ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

3χ09

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
filareti
Ύαινα

Αριθμός μηνυμάτων : 5136
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3χ09   Κυρ Ιουν 09, 2013 3:01 pm

Silv έγραψε:
Συμφωνώ ότι της πέφτει πολύ μεγάλος. Προσωπικά μου είναι ιδιαίτερα συμπαθής ο Σερ Τζορα (κυρίως λόγω ηθοποιού) αλλά δεν τον σιπαρω με την Ντάνι. Αλλά είναι εμφανές ότι τη γουστάρει. Laughing Όπως κι ότι η Φιλ δεν θέλει να βλέπει τον Τζοράκο της απογοητευμένο. Laughing Εξου και το προηγούμενο σχόλιο μου. Laughing

Βασικα αυτο ισχυει παρα πολυ και για μενα,Ειναι πολυ καλος ο ηθοποιος και με επηρρεαζει Laughing
Χαχα θενκς αγαπητη.Ε μα συγγνωμη τωρα,αλλα κι ο τζορα να μην ηταν στη μεση,ο Νταριο μου τη δινει,δεν την μπορω τοοση φιγουρα απο το 2ο επεισοδιο που εμφανιστηκε,μπαστα ρε φιλε.

Παράθεση :
Και εχουμε και τον Τζορα απο την αλλη που ναι μεν μεγαλυτερος αλλα την εχει καταπιει την λαμαρινα αμασητη (ναι και καλα που δεν εχει γοητευει η μικρη αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα Laughing)
Παραθεση απο παλιο σχολιασμο της Φελ Laughing Εχω μνημη ελεφαντα dunato gelio Αυτο ελεγες και συ περσι,το παραθετω απλα γιατι απο καπου εκει χρονικα εγινε σκεψη αρκετων-ο τροπος που χτιστηκε το στορι τοσο καιρο που ουσιαστικα ηταν μονοι Ντανι και Τζορα αναμεσα σε ασχετους η ''βαρβαρους'' λογικα επισης καπου επηρρεαζει τη μεριδα του κοινου που τους θελει μαζι.Τωρα το αν σε κεινη τη φαση ηταν σε καποιο βαθμο γοητευμενη κι αυτη απο τον Τζορα η οχι,επηρρεασμενη κι απο το ολο κλιμα(οπως κι η συνεισφορα του Νταριο τωρα μπορει να την επηρρεασει) παιζεται,ειναι πιθανο,αλλα μπορει και οχι.
Βασικα ομως δεν ειναι παραλογο να βλεπει τον Τζορα σαν πολυτιμο συμβουλο και να μη θελει να τον δει αλλιως ειτε γιατι δεν την ελκυει ειτε γιατι τον εμπιστευεται ως συμβουλο και δε θελει να μπλεξει ειτε και τα δυο.Αλλα αυτο δε με εμποδιζει να τον συμπονω και να με εκνευριζει και ο ντααριο και ο Ντανι,τους εχω που τους εχω αχτι για το υφακι,μου δινουν επιπλεον λογο-τωρα που το σκεφτομαι γαμησε τα,εχουν κοινο εδαφος,ψωνισμα gelio

Nothing is permanent in this wicked world,not even our trouble
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
filareti
Ύαινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3χ09   Κυρ Ιουν 09, 2013 3:03 pm

Ε αφου ειχα γραψει ολο το ποστ στο μεταξυ,κριμα να πηγαινε χαμενο Laughing

felia έγραψε:
Silv έγραψε:
filareti έγραψε:
Απλα οπως και να εχει τον συμπαθω και στενοχωριεμαι οταν τον βλεπω στενοχωρημενο No Laughing Ας του βρουν αλλο φλερτακι να παρηγορηθει, δε θα εχω προβλημα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ήμουν τόσο σίγουρη! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Συμφωνώ πάντως. Laughing

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Και εγω μαζι σας Laughing

Ωραια τα συμφωνησαμε gelio Μονο προξενιο μενει να του κανουμε. gelio Βασικα αν ηταν 10 χρονακια νεοτερος εγω προσφερομουνα sfirizi
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!

Αριθμός μηνυμάτων : 7096
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3χ09   Κυρ Ιουν 09, 2013 3:09 pm

dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

My dear, find what you love and let it kill you…
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 32989
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3χ09   Κυρ Ιουν 09, 2013 3:11 pm

filareti έγραψε:
Παράθεση :
Και εχουμε και τον Τζορα απο την αλλη που ναι μεν μεγαλυτερος αλλα την εχει καταπιει την λαμαρινα αμασητη (ναι και καλα που δεν εχει γοητευει η μικρη αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα Laughing)
Παραθεση απο παλιο σχολιασμο της Φελ Laughing Εχω μνημη ελεφαντα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Αυτο ελεγες και συ περσι,το παραθετω απλα γιατι απο καπου εκει χρονικα εγινε σκεψη αρκετων-ο τροπος που χτιστηκε το στορι τοσο καιρο που ουσιαστικα ηταν μονοι Ντανι και Τζορα αναμεσα σε ασχετους η ''βαρβαρους'' λογικα επισης καπου επηρρεαζει τη μεριδα του κοινου που τους θελει μαζι.Τωρα το αν σε κεινη τη φαση ηταν σε καποιο βαθμο γοητευμενη κι αυτη απο τον Τζορα η οχι,επηρρεασμενη κι απο το ολο κλιμα(οπως κι η συνεισφορα του Νταριο τωρα μπορει να την επηρρεασει) παιζεται,ειναι πιθανο,αλλα μπορει και οχι.
Βασικα ομως δεν ειναι παραλογο να βλεπει τον Τζορα σαν πολυτιμο συμβουλο και να μη θελει να τον δει αλλιως ειτε γιατι δεν την ελκυει ειτε γιατι τον εμπιστευεται ως συμβουλο και δε θελει να μπλεξει ειτε και τα δυο.Αλλα αυτο δε με εμποδιζει να τον συμπονω και να με εκνευριζει και ο ντααριο και ο Ντανι,τους εχω που τους εχω αχτι για το υφακι,μου δινουν επιπλεον λογο-τωρα που το σκεφτομαι γαμησε τα,εχουν κοινο εδαφος,ψωνισμα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Το θυμαμαι πως το εχω πει και εμμενω σε αυτο που ειχα πει ειδικα για εκεινη την σκηνη. Σιγουρα η Ντανι ειχε γοητευτει ως ενα σημειο απο την προσοχη και την φροντιδα του Τζορα ομως πλεον ερχεται σε μεγαλυτερη επαφη με την δυναμη που εχει ως ηγετικη μορφη οποτε αλλαζουν λιγο οι οπτικες της συνολικα πιστευω. Οπως και να εχει θεωρω πως στην δεδομενη φαση ασχετα απο οποιαδηποτε γοητεια που μπορει να ασκει ο Jorah η οχι η Ντανι τον βλεπει καθαρα σαν προστατη και συμβουλο. Ακομα και οποιαδηποτε ερωτικη νυξη να πεσει στο μελλον δεν νομιζω πως θα ξεπερασουν αυτη την γραμμη.

Ετσι κι αλλιως θεωρω πως το θεμα ερωτας και συναισθημα για αλλον αντρα (περα απο το να της αρεσει καποιος, η θεμα συμμαχιας/παχνιδιων η ακομα και σεξουαλικων σχεσεων) για την Ντανι εχει κλεισει.

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 32989
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3χ09   Κυρ Ιουν 09, 2013 3:16 pm

Αλλωστε παιδια αυτη η σειρα δεν ειναι για ρομαντζα Laughing

Πραγματικα ειναι anti-shipping σειρα.

Για παραδειγμα η μονη ουσιαστικα ερωτικη/ρομαντικη σχεση που δεν ηταν τραβηγμενη με τον συνηθη τροπο που δινουν τετοια πραγματα στο GoT ηταν του Ρομπ και ολοι ειδαμε που κατεληξε Laughing

Επισης ηταν και Ντανι/Drogo απο ενα σημειο και επειτα και εκει ειδαμε επισης που κατεληξε Laughing

Οποτε Φιλ αν συμπαθεις τον Jorah να ΕΥΧΕΣΑΙ να ΜΗΝ του δωσουν ΚΑΜΙΑ ερωτικη ιστορια Laughing....Για το καλο του δηλαδη Laughing

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
filareti
Ύαινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3χ09   Κυρ Ιουν 09, 2013 3:39 pm

Ναι,σε γενικες γραμμες συμφωνω με ολα αυτα.Ιδιως με αυτα που υπογραμμιζω dunato gelio

felia έγραψε:
Αλλωστε παιδια αυτη η σειρα δεν ειναι για ρομαντζα Laughing

Πραγματικα ειναι anti-shipping σειρα.

Οποτε Φιλ αν συμπαθεις τον Jorah να ΕΥΧΕΣΑΙ να ΜΗΝ του δωσουν ΚΑΜΙΑ ερωτικη ιστορια Laughing....Για το καλο του δηλαδη Laughing

dunato gelio dunato gelio

-Καλα και φαντασου οτι τις σχεσεις που αναφερεις σαν παραδειγμα, τις αλλαξαν οσο γινοταν τηλεοπτικα για να δοθουν λιγο παραπανω σαν ρομαντζο που θα τραβηξει θεατες dunato gelio
Το κακο ειναι που του εχουν δωσει ηδη απο την πλευρα του και βλεπω να παθαινει τιποτα για να τη σωσει, δλδ οχι τιποτα φοβαμαι οτι θα παει τζαμπα gelio Γενικα ενα φοβο τον εχω για ολους gelio

Παράθεση :
Ετσι κι αλλιως θεωρω πως το θεμα ερωτας και συναισθημα για αλλον αντρα (περα απο το να της αρεσει καποιος, η θεμα συμμαχιας/παχνιδιων η ακομα και σεξουαλικων σχεσεων) για την Ντανι εχει κλεισει.
Ποιος ξερει ισως,ισως κι οχι...απο τη μια ετσι δειχνει,απο την αλλη ειναι πολυ μικρη ακομα.Βεβαια γενικα εχει πολυ μεγαλυτερο ενδιαφερον το τι μπορει να κανει σαν δρακομανα απο τα οποιαδηποτε αισθηματικα της ετσι κι αλλιως,ακομα κι αχ εχουν να κανουν με καποιον που συμπαθω-που δεν το βλεπω κιολας Laughing- αλλα στα πλαισια της αναπτυξης χαρακτηρα-να περασει μια καθυστερημενη εφηβεια κι αυτη Laughing -και τηλεοπτικου δραματος μπορει να δουμε διαφορα.

Παντως σ'αυτη τη σειρα εννοειται οτι γενικα καλο ειναι να μη σου αρεσουν ζευγαρια...ειναι 99% βεβαιο οτι θα εχουν τραγικο τελος-αν αποκτησουν ποτε αρχη.Βασικα και να μην αποκτησουν.Δεν ειναι σειρα για ζευγαρια,αυτο. Απλα κουβεντα να γινεται Laughing

Έχει επεξεργασθεί από τον/την filareti στις Κυρ Ιουν 09, 2013 3:41 pm, 1 φορά
Τέρψη

Αριθμός μηνυμάτων : 8163
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3χ09   Κυρ Ιουν 09, 2013 3:40 pm

Η αλήθεια να λέγεται, η σειρά δεν είναι για ζευγάρι. Όσες φορές άρχισε να μ αρέσει ζευγάρι το έφαγαν μπαμπέσικα.

filareti
Ύαινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3χ09   Κυρ Ιουν 09, 2013 3:45 pm

Τέρψη έγραψε:
Η αλήθεια να λέγεται, η σειρά δεν είναι για ζευγάρι. Όσες φορές άρχισε να μ αρέσει ζευγάρι το έφαγαν μπαμπέσικα.

gelio Δικιο εχεις βρε Τερψη.Για Ντανι Ντρογκο και Ρομπ Ταλισα λες να φανταστω?Η ειναι κι αλλο?

Βασικα αν θυμαμαι καλα καπως απανωτα δεν ειχαν ερθει τα σοκ απο δω κι απο downton abbey?Δε μου βγαινουν ρε γαμωτο τα ζευγαρια σε αγγλοφωνες παραγωγες τωρα που το σκεφτομαι. gelio ΚΑτι ξερει ο χανος που το εχει γυρισει σε ισπανοφωνα gelio

Τέρψη

Αριθμός μηνυμάτων : 8163
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3χ09   Κυρ Ιουν 09, 2013 3:50 pm

filareti έγραψε:
Τέρψη έγραψε:

gelio Δικιο εχεις βρε Τερψη.Για Ντανι Ντρογκο και Ρομπ Ταλισα λες να φανταστω?Η ειναι κι αλλο?

Βασικα αν θυμαμαι καλα καπως απανωτα δεν ειχαν ερθει τα σοκ απο δω κι απο downton abbey?Δε μου βγαινουν ρε γαμωτο τα ζευγαρια σε αγγλοφωνες παραγωγες τωρα που το σκεφτομαι. gelio ΚΑτι ξερει ο χανος που το εχει γυρισει σε ισπανοφωνα gelio
Τα ζευγάρια και εγώ είμαστε μια πονεμένη ιστρορία. Ποτέ μα ποτέ δεν μου κάθονται.

Ναι γι αυτούς έλεγα. Με Ντρόγκο και Ντάνι είχα φάει κόλλημα στον πρώτο κύκλο και στο τελευταίο επεισόδιο έκλαιγα με μαύριο δάκρυ. Τώρα με Ταλίσα και Ρόμπ εκεί που πάει να γίνει το καλό τους αποτελείωσαν και τους δύο, χειρότερα δεν γινόταν!

Για downton επίσης μη μου λες και ξύνεις πληγές. Ένα ζευγάρι μ άρεσε και μου το διέλυσαν! No

filareti
Ύαινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3χ09   Κυρ Ιουν 09, 2013 4:01 pm

Κι εμενα στο downton,αν και μαλλον αλλο εννοεις εσυ κι αλλο εγω Laughing

Kαλα και στο got αν θελουμε να ψαξουμε υπαρχουν τοσα...Νεντ Κατ(αν και ποσους φανς να ειχε αυτο,αλλα ηταν υποτιθεται απο τις πιο υγιεις σχεσεις εκει μεσα) Ρομπ Ταλισα,Τζον Υγκριτ, Ντανι Ντρογκο,Σανσα Τζεφρι gelio Ντανι Τζορα η πιθανοτητα,Κατ Μικροδαχτυλος εμενα με ειχε ιντριγκαρει στην αρχη η ιστορια,ιδου τα αποτελεσματα gelio και διαφορα αλλα gelio

Φιλε τι φταιει τελικα,εμεις δε διαλεγουμε καλα η απλα οι σεναριογραφοι ειναι π@παρες? Ειναι δυνατον στατιστικα τοσο πολυ σε τοσες σειρες να μην καθεται σε τοσους πολλους κατι? gelio

3χ09
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 26 από 29Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: