ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Elementary (2012)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42657
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 10:23 pm

Ποιο ζευγαρι ρε Κωστα δειχνει καλα οταν γινεται σκοτωμος απο πισω;Ακομη και να μην το πολυδειχνουν στην οθονη,ποια σειρα δεν εχει επιρρεαστει και να δεν προβει σε απολυσεις ή δεν την εχουν κοψει;Δεν μιλαμε για καποιο απλο καυγαδακι.Αυτα γινονται παντα στα σετ.Ειναι ανθρωποι που βρισκονται μαζι 16 ωρες καθε μερα.Λογικο να υπαρξουν τριβες.Οπως ακριβως γινεται και μεσα σε μια οικογενεια.Εδω ομως μιλαμε αν ο αλλος ειναι μαλακας σαν χαρακτηρας και δεν τον χωνευει ολο το υπολοιπο cast και crew

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Eleni7 στις Σαβ Σεπ 22, 2012 10:26 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 46059
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 10:24 pm

ο Κωστας σε ορισμενες περιπτωσεις ειχε δικιο...στο "οσα παιρνει ο ανεμος" ας πουμε οι πρωταγωνιστες σιχαινονταν ο ενας τον αλλον...αλλα μιλαμε για μια ταινια...οι σειρες ειναι διαφορετικες...ειναι 12 ωρες την ημερα εργασια με τον αλλον επι χρονια.....αν ειναι στα μαχαιρια ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα

mkostas
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 10:25 pm

Τη χημεία όμως δε μπορεί να τη προσδιορίσει κανείς. ΑΠΕΙΡΕΣ φορές, αυτό που εμείς βλέπουμε ως χημεία, στη πραγματικότητα είναι απλώς υποκριτική.

Αν εσύ αντιλαμβανόσουν σε ορισμένες σκηνές πως ήταν στα μαχαίρια, σημαίνει πως αυτοί "άφησαν" να το αντιληφθείς. Αυτό δε πάει να πει απαραίτητα ότι δεν έχουν ταλέντο. Μπορεί απλά να μην είχαν τον απαραίτητο χρόνο να προετοιμάσουν τις σκηνές ή να μπουν 100% στο ρόλο. Γενικά εμένα αυτός δε μ'άρεσε ιδιαίτερα, αυτή όμως μ'αρέσει πολύ.

Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42657
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 10:26 pm

xezoulina έγραψε:
ο Κωστας σε ορισμενες περιπτωσεις ειχε δικιο...στο "οσα παιρνει ο ανεμος" ας πουμε οι πρωταγωνιστες σιχαινονταν ο ενας τον αλλον...αλλα μιλαμε για μια ταινια...οι σειρες ειναι διαφορετικες...ειναι 12 ωρες την ημερα εργασια με τον αλλον επι χρονια.....αν ειναι στα μαχαιρια ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα

Φιλε εγω για σειρες μιλαω
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33107
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 10:27 pm

Eleni7 έγραψε:
Παράθεση :
Το τι βγαινει στην οθονη για μενα εχει σημασια. Εκει ξεκιναει και εκει τελειωνει. Μετα το τι κανει ο οποιοσδηποτε ηθοποιος στην προσωπικη του ζωη μου προκαλει το ιδιο ενδιαφερον με το τι κανει ενας γειτονας.

Θα διαφωνησω μαζι σου.Στο 90% των περιπτωσεων οτι γινεται στα παρασκηνια βγαινει και στην οθονη.Το καταλαβαινεις και ας υποκρινεται ο αλλος.Ο Τσαρλι Σιν στην τελευταια του σεζον στο TAHM ηταν 10 επιπεδα κατω.Στο Grey's Anatomy την χρονια που επεσε το ξυλο το καταλαβαινες και μεσα απο τα επεισοδια οτι κατι παιζει.

Και να στο παω στο αλλο ακρο.Αν στα X Τζιλιαν ή Ντειβιντ ηταν "σκοτωμενοι",ή τα Φιλαρακια ηταν "σκοτωμενα" ή στο Καστλ το ζευγαρι δεν ειχε καλες σχεσεις λες οτι δεν θα περνουσε στην οθονη σου;Δεν θα υπηρχε θεμα με την χημεια;

Ξερεις πιο ειναι το θεμα. Οντως ο Τσαρλι Σιν ειχε θεματα με την ερμηνεια του. (Ωραια σειρα παρεπιπτοντως!) Εγω ομως δεν εψαξα ποτε εκτος της σειρας για να το μαθω. Τα εμαθα αφου εφυγε.

Ομοιως και στα υπολοιπα. Σε ολα υπαρχει ενα εξαρταται. Εξαρταται αν ενδιαφερει καποιον να μαθει για την προσωπικη ζωη των ηθοποιων η οχι. Για τα κουτσομπολια η οχι. Μερικα εχουν πλακα και μερικα οχι.

Εγω πραγματικα βαριεμαι να ασχολουμαι με οτιδηποτε εκτος απο αυτο που βλεπω στην οθονη μου.

Αλλωστε και οτι και να βγει προς τα εξω κατα 90% δεν θα ειναι και αυτο που θα εχει πραγματικα συμβει στην πραγματικοτητα ειτε καλο ειτε κακο. Ολα ειναι φτιαχτα. Οταν δεν ξερεις εναν ηθοποιο, εναν οποιονδηποτε ανθρωπο προσωπικα, το τι μαθαινεις απο το ιντερνετ η απο οπουδηποτε αλλου ειναι απλα μια εικονα.

Το θεμα ειναι να σε καλυπτει σε αυτο που πρεπει να σε καλυψει. Κανει σωστα την δουλεια του; Απολαμβανεις τον χαρακτηρα του; Τελεια.

Αν για τον οποιονδηποτε λογο παψεις να απολαμβανεις αυτο που φτανει στην οθονη σου ψαξε να βρεις ενα αλλο προιον που να σε καλυπτει.

xezoulina έγραψε:

εχω δει τους πινακες του Χιτλερ(νταξει δεν ηταν τοσο χαλια Laughing )..ποιηματα του δεν εχω διαβασει....θα κατσεις ,θα δεις,θα παρατηρησεις...αλλα ΔΕΝ μπορεις να θαυμασεις..αυτη ειναι η διαφορα......γνωριζοντας τη πραγματικοτητα δεν μπορεις να θαυμασεις ουτε να ζηλεψεις το ταλεντο του ή οτιδηποτε...

Εγω το μυαλο του Χιτλερ βασικα το θαυμαζω. Και δεν το λεω ουτε ειρωνικα ουτε με οποιονδηποτε αλλο τροπο. Ο ανθρωπος καταφερε εναν ολοκληρο λαο να τον ψηφισει και μετα εφερε πολιτικη και πολεμικη ανακαταταξη σε παγκοσμιο επιπεδο. Σαν ιστορικο προσωπο εχει τρομερο ενδιαφερον. Σαν ανθρωπος θα παει στην κολαση, σαν ζωγραφος ενταξει δεν θα του δωσουν και τιμητικη....κοκ.

Αν εχει ταλεντο καποιος γιατι να μην το ζηλεψεις; Μπορει να εχει κανει και το πιο ειδεχθες εγκληματα αλλα αλλο το ταλεντο και το προιον που βγαινει απο εναν ανθρωπο και αλλο ο ιδιος ο ανθρωπος.

Παράθεση :
Ο Κορκολης νομιζω τη παντρευτηκε τη μικρη μετα ...αλλα οντως who cares και γω σου μιλαω για σοβαρες περιπτωσεις οχι ποιος πηδηχτηκε με ποια...

Ηταν σοβαρο. Η υποθεση του Μπορεανεζ δεν ηταν. Αυτο ηταν. Ηταν περιπτωσεις παιδεραστιας. Την μικρη την ειχε απο τα 14 και ειπε στο δικαστηριο πως θα την αρραβωνιαζονταν οταν η κοπελα ηταν 16 και ειχαν δεχτει οι γονεις της γιατι τους πληρωσε.

Παράθεση :
αν και οταν δεν εχω κολλησει με καποια σειρα/ιστορια/ηθοποιο αυτο δρα σαν αρνητικος παραγοντας και ΚΑΛΩΣ Ή ΚΑΚΩΣ κρινω τι να κανουμε τωρα (Βλεπε Μπορεανζα πως το διαολο τον λενε Laughing )

Εμενα παλι ποτε δεν με εχει επηρρεασει κατι τετοιο Laughing

Παράθεση :

δηλαδη δεν μπορεις να θαυμαζεις τη Λινζεη Λοχαν για το ταλεντο της (ΤΟ ΠΟΙΟ? ) μ ολα αυτα που βλεπεις δεν γινεται ρε φιλε...ανθρωποι ειμαστε οχι μηχανες θα κρινουμε...

Μονη σου το ειπες...ΤΟ ΠΟΙΟ;

Τι μου πας και μου βαζεις για παραδειγμα παιδι μου; Την αταλαντη; Αυτη δεν μπορεις να την θαυμασεις οχι γιατι εχει συσκατη προσωπικη ζωη αλλα γιατι δεν εχει ταλεντο

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 10:28 pm

οπως και να χει εκει που θελουμε να καταληξουμε με την Ελενη ειναι οτι ΟΤΑΝ ΔΕΝΕΣΑΙ με ενα show και δεν το βλεπεις απλα ετσι παρατηρεις ακομα και τη παραμικρη λεπτομερεια και εισαι τοσο δεμενος που επιρρεαζεσαι με το τι γινεται πισω απ τα παρασκηνια κλπ κλπ

οσο αντικειμενικα κι αν θελεις να το δεις ειναι πολυ δυσκολο..τουλαχιστον για μενα..

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 10:28 pm

Eleni7 έγραψε:
xezoulina έγραψε:

Φιλε εγω για σειρες μιλαω

συμφωνουμε then Laughing

felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33107
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 10:32 pm

Eleni7 έγραψε:
Παράθεση :
Μα εδω ειναι το θεμα. Μπορει να μην ειχαν ξεκινησει για τοσο μικρο αριθμο επεισοδιων. Μπορει να σχεδιαζαν να το πανε κανονικα και τελικα να μην τους βγηκε και να εμειναν αγκαλια με την εγκυμοσυνη

Αρα ειναι μαλακες.Ερχεσαι στα λογια μου.Διορθωσανε το λαθος με λαθος

Ετσι κι αλλιως περα απο γενικες πληροφοριες για την σειρα...Δεν ξερω...δεν ειδα...

mkostas έγραψε:
Παράθεση :
Και να στο παω στο αλλο ακρο.Αν στα X Τζιλιαν ή Ντειβιντ ηταν "σκοτωμενοι",ή τα Φιλαρακια ηταν "σκοτωμενα" ή στο Καστλ το ζευγαρι δεν ειχε καλες σχεσεις λες οτι δεν θα περνουσε στην οθονη σου;Δεν θα υπηρχε θεμα με την χημεια;
Κάποια από τα καλύτερα ζευγάρια στη πραγματικότητα σκοτωνόντουσαν. Αυτό δεν έχει να κάνει. Πρώτον, όταν υπάρχει κάτι ακραίο ανάμεσα σε δυο ανθρώπους, θετικό ή αρνητικό, μπορεί εύκολα να μεταφραστεί σε χημεία. Και δεύτερον, άμα οι ηθοποιοί είναι ΗΘΟΠΟΙΟΙ δεν αφήνουν τίποτα προσωπικό να τους επηρεάσει την ώρα που παίζουν. Γιατί εκείνη την ώρα δεν είναι οι ίδιοι. Είναι οι ρόλοι που υποδύονται.

+++++++++++++++++++++

mkostas έγραψε:
Τη χημεία όμως δε μπορεί να τη προσδιορίσει κανείς. ΑΠΕΙΡΕΣ φορές, αυτό που εμείς βλέπουμε ως χημεία, στη πραγματικότητα είναι απλώς υποκριτική.

Αν εσύ αντιλαμβανόσουν σε ορισμένες σκηνές πως ήταν στα μαχαίρια, σημαίνει πως αυτοί "άφησαν" να το αντιληφθείς. Αυτό δε πάει να πει απαραίτητα ότι δεν έχουν ταλέντο. Μπορεί απλά να μην είχαν τον απαραίτητο χρόνο να προετοιμάσουν τις σκηνές ή να μπουν 100% στο ρόλο. Γενικά εμένα αυτός δε μ'άρεσε ιδιαίτερα, αυτή όμως μ'αρέσει πολύ.

++++++++++++++++++++

Βερβεριτσα πως το επαθες και λες σωστα πραγματα αποψε; Laughing

xezoulina έγραψε:
οπως και να χει εκει που θελουμε να καταληξουμε με την Ελενη ειναι οτι ΟΤΑΝ ΔΕΝΕΣΑΙ με ενα show και δεν το βλεπεις απλα ετσι παρατηρεις ακομα και τη παραμικρη λεπτομερεια και εισαι τοσο δεμενος που επιρρεαζεσαι με το τι γινεται πισω απ τα παρασκηνια κλπ κλπ

οσο αντικειμενικα κι αν θελεις να το δεις ειναι πολυ δυσκολο..τουλαχιστον για μενα..

Πιστευω πως εχει και θεμα με τον ανθρωπο.

Εγω για παραδειγμα ακομα και στις σειρες που εχω δεθει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ σε σημειο παρανοιας...και παλι δεν εχω ψαξει να βρω παραπανω πραγματα...εχω κανει τις γυρες για γενικες πληροφοριες για την σειρα. Παντα οτι παρασκηνιακα μαθαινα τα μαθαινα γιατι εψαχνα να βρω...ΣΠΟΙΛΕΡ Laughing.

Οτι πετυχαινω οκ το διαβαζω...λεω οκ...και παω παρακατω. Δεν δινω ιδιαιτερη σημασια.

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
mkostas
Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 10:33 pm

Και να σας πω σειρές δε θα καταλάβετε, είναι κολομβιανές gelio Αλλά ξέρω αρκετές περιπτώσεις ηθοποιών που δεν τα πήγαιναν καλά αλλά βγήκε στην οθόνη. Όπως και το αντίθετο. Ηθοποιών που είχαν άριστες σχέσεις αλλά στην οθόνη δε φάνηκε επειδή δε το ζητούσε το σενάριο. Και περιπτώσεις ζευγαριών που σε μια σειρά δεν είχαν ιδιαίτερη χημεία και σε άλλη πέταγαν σπίθες σε ορισμένες περιπτώσεις. Πχ Cadavid-Aristizabal πρώτα στο Mesa para tres και μετά στη Saga. Και την επόμενη αμέσως χρονιά έπαιξαν αδέρφια.

Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 10:34 pm

Παράθεση :
Βερβεριτσα πως το επαθες και λες σωστα πραγματα αποψε;
Παλιόγρια poutsilv

Elementary (2012)
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Elementary (2012)
» Έξυπνα τα σπιτικά ξωτικά..;
» Snow White and the Huntsman
» Μπελαντόνα
» Jacobίνες όλου του φόρουμ,ενωθείτε!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές-
Μετάβαση σε: