ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Ne te retourne Pas

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
SophiaSonia21
ξαναμμένη γαλοπούλα

Αριθμός μηνυμάτων : 824
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Εδώ, εκεί, παρά πέρα...

ΔημοσίευσηΘέμα: Ne te retourne Pas   Πεμ Ιουν 17, 2010 10:45 pm

Παράθεση :
Προβλήθηκε στις Κάννες, μονοπώλησε -όσο λίγες φεστιβαλικές συμμετοχές- τα φλας των φωτογράφων, αλλά συγχρόνως απέτυχε να αντεπεξέλθει στις αυξημένες ομολογουμένως, προσδοκίες των κριτικών.

Στο ''Ne te retourne Pas'' της Marina De Van, η ανυπέρβλητη Monica Bellucci συναντά την σπουδαία Sophie Marceau σε μια ιστορία που απέχει πολύ από τα χαρακτηριστεί ρεαλιστική και που δυστυχώς, θεωρήθηκε υπερβολική και ανυπόστατη.

Ουσιαστικά, το φιλόδοξο αυτό ψυχόδραμα, μιλά για μια συγγραφέα, ιδιαίτερα συναισθηματικά φορτισμένη, που αρχίζει να βλέπει τη φιγούρα μιας άλλης θηλυκής ύπαρξης να αντικαθιστά σταδιακά τη δική της(!)

Αν το story έχει ήδη, αρχίσει να σας προκαλεί σύγχυση σχετικά με την απόδοση της μεταφυσικής του διάστασης, ρίξτε αρχικά μια ματιά στο trailer που ακολουθεί και έπειτα αναρωτηθείτε για ποιον ακριβώς λόγο ο πιο επιεικής χαρακτηρισμός που του αποδόθηκε, παρά την υποστήριξη από τις δύο ιέρειες της Έβδομης Τέχνης, ήταν η λέξη άνευρο.

(*Ιέρεια της τέχνης η Μπελούτσι? Ψυχραιμίαααααα)

Το τρέιλερ:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 46069
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ne te retourne Pas   Πεμ Ιουν 17, 2010 10:50 pm

συγγνωμη μεταμορφωνεται στο τελος ή ειναι ιδεα μου? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

SophiaSonia21
ξαναμμένη γαλοπούλα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ne te retourne Pas   Πεμ Ιουν 17, 2010 10:57 pm

Oh, yes, αυτό κατάλαβα κ εγώ. Στο mad που είδα το τρέιλερ, ο κριτικός είπε ότι υπάρχει εξήγηση αλλά δεν ξέρω πόσο λογική μπορεί να είναι. Razz

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 46069
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ne te retourne Pas   Πεμ Ιουν 17, 2010 11:01 pm

SophiaSonia21 έγραψε:
Oh, yes, αυτό κατάλαβα κ εγώ. Στο mad που είδα το τρέιλερ, ο κριτικός είπε ότι υπάρχει εξήγηση αλλά δεν ξέρω πόσο λογική μπορεί να είναι. Razz

αυτο ακριβως αναρωτιεμαι κι εγω αν και μια επιφυλαξη την εχω οτι μπορει να βγει πατατεξ η εξηγηση και η ταινια μαζι.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

παντως οι αποψεις διιστανται στις κριτικες... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

SophiaSonia21
ξαναμμένη γαλοπούλα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ne te retourne Pas   Παρ Ιουν 18, 2010 1:16 am

Δεν το έψαξα καθόλου για να είμαι ειλικρινής.... Ευελπιστώ να έρθει γρήγορα ο Ιούλιος κ να ξαναρχίσω να πηγαίνω σινεμαδάκι cherry

Ne te retourne Pas
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Γενικά :: Cinema-
Μετάβαση σε: