ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Episode discussion _ Season 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mkostas
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episode discussion _ Season 3   Δευ Οκτ 21, 2013 8:51 pm

Δε μου λέει την άποψή της η φοράδα, μου λέει τι γίνεται γιατί κρατάει τα μαλλιά της να μη της πέσουν Laughing Άλλο αυτό κι άλλο να ξέρεις μόνο τον τίτλο μιας σειράς και να έχεις μια μικρή και θολή εικόνα γύρω από το θέμα που πραγματεύεται pppppppp 

filareti
Ύαινα

Αριθμός μηνυμάτων : 5138
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episode discussion _ Season 3   Δευ Οκτ 21, 2013 9:15 pm

Κατ'αρχας βγαζεις συμπερασματα  απο μονος σου τι ξερωpppppppp  Κατα δευτερον,αν σου λεει καποιος τις εξελιξεις σε μια σειρα που δε βλεπεις ειναι παρα πολυ ευκολο να σου φανουν θεοκουλες,το κανεις κι εσυ συνεχεια με σειρες κι ολοι μας μπορουμε.Ασε που δεν το λεω μονο για εδω..και για το homeland που δεν το βλεπεις για να εισαι σιγουρος κατεληξες μεσω σχολιων οτι ειναι ρατσιστικο ενω εγω που εχω δει εστω λιγο επιφυλασσομαι να πω αποψη. Και αλλου,τωρα σιγα μην τα θυμαμαι ολα. Το συμπερασμα ειναι οτι δεν εισαι αξιοπιστος μαρτυρας:gualofouska

Nothing is permanent in this wicked world,not even our trouble
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
mkostas
Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episode discussion _ Season 3   Δευ Οκτ 21, 2013 9:25 pm

Όσες φορές σου έχω πει εγώ ότι πρέπει να δεις για να ξέρεις, στο έχω πει γιατί απ'αυτά που λες φαίνεται ότι δε ξέρεις ακριβώς περί τίνος πρόκειταιpppppppp 

Το Homeland έχει δόσεις προπαγάνδας όπως επίσης και καραμπινάτες ρατσιστικές σκηνές και όχι απλά το παραδέχονται μέχρι και οι μεγαλύτεροι fans του, αλλά το έχω δει κι εγώ ο ίδιος. Απλά για κάποιους η πλοκή είναι τόσο καλή που αυτά δεν έχουν σημασία. Και σίγουρα ο καθένας αντιμετωπίζει διαφορετικά τέτοιου είδους θέματα. Αυτό δε σημαίνει πως δεν υπάρχουν όμως.

Σίγουρα άλλο να βλέπεις κάτι κι άλλο να στο περιγράφουν αλλά εξαρτάται και απ'το τι είναι αυτό το κάτι. Εδώ μιλάμε ξεκάθαρα για παρακμιακή σειρά, άσχετα με το πως ξεκίνησε. Επίσης, δεν είναι όλες οι απόψεις σφαιρικές, ούτε και σωστές. Μπορεί κανείς να δει μέχρι κι ολόκληρη μια σειρά αλλά να μη καταλήξει σε σωστά συμπεράσματα γιατί δε κατάλαβε/πρόσεξε κάποια πράγματα. Οπότε έχει να κάνει με το πότε και γιατί εκφράζεις μια άποψη... Εδώ η Τέρψη δε ζήτησε αναλυτική και εμπεριστατωμένη κριτική, απλά ρώτησε αν η σειρά συνεχίζει τα ίδια με πέρυσι και της απάντησα αυτό που ουσιαστικά λέει όλος ο κόσμος. Ότι συνεχίζει χειρότερα Laughing

filareti
Ύαινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episode discussion _ Season 3   Δευ Οκτ 21, 2013 9:40 pm

Βασικα δε διαφωνω καν οτι συνεχιζει χειροτερα η σειρα,αφου δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με το θεμα,αλλα απο λιγα σχολια και το τι λεει η Φελια,φαινεται να συμφωνουν.Απλα  λεω οτι ολοκληρωμενη αποψη δεν μπορεις να εχεις.Αποψη φυσικα μπορει να εχεις,οπως και ολοι μας για τα περισσοτερα πραγματα,απλα να αναγνωριζεις οτι δεν ειναι τοσο ολοκληρωμενη.Τωρα εδω οντως σιγα μια κουβεντα χαλαρη κανουμε,απλα γενικα μιλωντας,για τα τοσα αμερικανικα- κυριως- που κραζειςgelio
Παράθεση :
Όσες φορές σου έχω πει εγώ ότι πρέπει να δεις για να ξέρεις, στο έχω πει γιατί απ'αυτά που λες φαίνεται ότι δε ξέρεις ακριβώς περί τίνος πρόκειται

Ε τωρα αντε τραβα ρε να δεις αν ερχομαι που τα δικα σου συμπερασματα ειναι μες στην εμβριθεια σε συγκριση με τα δικα μουtourtastamoutra   ooxi

mkostas
Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episode discussion _ Season 3   Δευ Οκτ 21, 2013 9:45 pm

Παράθεση :
για τα τοσα αμερικανικα- κυριως- που κραζεις
Το κυρίως δεν ισχύει pppppppp Απλά αυτά ή δε μ'αρέσουν ή μ'αφήνουν αδιάφορο, ενώ σε άλλες χώρες παίζει και το "μ'αρέσουν". Πολύ ή λίγο... Και πότε ακριβώς έκραξα; gelio Για τα δεδομένα σου, ίσως άπειρες φορές, αλλά για τα δεδομένα μου, ελάχιστες gelio Όταν κράζω κανονικά εγώ και δε μιλάω γενικά ή δε τρολλάρω, ΚΡΑΖΩ, όχι αστεία gelio Και συνήθως με κατεβατά Laughing

Ολοκληρωμένη άποψη για μια σειρά μπορεί να έχει κανείς μόνο αν την έχει δει ολόκληρη και έχει προσέξει τη κάθε λεπτομέρεια. Δε τρελάθηκα όμως να κάτσω να το κάνω αυτό με όλες τις σειρές Laughing Laughing

Παράθεση :
Ε τωρα αντε τραβα ρε να δεις αν ερχομαι που τα δικα σου συμπερασματα ειναι μες στην εμβριθεια σε συγκριση με τα δικα μου
Με προκαλείιιιιιςςςςςς δαιμονισμένη ύαινα. Άντε μη σε ρωτήσω τώρα σε τι είδος ανήκει το SPN και ποια είναι η κεντρική υπόθεση του Καρτέλ ooxi

filareti
Ύαινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episode discussion _ Season 3   Δευ Οκτ 21, 2013 9:52 pm

Ωχου...το κυριως παει στο οτι εγω αναφερομαι στα αμερικανικα κυριως γιατι για -αρκετα απο -αυτα μπορω να εχω πιο σφαιρικη αποψη απο σενα.Για τα λατινοαμερικανικα κραξεις δεν κραξεις,δεν ξερω τι παιζει.
Οσο για το ειδος μιας σειρας,στις πιο πολλες απο αυτες που δεν ειναι ξεκαθαρα ιατρικες/αστυνομικες/δικαστικες,εδω διαφωνουν οι φανς τους,σιγα μην πρεπει να βρω την απαντηση που θες.Απλα ο καθενας μας το ιδιο λιγο πολυ μπορει να εχει αποψη για μια σειρα-δεν ειναι και μεσανατολικο- που δε βλεπει αν δεχεται οτι δεν ειναι ολοκληρωμενη και ξερει 5 πραγματα.
Τελος παντων,τι ασχολουμαι μαζι σου τοση ωρα...οι δικες μου αποψεις ειναι 99% πιο σωστες απο τις δικες σου εξ'ορισμου λογω της ανωτερης ευφυιας μου,ειναι απλο και σκασμοςto kapelo tou gianni

felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33060
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episode discussion _ Season 3   Δευ Οκτ 21, 2013 9:56 pm

filareti έγραψε:

Τελος παντων,τι ασχολουμαι μαζι σου τοση ωρα...οι δικες μου αποψεις ειναι 99% πιο σωστες απο τις δικες σου εξ'ορισμου λογω της ανωτερης ευφυιας μου,ειναι απλο και σκασμοςto kapelo tou gianni

dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio 

Αυτο μπορει να μπει ευκολακι για υπογραφη παντως dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio 

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
mkostas
Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episode discussion _ Season 3   Δευ Οκτ 21, 2013 10:00 pm

Παράθεση :
Οσο για το ειδος μιας σειρας,στις πιο πολλες απο αυτες που δεν ειναι ξεκαθαρα ιατρικες/αστυνομικες/δικαστικες,εδω διαφωνουν οι φανς τους,σιγα μην πρεπει να βρω την απαντηση που θες.
Ακόμα και σ'αυτές διαφωνούν Laughing Οπότε, δε μπορείς να αποκλείσεις μια σειρά λόγω είδους αν δεν έχεις δει ένα δείγμα ή έστω αν δεν έχεις περισσότερες πληροφορίες για αυτή και τη πλοκή της. Αυτό σου έχω πει εγώ pppppppp 

Παράθεση :
Τελος παντων,τι ασχολουμαι μαζι σου τοση ωρα...οι δικες μου αποψεις ειναι 99% πιο σωστες απο τις δικες σου εξ'ορισμου λογω της ανωτερης ευφυιας μου,ειναι απλο και σκασμος
Από πότε οι ύαινες έχουν ανώτερη ευφυΐα από τις θεότητες; ooxi

mkostas
Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episode discussion _ Season 3   Δευ Οκτ 21, 2013 10:01 pm

felia έγραψε:
filareti έγραψε:

dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio 

Αυτο μπορει να μπει ευκολακι για υπογραφη παντως dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio 
Σκάαααασεεεε γριά μην αρχίσω να σε τρολλάρω με τα ψυχολογικά σου από το SoA. Που αν δεν είχες εργαλεία για εκβιασμό είχα καλή καρδιά, θα το είχα κάνει εδώ και μέρες που ξεπέρασες τα όρια angry

felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33060
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episode discussion _ Season 3   Δευ Οκτ 21, 2013 10:10 pm

mkostas έγραψε:
Σκάαααασεεεε γριά μην αρχίσω να σε τρολλάρω με τα ψυχολογικά σου από το SoA. Που αν δεν είχες εργαλεία για εκβιασμό είχα καλή καρδιά, θα το είχα κάνει εδώ και μέρες που ξεπέρασες τα όρια angry

Αυτες τις μερες δεν ειναι ευκολο να με τρολλαρεις! Laughing 

Εχω βρει νεο OTP...η σειρα ειναι τρισαθλια (οποτε δεν με νοιαζει οτι &%^$^&%$# και αν δειξουν) αλλα το καραβακι το γουσταρω και γελαω και εχει φαση και μου αρεσει και βιντεακια και σεναρια και σκηνες και yb και tumblr...ΤΡΟΛΛΑΡΕ ΒΕΡΒΕΡΙΤΣΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ cheers 

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.

Episode discussion _ Season 3
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Season Five _ Episode Discussion
» Season Six _ Episode Discussion
» Castle Season 8 General Discussion
» Castle Season 3 General Discussion
» Castle Season 6 Spoilers

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές :: Once upon a time-
Μετάβαση σε: