ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

The Borgias (2011)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 31  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42653
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Borgias (2011)   Σαβ Μαϊος 25, 2013 2:26 pm

Βερβεριτσα! pppppppp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
fayvl

Αριθμός μηνυμάτων : 420
Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2013
Τόπος : Καπου στον 19 αιωνα της Ωστεν

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Borgias (2011)   Σαβ Μαϊος 25, 2013 4:26 pm

Eleni7 έγραψε:
Εμενα γιατι δεν μου λεει κανενας γεια;

Laughing Γεια σου Ελενη!!! I love you I love you
οκ τωρα?? Wink
Αναρωτιεμαι αν βλεπει κανεις αυτα που γραφω και τα βιντεακια που εβαλα, μαλλον μονη μου τα χαιρομαι.... Rolling Eyes
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Borgias (2011)   Σαβ Μαϊος 25, 2013 4:32 pm

Γεια σου!

Μονο η Τερψη την βλεπει την σειρα απο εδω αλλα δεν ειναι συνεχεια online για σχολιασμους κτλ οπως κανουμε εμεις τα καμενα Laughing

Εγω ξερω τι παιζει και τι θα παιξει απο ενα video game που εχω τερματισει οποτε δεν θελω να σου πεταξω σποιλερ οποιασδηποτε μορφης Wink
fayvl

Αριθμός μηνυμάτων : 420
Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2013
Τόπος : Καπου στον 19 αιωνα της Ωστεν

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Borgias (2011)   Σαβ Μαϊος 25, 2013 9:21 pm

Eleni7 έγραψε:
Γεια σου!

Μονο η Τερψη την βλεπει την σειρα απο εδω αλλα δεν ειναι συνεχεια online για σχολιασμους κτλ οπως κανουμε εμεις τα καμενα Laughing

Εγω ξερω τι παιζει και τι θα παιξει απο ενα video game που εχω τερματισει οποτε δεν θελω να σου πεταξω σποιλερ οποιασδηποτε μορφης Wink

Γεια σου κ παλι! Smile Ξερω οτι ολο αυτο θα τελειωσει τραγικα, και πως ο Τσεζαρε θα πεθανει σιγουρα... Wink Αλλα δεν μας νοιαζει! apaksio Θελουμε να δουμε αυτη την τραγικη ιστορια ως το τελος!!! bounce Ναι, ναι, ειμαστε ΚΑΜΕΝΕΣ, κ γω μαζι το παραδεχομαι! to kapelo tou gianni Παντως δεν ειμαι σιγουρη οτι ο Τζορνταν θα ακολουθησει τις προηγουμενες βερσιον...θα δειξει. Laughing

Βλεπεις τουλαχιστον τα βιντεακια? Κανω πολυ κοπο να τα βρω, ψαχνω απο τα πολλα αγαπημενα μου κ σας βαζω τα καλυτερα απο αποχη σκηνων και μουσικης...ειδικα το πρωτο βιντεο, με το Love Theme composed by Michel Polnareff, ειναι απο τα αγαπημενα μου, με μουσικη που χτυπαει κατευθειαν στην ψυχη.... Crying or Very sad Crying or Very sad Να πιασει τοπο ο κοπος μου να τα βρω δηλ, κ να τα βαλω εδω..... Razz Razz

Επειδη ομως οπως ειπα, ειμαι καμμενη, θα συνεχισω, κ θα σας συστησω τους χαρακτηρες. Very Happy Και δεν μπορει καποιος θα μου απαντησει καποια στιγμη! gelio gelio
παμε!

Αφηνοντας προς το παρων τη σχεση του Καισαρα με τη Λουκρητια, θα προσπαθησω να σας μυησω στον υπεροχο κοσμο των Βοργιων, μεσα από ολους τους υπολοιπους, υπεροχους χαρακτηρες… enamor Από πού να πρωτοξεκινησω…

Από τον αγαπημενο μου-και ολων των φαν- μετα τον Σκοτεινο μας Πριγκηπα. Τον Micheletto Corella, την σκια του Καισαρα. Ypoklisi Ypoklisi Ypoklisi Ypoklisi
Τον συντροφο του στο σκοτεινο ταξιδι της φιλοδοξιας, των δολοπλοκιων, των δολοφονιων, της εξουσιας. Το μονο ανθρωπο που εμπιστευεται για τις «βρομοδουλιες» του, τον μονο ανθρωπο που εμπιστευεται. Η σχεση τους είναι η 2η σε δυναμικοτητα φανς, μετα τη σχεση Cesare/Lucrezia, και είναι ΣΙΓΟΥΡΑ το καλυτερο “BROMANCE”,που εχω δει σε σειρα.

Η γνωριμια τους γινεται με λεπιδες, όταν ο Cesare τον πιανει να ετοιμαζεται να δηλητηριασει τον Παπα (δηλ τον πατερα του) αλλα και τον ιδιο. Σε μια σκηνη αριστοτεχνικης επιδειξης χειρισμου των στιλετων,στην οποια κανεις δεν βγαινει νικητης, βλεπουμε 2 «masters in the war skills” πουβρηκαν επιτελους έναν αξιο αντιπαλο. Ypoklisi

«Ένα σκυλι ειμαι που ψαχνει αφεντη» θα πει ο Micheletto. Και μολις τον βρηκε, στο προσωπο του Cesare. Από κει κ περα-μετα από μια σειρα σκληρων δοκιμασιων από μεριας του Cesare για να δοκιμασει την πιστη του σε αυτόν (αλλωστε είναι Βοργιας, ολους τους θεωρει προδοτες, ακτος από την αδερφη του, την μοναδικη που εμπιστευεται)ο Micheletto θα γινει η προεκταση του Cesare. Ποτε δεν αμφισβητουν οι θεατες την πιστη του. Γιατι? Αυτό είναι ένα από τα σημεια που ακομη ο Τζορνταν δεν εξηγησε καθαρα. Φαινεται όμως, ότι το κανει για 2 λογους. Βρηκε επιτελους την οικογενεια που παντοτε αναζητουσε, και νιωθει ότι ανηκει καπου (ο ιδιος περιγραφει τον εαυτο του στην αρχη σαν αδεσποτο σκυλι που ψαχνει αφεντη) και κυριως ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΟΝ Cesare.Με την διορατικοτητα που εχει σαν κορυφαιος επι των βασανιστηριων, δολοφονιων κτλ αναγνωρισε στο προσωπο του Cesare, όχι μονο έναν ισαξιο «αντιπαλο» στην τεχνη της βιας, του θανατου και της μαχης, αλλα και έναν αδιστακτο, συγκροτημενο, αποφασισμενο ανθρωπο , έναν χαρισματικο ΗΓΕΤΗ που δεν θα σταματησει μπροστα σε τιποτα, προκειμενου να παρει αυτό που θελει. Να ενωσει κατω από την ηγεμονια του σχεδον όλα τα ιταλικα κρατιδια.

Μοτο : I punish this world for not being as I want"

Hints 1: Σκοτωσε ο ιδιος τον πατερα του

«Υπηρχαν λογοι?» θα ρωτησει ο Cesare. «Πολλοι» θα ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ, ΧΩΡΙς ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙ. Προφανως, τον κακοποιουσε ο πατερας του, και σεξουαλικα, κατι που ισως «εξηγει» την μεγαλη εκπληξη..Ο «αρχοντας των βασανιστηριων», ο αιμοχαρης φονιας της Ιταλιας…είναι gay. Φυσικα τοτε οι «σοδομιτες» πεθαιναν με φρικτο θανατο, γι αυτό κ τον βλεπουμε να εχει κρυφη σχεση..σε ένα νεκροταφειο. Προδωθηκε, γιατι ο εραστης του…πηγε να παντρευτει! gelio
Τωρα γνωρισεκ ερωτευτηκε καποιον άλλο…που οι θεατες γνωριζουν ότι τον εβαλαν οι εχθροι του Cesare. Ερχεται η δευτερη προδοσια. Crying or Very sad Crying or Very sad bang head moutza

ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΦΑΝ, ΝΑ ΒΡΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Ο Micheletto. Γιατι? Μα γιατι…εχει καρδια! Αφοσιωμενος βαθια και στη Λουκρητια(ο ιδιος ο Καισαρας του ανεθεσε να την προσεχει οσο ελειπε για καιρο στη Γαλλια για να εδραιωσει συμμαχια με το γαμο του, και φυσικα ολοι ξερουμε ποση σημασια εχει η Λουκρητια για τον Καισαρα(«If something happened to her, I’d die». enamor Crying or Very sad Crying or Very sad ) κατι που δειχνει και το μεγεθος της εμπιστοσυνης του στο Μicheletto) αυτό το ΤΕΡΑΣ εχει θεση στην καρδια του για τα παιδια…και συγκεκριμενα τον γιο της Λουκρετσια. enamor

Hints 2 Καποιοι φανς..’crackshipαρουν» ως Ομοφυλοφιλο ζευγαρι τον Micheletto με τον Cesare…. lol! Ευτυχως για ολες εμας τις υπολοιπες, δεν ισχυει κατι τετοιο, καθως ο Cesare είναι ετεροφυλοφιλος, εχοντας ματια μονο για την Λουκρητια.. enamor
Επιπλεον…come on, εχετε δει τον Micheletto?? Σαν κρανιο με ματια ειναι... gelio gelio gelio

Οχι, οχι ο Τσεζαρε ανηκει στη Λουκρετσια, μονο μια απαγορευμενη σχεση αντεχω, οχι παραπανω! gualofouska

Επιπλεον, δεν εχει δειξει τετοια «σημαδια» ο Micheletto προς τον Cesare. Δειχνει πολύ καθαρα ότι του είναι πιστος για τους λογους τους οποιους αναεφερα. Wink

Μερικες φωτο, gifs και βιντεο για να γνωρισετε το καλυτερο Bromance που υπαρχει! Ypoklisi Ypoklisi

Υγ αν καποιος/α (θελει να μαθει κατι περισσοτερο(λεμε τωρα, γιατι απ ότι καταλαβα μονη μου το παρακολουθω, και συνεπως τα λεω και μονη μου gelio ) ρωτηστε ελευθερα! Very Happy

Η ερμηνεια του Sean Harris είναι απλα ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΗ. affraid Σε σημειο που σκεφτομαι ότι ο ηθοποιος στον ελευθερο χρονο του…σκοτωνει κοσμο!! affraid affraid gelio gelio gelio

Πολλα συγχαρητηρια! Ypoklisi Ypoklisi Ypoklisi Ypoklisi

Cezare Micheletto

Nanny Micheletto lol!

THIS ASSASIN...DOES HAVE A HEART.....
klaps klaps klaps klaps
"What would you have done if you had children Micheletto?"

“You have suffered your mother’s absence too long.”

Between kind words and carrying young Giovanni through a funeral procession with no regard for decency, I love you Micheletto remains the world’s best babysitter.
"There would be no more barriers to a mother’s affection for her son. NONE."
lloradera lloradera

Βιντεακια

Micheletto / a pain that i'm used to

a dark friendship- Cesare & Micheletto

HILARIOUS! γιατι υπαρχει και η αστεια πλευρα.... lol!
Lego House

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ..... flower
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Borgias (2011)   Σαβ Μαϊος 25, 2013 11:55 pm

Παράθεση :
Βλεπεις τουλαχιστον τα βιντεακια? Κανω πολυ κοπο να τα βρω, ψαχνω απο τα πολλα αγαπημενα μου κ σας βαζω τα καλυτερα απο αποχη σκηνων και μουσικης...ειδικα το πρωτο βιντεο, με το Love Theme composed by Michel Polnareff, ειναι απο τα αγαπημενα μου, με μουσικη που χτυπαει κατευθειαν στην ψυχη....

Δεν βλεπω βιντεακια αν δεν εχω ξεκινησει μια σειρα!Ακομη και αν ξερω απο ιστορικες πηγες την εξελιξη!Ειναι ΣΠΟΙΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΡ!Επισης γι αυτο δεν επιχειρω να διαβασω τους σχολιασμους και τις αναλυσεις σου,εφοσον δεν εχω δει ουτε ενα λεπτο απο την σειρα.Δεν θελω να ειμαι αγενης,σε καμια περιπτωση.Απλα εχω μια ψυχωση με τα σποιλερ Laughing
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33095
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Borgias (2011)   Κυρ Μαϊος 26, 2013 1:14 am

Eleni7 έγραψε:
Απλα εχω μια ψυχωση με τα σποιλερ Laughing

Αντε καλε... φημες Laughing

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Borgias (2011)   Κυρ Μαϊος 26, 2013 1:38 am

felia έγραψε:
Eleni7 έγραψε:
Απλα εχω μια ψυχωση με τα σποιλερ Laughing

Αντε καλε... φημες Laughing

Γιατι,φημες δεν ειναι;
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Borgias (2011)   Κυρ Μαϊος 26, 2013 2:02 am

Βεβαιως, δεν το συζητω Laughing

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Borgias (2011)   Κυρ Μαϊος 26, 2013 2:05 am

Ειπα μηπως!
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Borgias (2011)   Κυρ Μαϊος 26, 2013 2:07 am

Ανυποστατες λεμε Laughing

The Borgias (2011)
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 31Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 31  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» People's Choice Awards 2011
» Διαγωνισμός φαν φικ Απρίλιος 2011- Ψηφοφορία
» The Uglies Series
» Peter Facinelli
» The Runaways

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές-
Μετάβαση σε: