ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Τhe 100

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 32 ... 61, 62, 63, 64  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 45978
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe 100   Παρ Μαϊος 20, 2016 6:52 pm

Παράθεση :
ξερω γω, ολοκληρη σειρα δεν εχει ενα ζευγαρι; Βαλτε εκει μια σκηνη 30 δευτερολεπτα και να τελειωσει η υποθεση

δεν εχει επιβιωσει κανενα ζευγαρι βασικα αυτη τη στιγμη...σχεδον ολα ειναι πετσοκομμενα..το happy ending πηγαινε στο οτι δεν πεθανανε dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Παράθεση :
Τι να πουμε και εμεις που συνεχιζουμε το GA. Εστω για να περασει η ωρα συνεχα το

τι λες αγαπη μου δεν πεταω το χρονο μου ετσι χιλιες φορες να παιξω ενα παιχνιδι, να παω μια βολτα, να διαβασω ενα βιβλιο to kapelo tou gianni

Παράθεση :
Της Λενας Μαντα;

πωπωωωωωωωω γαμωτο με καταλαβαν dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42546
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe 100   Παρ Μαϊος 20, 2016 6:55 pm

Παράθεση :
δεν εχει επιβιωσει κανενα ζευγαρι βασικα αυτη τη στιγμη...σχεδον ολα ειναι πετσοκομμενα..το happy ending πηγαινε στο οτι δεν πεθανανε

Η Σοντα γραφει;

Παράθεση :
τι λες αγαπη μου δεν πεταω το χρονο μου ετσι χιλιες φορες να παιξω ενα παιχνιδι, να παω μια βολτα, να διαβασω ενα βιβλιο
Ολα τα προλαβαινεις αμα θες Laughing

Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 45978
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe 100   Παρ Μαϊος 20, 2016 6:58 pm

Eleni7 έγραψε:
Παράθεση :
δεν εχει επιβιωσει κανενα ζευγαρι βασικα αυτη τη στιγμη...σχεδον ολα ειναι πετσοκομμενα..το happy ending πηγαινε στο οτι δεν πεθανανε

Η Σοντα γραφει;

Παράθεση :
τι λες αγαπη μου δεν πεταω το χρονο μου ετσι χιλιες φορες να παιξω ενα παιχνιδι, να παω μια βολτα, να διαβασω ενα βιβλιο
Ολα τα προλαβαινεις αμα θες Laughing

xaxaxxaxaxa γιατι νομιζεις βριζουν ολοι τον Τζεισον dunato gelio dunato gelio

filareti
Ύαινα

Αριθμός μηνυμάτων : 5133
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe 100   Παρ Μαϊος 20, 2016 7:46 pm

Παράθεση :
δεν εχει επιβιωσει κανενα ζευγαρι βασικα αυτη τη στιγμη...

Λιιγο υπερβαλει. Laughing Θα βαλω μερικα γκιφακια αργοτερα με πολυ ωραια reunions,τωρα δεν μπορω.

Οπως συνηθως με τη σειρα απο ενα σημειο και μετα, διαφωνουμε ΚατLaughing εμενα μου αρεσε πολυ το φιναλε! Και σασπενς ειχε και προβληματισμο ειχε και συγκινητικες στιγμες ειχε και ενα εξαιρετικα badass comeback της Λεξα afro
Και ο Κέιν με την Αμπι ειχαν μονο μια σκηνουλα μαζι,αλλα ηταν γλυκες και η Ιντρα επεζησε και τεθηκε το setting της επομενης σεζον,τωρα αν θα βγει καλο ή οχι θα εξαρτηθει.

@απο θανατους ειχαμε κοτζαμ Πάικ σας παρακαλω,φιναλε χωρις θανατο, τι το περασατε,εδω ειναι το 100,μην τους προσβαλετε gelio

Nothing is permanent in this wicked world,not even our trouble
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 32911
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe 100   Παρ Μαϊος 20, 2016 8:47 pm

To προβλημα της σιχαμενης ειναι πως ειναι συνηθισμενη σε αλλου επιπεδου σειρες και βλεπει το The 100 εχοντας στο μυαλο πως ξεκινησε με προοπτικες αλλα δεν υπολογισε πως προκειται για μια σειρα του CW με teen cast και με συγκεκριμενη δυναμικη που δεν την λες και απαραιτητα ποιοτικη. Ειδε την σειρα και την συγκρινε με αυτο που θα ηθελε να δει και οχι με αυτο που βλεπει. Βαλε και στο καπακι το κολλημα που εφαγε με την Λεξα και ολα οσα εγιναν στο φαντομ που οπως και να πεις επηρρεαζουν και ηρθε και εδεσε.

Δεν ειναι ολες οι σειρες ιδιες. Δεν μπορεις να βλεπεις The100 και να περιμενεις να δεις Battlestar Galactica για παραδειγμα.
Το The100 εχει δωσει το στιγμα και την ταυτοτητα του. Αν σε ικανοποιει εχει καλως. Σημασια εχει να δεις μια σειρα και να την απολαυσεις. Αλλα δεν εχει νοημα να βλεπεις και να γκρινιαζεις επειδη δεν βλεπεις αυτο που θα ηθελες εσυ να δεις ενω η σειρα εξαρχης εχει δωσει τα διαπιστευτηρια της.

Εμενα δεν με κερδισε η σειρα και την βαρεθηκα και την παρατησα αλλα θυμαμαι πως απο το πρωτο κιολας επεισοδιο σκοτωναν αβερτα κουβερτα σε καθε επεισοδιο και τωρα βλεπω κοσμο να γκρινιαζει επειδη σκοτωνουν πολυ κοσμο στην σειρα. Σορυ ρε παιδια αλλα απο την αρχη αυτο εκανε η σειρα αρα αυτη ειναι η σειρα και αυτη την σειρα διαλεξατε να δειτε.

Η Φιλ για παραδειγμα που βλεπει το The100 για αυτο που ειναι και εχει τις αναλογες απαιτησεις με βαση αυτο που προσφερει και παντα προσφερε η σειρα ακομα την απολαμβανει και περναει ευχαριστα την ωρα της βλεποντας την.

Η σιχαμενη βλεπει και ο εγκεφαλος της κανει reboot γιατι δεν αντεχει αυτο που βλεπει με κριτικη ματια αναμενοντας να κρινει την σειρα με βαση το επιπεδο σειρων στις οποιες ειναι συνηθισμενη.

Για μενα το σιχαμα και πολυ αντεξε Laughing 
Και αντεξε για την Λεξα πιο πολυ στο τελος δηλαδη αχαχαχα

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe 100   Παρ Μαϊος 20, 2016 9:03 pm

Ή με μια προταση. Ειναι σειρα CW Laughing

Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 32911
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe 100   Παρ Μαϊος 20, 2016 9:14 pm

Eleni7 έγραψε:
Ή με μια προταση. Ειναι σειρα CW Laughing

Basically Laughing

Και ξερεις εγω δεν υποτιμω το CW τοσο πολυ γιατι μερικες σειρες που εχω αγαπησει παρα πολυ εχουν περασει απο το καναλι. Βλεπε SPN, SV και ακομα και το TVD στις αρχες του.

Aκομα και τωρα βλεπω comic σειρες του CW.

Αλλα ακομα και ετσι οταν βλεπεις σειρα του CW πρεπει να την βλεπεις εχοντας στο μυαλο πως οπως και να το κανουμε ειναι σειρα του CW Laughing

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
filareti
Ύαινα

Αριθμός μηνυμάτων : 5133
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe 100   Παρ Μαϊος 20, 2016 9:31 pm

Δεν ξερω.Εξαρταται με τι συγκρινουμε.Φανταζομαι οχι με Castle.Με breaking bad ας πουμε?Ε αν εννοουμε αυτο τοτε πασο.Εγω γενικα σειρα του cw δεν μπορουσα να δω,μου εκαναν μπαμ ολα αυτα τα κλασικα θεματα τους,τουλαχιστον απο οσες σειρες ξερω,που τα ειχε και το 100 στα μισα επεισοδια της πρωτης σεζον κι ημουν στο τσακ να το σταματησω,αλλα με κρατησε η ιστορια.Ομως θεωρω οτι μετα στρώνει παρα πολυ κι ειναι αρκετα σοβαρη σειρα-με εφηβους σε βασικους ρολους ενταξει,το θυμομαστε παντα αυτο με ο,τι συνεπαγεται. Ουτε γελοιες ιστοριες ουτε κακες ερμηνειες(που απο τις τελευταιες στην αρχη ειχε αφθονες,γι'αυτο και εβλεπα με ευχαριστηση τις σκηνες στο διαστημα,γιατι ειχαν ηθοποιια επιπεδου συγκριτικα με τη γη που απλα δεν) και εχει αρκετους προβληματισμους.Τωρα η μανια να σκοτωνουν χαρακτηρες φυσικα μπορει να ξενερωσει,αλλα ναι δυστυχως εχει φανει απο νωρις.

Nothing is permanent in this wicked world,not even our trouble
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe 100   Παρ Μαϊος 20, 2016 9:37 pm

Παράθεση :
Και ξερεις εγω δεν υποτιμω το CW τοσο πολυ γιατι μερικες σειρες που εχω αγαπησει παρα πολυ εχουν περασει απο το καναλι. Βλεπε SPN, SV και ακομα και το TVD στις αρχες του.

Μα ναι ρε. Εκει σε διασκεδαζαν. Οπως την Φιλ. Οταν το TVD εγινε μαλακια το παρατησες.

Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τhe 100   Παρ Μαϊος 20, 2016 9:38 pm

filareti έγραψε:
Δεν ξερω.Εξαρταται με τι συγκρινουμε.Φανταζομαι οχι με Castle.Με breaking bad ας πουμε?Ε αν εννοουμε αυτο τοτε πασο.Εγω γενικα σειρα του cw δεν μπορουσα να δω,μου εκαναν μπαμ ολα αυτα τα κλασικα θεματα τους,τουλαχιστον απο οσες σειρες ξερω,που τα ειχε και το 100 στα μισα επεισοδια της πρωτης σεζον κι ημουν στο τσακ να το σταματησω,αλλα με κρατησε η ιστορια.Ομως θεωρω οτι μετα στρώνει παρα πολυ κι ειναι αρκετα σοβαρη σειρα-με εφηβους σε βασικους ρολους ενταξει,το θυμομαστε παντα αυτο με ο,τι συνεπαγεται. Ουτε γελοιες ιστοριες ουτε κακες ερμηνειες(που απο τις τελευταιες στην αρχη ειχε αφθονες,γι'αυτο και εβλεπα με ευχαριστηση τις σκηνες στο διαστημα,γιατι ειχαν ηθοποιια επιπεδου συγκριτικα με τη γη που απλα δεν) και εχει αρκετους προβληματισμους.Τωρα η μανια να σκοτωνουν χαρακτηρες φυσικα μπορει να ξενερωσει,αλλα ναι δυστυχως εχει φανει απο νωρις.

Το Castle ρε ειναι και procedural. Ειναι πολυ πιο ευκολο για τους συγγραφεις να το γραψουν ειδικα αμα τους κατσει το ζευγαρι. Και για τον κοσμο ειναι πιο ευκολο να το δει. Σε sci-fi ή post apocaliptic θες και πουτανιες στο σεναριο.

Τhe 100
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 62 από 64Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 32 ... 61, 62, 63, 64  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές-
Μετάβαση σε: