ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Battlestar Galactica (2004-2009)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 46082
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battlestar Galactica (2004-2009)   Τετ Δεκ 10, 2014 10:40 pm

Ανταμα Ροσλιν πιστευω οτι τους χειριστηκαν ΑΨΟΓΑ και ηταν το perfect ending για το ζευγαρι...

καλα για Καρα/Λι και αρκ της Καρα no comment γιατι ηταν το χειροτερο εβερ

το θεμα της επιβιωσης δεν το θεωρω αβασιμο....λογικο να επιβιωσουν οταν τεχνολογικα ειναι τοσο προηγμενοι...εδω οι προπροπρογονοι μας που ηταν ουγκα πουγκα και τα καταφεραν δεν θα μπορουσαν αυτοι? Laughing

δεν ειναι οτι δεν θα χρησιμοποιουσαν καθολου τη τεχνολογια, απλα δεν θα εφταναν στο σημειο να φτιαξουν spaceship κλπ

felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33182
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battlestar Galactica (2004-2009)   Πεμ Δεκ 11, 2014 12:00 am

xezoulina έγραψε:
Ανταμα Ροσλιν πιστευω οτι τους χειριστηκαν ΑΨΟΓΑ και ηταν το perfect ending για το ζευγαρι...

το θεμα της επιβιωσης δεν το θεωρω αβασιμο....λογικο να επιβιωσουν οταν τεχνολογικα ειναι τοσο προηγμενοι...εδω οι προπροπρογονοι μας που ηταν ουγκα πουγκα και τα καταφεραν δεν θα μπορουσαν αυτοι? Laughing

δεν ειναι οτι δεν θα χρησιμοποιουσαν καθολου τη τεχνολογια, απλα δεν θα εφταναν στο σημειο να φτιαξουν spaceship κλπ

Μα στην τελικη αυτοι ηταν οι ουγκα ουγκα προπροπρογονοι μας ααχαχαχαχαχαχαχα dunato gelio dunato gelio dunato gelio

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battlestar Galactica (2004-2009)   Πεμ Δεκ 11, 2014 2:36 am

dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

filareti
Ύαινα

Αριθμός μηνυμάτων : 5169
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battlestar Galactica (2004-2009)   Πεμ Δεκ 11, 2014 11:59 am

xezoulina έγραψε:

Ανταμα-Ροσλιν ηταν καλο και ταιριαστο και ενταξει στα τελευταια επεισοδια ολο και χειροτερευε η υγεια της οποτε δεν ηταν σοκ,οσο κι αν ηταν λυπητερο klaps  Αλλα προτιμουσα να ζησει να ακουσει τι της ελεγε. Αν και ενταξει,ηταν φανερο οτι ηξεραν πως ενιωθε ο ενας για τον αλλον οποτε δεν το κανω θεμα,αλλου εχουμε δει άλλα κι άλλα. Εχω να παρατηρησω ομως οτι εκει που πηγε κι εχτισε εγω ποταμι/λιμνη που ηθελε η προεδρος δεν ειδα Laughing  
Αλλα ρε φιλε σοβαρα αυτος δε θα ξαναδει το γιο του και ειναι λογικο αυτο? Δεν μπορουσε να φυγει να ειναι μαζι με τη γυναικα που αγαπαει και μετα να γυρισει να αποχαιρετιστουν κανονικα ας πουμε? Ειχε μερικα τετοια για εξτρα δραμα,αλλα ενταξει, να δεχτω οτι ειναι λιγο λεπτομερειες.
Και οχι,το οτι ειναι τεχνολογικα προηγμενοι δε μου φαινεται και τοσο αυτονοητο οτι θα το διατηρησουν. Εμενα μου αφησαν την εντυπωση οτι τα παρατανε ολα.Και η ενσταση μου δεν ειναι τοσο αν θα επιβιωσουν,αλλα πως δε βρεθηκε κανεις να εχει σοβαρες αντιρρησεις.
Επισης γιατι καπου διαβασα οτι αυτο το δαχτυλιδι ειναι απο το δευτερο γαμο του Ανταμα? Εγω ειχα την εντυπωση οτι ειχε παντρευτει μια φορα τη μανα των παιδιων.Ειχε ξαναπαντρευτει? Suspect Το λενε ισως σε καποιο εξτρα που δεν εχω δει ακομα? Εχω σκοπο να δω το razor και ισως τα webisodes παντως οταν παθω συνδρομο στερησης. Laughing

Καρα-Λι δεν...δεν ξερω αν ηταν καλο που τους βαλανε αυτη τη σκηνη απο το παρελθον.Ενω τα φλαςμπακς γενικα μου αρεσαν σαν ιδεα.

Παράθεση :
Αχαχαχαχα το storyline της Καρα εννοουσα
Που δε σου αρεσε και που σου αρεσε ηταν το θεμα με την καινουρια γη και το οτι ξανα-αναπτυσσονται και φτανουν στα ιδια?

Nothing is permanent in this wicked world,not even our trouble
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33182
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battlestar Galactica (2004-2009)   Πεμ Δεκ 11, 2014 12:08 pm

filareti έγραψε:

Παράθεση :
Που δε σου αρεσε και που σου αρεσε ηταν το θεμα με την καινουρια γη και το οτι ξανα-αναπτυσσονται και φτανουν στα ιδια?

Δεν μου αρεσε και καλα η ολη φαση που πεθαινει αλλα ζει αλλα ειναι φαντασμα και το θεολογικο στοιχειο κτλ κτλ.

Κατα τα αλλα το θεμα με την καινουργια γη και το πως η ιστορια επαναλαμβανεται κτλ μου αρεσε παρα πολυ. Και πως το ενωσαν με την μιτοχονδριακη ευα.

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
filareti
Ύαινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battlestar Galactica (2004-2009)   Πεμ Δεκ 11, 2014 12:12 pm

Ναι αυτο εννοουσα και γω,μαλλον το διατυπωσα λιγο μπερδεμενα.

Παντως σαν συνολο μου αρεσε το φιναλε.Οπως και να το κανουμε ηταν το τελος του ταξιδιου. klaps

Βεβαια ελαχιστοι χαρακτηρες απο τις συμπαθειες μου τη βγαζουν καθαρη(λυπηθηκα πχ και για τη Μπουμερ στο τελος αν και ετσι οπως τα ειχε κανει τι να περιμενεις) . Αλλα υπαρχει ενας ρεαλισμος σ'αυτο.Κι ακομα και καποιους που δε λατρευα δεν τους αντιπαθω στο φιναλε και τουλαχιστον οι περισσοτεροι ηρεμουν με τον εναν η τον αλλον τροπο.

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battlestar Galactica (2004-2009)   Πεμ Δεκ 11, 2014 12:33 pm

felia έγραψε:
filareti έγραψε:

Παράθεση :

Δεν μου αρεσε και καλα η ολη φαση που πεθαινει αλλα ζει αλλα ειναι φαντασμα και το θεολογικο στοιχειο κτλ κτλ.

Κατα τα αλλα το θεμα με την καινουργια γη και το πως η ιστορια επαναλαμβανεται κτλ μου αρεσε παρα πολυ. Και πως το ενωσαν με την μιτοχονδριακη ευα.

++++++

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battlestar Galactica (2004-2009)   Πεμ Δεκ 11, 2014 12:38 pm

filareti έγραψε:
Ναι αυτο εννοουσα και γω,μαλλον το διατυπωσα λιγο μπερδεμενα.

Παντως σαν συνολο μου αρεσε το φιναλε.Οπως και να το κανουμε ηταν το τελος του ταξιδιου. klaps

Βεβαια ελαχιστοι χαρακτηρες απο τις συμπαθειες μου τη βγαζουν καθαρη(λυπηθηκα πχ και για τη Μπουμερ στο τελος αν και ετσι οπως τα ειχε κανει τι να περιμενεις) . Αλλα υπαρχει ενας ρεαλισμος σ'αυτο.Κι ακομα και καποιους που δε λατρευα δεν τους αντιπαθω στο φιναλε και τουλαχιστον οι περισσοτεροι ηρεμουν με τον εναν η τον αλλον τροπο.

πιστευω οτι ειναι λογικο που δεν αντεδρασε κανεις απ τη φυλη..αν σκεφτεις οτι η τεχνολογια ηταν ο λογος που πηγε ολοκληρη η φυλη να αφανιστει και οτι ταξιδευουν για χρονια σαν τους νομαδες ψαχνοντας να βρουν μερος να ζησουν εγω ουτε καφετιερα δεν θα ξαναχρησιμοποιουσα απο τεχνολογια μετα απο ολα αυτα τα ψυχολογικα dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

ο μοναδικος χαρακτηρας που δεν δεθηκα ποτε μαζι του ειναι η Μπουμερ...ακομα και τον αντρα της πιο πολυ τον συμπαθουσα αχαχαχαχα...

ενταξει ο Ανταμα μπορει να τον ξαναδει τον γιο του, το αντιο ισως ηταν συμβολικο οτι και καλα αυτος πλεον δεν θα ναι ο ηγετης αλλα θα αποστασιοποιηθει.....

και ο γιατρος με τη ρομποτινα ειχαν γαματο τελος, οσο εκνευριστικος και σπασαρχιδης ηταν ο Μπαλταρ επρεπε να ζησει διοτι παντα κατι τετοιο ακυροι επιβιωνουν στο κοσμο μην νομιζεις dunato gelio dunato gelio dunato gelio

γενικα το τελος κατ εμε ηταν οπως επρεπε....αν ομως το βλεπα συγχρονισμενα και εβλεπα τη κατρακιλα του αγαπημενου χαρακτηρα να ρχεται αργα και βασανιστηκα θα χα πικραθει τρομερα με το φιναλε της Καρα ακριβως γιατι δεν εβγαζε ΚΑΝΕΝΑ νοημα...ακομα και οι ιδιοι οι συγγραφεις βαρεθηκαν και επειδη δεν ηξεραν τι να γραψουν ειπαν "ας το αφησουμε και καλα open να το ερμηνευσει ο καθενας οπως θελει"....μαλακιες

filareti
Ύαινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battlestar Galactica (2004-2009)   Πεμ Δεκ 11, 2014 1:58 pm

Παράθεση :
ο μοναδικος χαρακτηρας που δεν δεθηκα ποτε μαζι του ειναι η Μπουμερ...ακομα και τον αντρα της πιο πολυ τον συμπαθουσα αχαχαχαχα...
Δεν ξερω προς το τελος τη λυπηθηκα. Laughing Καλα για αλλους λυπηθηκα περισσοτερο.Για τον Χιλο που ειναι τοοοσο καλος παλι,δε με ενοιαζε κιολας τι θα απογινει-και φυσικα τη γλιτωσεgelio Παντως κι ο Μπαλταρ στο τελος εγινε λιγο πιο νορμαλ,οποτε δε με πειραξε που την εβγαλε καθαρη αυτος. Laughing
Σ'αυτο που συμφωνω ειναι οτι το τελος ταιριαζε στο ολο πνευμα της σειρας. Μπορει εμενα να μη μου αρεσει το ενα,εσενα το αλλο,στον τριτο κατι αλλο κι αλλος να εχει δικιο κι αλλος οχι,αλλα δεν μπορεις να πεις οτι ηταν ακυρο.Γενικα ηταν λιγο μελαγχολικο γιατι πολλοι απο τους χαρακτηρες που αγαπησαμε και το ιδιο το Γκαλακτικα χανονται,αλλα χανονται στην προσπαθεια να σωθει η ανθρωποτητα που τελικα γινεται -αν και ισως οχι και πολυ μονιμα...για 150.000 χρονια περιπου.Μετα παιζεται Laughing

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42700
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battlestar Galactica (2004-2009)   Πεμ Δεκ 11, 2014 3:01 pm

Παράθεση :
γενικα το τελος κατ εμε ηταν οπως επρεπε....αν ομως το βλεπα συγχρονισμενα και εβλεπα τη κατρακιλα του αγαπημενου χαρακτηρα να ρχεται αργα και βασανιστηκα θα χα πικραθει τρομερα με το φιναλε της Καρα ακριβως γιατι δεν εβγαζε ΚΑΝΕΝΑ νοημα...ακομα και οι ιδιοι οι συγγραφεις βαρεθηκαν και επειδη δεν ηξεραν τι να γραψουν ειπαν "ας το αφησουμε και καλα open να το ερμηνευσει ο καθενας οπως θελει"....μαλακιες

4 γραμματα.

Λ-Ο-Σ-Τ

Battlestar Galactica (2004-2009)
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 39 από 41Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Battlestar Galactica (2004-2009)
» Το φόρουμ μας στην εκπομπή της Ελένης Μενεγάκη!!!
» Λυκόφως, κουτσομπολιά...
» Συνέντευξη Taylor Lauther Περιοδικό "Σούπερ Κατερίνα" Τεύχος Δεκεμβρίου 2009
» Ψηφοφορία Χριστουγεννιάτικου Wallpaper!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές-
Μετάβαση σε: