ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

The Leftovers (2014)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26 ... 47  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42543
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Leftovers (2014)   Παρ Δεκ 11, 2015 1:03 am

ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟ 2

Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 32911
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Leftovers (2014)   Παρ Δεκ 11, 2015 1:06 am

Παρτο εσυ αχαχαχαχα

Η απλα...download και βρες ελληνικους υποτιτλους αχαχαχα

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
Τέρψη

Αριθμός μηνυμάτων : 8163
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Leftovers (2014)   Παρ Δεκ 11, 2015 1:12 am

Eleni7 έγραψε:
Η σειρα ανανεωθηκε για 3η και τελευταια σεζον Very Happy

Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Leftovers (2014)   Πεμ Μαϊος 26, 2016 3:56 am

Το ποσταρω εδω. Προσοχη στα σποιλερ των προηγουμενων σελιδων (δεν θυμαμαι τι εχω γραψει και για ποια επεισοδια).

Παράθεση :
????????????????Η γυναικα του ειναι η Λορι????????Νομιζα οτι την ειχε χασει τη γυναικα του?wtf μπερδευτηκα

Την "εχασε" ουσιαστικα γιατι αυτη πηγε στην αιρεση.

Παράθεση :
εχω δει το πρωτο μισαωρο...προσωπικα μ αρεσει που ειναι σαικο η σειρα το προβλημα μου ειναι οτι προς το παρον τουλαχιστον κανενας χαρακτηρας δεν με τραβαει και μου βγαζουν ολοι μια αντιπαθεια

Προχωρα. Οσο παιρνανε τα επεισοδια θα δεις παρα πολλα για τους χαρακτηρες. Αυτο ηταν καθαρα εισαγωγικο. Και δεν εχεις δει ακομη και την Carrie Coon που εγω προσωπικα τη λατρευω (ειδικα στην 2η σεζον). Εχεις πολυ πραγμα ακομη.

Παράθεση :
πωπω ο πρωταγωνιστης ειναι ο κλασσικος σκατομπατσος ιχχχχχχχχ....εντωμεταξυ η κολλητη της κορης βγαζει τοσο πολυ τη τριτοτεταρτη γκομενα που την εχει παρει ολο το σχολειο

SPOILER ALERT
την εχει παρει ολο το σχολειο lol!
Παράθεση :
ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΣΟΥΛΑ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΑΝ ΔΥΟ ΛΕΠΤΑ ΠΗΔΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΜΕΝΑΚΙ
Αυτο.

Παράθεση :
this show is SO FUCKING WEIRD DudE

τι να πρωτοσχολιασω Μ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ
Τερμα weird. Προχωρα.

Παράθεση :
οι αλλες οι μουγκες μουρλες με τα ασπρα δεν εχω καταλαβει γιατι καπνιζουν ολη την ωρα ειναι καμμενο αλλα μ αρεσει

Ειναι καρακαμμενο. Ολη η αιρεση βασικα. Αλλα στην πορεια θα εξηγηθουν καποια πραγματα.

Ειναι σειρα που σε καποια σημεια σου προκαλει καταθλιψη. Θα το δεις στην πορεια αυτο. Αλλα σε πολλα σημεια εχει και αυτο το weird χιουμορ και λυνεσαι.

Παράθεση :
σιχαμα παιζει και ο 9ος γιατρος στη σειρα δεν το ξερα
Ειναι φανταστικος ο Ecclestone στη σειρα. Φανταστικος.

xezoulina έγραψε:
πολυ δυνατο το τελος ωραια σειρουλα λογικα θα τη δω, αυριο θα κατεβασω ολη τη πρωτη σεζον και ωραιο τραγουδακι στο τελος...

νταξει ακομα τα πραγματα ειναι φουλ μπερδεμενα...αναρωτιεμαι γιατι η Λορι πηγε στην αιρεση...δεν εχει χασει παιδι οποτε τι εχασε?Αδερφη? πατερα, μανα? τι ηταν τοσο δυνατο που την εκανε να παρατησει οικογενεια?

επισης που διαολο βρισκεται ο αδερφος ??

απο  τον πιλοτο αντε ενα 10% να πιανεις χαχαχαχαχα....

επισης γιατι η αλλη πηγε ξανα στην αιρεση?Μηπως ηταν παλια και εφυγε και ξαναπηγε?

nnice εχει πιασιαρικο σεναριο αλλα προς το παρον κανενας χαρακτηρας δεν εμε τραβαει...αλλα επειδη το σεναριο φαινεται πολλα υποσχομενο θα του δωσω ευκαιρια

Πρωτον και βασικοτερο. Σε αυτη τη σειρα μην κανεις πολλες ερωτησεις. Θα σου απαντηθουν καποια πραγματα στην πορεια, θα συμπληρωθει μεγαλο κομματι του παζλ. Αλλα ολα στην ωρα τους.

Επισης χαιρομαι που δεν αρχισες με την κλασικη ερωτηση που κανουν ολοι αλλα δεν θα παρουν απαντηση. Το που πηγε το 2% του πλυθυσμου. Αυτο το ξεχναμε, το αφηνουμε πισω και ο καθενας εχει τη δικη του ερμηνεια. Μας ενδιαφερουν μονο αυτοι που εμειναν πισω.

Κανε εναν κοπο και συνεχισε το αν μπορεσεις. Αξιζει τοσο πολυ τον κοπο.

Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 45974
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Leftovers (2014)   Πεμ Μαϊος 26, 2016 4:04 am

Παράθεση :
Ειναι σειρα που σε καποια σημεια σου προκαλει καταθλιψη. Θα το δεις στην πορεια αυτο. Αλλα σε πολλα σημεια εχει και αυτο το weird χιουμορ και λυνεσαι.

μ αρεσει αυτο...και το περιεργο χιουμορ και η καταθλιψαρα....γενικα βγαζει κατι το φρεσκο η σειρα οσο λιγοτερο τυποποιημενη ειναι τοσο το καλυτερο για μενα

Παράθεση :
Σε αυτη τη σειρα μην κανεις πολλες ερωτησεις. Θα σου απαντηθουν καποια πραγματα στην πορεια, θα συμπληρωθει μεγαλο κομματι του παζλ. Αλλα ολα στην ωρα τους.

μα δεν μπορω ειμαι περιεργηηηηηηηη...τοο να μην κανω ερωτησεις ειναι σαν να μου λες να μην αναπνεωωωωωωωω dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Παράθεση :
ης χαιρομαι που δεν αρχισες με την κλασικη ερωτηση που κανουν ολοι αλλα δεν θα παρουν απαντηση. Το που πηγε το 2% του πλυθυσμου. Αυτο το ξεχναμε, το αφηνουμε πισω και ο καθενας εχει τη δικη του ερμηνεια. Μας ενδιαφερουν μονο αυτοι που εμειναν πισω.

καλα σιγα μην απαντηθει απο τωρα αυτο εχουμε μεεεεεεεεελλον για κατι τετοιο dunato gelio dunato gelio dunato gelio

θα τη δω ρε αυριο θα κατεβασω σεζον μη φοβουυυυυυ

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Leftovers (2014)   Πεμ Μαϊος 26, 2016 4:11 am

Παράθεση :
μ αρεσει αυτο...και το περιεργο χιουμορ και η καταθλιψαρα....γενικα βγαζει κατι το φρεσκο η σειρα οσο λιγοτερο τυποποιημενη ειναι τοσο το καλυτερο για μενα

Βασικα θα δεις κατι που δεν εχεις ξαναδει ποτε σε σειρα. Αν σου αρεσει ή οχι θα δειξει. Ειναι ασπρο-μαυρο αυτη η σειρα. Αλλοι την υπερλατρευουν, αλλοι τη μισουν.  

Παράθεση :
μα δεν μπορω ειμαι περιεργηηηηηηηη...τοο να μην κανω ερωτησεις ειναι σαν να μου λες να μην αναπνεωωωωωωωω

Εσυ καν΄τες. Και εγω στην αρχη εκανα. Αλλα στην πορεια αυθορμητα σταματησα πια να ρωταω. Σε καλυπτει τοσο αυτο που βλεπεις που δεν θες να ξερεις τι και πως.

Παράθεση :
καλα σιγα μην απαντηθει απο τωρα αυτο εχουμε μεεεεεεεεελλον για κατι τετοιο
Θα ειμαι ξεκαθαρη πανω σε αυτο το θεμα για να ειμαι ενταξει απεναντι σου. ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ, ΔΕ ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ. Εγινε και τελος. Κατ' αλλους ηταν η Αρπαγη λιγο πριν τη Δευτερα Παρουσια (Rapture, κατι το οποιο το καταρριπτουν εν μερει τα επιχειρηματα του παπα γιατι μεταξυ των απαχθεντων εφυγαν και εγκληματιες, εκβιαστες, δολοφονοι κτλ), αλλοι λενε οτι εγινε απαγωγη απο εξωγηινους κτλ. Ο καθενας οτι νομιζει. Μας νοιαζει αυτοι που εμειναν πισω και πως επιβιωνουν σε εναν κοσμο που απλα δεν ηταν μεσα στο 2% (απο τυχη), αλλα ηταν οι γειτονες τους, οι γονεις τους, τα παιδια τους κ.ο.κ.

Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Leftovers (2014)   Πεμ Μαϊος 26, 2016 4:22 am

Παράθεση :

Βασικα θα δεις κατι που δεν εχεις ξαναδει ποτε σε σειρα. Αν σου αρεσει ή οχι θα δειξει. Ειναι ασπρο-μαυρο αυτη η σειρα. Αλλοι την υπερλατρευουν, αλλοι τη μισουν. 

ωωωωωω με ψηνεις μ αυτα τα απροσδιοριστα που μου λεεεεεεεεεεεεεεεςςς afro

Παράθεση :
Εσυ καν΄τες. Και εγω στην αρχη εκανα. Αλλα στην πορεια αυθορμητα σταματησα πια να ρωταω. Σε καλυπτει τοσο αυτο που βλεπεις που δεν θες να ξερεις τι και πως.

λογικα θα κανω livebloging παντως οπως σημερααα οποτε να τσεκαρεις το θρεντ για να γελας Laughing

@το rapture ειναι και καλα η γη της επαγγελιας για τους πιστους?και καλα επιλεγεται η αφροκρεμα?

νομιζω καλυτερα που δεν εξηγειται...βεβαια μπορει να υποθει κατι στη 4η σεζον που ειναι και η τελευταια..ποιος ξερει

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Leftovers (2014)   Πεμ Μαϊος 26, 2016 4:30 am

Παράθεση :
@το rapture ειναι και καλα η γη της επαγγελιας για τους πιστους?και καλα επιλεγεται η αφροκρεμα?

Ναι, σωστη. Αυτο ειναι. Και συμφωνα με την Αποκαλυψη του Ιωαννη προηγειται της Δευτερας Παρουσιας. Και εδω "παιζει" ουσιαστικα η σειρα. Απο τη μια αναφερει την επιστολη του Παυλου προς του Θεσσαλονικεις σε καποιο σημειο (εκει ο αποστολος Παυλος μιλαει για την αρπαγη και τη 2η παρουσια), αλλα απο την αλλη σου πεταει τον παπα ο οποιος λεει οτι "Δεν ειναι Rapture, δεν εφυγαν πιστοι, εχουν φυγει και εγκληματιες μαζι". Απο εκει και περα οτι θες πιστευεις. (εγω πχ δεν θεωρω οτι ειναι αρπαγη, ψηφιζω τον παπα Laughing ). Οσο συνεχιζει η σειρα παντως θα δεις κι αλλες θεωριες. Εγω στην πορεια διατυπωσα αρκετες. Αλλα εμειναν απλα θεωριες

Παράθεση :
νομιζω καλυτερα που δεν εξηγειται...βεβαια μπορει να υποθει κατι στη 4η σεζον που ειναι και η τελευταια..ποιος ξερει
3η σεζον. Την περιμενουμε πως και πως Laughing

Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Leftovers (2014)   Πεμ Μαϊος 26, 2016 4:32 am

Παντως ειτε το δεις ειτε οχι, τσιμπα το εκπληκτικο soundtrack για το αρχειο σου.

(ειναι σε playlist)
https://www.youtube.com/playlist?list=PLGD8miPYbNFt1IqhkURwB-sdUUPAQGKwi

Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Leftovers (2014)   Πεμ Μαϊος 26, 2016 4:58 am

ναιιι εχει πολυ καλη μουσικη...αντιγραφη philip glass και λιγο απο το opening του fringe

The Leftovers (2014)
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 47Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26 ... 47  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» The Rover (2014)
» Maps To The Stars (2014)
» Σχόλια για τη Νέα Σελήνη στην Ελληνική τηλεόραση!
» Ραδιοφωνικές εκπομπές
» ΕΠΑΛ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές-
Μετάβαση σε: