ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Season 9

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mkostas
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Season 9   Δευ Οκτ 14, 2013 7:18 pm

Θα σε ξεμαλλιάσει η Ρία lmao Εγώ δεν έχω πει ποτέ ότι δε θα πρεπε να είναι ηθοποιός αλλά παρόλα αυτά έχω ακούσει πολλά και διάφορα επειδή συμφωνώ μαζί σου ooxi

felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33310
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Season 9   Δευ Οκτ 14, 2013 8:10 pm

SophiaSonia21 έγραψε:
felia έγραψε:
Για μενα ενας μετριος (και ανα στιγμες κακιστος) ηθοποιος παντως που κατορθωνει να φτασει σε αξιοπρεπες επιπεδο ειναι αξιος θαυμασμου. Και χαιρομαι πολυ που ο Τζαρεντ ανηκει σε αυτη την κατηγορια.
Κοίταξε, αυτό είναι μεγάλη κουβέντα. Για μένα ένας μέτριος ηθοποιός δε θα έπρεπε να είναι καν ηθοποιός ούτε να κερδίζει λεφτά και δημοσιότητα από ένα επάγγελμα που δεν κάνει καλά. Αλλά αυτό έχει να κάνει με το σύστημα αξιών και αξιοκρατίας στην τέχνη οπότε ξεφεύγει πολύ η κουβέντα. Laughing Για μέν ο Πανταλέκη έχει υπηρετήσει ικανοποιητικά το ρόλο του Σαμ και μετά από τόσες σαιζόν δεν μπορώ να φαντάστω άλλον στη θέση του. Δεν παύω, όμως, να πιστεύω ότι αν αν ο Σαμ παιζόταν από έναν ηθοποιό επιπέδου του Τζένσεν ίσως ο ρόλος του να είχε απογειωθεί πραγματικά...
Εγω δεν συμφωνω με αυτο. Ενας μετριος ηθοποιος που μπορει να εξυπηρετησει με αξιοπρεπεια ενα ρολο ειναι κατι αποδεκτο για μενα. Με την ιδια λογικη θα επρεπε να ειχαμε μονο προιοντα ποιοτητας και κουλτουρας. Ομως ο τηλεθεατης χρειαζεται καλως η κακως και πιο ευπεπτες καταστασεις και καλως η κακως η εμφανιση παιζει ρολο. Προσοχη. Αναφερομαι στον συνδυασμο εμφανισης και μιας αξιοπρεπους υποκριτικης παρουσιας.

Η τεχνη επισης ειναι κατι υποκειμενικο και δεν ειναι στατικο επαγγελμα. Οταν εχεις εναν αξιοπρεπη εστω και μετριο ηθοποιο τοτε θα δεις πολλες αποψεις και μετα αυτο που φαινεται σε σενα μετριο σε αλλον μπορει να φαινεται καλο και σε αλλον κατι κακο.

Δεν μπορουν να ειναι ολοι οι ηθοποιοι καλοι. Αν ηταν ολοι οι ηθοποιοι ανωτερου επιπεδου τοτε δεν θα υπηρχε ανωτερο επιπεδο Laughing 

Επιπλεον ενας μετριος ηθοποιος με πολυ δουλεια μπορει εκτος απο αξιοπρεπης καπου παρακατω να βρει καποιο ειδος που να του ταιριαζει και να γινει στο συγκεκριμενο ειδος μεχρι και καλος. Αλλα για να συμβει αυτο πρεπει να του δωθουν καποιες ευκαιριες.

Δεν διαφωνω με την εννοια της αξιοκρατιας και του συστηματος. Συμβαινει παντου να τα προσπερνανε αυτα. Ομως επισης πιστευω πως αυτοι που δεν αξιζουν ειναι στο τελος φωτοβολιδες και τελειωνει η τυχη τους και το μεσο τους μετα απο καποιο χρονικο διαστημα.

Οσο αφορα πιο συγκεκριμενα τον Jared και μονο το γεγονος πως ειναι σχεδον 10 χρονια σε αυτη την δουλεια και ειναι εναν προιον που ειναι καλο λεει πολλα. Για το SPN για το ειδος του ειναι καλο και καλογραμμενο παρολο που ειναι στο CW και παρολο που ξεκινησε ως teen σειρα και παρολο που δεν εχει μεγαλο μπατζετ και παρολο που εχει επαναλαμβανομες ιστοριες μερικες φορα και εχοντας μεινει 9 χρονια στον χωρο.
Αυτο λεει κατι και για τον Jared. Σαφως οταν ξεκινησε δεν θα ελεγα (και δεν ελεγα) τα καλυτερα λογια για αυτον. Ομως και μονο που δεν αφεθηκε και αντι να πει "οκ κατοχυρωμενη την εχω την δουλεια και το κοινο ειναι τρελο και παλαβο με την παρτη μου" και να καβαλησει το καλαμι και να μην προσπαθει εγω παρατηρω προοδο και σκληρη δουλεια. Γιατι οπως και να το κανουμε ο καλος ηθοποιος το εχει, δουλευει σκληρα στην δουλεια του αλλα δεν εχει να κανει την ιδια σκληρη δουλεια με εναν μετριο ηθοποιο που προσπαθει να εξελιχθει.
Και με αυτην την λογικη αν και εφοσον υπαρχει δυνατοτητα εξελιξης τοτε σε εναν μετριο ηθοποιο πρεπει να δωθει η ευκαιρια να αποδειξει και το υπαρχον ταλεντο του αλλα και να το παει ενα βημα παρακατω και μπορει στο μελλον να εκπληξει και πολλους ευχαριστα. Δεν ειναι σιγουρο πως θα συμβει αλλα αν δεν του δωθει η ευκαιρια απο κανεναν τοτε σιγουρα δεν θα συμβει.

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
mkostas
Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Season 9   Δευ Οκτ 14, 2013 8:31 pm

Πέρα απ'τη πλάκα, δε συμφωνώ με το ότι ένας μέτριος ηθοποιός δε μπορεί να γίνει εξαιρετικός. Υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις. Και είναι αρκετές. Δε βγαίνουν όλοι έτοιμοι από τις σχολές υποκριτικής.

Αυτό το ότι στην υποκριτική το έχεις ή δε το έχεις, είναι άποψη που την έχουν ψωνισμένοι ψευτοποιοτικοί ηθοποιοί και τη προωθούν ψευτοκουλτουριάρηδες. Η υποκριτική είναι ένα επάγγελμα σαν πολλά άλλα. Μαθαίνει κανείς να το κάνει με προσπάθεια και αφοσίωση. Σίγουρα βέβαια δε μπορεί κανείς να μάθει τα πάντα, σίγουρα κάποια πράγματα τα μαθαίνει καλύτερα από άλλα και σίγουρα δε μαθαίνουν όλοι με την ίδια ταχύτητα... Αλλά είναι πολλοί αυτοί που μαθαίνουν και που μάλιστα καταλήγουν να κάνουν τη δουλειά τους καλύτερα από άλλους που που αρχικά εξελισσόντουσαν πιο γρήγορα.

Πέρα απ'αυτό, σε μια χώρα στην οποία δε μπορεί κανείς να μετρήσει πόσες σειρές παίζονται το χρόνο, αδύνατον να ναι όλοι καλοί. Αδύνατον, όμως!! Κι όταν μιλάμε για σειρά του CW, άσχετα αν αποτελεί εξαίρεση και είναι καλή, είναι σχεδόν αδύνατον να βρεθεί στη σειρά και κάποιο εξαιρετικό ταλέντο... Κι ακόμα κι αν βρεθεί, δε πρόκειται να κάτσει 9 χρόνια.

MariaS
Κουρούνα

Αριθμός μηνυμάτων : 6765

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Season 9   Δευ Οκτ 14, 2013 8:32 pm

Από ποιον τα έχεις ακούσει ήθελα να ξερα! Εγώ μελιστάλαχτα σου μιλάω πάντα! angry 
Εγώ συμφωνώ με την Φέλ πάντως. (οφ κορς)
Ο Πανταλέκι έχει κάνει άλματα από την 4η σεζόν και μετά. Σε σημείο που πολλές φορές έχει κλέψει την σκηνή από τον Τζένσεν, ο οποίος πάντα ήταν ταλαντούχος. (Σε σημείο που πια καταντάει αηδία να μην έχει κερδίσει τίποτα, έλεος δηλαδή! Τεσπα, story for another day.)
Το αν θα μπορούσε να παίξει καλύτερα τον Σαμ άλλος ηθοποιός δεν το ξέρω, γιατί αν τον έπαιζε άλλος ενδεχομένως να μιλούσαμε για άλλη σειρά. Μια σειρά που κόπηκε νωρίς επειδή οι ηθοποιοί δεν είχαν χημεία, η επειδή ο ένας από τους δυο την κοπάνησε. Laughing  Αλλά το ότι έχει σημαδέψει τον χαρακτήρα, το ξέρω και το ζω. Δεν θα μπορούσα και δεν θα ήθελα να φανταστώ άλλον στην θέση του. 1ον γιατί η βελτίωση του δεν έχει να κάνει με τύχη, αλλά με σκληρή δουλειά. Δουλειά που έχει ρίξει τα τελευταία 9 χρόνια παίζοντας έναν πολύ δύσκολο χαρακτήρα, που τελευταία του έχει στοιχίσει μέχρι και χρόνο με τον γιο του. (Για την ιστορία, άκουσε την πρώτη λέξη του Τομ σε αεροδρόμιο και καθόταν και έκλαιγε μπροστά στο λάπτοπ στον χώρο αναμονής. Αν αυτό δεν σημαίνει σκληρή δουλειά και αφοσίωση, δεν ξέρω τι σημαίνει.) 2ον λόγω του χαρακτήρα του. Έχω ακούσει ΑΠΕΙΡΕΣ ιστορίες από φανς που τον συνάντησαν για το πόσο ευγενικός, προσιτός και χαμογελαστός είναι με όλους. Δεν έχω ακούσει να έχει πει όχι σε φαν που δεν είχε τρελές απαιτήσεις. Και στα κόνς αυτός είναι η ψυχή της παρέας. Όλοι οι άλλοι έχουν τις στιγμές τους, αλλά στον Πανταλέκι βασίζονται. Χωρίς αυτόν είναι σχεδόν βαρετά. Και όσο να πείς οι συνεντεύξεις και τα συνέδρια είναι μέρος της εμπειρίας αν τα παρακολουθείς, και δεν έχω ξαναδει ηθοποιό να αγαπά και να σέβεται τον χαρακτήρα του όσο ο Τζάρεντ.
Δεν υποτιμάω τον Τζένσεν ,τραβάει τα ίδια ως νέος πατέρας, και αγαπάει εξίσου τον Ντήν και την σειρά, αλλά σπάνια έπρεπε να παίξει μια άλλη βερσιον του Ντην, και ακόμα και όταν το έκανε δεν διέφερε και ΤΟΣΟ υποκριτικά, ενώ ο Τζάρεντ κάθε σεζόν είχε και μια διαφορετική πρόκληση, και τα έβγαζε πέρα. (Συν εδώ στην Φέλια που ανέφερε την 6η σεζόν, αμέσως υποψιαστήκαμε την διαφορά μεταξύ Σαμ και άψυχου Σαμ, χωρίς καν να μιλήσει.)

mkostas
Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Season 9   Δευ Οκτ 14, 2013 8:34 pm

Παράθεση :
Από ποιον τα έχεις ακούσει ήθελα να ξερα! Εγώ μελιστάλαχτα σου μιλάω πάντα!
Ψεύτρα tsk

MariaS
Κουρούνα

Αριθμός μηνυμάτων : 6765

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Season 9   Δευ Οκτ 14, 2013 8:35 pm

Καλόπιασμα 

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Season 9   Δευ Οκτ 14, 2013 8:45 pm

mkostas έγραψε:
Πέρα απ'τη πλάκα, δε συμφωνώ με το ότι ένας μέτριος ηθοποιός δε μπορεί να γίνει εξαιρετικός. Υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις. Και είναι αρκετές. Δε βγαίνουν όλοι έτοιμοι από τις σχολές υποκριτικής.

Αυτό το ότι στην υποκριτική το έχεις ή δε το έχεις, είναι άποψη που την έχουν ψωνισμένοι ψευτοποιοτικοί ηθοποιοί και τη προωθούν ψευτοκουλτουριάρηδες. Η υποκριτική είναι ένα επάγγελμα σαν πολλά άλλα. Μαθαίνει κανείς να το κάνει με προσπάθεια και αφοσίωση. Σίγουρα βέβαια δε μπορεί κανείς να μάθει τα πάντα, σίγουρα κάποια πράγματα τα μαθαίνει καλύτερα από άλλα και σίγουρα δε μαθαίνουν όλοι με την ίδια ταχύτητα... Αλλά είναι πολλοί αυτοί που μαθαίνουν και που μάλιστα καταλήγουν να κάνουν τη δουλειά τους καλύτερα από άλλους που που αρχικά εξελισσόντουσαν πιο γρήγορα.

Πέρα απ'αυτό, σε μια χώρα στην οποία δε μπορεί κανείς να μετρήσει πόσες σειρές παίζονται το χρόνο, αδύνατον να ναι όλοι καλοί. Αδύνατον, όμως!! Κι όταν μιλάμε για σειρά του CW, άσχετα αν αποτελεί εξαίρεση και είναι καλή, είναι σχεδόν αδύνατον να βρεθεί στη σειρά και κάποιο εξαιρετικό ταλέντο... Κι ακόμα κι αν βρεθεί, δε πρόκειται να κάτσει 9 χρόνια.

Συμφωνω απολυτα σε ολα.

# Και κακα τα ψεμματα τα εξαιρετικα ταλεντα πανε σε αλλου ειδους παραγωγες.

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Season 9   Δευ Οκτ 14, 2013 8:48 pm

MariaS έγραψε:

αλλά σπάνια έπρεπε να παίξει μια άλλη βερσιον του Ντην, και ακόμα και όταν το έκανε δεν διέφερε και ΤΟΣΟ υποκριτικά,
Αυτο ισως ειναι και απο τα λιγα παραπονα που εχω απο την σειρα. Θα ηθελα να δω και αλλα πραγματα απο τον Τζενσεν και ειναι κριμα που ολες τις αλλαγες τις δινουν καθε φορα για τον ρολο του Σαμ.

mkostas
Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Season 9   Δευ Οκτ 14, 2013 8:49 pm

Είναι κι αρκετοί που αναγκάζονται να ξεκινήσουν από τέτοιου είδους παραγωγές ή και από άλλες που είναι πραγματικά κακές... Γιατί θέματα με την αξιοκρατία υπάρχουν και μάλιστα πολλά. Αλλά το κάνουν καθαρά και μόνο γιατί ψάχνουν σκαλοπάτι, όχι για να μείνουν εκεί. Αν και συνήθως αυτό αναγκάζονται να κάνουν και ποτέ δε τους φαίνεται αν είναι εξαιρετικά ταλέντα ή όχι Laughing

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Season 9   Δευ Οκτ 14, 2013 8:50 pm

MariaS έγραψε:
(Συν εδώ στην Φέλια που ανέφερε την 6η σεζόν, αμέσως υποψιαστήκαμε την διαφορά μεταξύ Σαμ και άψυχου Σαμ, χωρίς καν να μιλήσει.)
Εμενα μου ειχε κανει αισθηση απο το φιναλε του 5ου στην τελευταια σκηνη πως κατι δεν παει καλα. Απο την μια ειχα σκεφτει πως παιζει να ηταν ο Λουσιφερ αλλα απο την αλλη το υφακι στυλακι δεν κολλαγε καθολου με οτι ειχαμε δει μεχρι τοτε απο τον Σαμ η απο τον Σαμ/Λουσι.

Και μετα το ιδιο με την 6η ναι.

Season 9
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 12Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Castle Season 6 Spoilers
» Η εποχή των ασφόδελων (the season of the daffodils -by Josephine Hymes)
» Castle Season 7 Spoilers
» Season 9
» Castle Season 8 General Discussion

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές :: Supernatural-
Μετάβαση σε: