ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Jessica Jones (2015)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 32906
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Jessica Jones (2015)   Δευ Νοε 23, 2015 11:35 pm

Την σειρα την τελειωσα αλλα την ξαναβλεπω και βλεπω και τα κομματια που μου αρεσαν περισσοτερο.
Και δεν μπορω να μην γελασω ρε φιλε. Ιδια η σιχαμενη ειναι η Jessica! Ειδικα ο τροπος που πινει σαν νεροφιδα και σκυλοβριζει σαν λιμενεργατης αχαχαχαχα
χα
χ
αχ
αχ
α
χαχαχαχαχα ΠΕΘΑΙΝΩΩΩΩ dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Και ειδικα οταν χυνεται στο κρεβατι να κοιμηθει. Σε μια σκηνη εκαναν θορυβο οι απο πανω γειτονες της και παιρνει το αρβυλο και το πεταει στο ταβανι για να τους κανει να σκασουν αχαχαχαχαχαχαχαχα

Δηλαδη οσο πιο πολυ βλεπω τις σκηνες της τοσο πιο πολυ γελαω. lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Jessica Jones (2015)   Δευ Νοε 23, 2015 11:48 pm

Τέρψη

Αριθμός μηνυμάτων : 8163
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Jessica Jones (2015)   Δευ Νοε 23, 2015 11:51 pm

felia έγραψε:
Τέρψη έγραψε:
felia έγραψε:
Δωσε και εδω. Να δω ποια σειρα θα πρωτοπρολαβεις αχαχαχαχαχα

gelio  Άσε! Έχω καεί με fringe αυτές τις μέρες. Σειράρα.

Την ειχα δει παλια. Αλλα ομοιως με εσενα εδω δεν μου καθοταν με τιποτα η πρωταγωνιστρια αχαχαχαχαχα
Σειραρα μεν.... αλλα χαχαχαχαχα
Την έχω αγαπήσει εγω. Στην αρχή δεν μου καθόταν καλά, αλλά μετά αγαπησα.

Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Jessica Jones (2015)   Δευ Νοε 23, 2015 11:54 pm

Τέρψη έγραψε:
felia έγραψε:
Τέρψη έγραψε:
felia έγραψε:
Δωσε και εδω. Να δω ποια σειρα θα πρωτοπρολαβεις αχαχαχαχαχα

gelio  Άσε! Έχω καεί με fringe αυτές τις μέρες. Σειράρα.

Την ειχα δει παλια. Αλλα ομοιως με εσενα εδω δεν μου καθοταν με τιποτα η πρωταγωνιστρια αχαχαχαχαχα
Σειραρα μεν.... αλλα χαχαχαχαχα
Την έχω αγαπήσει εγω. Στην αρχή δεν μου καθόταν καλά, αλλά μετά αγαπησα.

Mερικες σειρες το κανουν αυτο.

Οπως εδω με την JJ.
Kαι οπως με το Peaky Blinders.

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 45958
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Jessica Jones (2015)   Τρι Νοε 24, 2015 12:39 am

felia έγραψε:
Την σειρα την τελειωσα αλλα την ξαναβλεπω και βλεπω και τα κομματια που μου αρεσαν περισσοτερο.
Και δεν μπορω να μην γελασω ρε φιλε. Ιδια η σιχαμενη ειναι η Jessica! Ειδικα ο τροπος που πινει σαν νεροφιδα και σκυλοβριζει σαν λιμενεργατης αχαχαχαχα
χα
χ
αχ
αχ
α
χαχαχαχαχα ΠΕΘΑΙΝΩΩΩΩ dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Και ειδικα οταν χυνεται στο κρεβατι να κοιμηθει. Σε μια σκηνη εκαναν θορυβο οι απο πανω γειτονες της και παιρνει το αρβυλο και το πεταει στο ταβανι για να τους κανει να σκασουν αχαχαχαχαχαχαχαχα

Δηλαδη οσο πιο πολυ βλεπω τις σκηνες της τοσο πιο πολυ γελαω. lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao

axaxaxaxaxax μαλακα ΣΤΟ χαλαρο θα το κανα...ελα νταξει κατεβαζω πιλοτο dunato gelio dunato gelio dunato gelio

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Jessica Jones (2015)   Τρι Νοε 24, 2015 1:01 am

xezoulina έγραψε:
felia έγραψε:
χα
χ
αχ
αχ
α

axaxaxaxaxax μαλακα ΣΤΟ χαλαρο θα το κανα...ελα νταξει κατεβαζω πιλοτο dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Ρε φιλε ειστε ΙΔΙΟ ΣΤΥΛΑΚΙ ΛΕΜΕ!

Ξεπατικωσουρα αχαχαχαχα
Και οσο προχωρανε τα επεισοδια τοσο πιο πολυ οι ομοιοτητες χτυπανε ματι dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Πρεπει να λεει asshole και 100 φορες την ημερα. Πινει σαν νεροφιδα. Ντυνεται με παρομοιο τροπο. Δηλαδη μονο τις χριστοπαναγιες να αρχισει και θα ειστε καρμπον dunato gelio dunato gelio dunato gelio

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Jessica Jones (2015)   Τρι Νοε 24, 2015 1:20 am

dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Jessica Jones (2015)   Τρι Νοε 24, 2015 1:37 am

Παράθεση :
jessica jones calls sex under mind control rape, calls coerced sex rape, calls unwanted sex and mental violation rape. does it once an episode. lets multiple women talk about it. lets a woman be nothing but horrified that she’s pregnant from coerced sex! readily and without pretending to present moral qualms lets her abort! but most of all it calls rape rape, uses that word specifically. and i was so grateful while i was watching it and every time they put it into words it felt like a surprise and every time i wished i wasn’t surprised and that i didn’t have to be grateful, because it should be obvious, like calling the setting “new york” or krysten ritter’s hair “black”. because it’s not that this is a gift, though jessica jones as a whole is a gift and a joy and a swallow-you-whole nighttime ride—it’s that the absence of this kind of specificity, this readiness on the writers’ parts to use the right fucking words, is a failure of writing.

but god, okay, it feels good to watch a writers’ room succeed.

AYTO!

Kαι ειδικα το κομματι με την εκτρωση.
Δηλαδη αυτο το ευχαριστηθηκα παρα πολυ που το εδειξαν ετσι και δεν ειναι συνηθισμενο και ειδικα στην Αμερικανικη τηλεοραση (καλα ουτε στην δικια μας βεβαια). Απο τα κομματια της σειρας που μου αρεσαν περισσοτερο.

Συνηθως δειχνουν την γυναικα να το σκεφτεται και να να εχουν το ηθικο θεμα οσο αφορα την εκτρωση λες και δεν ειναι προιον βιασμου και μια γυναικα εφοσον ειναι εγκυος πρεπει οπωσδηποτε να μπει στο διλημμα.

Αλλα εδω ουτε καν.
Ηταν ρεαλιστικη αντιδραση.

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Jessica Jones (2015)   Τρι Νοε 24, 2015 1:58 am

Laughing Laughing Laughing

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Jessica Jones (2015)   Τρι Νοε 24, 2015 2:42 am

λοιπον ειδα πιλοτοοοοοοοο

οπως και στο orange is the new black η σειρα ειναι φουλ φεμινιστικη και παρουσιαζει με πολυ ομορφο και ρεαλιστικο τροπο το να εισαι γυναικα....

πολλοι γυναικειοι χαρακτηρες και μια παραγωγη πισω απο ολη τη σειρα που το στηριζει...

οπως λεει και το σιχαμα προκειται για υπερηρωα αλλα η σειρα μονο υπερηρωικη δεν ειναι...επισης στα ++++++++++ καθοτι ακουμπαει κοινο που δεν καυλωνει με τα πολυχρωμα κολαν και τους φλατ διαλογους...

δεν ειχε πολυ Τεναντ αλλα σου δημιουργειται η περιεργια να τον δεις στα επομενα επεισοδια...

ειχε ενδιαφερουσα αισθητικη σε ορισμενες στιγμες , με κομματια μπλουζ και ψυχρα χρωματα-με κυριως το μωβ να υπερισχυει....η ανατροπη στο τελος καλη..

παρ' ολα αυτα υπαρχουν καποια θεματακια...ο ρυθμος ηταν καπως ανισορροπος και αρκετα αργος χωρις λογο σε ορισμενες σκηνες...οι ερμηνειες επισης μετρειες..η πρωταγωνιστρια θελει δουλιτσα...στο breaking bad ηταν πολυ καλη αλλα εδω θελει ενα τσακ παραπανω μιας που σε κεινη ειναι γραμμενη η σειρα...

με αλλα λογια εχει πολλες καλες προδιαγραφες αλλα και καποια λαθη "πρωταρη"....απο ολες τις σχεσεις των χαρακτηρων 2 μου τραβηξαν το ενδιαφερον....Τεναντ και Τζεσικα καθως και της Τζεσικα με τη ξανθια φιλη της...

Jessica Jones (2015)
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Equals (2015)
» Φθινόπωρο 2015
» Ελληνικα λυκεια vs Αμερικανικα λυκεια
» Συνέντευξη Robert Pattinson Περιοδικό "Σούπερ Κατερίνα" Τεύχος Μαρτίου 2009
» Φυλλάδια

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Superhero tv shows-
Μετάβαση σε: