο τέλος. Οχι μόνο αυτό, αλλά στην ουσία του είπε πως είναι επικίνδυνος και πρέπει να θανατωθεί
Σπόιλερ:

Και ωραία λογική ρε Βαλε! Όσοι έχουν δαιμονικό αίμα είναι απειλή για την ανθρωπότητα (την οποία εσύ θυσιάζεις με το κύπελο btw, γκαφάλι) αλλά θα το δώσω στον γιο μου για να τον κάνω γρήγορο και δυνατό! Ουυυυυυστ ασε τον ξανθό μου μπέμπη ήσυχο υποκριτή του κερατά bang head kwlodaxtulo
Πολύ μου άρεσε που δέχτηκε τους Λαιτγουντ σαν οικογένεια του, αν και λίιιγο αργά. Φαίνεται πάντως οτι τους αγαπάει.
Κλαίρη : Περιέργως παρά τα κολπάκια που έκανε είχε σχετικά παθητικό ρόλο στην όλη κατάσταση. Περίμενα να ψάξει πιο πολύ, να κάνει πάλι χαζά, αλλά εντάξει. Θα ήθελα να δω λίγο πιο πολύ την Κλαίρη να είναι χαμένη. Δεν έχει ΙΔΕΑ απο αυτό τον κόσμο και θέλω να το δείξουν πιο έντονα. Πάντως πολύ ωραίες οι σκηνές της με την Τζοσε και τον Σαιμον. Και με τον Τζεις επίσης. Η ΜακΝαμαρα έχει αρκετά καλη χημεία με όλα αυτά τα άτομα. Επίσης ήταν 10χ καλύτερη. Δεν είχε ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ που να ήταν υποκριτικά αδύναμη. Εντάξει, το ξαναλέω, δεν θα γίνει και Μερυλ Στριπ αλλά ωρίμασε πολύ στο παιξιμο της. Βέβαια δεν είχε και ΤΡΕΛΑ δύσκολες σκηνές αλλά θα δούμε, πάντως είμαι ευχαριστημένη.  Μπράβο κορίτσι μου!
Σαιμον : ΖΟΥΖΟΥΝΕΕΕΕΕ. Αχ είχε πολύ ωραίες σκηνούλες. Δεν λύθηκα στο γέλιο αλλά είναι ο μόνος που με έκανε και χαμογέλασα. Η σκηνή που πήγε να κάνει στα λυκανθρωπάκια ενκάντο Laughing
''I'm a vampire, I'm running slow for you!'' Laughing
Πολύ ΠΟΛΥ ωραία η σκηνή του με τον Λουκ στο εστιατόριο, λατρεύω αυτή την δυναμική πατέρα/γιου που έχουν. Πολύ γλυκιά και η σκηνή με την Κλαίρη (αλλά μπορούμε να αποφύγουμε το Κλαιμον? Πλιζ???)
Και φωνάζει την Τζοσελυν Mrs F  enamor
Γενικά ανυπομονώ να τον δω στα επόμενα επεισόδια που έχει σκηνές με Μαγκνους και Βικτορ.
Ιζζυ : Δεν έχω και πολλά να πω, είχε δυστυχώς πολύ λίγο χρόνο. Οπως πάντα πιστή στα αδέρφια της και τα πιστεύω της, αν και κάτι μου λέει πως θα πάρει άλλο δρόμο στα επόμενα επεισόδια. Έξυπνη η κίνηση με τον ρούνο Cool
Λουκ : Πόσο γλυκός σαν προστατευτικός μπαμπας? Δεν ήθελε να αφήσει την Τζοσε, πήρε τον Σαιμον στο εστιατόριο, ''έδωσε'' την Κλαίρη...Και όταν νόμιζε πως ο Βίκτορ πήγε να του ζητήσει βοήθεια  Cool
Γενικά μ'αρέσει όταν δείχνει μια πιο δυναμική πλευρά, μακάρι να το κάνει πιο συχνά.
Και φυσικά ααααα, το καλύτερο για το τέλος  cheers
Αλεκ : Εμφανης ο πανικός του. Στην αρχή ξεσπούσε σε άτομα που δεν έφταιγαν (Μαγκνους, Λυντια, ακόμα και Ίζζυ) αλλά στο τέλος την ΕΘΑΨΕ την Μαρυς. Το καταευχαριστήθηκα πραγματικά. Κυρίως επειδή της τόνισε το πόσο υποκρίτρια και παρτάκιας είναι. Ήμουν σε φάση ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ που σπάνια μου συμβαίνει με τον Αλεκ, όσο κι αν τον αγαπώ.  pppppppp
Είμαι πολύ περήφανη που κατάπιε την περηφάνια του για να ζητήσει συγνώμη. Και πόσο γλυκούλης?
'"Thanks, I've been practicing'' enamor enamor enamor
Μαγκνους : Eεεετσι Cool Cool Cool
Θεός όπως παντα, αν και λίγο muted. Σε όλο το επεισόδιο προσπαθούσε μεν να βοηθήσει αλλά δεν έγινε χαλί για κανέναν, και μπράβο του.
Εβαλε όρια και απάιτησε τον σεβασμό που του αξίζει. Και πόσο ωραία η χημεία μεταξύ Ματ και Χάρρυ  cheers  cheers  cheers  
Γενικά πάντως, έπεσε ΠΟΛΥ ψαλίδι. Έγιναν τόσα πολλά τόσο γρήγορα που ο ρυθμός χάθηκε κάπως. Καταλαβαίνω πως ήταν πρεμιέρα, και κύλησε νεράκι αλλά το ένιωσα σαν επεισόδιο σπριντ. Ελπίζω να βελτιώσουν το pacing...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33112
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shadowhunters (2016)   Τετ Ιαν 04, 2017 8:52 am

Eγω να πω πως μου αρεσε ο Βικτορ παρα πολυ; Θα το πω! Laughing

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shadowhunters (2016)   Τετ Ιαν 04, 2017 8:52 am

Eπισης:

Laughing Laughing Laughing

MariaS
Κουρούνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shadowhunters (2016)   Τετ Ιαν 04, 2017 2:50 pm

Να το πεις, κι εμένα μου άρεσε! Ειδικά αυτή η φωνή Cool Cool Cool
ΧΑΧΑΧΑ τους αγαπωωωω λεμε Laughing Laughing Laughing Laughing

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shadowhunters (2016)   Πεμ Ιαν 05, 2017 11:01 am

Πω πω ρε συ. Ειναι επωδυνο να βλεπεις τοσο αταλαντοσυνη μαζεμενη σε μια μονο σκηνη. Ακομα και οι διαλογοι δηλαδη ειναι αστα να πανε. Laughing

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shadowhunters (2016)   Πεμ Ιαν 05, 2017 11:13 am

Αλεκ μαναρι μου ...πρωτον βγαλε το φανελακι...δευτερον...Σε ολα ναι! Καλόπιασμα

Σιγουρα αργα η γρηγορα θα τον βαλουν να ζητησει συγνωμη και να την καταλαβει για ειναι η πρωταγωνιστρια και εχει σεναριακη προστασια Laughing ....αλλα το παιδι εχει δικιο σε ολα. Ειναι βεβαια λιγο whiny αλλα ολα κι ολα οταν εχει δικιο...εχει δικιο Laughing

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shadowhunters (2016)   Τρι Ιαν 10, 2017 5:41 pm

Δεν ειναι σποιλερ απο το επεισοδιο. Ειναι στο προμο για το επομενο.

MariaS
Κουρούνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shadowhunters (2016)   Τρι Ιαν 10, 2017 10:20 pm

Ωραιο!
Το επόμενο επεισόδιο το εκθειάζουν τόσο απο την ώρα που το γύριζαν που το φοβάμαι λίγο Laughing
Αχ όλα αργούν με αυτή την σειρά. Ελληνικοι υπότιτλοι, 1080 rip...ολα... Sad

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shadowhunters (2016)   Σαβ Ιαν 28, 2017 8:20 pm

0:25
...Eλα Ρια παραδεξου ποσο χαρουμενη σε κανει αυτη η στιγμη dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Για να μην πω πως και αυτος με την καπελαδουρα ειναι παραγωγος και σκηνοθετης του TVD KAI βασικος των Originals! (Mεχρι και το μωρο του ειχε παιξει στο TO) Laughing

Kαι εχεις και τον Todd (που τον θυμαμαι και απο το SV αλλα οχι με ιδιαιτερη συμπαθεια αχαχαχα) και ειμαι σιγουρη πως πλεον και εσυ λατρευεις Καλόπιασμα

MariaS
Κουρούνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shadowhunters (2016)   Σαβ Ιαν 28, 2017 9:54 pm

ldaeirgn ΕΛΑ και νόμιζα οτι θα χαιρόμουν όντως!
Μιλάει ρε η μουλάρα, που αν ανοίξω το στόμα μου για το πως φέρθηκε στους Καταχθόνιους στα βιβλία της θα μιλάω 3 μέρες ασταμάτητα, ο Ειρηνικός δεν θα την ξεπλένει!!!
Ο Μαγκνους δεν ελυσε το θέμα της αθανασίας, η Ελεν εξορίστηκε, ο Λουκ ήταν μετα βίας σε 3 σκηνές, ο Σαιμον έγινε απο βαμπιρ θνητός και μετα Shadowhunter, ο Μελιορν αποδείχτηκε μαλάκας...Δεν λέω άλλα γτ θα σε σποιλεράρω Laughing
Με τον Τοντ δεν έχω ιδιαίτερο θέμα. Πετάει μπαρούφες αλλά λέει και κάτι ωραία. Απλά ελπίζω να συμμορφωθεί λίγο pppppppp Mε κάποιους writers έχω θέμα. Η μάλλον με έναν. pppppppp
Αχ τον μικρό του Ματτ τον είχα δει σε φωτο στο σετ νομίζω, ζουζουνάκι ξανθοοοο enamor

Shadowhunters (2016)
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 29 από 30Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Shadowhunters (2016)
» Σχόλια για το 'Όσο είμαστε ζωντανοί'
» Η εποχή των ασφόδελων (the season of the daffodils -by Josephine Hymes)
» On the Road (2012)
» Επερχόμενα Lego Set

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές-
Μετάβαση σε: