ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 46 ... 89  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Maria
Slasher

Αριθμός μηνυμάτων : 2523
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Παρ Μαρ 27, 2015 9:10 pm

Ε, είναι μεγάλη ιστορία. Δεν ξέρει ότι είναι δικό του το παιδί, όχι.

Αυτή είναι τραγουδίστρια κι αυτός ήταν για χρόνια ο κιθαρίστας της, τραγουδούσε μαζί της και της έγραφε και κομμάτια. Συνέχισαν να δουλεύουν μαζί και αφού παντρεύτηκε αυτή, μέχρι που η Ρέινα αποφάσισε να αποσυρθεί για ένα διάστημα, αλλά επειδή ο γάμος της πάει κατά διαόλου και χρωστάνε κι ένα σκασμό λεφτά, αποφασίζει να ξανακάνει περιοδεία και να βγάλει και δίσκο.

Τεσπα, δεν τα πάει πολύ καλά, αποφασίζει να κάνει περιοδεία με τον Ντίκον πάλι για να μην υποχρεωθεί στην Πανετιέρ, παρατάει ο Ντίκον την στροφή στην καριέρα της Πανετιέρ και τρέχει πίσω απ'την Ρέινα, τον φτύνει αυτή, καταλήγει πάλι με την Πανετιέρ αυτός και τελικά κάνουν όλοι μαζί περιοδεία, στην διάρκεια της οποίας η Ρέινα παίρνει διαζύγιο.

Ο δε Ντίκον, έχει αποφασίσει να το κυνηγήσει με την Ρέινα πριν καν μάθει για το διαζύγιο, αλλά τη βλέπει με τον άντρα της κι αφού παίρνει η μαλάκω διαζύγιο, αντί να τα φτιάξει με τον Ντίκον, πάει να κάνει κάτι μ'έναν γαμάτο τύπο που έχει κάνει υποκατάστατο του Ντίκον. Οπότε τα ξανασπάαανε. Μετά τα φτιάχνει αυτός με μία κτηνίατρο μετά από προτροπή ενός παλιού φίλου ολονών, ζορίζεται η Ρέινα, βαράει κι ένα καρδιακό ο βρωμιάρης ο πατέρας της, της συμπαραστέκεται ο Ντίκον και πάει να αχνοφανεί μία ελπίδα, οπότε η Ρέινα κανονίζει να πάει ΣΚ με τον γαμάτο και στέλνει τον Ντίκον στην κτηνίατρο. Φτιάχνει μετά βαλίτσες, τις παρατάει στην μέση και πάει να ζαλίσει τα @@ του Ντίκον πάλι. Βγάζουν τα μάτια τους και προσεχώς χωρίζουν, αλλά αυτό δεν το είδα ακόμα.

Γενικά το theme του ζευγαριού είναι ότι ο δόλιος ο Ντίκον τρέχει απο πίσω της κι αυτή του ζαλίζει τα @@. Αλλά έχει angst και καυγάδες και μαλλιά που ανεμίζουν όταν της πιάνει το μπράτσο και γυρνάει αυτή απότομα. Very Happy

Κι έχει και την Πανετιέρ με την μάνα της κι άλλο ένα ζευγάρι που είναι Ρέινα-Ντίκον jr/light. Αρχικά είδα επειδή μου αρέσουν τα τραγούδια τους, αλλά Κόννι Μπρίτον. Αυτά τα ολίγα.

Ρία, ας το σιπάρει, η ίδια γκαντεμιά μας δέρνει ούτως ή άλλως. Ελπίζω εδώ να δέσει το ρυζόγαλο επειδή είναι μεσήλικες και οι δύο, πού θα πάνε αν φύγουν;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
Τέρψη

Αριθμός μηνυμάτων : 8163
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Παρ Μαρ 27, 2015 9:51 pm

Αχα... ενδιαφέρον ακούγεται! Την Πενετίερ δεν την μπορώ καθόλου ρε παιδί μου, ανέκαθεν μου την έσπαγε.

Slasher

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Παρ Μαρ 27, 2015 10:04 pm

Για την κόρη τους θα χωρίσουν. Ήδη της θύμισε ο άντρας της ότι δεν μπορεί να του πει την αλήθεια κι αυτή άρχισε να φέρεται περίεργα και ακόμα πριν της το θυμίσει, τον ψιλοέφτυσε, δεν ήθελε να πει στις κόρες της ότι είναι μαζί... Κι ο καημένος έδιωξε την κτηνίατρο και της έδωσε και τον σκύλο του. Στα προσεχώς, ξαναγίνεται αλκοολικός. Κρίμα. Sad

Η Πανετιέρ είναι ψιλο-πεταμένη, ναι. Της πουτάνας γίνεται και μ'αυτή, αλλά δεν με νοιάζει ιδιαίτερα. Σχεδόν δεν τις παρακολουθώ τις σκηνές της.

Για να μην το γαμήσω τελείως, σε περίπτωση που προσπαθήσεις να το δεις (αν και άνετα θα το παρατήσεις επειδή κι εγώ που λατρεύω την Μπρίτον, το παράτησα μερικές φορές κι αν δεν ήταν τα τραγούδια των άλλων δύο δεν θα το έβλεπα ποτέ), πάρε αυτό για να δεις τι βλέμματα παίζουν γενικώς.

Και το τραγούδι που με έκανε να δω την σειρά:

Τέρψη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Παρ Μαρ 27, 2015 10:15 pm

Πολύ καλή χημεία! Και ο τύπος πολύ ωραίος! Καλά κι αυτή αγέραστη είναι πλάκα πλάκα.

Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42549
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Παρ Μαρ 27, 2015 10:24 pm

Σου αρεσει η Κονυ Μαρια;

Slasher

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Παρ Μαρ 27, 2015 10:27 pm

Αυτός εντωμεταξύ κάτι μου θυμίζει και δεν μπορώ να καταλάβω τι...

Ελένη, ναι, μου αρέσει πολύ, αν και δεν την έχω δει σε σειρά... Απλά ξέρω στανς τις και μου την έμαθαν. Περίμενα καιρό να την δω σε σειρά.

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42549
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Παρ Μαρ 27, 2015 10:31 pm

Maria έγραψε:
Αυτός εντωμεταξύ κάτι μου θυμίζει και δεν μπορώ να καταλάβω τι...

Ελένη, ναι, μου αρέσει πολύ, αν και δεν την έχω δει σε σειρά... Απλά ξέρω στανς τις και μου την έμαθαν. Περίμενα καιρό να την δω σε σειρά.

1) Friday Night Lights (δες το χθες, μη σε απασχολει οτι φαινομενικα ειναι αθλητικη σειρα γιατι ειναι 100% drama)

2) American Horror Story 1η σεζον. Εκει δεν με ενθουσιασε βεβαια αλλα ειναι 10 επεισοδιακια και θα το βγαλεις αμεσως.

Το πρωτο παντως σου το συστηνω ανεπιφυλακτα.

Slasher

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Παρ Μαρ 27, 2015 10:43 pm

Το FNL θέλω να το δω, έχω δει αποσπάσματα, αλλά δύσκολα βλέπω παλιές σειρές και το AMH το'χω σκεφτεί, αλλά δεν. Μόνο την Στίβι Νικς είδα στο τέλος της δεύτερης (?) σαιζόν; Τότε με τις μάγισσες, τέλος πάντων.

Τέρψη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Παρ Μαρ 27, 2015 10:43 pm

FNL ξεκίνησα εγώ και δηλώνω πως αγαπώ τη σειρά.

Slasher

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Παρ Μαρ 27, 2015 10:48 pm

Μέχρι κι εγώ την αγαπώ που δεν την έχω δει. gelio Την έχω στα προσεχώς εδώ και χρόνια.

Πάω στο τελευταίο επεισόδιο, γαμώ τα κωλόπαιδα στις σειρές, γαμώ. Ανακατεύτηκε το γαμιδούλι και θα τους γαμήσει το ταμτιριρί ολονών. grrrrr grrrrr grrrrr

Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 89Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 46 ... 89  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές-
Μετάβαση σε: