ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

4x01: Two Swords _ Season 4 Premiere

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33747
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x01: Two Swords _ Season 4 Premiere   Τετ Απρ 09, 2014 3:22 am

Τέρψη έγραψε:

Ο αγαπημένος σου Φέλια είναι σαν αλβανός τουρίστας. Ο Τζόφρι κάποια χρόνια μετά και μελαχρινός! dunato gelio  Σαν χαρακτήρας έχει ενδιαφέρον, δεν λέω.

ooxi  ooxi  ooxi  ooxi  ooxi (εχω θεμα με τον χαρακτηρα προσωπικα! Απο εμφανιση δεν εχω να πω κατι...ουτε κρυο ουτε ζεστη αλλα λογω χαρακτηρα και αν το κολλημα μου μεγαλωσει...δεν ξερω...μπορει να γινω ευμεταβλητη σε αυτο λογω παρωπιδας και fangirling  dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio )

# Για τα σχολια πιο πανω που ειχαμε κανει για τον καινουργιο ηθοποιο που παιζει τον Νταριο τι εχεις να πεις;  Laughing 

Παράθεση :
Να πω γενικά να είστε πιο προσεκτικοί με τα σπόιλερς αν γίνεται.
Σπόιλερ:

Το ξέρω ίσως είμαι σπαστική μωρέ με τα σπόιλερς, αλλά με ξενερώνουν κάργα. Σόρυ αν σας σπάω τα νεύρα Sad

To καταλαβαινω αυτο που λες και το σεβομαι αλλα δεν μπορω και εγω συνεχεια να προσεχω τι λεω ακομα και στα υπονοουμενα στα αστεια που λεμε γενικα. Καθαρο σποιλερ δεν εγινε καπου και αν η Φιλ δεν το τονιζε δεν θα φαινοταν κιολας  Laughing 
Ηταν πιο πολυ η βεβαιοτητα πως εφοσον ο χαρακτηρας αρεσει σε μενα δεν θα εχει καλο τελος (γεγονος)

Παρολα ταυτα χρωσταω σποιλερ στην Ελενη οποτε ελπιζω οταν ερθει η ωρα του να μην παρουν και εσενα τα σκαγια οποτε για αυτο -ΑΝ συμβει- ζηταω απο τωρα συγνωμη  Laughing  (οταν ερθει η ωρα θα σου στειλω παντως πμ και το θεμα και την σελιδα για να μην μπεις  Laughing )

....Aφιερωμενο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

_
And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x01: Two Swords _ Season 4 Premiere   Τετ Απρ 09, 2014 3:36 am

Ξεχωριστα στα του επεισοδιου παντως.

Τέρψη έγραψε:
Πολύ ωραίο εισαγωγικό επεισόδιο.

Ηταν υπερβολικα εισαγωγικο ομως σαν επεισοδιο. Ατονο θα το ελεγα και απο οτι ειδα τριγυρω πολλοι δεν το χαρακτηρισαν και σαν ενα απο τα καλυτερα επεισοδια.

Παράθεση :
Με έθλιψε από την αρχή του πολύ. Θυμήθηκα την τραυματική προηγούμενη σεζόν. Πάει το σπαθί του Νεντ, έκαψε τον λύκο στη φωτιά... No

Για μενα η πιο ΔΥΝΑΤΗ σκηνη ολου του επεισοδιου.  Ypoklisi  Ypoklisi  Ypoklisi (και ειχαν και απο πισω σε υποκρουση την μουσικη απο το rains of castamere)
Αυτη η σκηνη και το ιχνος σαδιστικου χαμογελου που ειχε η Αρια οταν σκοτωνε τον αλλον στην ταβερνα ηταν ανατριχιαστικες θα ελεγα.

Παράθεση :

Τύριον πιο κακομοίρης από ποτέ. Που είνα η αίγλη της δεύτερης σεζόν, όπου η μία ατάκα διαδεχόταν την άλλη. Γλυκούλης μου... Έχει παρατήσει και την Σέι στα κρύα του λουτρού.

Ο Τυριον ειναι σε δυσκολη φαση και φαινεται. Εχει επηρρεαστει ολος του ο χαρακτηρας. Αν συναντουσε τον Ομπεριν στον πρωτο η τον δευτερο κυκλο θα τον ειχε αντιμετωσει διαφορετικα. Και οχι μονο τον Ομπεριν αλλα και την συνοδεια του στην εισοδο της πολης.Εδω φαινοταν γενικα πως τον εχουν κομπλαρει οσα του εχουν συμβει.

Παράθεση :

Ντενέρις θεά όπως πάντα. Τα μωρά μεγάλωσαν μωλέ Razz
Θα συμφωνήσω εννοείται πως ο νέος ηθοποιός είναι μακράν ομορφότερος του παλιού. Αλλά γενικά ξενέρωσα με την αλλαγή.

Και εγω ξενερωσα πολυ με την αλλαγη. Δεν εκαναν καν καμια προσπαθεια να το καλυψουν (στυλακι, εμφανιση κτλ)

Παράθεση :

Γενικά ο Τζέιμι δεν με ικανοποιεί. Εννοώ σαν απεικόνιση. Έχοντας και το βιβλίο στο μυαλό μου, κρίνω πολύ παιχνιδιάρικη την διάθεσή του σε σχέση με αυτό που εγώ φανταζόμουν από τις περιγραφές. Γυρνάει με κομμένος χέρι και έχει όρεξη για αστειάκια? Η Σέρσι την οποία λατρεύει και ό,τι έκανε ήταν με γνώμονα αυτή του λέει πως τον έχει γραμμένο και αυτός όλα κουλ? Έχω κάποιες ενστάσεις.

Ενταξει μην ξεχναμε ομως πως η σειρα ειναι "βασισμενη" στα βιβλια. Οτι εικονα και να εχεις απο τα βιβλια (εκτος απο το γεγονος πως υπαρχουν και ατομα που δεν τα εχουν διαβασει καν) στο τελος οι δημιουργοι εδω θα κανουν και αποκλισεις αλλα θα προσπαθησουν να δημιουργησουν "τηλεοπτικους" χαρακτηρες πιο πολυ.
Νομιζω παντως πως το βεληνηκες του ψυχικου τραυματος του Τζειμι οσο αφορα το χερι του κτλ θα φανει περισσοτερο στα παρακατω επεισοδια. Προς το παρον εγω προσωπικα ειδα μια ενστικτωδη αναγκη να αποδειξει στον πατερα σιχαμα και στην αδερφη/ερωμενη σιχαμενη πως δεν τον εχει πτοησει αυτο που συνεβη και ειναι ακομα αυταρκης. Αλλα στην σκηνη με τον τρισαθλιο γιο του και μετα που εμεινε μονος με το βιβλιο ειδαμε και κατι διαφορετικο. Πιστευω πως στα παρακατω επεισοδια θα του δωσουν σκηνες που θα δειχνουν καθαρα τι ακριβως νιωθει και πως ακριβως διαχειριζεται αυτο που του συνεβη.

Το οποιο βεβαια κατ εμε καλα εκανε και του συνεβη γιατι δεν ειχε θεμα να κουνησει το χερακι του και να ριξει το δεκαχρονο απο το παραθυρο του πυργου και τωρα να κλαιγεται για την χαμενη του τιμη και αηδιες. Τουλαχιστον τωρα μπορει να αποκτησει συνειδηση και αν αυτο οντως συμβει τοτε η απωλεια ενος χεριου ηταν μικρο τιμημα μπροστα στο γενικο κερδος για τον χαρακτηρα του.

....Aφιερωμενο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

_
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x01: Two Swords _ Season 4 Premiere   Τετ Απρ 09, 2014 3:40 am

Eπισης δεν σχολιασαμε και αυτο....

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Jon Snow.... YOU FINALLY LEARNED SOMETHING!  Laughing 

Παιδια επιτελους ισιωσε το παιδι και πηρε τα πανω του...απεκτησε αποψη και την εκφραζει κιολας...κατι ειναι και αυτο  Laughing

_
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x01: Two Swords _ Season 4 Premiere   Τετ Απρ 09, 2014 3:43 am

4.01 | 3.01
" Jaime is your eldest son, heir to your lands and titles. But he is a Kingsguard, forbidden from marriage or inheritance. The day Jaime put on the white cloak, he gave up his claim to Casterly Rock. "

_
filareti
Ύαινα

Αριθμός μηνυμάτων : 5199
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x01: Two Swords _ Season 4 Premiere   Τετ Απρ 09, 2014 12:34 pm

felia έγραψε:
Τέρψη έγραψε:

Ο αγαπημένος σου Φέλια είναι σαν αλβανός τουρίστας. Ο Τζόφρι κάποια χρόνια μετά και μελαχρινός! dunato gelio  Σαν χαρακτήρας έχει ενδιαφέρον, δεν λέω.

ooxi  ooxi  ooxi  ooxi  ooxi (εχω θεμα με τον χαρακτηρα προσωπικα! Απο εμφανιση δεν εχω να πω κατι...ουτε κρυο ουτε ζεστη αλλα λογω χαρακτηρα και αν το κολλημα μου μεγαλωσει...δεν ξερω...μπορει να γινω ευμεταβλητη σε αυτο λογω παρωπιδας και fangirling  dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio )

Παράθεση :
Σπόιλερ:

Το ξέρω ίσως είμαι σπαστική μωρέ με τα σπόιλερς, αλλά με ξενερώνουν κάργα. Σόρυ αν σας σπάω τα νεύρα Sad

To καταλαβαινω αυτο που λες και το σεβομαι αλλα δεν μπορω και εγω συνεχεια να προσεχω τι λεω ακομα και στα υπονοουμενα στα αστεια που λεμε γενικα. Καθαρο σποιλερ δεν εγινε καπου και αν η Φιλ δεν το τονιζε δεν θα φαινοταν κιολας  Laughing
Τι λες καλε...εγω μαζι σου για να φαμε ξυλο δεν ερχομαι να το ξερεις  Laughing 

Επισης  Τερψη τι ηταν αυτο που ξεστομισες? Συγκρινες τον Ομπεριν,εναν Μαρτελ,απο τους πιο badass χαρακτηρες ever με τη θρασυδειλη μισοριξια? Πως τολμας?!!! wtf    gelio Απο εμφανιση δε σκιζει σιγουρα,αλλα κακος δεν ειναι.Θα ηθελα το στυλ λιγο καλυτερο,οπως ειναι κανονικα ο ηθοποιος χωρις αυτο το μουσακι-μαλλι για να πειθει και για το ποσο σεξι υποτιθεται οτι ειναι(και οντως ως σεξι περιγραφεται,οχι τοσο ως ωραιος),αλλα οχι και να τον βαλουμε στο ιδιο επιπεδο με την δαιμονικη μαιμου! affraid

Το επεισοδιο  εμενα μου αρεσε παντως,μια χαρα τη βρηκα την πρεμιερα,καλυτερη απο αλλες χρονιες. Εχω ακομα να δω τις σκηνες στο τειχος που τις βαριεμαι παντα gelio

Nothing is permanent in this wicked world,not even our trouble
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42915
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x01: Two Swords _ Season 4 Premiere   Τετ Απρ 09, 2014 3:32 pm

Μολις το ειδα και εγω. Καλο επεισοδιο. Οχι τοσο κουραστικο οπως οι πρεμιερες της 2ης και 3ης που σου πεταγαν 10 ονοματα το λεπτο. Ενδιαφερον ο νεος χαρακτηρας. Λογικα καποιον Λανιστερ θα καταφερει να τον ξεκληρησει. Ευτυχως ειχα δει την ιστορια απο τα dvd και καταλαβα ακριβως ποιος ηταν, ποια ηταν η αδερφη του κτλ.

Κατα τα αλλα, ειχαμε ωραιες ατακες, την Αρια που οδευει φουλ για Assassin, την 1η σκηνη με το σπαθι και το δερμα του λυκου να ειναι λιγο δυσκολη να την δεις, αλλα και μερικες αλλες ακομη πιο δυσκολες σκηνες οταν βλεπεις το επεισοδιο με την μανα σου. Ημαρτον ρε!
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x01: Two Swords _ Season 4 Premiere   Τετ Απρ 09, 2014 3:45 pm

Θυμηστε μου λιγο καποια ποιος ειναι ο Νταριο Ναχαρις. Κατι μου θυμιζει το ονομα. Ηταν μαζι με την Ντανερις και περυσι; Εχει κολλησει το μυαλο μου.
Τέρψη

Αριθμός μηνυμάτων : 8173
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x01: Two Swords _ Season 4 Premiere   Τετ Απρ 09, 2014 4:55 pm

felia έγραψε:

Παράθεση :
Σπόιλερ:

Ηταν πιο πολυ η βεβαιοτητα πως εφοσον ο χαρακτηρας αρεσει σε μενα δεν θα εχει καλο τελος (γεγονος)

Παρολα ταυτα χρωσταω σποιλερ στην Ελενη οποτε ελπιζω οταν ερθει η ωρα του να μην παρουν και εσενα τα σκαγια οποτε για αυτο -ΑΝ συμβει- ζηταω απο τωρα συγνωμη  Laughing  (οταν ερθει η ωρα θα σου στειλω παντως πμ και το θεμα και την σελιδα για να μην μπεις  Laughing )

Μωρέ ναι το ξέρω, αλλά πχ σπόιλερ δεν είναι μόνο να πεις "ο Ντρόγκο πεθαίνει" ευθεώς, αλλά αν πεις "ο Ντρόγκο μ'αρέσει πολύ ρε γαμώτο... lloradera " βγάζει μάτι τι εννοείται πίσω από το emoticon.

Όταν έρθει η ώρα να ξεπληρώσεις την Ελένη ρίξε προειδοποίηση! gelio 

Παράθεση :
Παράθεση :
Με έθλιψε από την αρχή του πολύ. Θυμήθηκα την τραυματική προηγούμενη σεζόν. Πάει το σπαθί του Νεντ, έκαψε τον λύκο στη φωτιά... No

Για μενα η πιο ΔΥΝΑΤΗ σκηνη ολου του επεισοδιου.  Ypoklisi  Ypoklisi  Ypoklisi (και ειχαν και απο πισω σε υποκρουση την μουσικη απο το rains of castamere)
Αυτη η σκηνη και το ιχνος σαδιστικου χαμογελου που ειχε η Αρια οταν σκοτωνε τον αλλον στην ταβερνα ηταν ανατριχιαστικες θα ελεγα.

Ναι ήταν φοβερή σκηνή ρε συ. Και ισχύει πως η μουσική από πίσω την έκανε ακόμη πιο θλιβερή No 

Παράθεση :
Παράθεση :

Ντενέρις θεά όπως πάντα. Τα μωρά μεγάλωσαν μωλέ Razz
Θα συμφωνήσω εννοείται πως ο νέος ηθοποιός είναι μακράν ομορφότερος του παλιού. Αλλά γενικά ξενέρωσα με την αλλαγή.

Και εγω ξενερωσα πολυ με την αλλαγη. Δεν εκαναν καν καμια προσπαθεια να το καλυψουν (στυλακι, εμφανιση κτλ)

Ρε ναι! Τον άλλαξαν που τον άλλαξαν, ας έλεγαν στον ηθοποιό να μελατήσει την μαγκιά κλάνιά του πορηγούμενου για να παίζει με τον ίδιο τρόπο. Εγώ τους βρήκα τελείως διαφορετικούς. Κάποιος με μνήμη Ελένης δεν θα καταλάβει καν πως πρόκειται για το ίδιο πρόσωπο από την άλλη σεζόν, θα τον περάσει για καινούργιο ήρωα.

Παράθεση :
Παράθεση :

Γενικά ο Τζέιμι δεν με ικανοποιεί. Εννοώ σαν απεικόνιση. Έχοντας και το βιβλίο στο μυαλό μου, κρίνω πολύ παιχνιδιάρικη την διάθεσή του σε σχέση με αυτό που εγώ φανταζόμουν από τις περιγραφές. Γυρνάει με κομμένος χέρι και έχει όρεξη για αστειάκια? Η Σέρσι την οποία λατρεύει και ό,τι έκανε ήταν με γνώμονα αυτή του λέει πως τον έχει γραμμένο και αυτός όλα κουλ? Έχω κάποιες ενστάσεις.

Το οποιο βεβαια κατ εμε καλα εκανε και του συνεβη γιατι δεν ειχε θεμα να κουνησει το χερακι του και να ριξει το δεκαχρονο απο το παραθυρο του πυργου και τωρα να κλαιγεται για την χαμενη του τιμη και αηδιες. Τουλαχιστον τωρα μπορει να αποκτησει συνειδηση και αν αυτο οντως συμβει τοτε η απωλεια ενος χεριου ηταν μικρο τιμημα μπροστα στο γενικο κερδος για τον χαρακτηρα του.

Ναι αυτό εξυπακούεται! Και λίγα έπαθε. Δεν το ξεχνάω τι άνθρωπος ήταν και είναι δλδ. Άσχετο που μέσω της σχέσης του με την Μπριάν φάνηκε μια πιο καλή πλευρά του.

Eleni7 έγραψε:
Θυμηστε μου λιγο καποια ποιος ειναι ο Νταριο Ναχαρις. Κατι μου θυμιζει το ονομα. Ηταν μαζι με την Ντανερις και περυσι; Εχει κολλησει το μυαλο μου.
Αυτός που είναι με την Ντενέρις και στην πρώτη σκηνή τον δείχνει να κάνει διαγωνισμό με τον αρχηγό των unsullied για το ποιος θα κρατήσει το σπαθί περισσότερη ώρα με τα χέρια ψηλά. Ήταν άλλος ηθοποιός στην προηγούμενη σεζόν και άλλαξε.

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x01: Two Swords _ Season 4 Premiere   Τετ Απρ 09, 2014 4:59 pm

Παράθεση :
Αυτός που είναι με την Ντενέρις και στην πρώτη σκηνή τον δείχνει να κάνει διαγωνισμό με τον αρχηγό των unsullied για το ποιος θα κρατήσει το σπαθί περισσότερη ώρα με τα χέρια ψηλά. Ήταν άλλος ηθοποιός στην προηγούμενη σεζόν και άλλαξε.

Ναι ρε. Στο επεισοδιο καταλαβα ποιος ηταν. Ρωταω που τον εχουμε ξαναδει γιατι το ονομα κατι μου θυμιζε.
filareti
Ύαινα

Αριθμός μηνυμάτων : 5199
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x01: Two Swords _ Season 4 Premiere   Τετ Απρ 09, 2014 5:04 pm

Eleni7 έγραψε:
Παράθεση :

Ναι ρε. Στο επεισοδιο καταλαβα ποιος ηταν. Ρωταω που τον εχουμε ξαναδει γιατι το ονομα κατι μου θυμιζε.
Ε τον ξαναειδαμε περσι που ειχε πουλησει τους συντροφους του,τους καθαρισε και πηγε με τη μερια της Ντανιερις. Εκεινος ο μισθοφορος με την ξανθια μαλλουρα ηταν lol!
Ασε κοριτσαρα,σε δυσκολευουνε...εχεις που εχεις μνημη χρυσοψαρου,περνανε και 9 μηνες,σου βαζουν και αλλο ηθοποιο,ποσα να αντεξεις και συ gelio

Nothing is permanent in this wicked world,not even our trouble

4x01: Two Swords _ Season 4 Premiere
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» 4x01: Two Swords _ Season 4 Premiere
» Castle's Season 5 Premiere - "After The Storm"
» Season 6 Premiere - The Red Woman
» Castle Season 6 Spoilers
» Η εποχή των ασφόδελων (the season of the daffodils -by Josephine Hymes)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: