ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

pca

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 23 ... 43, 44, 45, 46  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42549
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pca   Πεμ Ιαν 09, 2014 2:07 pm

xezoulina έγραψε:
Eleni7 έγραψε:
Μαγειρεματα παντα παιζουν. Σε ολες τις βραβευσεις τετοιου ειδους. Απλα εννοειται οτι δεν γινεται για ολες τις κατηγοριες. Γινεται επιλεκτικα και αναλογα την περισταση. Παιζουν και θεματα προμοσιον μιας σειρας κτλ. Μην σου πω οτι μαγειρευουν μερικες φορες τις υποψηφιοτητες ακομη και για Emmy, Χρυσες Σφαιρες.

καλα αυτα ειναι και βραβεια μεγαλυτερης βαρυτητας ρε τα pca ειναι γτπ γιατι να κατσεις ν ασχοληθεις? Laughing 

Γιατι ειναι βραβεια που εχουν να κανουν με την απηχυση που εχει μια σειρα στο κοινο. Εχουν πολυ μεγαλη σημασια, ασχετα με το γεγονος οτι δεν βραβευεται παντα η ποιοτητα.

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 45978
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pca   Πεμ Ιαν 09, 2014 2:10 pm

αυτος που τραβουσε φωτο ρε εχει μπλογκ στο tumblr τον ξερω πανα ανεβαζει bts, δεν το κανει για stanathan απλα τραβαει φωτο την ωρα των γυρισματων, εχει ανεβασει και πολλα αλλα, βασικα ηταν αυτος που ειχε σποιλεριασει το ναι στη προταση και λγαμε οτι κρυβοταν πισω απ τον καδο  dunato gelio dunato gelio 

ειναι αλλοι οι φανς που χαιρετησαν τη Στανα και αλλος ο τυπας που τραβηξε τις φωτο..

μαλακα εχεις φαει σκαλωμα με τη Στανα τι στερητικο το χεις παθει με τον Φιλλιον αραξε τ πετσα σου θα στον προμοταρω εγω του χρονου αν το χεις τοσο καημο Laughing 

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pca   Πεμ Ιαν 09, 2014 2:11 pm

Eleni7 έγραψε:
xezoulina έγραψε:
Eleni7 έγραψε:
Μαγειρεματα παντα παιζουν. Σε ολες τις βραβευσεις τετοιου ειδους. Απλα εννοειται οτι δεν γινεται για ολες τις κατηγοριες. Γινεται επιλεκτικα και αναλογα την περισταση. Παιζουν και θεματα προμοσιον μιας σειρας κτλ. Μην σου πω οτι μαγειρευουν μερικες φορες τις υποψηφιοτητες ακομη και για Emmy, Χρυσες Σφαιρες.

καλα αυτα ειναι και βραβεια μεγαλυτερης βαρυτητας ρε τα pca ειναι γτπ γιατι να κατσεις ν ασχοληθεις? Laughing 

Γιατι ειναι βραβεια που εχουν να κανουν με την απηχυση που εχει μια σειρα στο κοινο. Εχουν πολυ μεγαλη σημασια, ασχετα με το γεγονος οτι δεν βραβευεται παντα η ποιοτητα.

τι να σου πω ,μπορει να μαγειρευτηκαν μπορει και οχι, ποσως μ ενδιαφερει  Laughing 

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pca   Πεμ Ιαν 09, 2014 4:06 pm

αχαχαχχαχα κανανε αντιστοιχο διαλογο για N/S οπως ηταν του Ιαν με της Νινας

#'we boned when our characters hated each other'#'and now our characters are engaged and we don't acknowledge each other'#'GOOD THING IT'S NOT AWKWARD'

gelio  gelio  gelio  gelio  gelio  gelio  gelio  gelio  gelio  gelio  gelio  gelio  gelio  gelio

Lenio

Αριθμός μηνυμάτων : 1500
Ημερομηνία εγγραφής : 05/09/2013
Τόπος : Ροδος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pca   Πεμ Ιαν 09, 2014 4:54 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

ΔΕΙΤΕ ΤΟ! dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio 
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 32913
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pca   Πεμ Ιαν 09, 2014 5:43 pm

Eleni7 έγραψε:
Απλα ηταν τοσο δυσκολο να υπαρξει και μια νορμαλ απονομη για το βραβειο των γυναικων; Εμενα μου φανηκε τρομερη αγενεια αυτο που εκαναν με την Στανα. Τεσπα.

Κατερινα το ζευγαρι του Glee ειχε διπλασιους ψηφους ακομη και απο το TVD. Ειναι ανεξηγητο το γεγονος οτι εχασε, μην το ψαχνεις. Μιλαμε για διαφορες που προσεγγιζαν το 1.000.000 ψηφους μονο στο twitter. Ποιο λογικη ηταν περυσι η βραβευση της Πομπεο παρα αυτο φετος με τα ζευγαρια.

1. Δεν ηταν αγενεια Ελενη. Τα βραβεια αυτα δεν ειχαν καμια σχεση με τις προηγουμενες χρονιες. Τα περισσοτερα στις περισσοτερες κατηγοριες τα εδωσαν τελειως στην ξεπετα ενω σε παρα πολλους τα εδωσαν απλα στο χαλι και δεν εκαναν καμια αναφορα. Ηταν διαφορετικη η λογικη φετος στα βραβεια. Ξεπετα σε ολους σχεδον. Αφου πολλες κατηγοριες δεν τις εδειξαν καν και τις ανακοινωσαν στο site μετα.

2. Ελενη δεν ειναι μονο το twitter. Υπαρχουν πολλα μεσα και επαναλαμβανομενα. Με βαση το twitter για παραδειγμα η Στανα θα επρεπε να το επαιρνε το βραβειο καθε χρονια. Αν με αυτη την λογικη ηταν στημενα τις προηγουμενες χρονιες και δεν της το εδωσαν (που δεν το πιστευω) γιατι δεν τα εστησαν και φετος για παραδειγμα; Δεν ειναι τοσο απλα γιατι τα βραβεια αυτα ειναι μεγαλυτερης κλιμακας απο απλα του τι φαινεται στα φαντομ και στο twitter. Μην ξεχναμε και τον υπολοιπο απλο κοσμο που ψηφιζει, και τα αλλα μεσα απο τα οποια ψηφιζουν κτλ.

Με την ιδια λογικη και το spn θα επρεπε να ειχε σαρωσει τα βραβεια αλλα εχασε στις περισσοτερες κατηγοριες και ειδικα σε αυτη του καλυτερου sci fi γιατι το κοινο του BATB εχει παθει υστερικο ντελιριο το τελευταιο καιρο γιατι φοβουνται για cancellation. Εχουν παρει κυριολεκτικα τις ψηφοφοριες αμπαριζα...μερικες φορες αναρωτιεμαι και αν κοιμουνται...σε μια προσφατη ψηφοφορια με 1.2 εκατ ψηφους συναγωνιζοταν το Klaroline με το ζευγαρι του BATB και μιλαμε για αποσταση αναπνοης και ψηφιζαν ασταματητα. Και ολο αυτο δεν φαινεται στο twitter.
Η διαφορα με το Glee οσο αφορα το Delena ειναι και ολοι οσοι εχουν ΕΜΜΟΝΗ με τον Ιαν και την Νινα στην πραγματικη ζωη. Ειναι τρομακτικο. Πραγματικα τρομακτικο. Πολλοι δεν ψηφιζαν μονο για το delena αλλα και το Nian γιατι ηθελαν να ξαναδουν τους ηθοποιους "μαζι" και αυτο θα ηταν μια καλη "ευκαιρια"  Razz

Επισης αλλοι 2 παραγοντες που ειχα δει πολυ εντονα να κυκλοφορουν. 1. Περσι δεν ειχε κερδισει το ΤVD τιποτα και φετος πολλοι το πηραν πατριωτικα. Και 2. Φετος γινεται μεγαλο ^&%$#%$&^%$ αναμεσα στα ship του TVD και οι delena φανς δεν θελουν με τιποτα να δουν το ζευγαρι τους να χωριζει μονιμα η να χωρισει γενικα στην σειρα και ξερουν πως αυτα τα βραβεια μετρανε για το CW σαν να ηταν εμμυ  Laughing
Ολοι αυτοι οι παραγοντες επαιξαν μεγαλο ρολο. Το Damon Elena ειναι απο τα μεγαλυτερα fictional ships στην Αμερικη γενικα αυτη την στιγμη ετσι κι αλλιως.

Δεν διαφωνω πως πολλα πραγματα παιζει να ειναι και στημενα αλλα μην ξεχναμε επισης πως το glee ειναι κατοχυρωμενο. Δεν παιζουν πολλα θεματα ομοφοβιας ακομα και στο πως αντιμετωπιζεται η σειρα απο τα media. Ομως πολλοι (παρα πολλοι) φανς εχουν μεγαλα παραπονα απο την σειρα φετος. Και ειναι και σειρα πολλων χρονων. Και επισης το ζευγαρι αυτο παει για γαμο στην σειρα και παιζει και αυτο το ρολο του. Αλλη τρελα εχει ο κοσμος οταν το ζευγαρι δεν ειναι μαζι η κινδυνευει αμεσα (βλεπε Delena) και αλλο οταν τα εχουν βρει και ειναι το μικρο σπιτι στο λιβαδι.

Βασικα ολα μα ολα παιζουν το ρολο τους.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
filareti
Ύαινα

Αριθμός μηνυμάτων : 5133
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pca   Πεμ Ιαν 09, 2014 6:04 pm

Παράθεση :
Επισης περα απο την απονομη μου φανηκε παρα πολυ ασχημο που πηγε τελειως μονη η Στανα εκει. Δουλευαν ολοι; Ακομη και απο την παραγωγη; Ή απλα δεν πηγαν για διαφορους λογους

Καλε ντεζαβου,τα ιδια ακριβως διαβαζα τη χρονια που ειχε παρει το ιδιο βραβειο η Εντελστιν για το Χαουζ  Laughing Βεβαια τοτε ο Λορι αν και ειχε βραβευτει κι αυτος ελειπε στην Αγγλια μου φαινεται και δεν μπορουσε.Αλλα ενταξει μωρε,στην τελικη κερδισανε,ολα καλα,σιγα..

@
Παράθεση :
ΔΕΙΤΕ ΤΟ!

gelio Φαση εχει!

Nothing is permanent in this wicked world,not even our trouble
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pca   Πεμ Ιαν 09, 2014 7:10 pm

xezoulina έγραψε:
αυτος που τραβουσε φωτο ρε εχει μπλογκ στο tumblr τον ξερω πανα ανεβαζει bts, δεν το κανει για stanathan απλα τραβαει φωτο την ωρα των γυρισματων, εχει ανεβασει και πολλα αλλα, βασικα ηταν αυτος που ειχε σποιλεριασει το ναι στη προταση και λγαμε οτι κρυβοταν πισω απ τον καδο  dunato gelio dunato gelio 

Μπραβο του.

Παράθεση :
μαλακα εχεις φαει σκαλωμα με τη Στανα τι στερητικο το χεις παθει με τον Φιλλιον αραξε τ πετσα σου θα στον προμοταρω εγω του χρονου αν το χεις τοσο καημο Laughing

Χεστηκα ρε αν τον προμοταρεις και αν θα παρει το βραβειο. Μηπως εγω θα το παρω; Οπως περυσι που κερδισε ειπα "οκ, μπραβο" και τελος ετσι θα ειμαι και με τον οποιονδηποτε. Οπως σου ειπα, στα @@, εγω θα το παρω το βραβειο; Εμενα με καιει το πτυχιο.
Δεν ειναι ουτε σκαλωμα ουτε στερητικο. Βασικα πες το κολλημα. Μου την σπαει γενικοτερα η νοοτροπια "Παιδια και αποπαιδια". Ειναι κατι που το μισω. Το απεχθανομαι. Οποιος το συντηρει τον γαμωσταυριζω. Δεν μπορω λοιπον να βλεπω απο την μια για το "καλο παιδι" του Καστλ που ειναι η Στανα (και μια χαρα ειναι η κοπελα, δεν το συζηταω καν αυτο) και απο την αλλη να εχουμε το "κακο παιδι", αυτον που πρεπει να τον κριτικαρουμε για καθε tweet, να τον βριζουμε, ακομη και σε τετοιες χαζεις ψηφοφοριες να περναει σαφεστατη γραμμη "Μην τον ψηφιζετε" κτλ. Και γιατι ολα αυτα; Γιατι ετσι. Στα τετοια μου ποιος ψηφισε ποιον. Αλλωστε αλλος εχει πιο αγαπημενο ηθοποιο εναν συγκεκριμενο και νιωθει διαφορετικα πραγματα σε σχεση με καποιον αλλον. Πχ εσυ δεν εχεις τοσο τρελα με τον Νειθαν οσο εχεις με την Στανα. Δεκτο. Με ειδες να σου πω κατι; Αλλα ενα μεγαλο μερος του φαντομ να υποβιβαζει τον εναν για να προβιβασει τον αγαπημενο του, να τους κρινουν πρωτα σαν χαρακτηρες (λες και θα τους κανουν γαμπρους ή νυφες) και μετα να αναγνωριζουν προσφορα στην σειρα (αν την αναγνωρισουν και ποτε) εμενα προσωπικα με πειραζει παρα πολυ. Ξερω οτι ετσι ειναι τα φαντομ γι΄αυτο πολλους τους εχω και πολυ χαμηλου IQ πλεον οποτε δεν ασχολουμε. Τωρα για μια ακομη φορα τι ειδαν τα ματια μας με τις ψηφοφοριες και αυτα που εστελναν στον Νειθαν. "Γιατι δεν γραφεις και για την Στανα;", "Γιατι δεν λες και εσυ fingers crossed;", "Καλα που εχασε ο κακομαθημενος" κτλ. Τα διαβασα με τα ματια μου ακομη και χθες το βραδυ. Και ειναι δυστυχως σε αρκετα πολυ μεγαλο βαθμο διαδεδομενα ολα αυτα. Πραγματικα εγω τον Νειθαν τον συμπαθησα και εγινα πιο υποστηρικτικη με αυτα που διαβαζα κατα καιρους. Αλλιως ειλικρινα για μενα στην ζυγαρια βγαζουν το ιδιο. Δεν μπορω να υποστηριξω καποιον παραπανω απο τον αλλον. Ουτε καν σε μια χαζη ψηφοφορια. Δεν με παει η καρδια.

Αλλα σου ξαναειπα. Αυτο το θεμα με τα "Παιδια και αποπαιδια" που οντως ειναι υπαρκτο παντου και παντα με πειραζει τρομερα οπως και να εχει. Και οχι μονο με το Καστλ. Με το οτιδηποτε. Το βλεπω σε μια ταξη, το βλεπω μεσα σε μια ομαδα, το βλεπω παντου. Με εκνευριζει, πως να το κανουμε. Δεν μπορω ουτε να το δικαιολογησω ουτε να πω "Ενταξει, δεν αλλαζει αυτο, παντου τα ιδια γινονται". Ιδια ακριβως αντιδραση θα ειχα αν οι ρολοι ηταν κοντρα και η Στανα ηταν στην θεση του Νειθαν. Πες το βλακεια μου, πες το μαλακια μου, πες με υπερβολικη αλλα εμενα ειναι βασικο πιστευω αυτο.

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pca   Πεμ Ιαν 09, 2014 7:45 pm

καταλαβαινω τι λες απλα δυστυχως δεν μπορεις να κανεις τπτ γι αυτο, και γω ανα περιδους ποσταρω τη γνωμη μου στο tumblr αλλα δεν μπορεις ν αλλαξεις τον τροπο που ορισμενοι ανθρωποι βλεπουν τα πραγματα οσο λαθος και να ναι...αυτο πρεπει να το δεκτεις για να μην συγχιζεσαι τοσο..υπαρχουν καποιοι ανθρωποι που βλεπουν τα πραγματα στραβα αλλα με συζητηση ισως τους οδηγησεις ή σε οδηγησουν σε κατι και υπαρχουν αλλοι που δεν αλλαζουν με τπτ...

τι να κανουμε τωρα πολλοι ανθρωποι αφηνουν τα headcacnon τους και τους επιρρεαζουν στη κριση... απ ο,τι βλεπω εγω τωρα υπαρχει μια μεριδα κοσμου που εχει καταλαβει γιατι n/s συμπεριφερονται ετσι και δεν πανε ποτε πουθενα μαζι και υπαρχει και μια αλλη μεριδα κοσμου που πιστευει οτι n/s καποτε τα χανε (που αυτο δεν ειναι απιθανο και μεις το χουμε πει ) αλλα ο Νειθαν εχει μεγαλο ego ή δεν ξερω και γω τι αλλο και απο τοτε δεν γουσταρει παρε δωσε και δεν την αναφερει πουθενα για δικους τους διαπροσωπικους λογους...σε αυτα τα ατομα τι να κατσεις να πεις...εχω και μια φιλη μου που το πιστευει που ειναι γαμω τα παιδια και μονο ηλιθια δεν ειναι...δεν μπορω να κατσω να μπω στη διαδικασια να τη μεταπεισω...απλα το δεχεσαι οτι αλλοι εχουν διαφορετικη γνωμη και πας παρακατω..

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: pca   Πεμ Ιαν 09, 2014 7:55 pm

Καταρχας εγω δεν μιλαω για κουτσομπολια κτλ. Μιλησα καθαρα για παιδια και αποπαιδια. Αυτο με ενοχλει. Μα δεν θελω να αλλαξω την γνωμη κανενος. Το ξερω οτι ετσι ειναι η κατασταση. Οχι μονο στο Καστλ. Σε καθημερινα ζητηματα μιλαμε τωρα. Το βλεπω και εδω στη Σχολη. Υπαρχει καθηγητης που θελει να κανει μαθημα μονο με μαθητες του 8 και εσυ καθεσαι πισω σαν τον φτωχο συγγενη. Κρινεσαι απο εναν αριθμο, επιφανειακα, χωρις ο αλλος να σε ξερει. Το αποδεχομαι, δεν αλλαζει αυτο. Αλλα δεν μου αρεσει ρε φιλε, με πειραζει οταν συμβαινει στον οποιονδηποτε. Να μην το πω; Ξερω οτι ο μαλακας δεν αλλαζει. Γι αυτο οπως βλεπεις δεν εχω παρει βολτα το tumblr να γραφω ποστ γι΄αυτο. Ετσι ειναι η κατασταση, δεν μου αρεσει αλλα δεν θα κατσω να δικαιολογησω και απο πανω τον καθε βλαμμενο.

pca
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 44 από 46Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 23 ... 43, 44, 45, 46  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Castle-
Μετάβαση σε: