ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 49 ... 94, 95, 96 ... 101  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
MariaS
Κουρούνα

Αριθμός μηνυμάτων : 6743
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Κυρ Φεβ 12, 2017 3:02 pm

Δεν χρειάζεται να μου το πεις, με το κανάλι έχω πάρει διαζύγιο ούτως η άλλως, θα χρειαστεί ΤΡΕΛΟ κολλημα να ξαναγυρίσω Laughing
Σκεφτόμουν να αρχίσω το Riverdale γιατί απο μικρή είχα κόλλημα με τον Αρτσι (συγκεκριμένα με την Βερόνικα, κι εδώ την έπιασαν γαμάτα) αλλά πριν καν αρχίσει η σειρά άρχισαν τις μαλακίες οπότε δεν θα ασχοληθώ.
Παράθεση :
Οποτε μετα ειναι και θεμα προσωπικων προσδοκιων.
Εδώ δεν διαφωνώ. Μέχρι την 2η σεζόν είχα μεγάλες προσδοκίες και μου έκανε εντύπωση πως γκρεμίστηκαν σε λίγα επεισόδια. Ολες οι σειρές που είδα ποτέ, κατα κανόνα, χάλασαν. Τον πήδηξαν τον καρχαρία πως το λένε? Αλλά σταδιακά, όχι με την μια. Μου ήρθε ταμπλάς Laughing

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33253
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Κυρ Φεβ 12, 2017 3:07 pm

MariaS έγραψε:

Παράθεση :
Οποτε μετα ειναι και θεμα προσωπικων προσδοκιων.
Εδώ δεν διαφωνώ. Μέχρι την 2η σεζόν είχα μεγάλες προσδοκίες και μου έκανε εντύπωση πως γκρεμίστηκαν σε λίγα επεισόδια. Ολες οι σειρές που είδα ποτέ, κατα κανόνα, χάλασαν. Τον πήδηξαν τον καρχαρία πως το λένε? 

dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Παράθεση :
Αλλά σταδιακά, όχι με την μια. Μου ήρθε ταμπλάς Laughing

Ησουν μικρο και αμαθο γι αυτο Laughing

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
MariaS
Κουρούνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Κυρ Φεβ 12, 2017 3:15 pm

Ναι μωρε η γεροντομπεμπέκα... Laughing
Πάντως χωρίς πλάκα, ήταν η 2η μεγαλυτερη απογοήτευση στην ζωή μου.
Και η 1η μεγαλύτερη δεν ήταν απ'το CW, απ΄το Showtime ήταν.
Οπότε δεν φταίει πάντα το κανάλι. Laughing

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Κυρ Φεβ 12, 2017 3:39 pm

MariaS έγραψε:
Ναι μωρε η γεροντομπεμπέκα...  Laughing
Πάντως χωρίς πλάκα, ήταν η 2η μεγαλυτερη απογοήτευση στην ζωή μου.
Και η 1η μεγαλύτερη δεν ήταν απ'το CW, απ΄το Showtime ήταν.
Οπότε δεν φταίει πάντα το κανάλι. Laughing

MariaS
Κουρούνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Κυρ Φεβ 12, 2017 3:43 pm

Απο σειρές εννοώ, μακάρι να έμεναν εκεί οι απογοητεύσεις της ζωής μου gelio gelio gelio gelio

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Κυρ Φεβ 12, 2017 4:09 pm

Μονο με 2 και παραπονιεσαι ομως  Laughing... Τι να πουν (πουμε) και αλλοι που εχουν τον καταστροφομαγνητη dunato gelio

Οι πρωτες 100 τομπολες ειναι δυσκολες. Μετα συνηθιζεις dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Maria
Slasher

Αριθμός μηνυμάτων : 2602

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Σαβ Μαρ 18, 2017 7:34 pm

Ξέρει κανείς το Νάσβιλ; Όταν είχε πρωτοαρχίσει το ψιλοέβλεπα και μου άρεσαν η Ρέινα και ο Ντίκον. Μόλις έμαθα ότι μου έκατσε σιπ, παντρεύτηκαν κιόλας. Η σειρά είναι μάπα, αλλά είπα, δεν γαμιέται, έχω πόσα χρόνια χωρίς σιπ, ας κάνω έναν μαραθώνιο. Την επόμενη βδομάδα η Ρέινα πέθανε. Laughing Laughing Laughing

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42758
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Σαβ Μαρ 18, 2017 8:01 pm

Maria έγραψε:
Ξέρει κανείς το Νάσβιλ; Όταν είχε πρωτοαρχίσει το ψιλοέβλεπα και μου άρεσαν η Ρέινα και ο Ντίκον. Μόλις έμαθα ότι μου έκατσε σιπ, παντρεύτηκαν κιόλας. Η σειρά είναι μάπα, αλλά είπα, δεν γαμιέται, έχω πόσα χρόνια χωρίς σιπ, ας κάνω έναν μαραθώνιο. Την επόμενη βδομάδα η Ρέινα πέθανε. Laughing Laughing Laughing

Ναι ρε, φυσικα και το ξερω. Εχω σχολιασει το περιστατικο σε αλλο θρεντ:

Eleni7 έγραψε:
Δε βγαινουν τα λεφτα στο budget και το ABC σκεφτεται μηπως το ανανεωσει χωρις να κρατησει ολους τους ηθοποιους. Ληγουν τα συμβολαια απο ολους. Θα γινει μακελειο εδω, ετσι φαινεται. Εκτος αν το ABC αποφασισει να το κοψει. Αυτο ειναι και η πιο σωστη αποφαση κατ΄ εμε αν δεν μπορεις να κρατησεις τους βασικους. Καλυτερα να παρουν το δρομο του Castle παρα του Nashville*

*
Σπόιλερ:

Ειναι μαλακες ρε. Ανανεωσαν την σειρα οπως-οπως, αλλα επρεπε να αφησουν απεξω την πρωταγωνιστρια επειδη δεν εβγαινε το μπατζετ. Ε τοτε τι ακριβως ανανεωνεις;
Maria
Slasher

Αριθμός μηνυμάτων : 2602

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Σαβ Μαρ 18, 2017 8:22 pm

Δεν είναι ότι απλά δεν έβγαιναν τα λεφτά και η ίδια ήθελε να φύγει και πολύ καλά έκανε. Δεν έχει λόγο ύπαρξης η σειρά. Δεν ξέρω τι φάση αυτή η σειρά, γενικά, βασικά, ξέρω ότι ήταν παραγωγός η Britton και μου έδωσε λίγο απ'την αρχή ότι ήταν σαν fanfic και η Rayna ήταν Mary Sue. Reina στα ισπανικά σημαίνει βασίλισσα. Όπως Bella Swan, ξέρω'γω. Δεν της έκατσε της Britton το βασίλισσα της Country γιατί δεν έχει φωνή, τους κόπηκαν σιγά-σιγά τα τραγούδια, το γύρισαν σε πεταμένη σαπουνόπερα, έπεσαν ακόμα πιο πολύ τα νούμερα και φέτος δεν ξέρω τι κάνουν, αλλά το γράψιμο καλό δεν είναι καθόλου. Και χωρίς την Britton τώρα, τον πέο. Τι ήθελαν και το συνέχισαν;

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42758
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Σαβ Μαρ 18, 2017 9:09 pm

Ρε τι να κανει η γυναικα; Να κατσει να γυρισει 22 επεισοδια σε ενα καναλι που δεν υπαρχει στο χαρτη; Παλια που ηταν στο ABC η σειρα δεν ειχε θεμα. Τωρα τι να κανει εκει; Να δουλευει και να την βλεπουν λιγοτερα ατομα απο οσα βλεπουν Μπρουσκο;

Κακως συνεχισε η σειρα παντως. Μαλακιες. Το ABC τους ειχε ειδοποιησει οτι θα τους κοψει, αυτοι πηγαν και εγραψαν φιναλε με cliffhanger απο οσο ξερω (το Castle πχ που ειδοποιηθηκε στο ιδιο χρονικο διαστημα απο το ιδιο καναλι ειχε γυρισει ενα μινι φιναλε σε περιπτωση που δεν συνεχισει), και μετα εψαχναν καναλι για να συνεχισουν. Και τελικα βρηκαν ενα μικρο καλωδιακο που δεν το βλεπει κανεις. Ουτε να πληρωσουν την Britton μπορουσαν, ουτε φυσικα και η ιδια η ηθοποιος να μεινει σε μια σειρα που θα την βλεπουν μεχρι 900.000 ατομα.

Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 95 από 101Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 49 ... 94, 95, 96 ... 101  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές-
Μετάβαση σε: