ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 48 ... 93, 94, 95, 96  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
MariaS
Κουρούνα

Αριθμός μηνυμάτων : 6707
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Κυρ Φεβ 12, 2017 12:19 am

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο αλλά δεν είναι δικαιολογία. Μπορούσαν να κάνουν κάποια πράγματα διαφορετικά και όχι τόσο τσαπατσούλικα... Rolling Eyes

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33102
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Κυρ Φεβ 12, 2017 12:52 am

MariaS έγραψε:
Αυτό είναι το μόνο σίγουρο αλλά δεν είναι δικαιολογία. Μπορούσαν να κάνουν κάποια πράγματα διαφορετικά και όχι τόσο τσαπατσούλικα... Rolling Eyes

Μα τοτε δεν θα ηταν CW. Laughing  Oχι να χαλασουμε και την σταθερη αξια επειδη εσεις γουσταρετε ξαφνικα ποιοτητα! ooxi

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
MariaS
Κουρούνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Κυρ Φεβ 12, 2017 12:56 am

Ναι ρε με ξέρεις εμένα είμαι του ποιοτικού, τα στάνταρ μου πιάνουν και τα 2,30, μιλάμε για πολυυυυυ ύψος Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Κυρ Φεβ 12, 2017 1:02 am

lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42656
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Κυρ Φεβ 12, 2017 1:44 am

MariaS έγραψε:

Ρε δε γινεται. Αληθεια δε γινεται χαχαχα

Ειναι το καναλι. Και τις επιτυχημενες του σειρες να πιασεις (πηγαινε μεχρι τις Μαγισσες που ηταν στο WB, η ονομασια του CW πριν). Και εκει τσαπατσουλιες θα βρεις. Πρεπει να το εχουν ορο στα συμβολαια να κανουν μαλακιες στις σειρες τους dunato gelio
MariaS
Κουρούνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Κυρ Φεβ 12, 2017 1:52 am

Τσαπατσουλιές θα βρεις παντού ρε Ελένη. Αλλά αυτοί απο την 3η σεζόν τα σκάτωσαν όλα. 30 επεισόδια δεν έβγαλαν πριν αρχίσουν τις μαλακίες. Δηλαδή στάκα....

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Κυρ Φεβ 12, 2017 2:11 am

Δεν ξερω τι ακριβως εχει παιχτει. Και σε πολλα το πιθανοτερο ειναι οτι εχετε δικιο. Απο την αλλη, ας δωσουμε και λιγο credit στους δημιουργους οταν ερχεται μεσα στην 2η σεζον η πρωταγωνιστρια σου και σου λεει οτι "Εγω εχω κλεισει να παιξω σε αλλη σειρα". Ειναι περιεργη φαση. Και σε ενα τετοιο καναλι που δεν ξεχωριζει για τις ποιοτικες σειρες του (πχ το Originals απο οτι εχω καταλαβει ηταν μουφα απο την 1η σεζον του) δεν ειναι και ευκολο.
MariaS
Κουρούνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Κυρ Φεβ 12, 2017 2:21 am

Κανονικά θα συμφωνούσα μαζί σου. Εδώ εχουμε ιδιάζουσα περίπτωση όμως. O τύπος έκανε στο καστ του bullying κανονικότατο. Είναι αγενέστατος με όσους φανς τολμούν να διαφωνήσουν μαζί του και αλαζόνας στο μαξ.
Η σειρά είχε potential, αυτός και μόνο την έθαψε. Εδώ η ίδια η ηθοποιός είπε πως ήταν πρόθυμη μα διαπραγματευτεί κάποιον τρόπο να μείνει (μια προσωρινη αποχώρηση πχ)
Δεν ξέρω, την έχω πάρει με στραβό μάτι και δεν μου παίρνεις καλό λόγο απ'το στόμα. Είμαι biased....

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Κυρ Φεβ 12, 2017 3:00 am

Ρε προφανως σε αυτα με τον δημιουργο εχετε δικιο. Δεν το συζηταμε. Απλα η ολη φαση ειναι "ηταν στραβο το κλιμα, το εφαγε και ο γαιδαρος".

Παντως να ξερεις οτι τετοιοι δημιουργοι μονο μεχρι αυτα τα καναλια ειναι. Γι αυτο και επιμενουμε με την Φελια στο "Βλεπετε CW". Απο μεγαλυτερο καναλι ουτε απεξω δεν θα περνουσαν ατομα με τετοιες συμπεριφορες δημοσια (το τονιζω το δημοσια, υπαρχουν και αλλου μαλακες αλλα λογω image των καναλιων δεν εχουν περιθωρια να κανουν τετοιες βλακειες). Αυτο ισχυει και για συγγραφεις αλλα και για ηθοποιους. Να θυμισω οτι φετος το CBS ειχε τα κοτσια να διωξει απο το Criminal Minds τον Thomas Gibson λογω καυγα στο set (κλωτσισε εναν φροντιστη νομιζω). Και μιλαμε τωρα για εναν ηθοποιο που ηταν πρωταγωνιστης επι 12 ολοκληρες σεζον και ειχε σημαντικο fan base ο ρολος του.

Τωρα για την συγκεκριμενη ηθοποιο δυστυχως δεν ειναι ευκολο να βρεις μεσοβεζικες λυσεις σε τετοια ζητηματα. Θεωρητικα εκανε καλη επιλογη (την καλυτερη βασικα) που εκλεισε σε πρωταγωνιστικο ρολο στο spin-off ενος πολυ δημοφιλους franchise, απο την αλλη δεν γινεται να τα εχει και ολα (και νομιζω οτι το κατανοουσε και η ιδια αυτο οταν εκλεινε στο Walking Dead, ασχετα αν ζητησε περιορισμενο ρολο κτλ για το 100). Επρεπε να βρεθει καποια λυση εδω.
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Κυρ Φεβ 12, 2017 12:30 pm

Ρια οι περισσοτεροι δημιουργοι στο CW ειναι κλινικες περιπτωσεις και εντος σετ και εκτος προς τους φανς. Δες τι παιζει με το TO και το ΤVD. Δες τι παιζει με τον σεναριογραφο του Arrow. Με το CW απο οπου και να το πιασεις ζεχνει.

Οποτε μετα ειναι και θεμα προσωπικων προσδοκιων.

Δεν σου λεμε να βρεις να πεις καλα λογια για την σειρα η πως ο σεναριογραφος της σειρας δεν εκανε αυτα που λες. Απλα προς γνωση και συμμορφωση για μελλοντικες εμπειριες μην περιμενεις κατι καλυτερο απο αυτο το καναλι. Μαζευουν κλινικες περιπτωσεις και τους αφηνουν χωρις χαλιναρι. Και σε αλλα καναλια υπαρχουν προβληματικες περιπτωσεις αλλα τουλαχιστον εκει κανουν damage control προς τα εξω με συγκεκριμενο PR και κρατανε τα εν οικω μη εν δημω. Οσο περισσοτερο μπορουν και γινεται δηλαδη.

Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 94 από 96Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 48 ... 93, 94, 95, 96  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές-
Μετάβαση σε: