ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Elementary (2012)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42905
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 10:07 pm

Παράθεση :
Πως και συνεχιζεις και την παρακολουθεις; Εγω να πω την αληθεια ξενερωσα που εδιωξαν τον Ζακ γι αυτο την σταματησα

Για να περασει η ωρα.Αλλα μαλλον απο δω και στο εξης δεν θα το συνεχισω.Με κουρασε οπως με κουραζει και το ζευγαρι που εξ αρχης δεν τους πηγαινα......

Παράθεση :
Δεν μπορω να το γνωριζω αυτο. Αυτο που ξερω ειναι πως ειχαν καποια συγκεκριμενα πλανα και η εγκυμοσυνη της ηθοποιου τα ανετρεψε πληρως. Αυτα επανερχονται τωρα. Και γενικα και η σειρα αναγκαστηκε και εκανε στροφη 180 μοιρων.

Επισης γνωριζω πως η ηθοποιος στο θεμα της εγκυμοσυνης της ηταν καθετη. Και στις ωρες εργασιας, και στις συνθηκες και στις αδειες και στα παντα.

Γι αυτο και τελικα εγινε και το συσχριστο και εβγαλαν μονο 13 επεισοδια.

Εγω δεν προκειται να πω κατι για την Εμιλυ.Δικαιωμα της ειναι το πως θα χειριστει την εγκυμοσυνη της.Θελανε 13 επεισοδια χωρις αυτη να δουλεψει για πολυ μεγαλο χρονικο διαστημα;Ε,ας το κανανε.Εμενα το προβλημα μου ειναι αλλου.Αφου δεν ηταν ποτε εγκυος στην σειρα παρα μοναχα για μερικα επεισοδια,για ποιο λογο να το βαλουν στο σεναριο;Ας κανανε εκει την διακοπη τους μεχρι να γεννησει και ας συνεχιζαν τα πραγματα απο κει που τα ειχαν αφησει.Στο λαου-λαου δηλαδη.Οχι να κανουν 40 βηματα σε ενα επεισοδιο.

Παράθεση :
Τωρα το τι ακριβως παιχτηκε δεν το γνωριζω. Παντως φετος ξερω πως θα παιξουν επιπλεον αρκετα παραπανω επεισοδια απο το στανταρ που επαιζαν καθε χρονια.

Αυτο απο που προκυπτει;Εγω δεν εχω ακουσει κατι επισημο.Για το καλοκαιρι που μας περασε ελεγαν οτι ισως δειξουν εξτρα επεισοδια της 7ης σεζον αλλα τελικα ηταν αρβυλα.Η σεζον στο Bones φετος θα ειναι κανονικη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33733
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 10:08 pm

xezoulina έγραψε:
felia έγραψε:
xezoulina έγραψε:
κοιτα κανονικα δεν πρεπει να σε επιρρεαζει αλλα δεν ειναι ευκολο να χεις τοσο καθαρη κριση ουτε ειναι ευκολο να βαζεις ορια και να λες "ωπα αυτη ειναι προσωπικη ζωη του ηθοποιου δεν διαβαζω/δεν με αφορα"...καλως ή κακως ειναι δημοσια προσωπα/προβαλλουν τις ζωες τους και τις επιλογες τους και δενεσαι ρε φιλε...δες και συ με τον Τζοζεφ τωρα...το ιδιο πραγμα ειναι....σιγουρα η κριση σου για τον ηθοποιο εχει επιρεαστει και απο προσωπικα πραγματα που εχεις μαθει γι αυτον ειτε το θες ειτε οχι..γινεται υποσυνειδητα...

Οχι διαφωνω καθετα για αυτο. Περα απο τον χαβαλε που κανουμε γενικα εδω μεσα και αυτο για το γελιο πιο πολυ δεν εχω βρει ποτε τον εαυτο μου να ενδιαφερεται για την προσωπικη ζωη του οποιουδηποτε δημοσιου προσωπου. Δεν με ενδιαφερει να βγαλω καμια κριση. Για τον Τζοσεφ που ειναι και το κολλημα μου για παραδειγμα περα απο καποιες γενικες φημες για τα γκομενικα του, που αυτα μαθαινονται για ολους τους ηθοποιους ,δεν εχω μαθει τιποτα αλλο, ουτε το εχω ψαξει ουτε και με ενδιαφερει. Οι μονες συνεντευξεις που με νοιαζουν ειναι αυτες για τον ρολο του Κλαους. Φαινεται να ειναι καλο παιδι αλλα και να μην ειναι ενα και το αυτο μου κανει Laughing

Δεν λεω καλο ειναι να βλεπεις εναν ηθοποιο που να σου βγαζει την εικονα του καλου παιδιου και να σε "κερδιζει" αλλα για μενα και αυτο μπορει καλλιστα να ειναι fake. Οτι και να βγαινει προς τα εξω..οτι και να δειχνουν...και το πιο καλο παιδι να φαινεται καποιος δεν μπορεις ποτε να εισαι σιγουρος. Ολα ειναι βιτρινες.

Εμενα η προσωπικη τους ζωη πραγματικα με αφηνει παντελως αδιαφορη. Το μονο που με νοιαζει ειναι να κανουν καλα την δουλεια του στα πλατω. Απο και κει επειτα who cares...

καλα οτι ποτε δεν ξερεις ποτε δεν ξερεις σιγουρα....τι να σου πω εμενα γενικα μ αεσει να ψαχνω και για το χαβαλε και απο περιεργεια...αυτες οι μικρες λεπτομερειες οπου μπορει να δεις μετα και στη σειρα ή οταν καταλαβαινεις ποτε κατι ειναι αυτοσχεδιασμος και ποτε οχι μ αρεσει...διαφωνω παντως στο θεμα της επιρροης...πιστευω σου κανει αγρια ασχημα εντυπωση κατι ακομα και αν ειναι φημη ή οτιδηποτε και σε επιρρεαζει..δηλαδη αν μαθεις οτι ο αγαπημενος σου τραγουδιστης βιασε ας πουμε δεν θα σε επιρρεασει?

να τη κλασω τη τεχνη του αμα ηταν καθικι...ειναι οπως με τους πολιτικους...ειναι ακριβως το ιδιο Laughing

και ο Χιτλερ ηταν μυαλαρα αλλα πραγματικα who the fuck CARES?

Καταρχας ο Χιτλερ ειχε φτιαξει απαισιους πινακες αλλα γαματα ποιηματα.

Ο Κορκολης ηταν αναμεμειγμενος με παιδεραστια και καθε φορα που το σκεφτομαι τον σιχαινομαι αλλα τα κομματια του στο πιανο τα απολαμβανω οσο τιποτα αλλο γιατι ο ανθρωπος ειναι ταλενταρα.

Περα απο τα πολυ βαρια αδικηματα/κακουργηματα που οντως σου δημιουργουν μια εικονα για εναν ανθρωπο αυτο δεν εχει καμια σχεση με την δουλεια του.

Το τι βγαινει στην οθονη για μενα εχει σημασια. Εκει ξεκιναει και εκει τελειωνει. Μετα το τι κανει ο οποιοσδηποτε ηθοποιος στην προσωπικη του ζωη μου προκαλει το ιδιο ενδιαφερον με το τι κανει ενας γειτονας.

Οκ ο ηθοποιος εχει τα φωτα επανω του, αλλα σαν χαρακτηρα κανεις δεν προκειται να τον μαθει ποτε εκτος αν τυχει να αποκτησει διαπροσωπικη σχεση μαζι του. Ολα τα υπολοιπα εγω βασικα τα βαριεμαι...οκ μερικες φορες εχει φαση και χαβαλε αλλα μεχρι ενος σημειου. Ειναι πραγματικα σπανιες οι φορες που θα ψαξω κατι για εναν ηθοποιο η τραγουδιστη και θα εχει σχεση με κατι διαφορετικο περα απο την δουλεια του.

....Aφιερωμενο Καλόπιασμα

_
And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 10:10 pm

Eleni7 έγραψε:

Παράθεση :
Δεν μπορω να το γνωριζω αυτο. Αυτο που ξερω ειναι πως ειχαν καποια συγκεκριμενα πλανα και η εγκυμοσυνη της ηθοποιου τα ανετρεψε πληρως. Αυτα επανερχονται τωρα. Και γενικα και η σειρα αναγκαστηκε και εκανε στροφη 180 μοιρων.

Επισης γνωριζω πως η ηθοποιος στο θεμα της εγκυμοσυνης της ηταν καθετη. Και στις ωρες εργασιας, και στις συνθηκες και στις αδειες και στα παντα.

Γι αυτο και τελικα εγινε και το συσχριστο και εβγαλαν μονο 13 επεισοδια.

Εγω δεν προκειται να πω κατι για την Εμιλυ.Δικαιωμα της ειναι το πως θα χειριστει την εγκυμοσυνη της.Θελανε 13 επεισοδια χωρις αυτη να δουλεψει για πολυ μεγαλο χρονικο διαστημα;Ε,ας το κανανε.Εμενα το προβλημα μου ειναι αλλου.Αφου δεν ηταν ποτε εγκυος στην σειρα παρα μοναχα για μερικα επεισοδια,για ποιο λογο να το βαλουν στο σεναριο;Ας κανανε εκει την διακοπη τους μεχρι να γεννησει και ας συνεχιζαν τα πραγματα απο κει που τα ειχαν αφησει.Στο λαου-λαου δηλαδη.Οχι να κανουν 40 βηματα σε ενα επεισοδιο.

Μα εδω ειναι το θεμα. Μπορει να μην ειχαν ξεκινησει για τοσο μικρο αριθμο επεισοδιων. Μπορει να σχεδιαζαν να το πανε κανονικα και τελικα να μην τους βγηκε και να εμειναν αγκαλια με την εγκυμοσυνη Laughing

Παράθεση :

Παράθεση :
Τωρα το τι ακριβως παιχτηκε δεν το γνωριζω. Παντως φετος ξερω πως θα παιξουν επιπλεον αρκετα παραπανω επεισοδια απο το στανταρ που επαιζαν καθε χρονια.

Αυτο απο που προκυπτει;Εγω δεν εχω ακουσει κατι επισημο.Για το καλοκαιρι που μας περασε ελεγαν οτι ισως δειξουν εξτρα επεισοδια της 7ης σεζον αλλα τελικα ηταν αρβυλα.Η σεζον στο Bones φετος θα ειναι κανονικη

Διαβασα μια συνεντευξη του σεναριογραφου νομιζω.

_
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 10:11 pm

mkostas έγραψε:
Παράθεση :
Κατσε ρε συ δηλαδη αν κανουν παπαδες με εναν ρολο και τον κανουν δικο τους και κανουν θαυματα εσυ θα κατσεις και θα σκεφτεσαι την πραγματικη τους εικονα;

Σε τέτοια περίπτωση, με τίποτα. Αλλά αυτός ούτως ή άλλως αγγουροφέρνει Razz

_
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 10:13 pm

Παράθεση :
Το τι βγαινει στην οθονη για μενα εχει σημασια. Εκει ξεκιναει και εκει τελειωνει. Μετα το τι κανει ο οποιοσδηποτε ηθοποιος στην προσωπικη του ζωη μου προκαλει το ιδιο ενδιαφερον με το τι κανει ενας γειτονας.

Θα διαφωνησω μαζι σου.Στο 90% των περιπτωσεων οτι γινεται στα παρασκηνια βγαινει και στην οθονη.Το καταλαβαινεις και ας υποκρινεται ο αλλος.Ο Τσαρλι Σιν στην τελευταια του σεζον στο TAHM ηταν 10 επιπεδα κατω.Στο Grey's Anatomy την χρονια που επεσε το ξυλο το καταλαβαινες και μεσα απο τα επεισοδια οτι κατι παιζει.

Και να στο παω στο αλλο ακρο.Αν στα X Τζιλιαν ή Ντειβιντ ηταν "σκοτωμενοι",ή τα Φιλαρακια ηταν "σκοτωμενα" ή στο Καστλ το ζευγαρι δεν ειχε καλες σχεσεις λες οτι δεν θα περνουσε στην οθονη σου;Δεν θα υπηρχε θεμα με την χημεια;
katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 46203
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 10:16 pm

Παράθεση :
Καταρχας ο Χιτλερ ειχε φτιαξει απαισιους πινακες αλλα γαματα ποιηματα.

Ο
Κορκολης ηταν αναμεμειγμενος με παιδεραστια και καθε φορα που το
σκεφτομαι τον σιχαινομαι αλλα τα κομματια του στο πιανο τα απολαμβανω
οσο τιποτα αλλο γιατι ο ανθρωπος ειναι ταλενταρα.

Περα απο τα
πολυ βαρια αδικηματα/κακουργηματα που οντως σου δημιουργουν μια εικονα
για εναν ανθρωπο αυτο δεν εχει καμια σχεση με την δουλεια του.

Το
τι βγαινει στην οθονη για μενα εχει σημασια. Εκει ξεκιναει και εκει
τελειωνει. Μετα το τι κανει ο οποιοσδηποτε ηθοποιος στην προσωπικη του
ζωη μου προκαλει το ιδιο ενδιαφερον με το τι κανει ενας γειτονας.

Οκ
ο ηθοποιος εχει τα φωτα επανω του, αλλα σαν χαρακτηρα κανεις δεν
προκειται να τον μαθει ποτε εκτος αν τυχει να αποκτησει διαπροσωπικη
σχεση μαζι του. Ολα τα υπολοιπα εγω βασικα τα βαριεμαι...οκ μερικες
φορες εχει φαση και χαβαλε αλλα μεχρι ενος σημειου. Ειναι πραγματικα
σπανιες οι φορες που θα ψαξω κατι για εναν ηθοποιο η τραγουδιστη και θα
εχει σχεση με κατι διαφορετικο περα απο την δουλεια του.

εχω δει τους πινακες του Χιτλερ(νταξει δεν ηταν τοσο χαλια Laughing )..ποιηματα του δεν εχω διαβασει....θα κατσεις ,θα δεις,θα παρατηρησεις...αλλα ΔΕΝ μπορεις να θαυμασεις..αυτη ειναι η διαφορα......γνωριζοντας τη πραγματικοτητα δεν μπορεις να θαυμασεις ουτε να ζηλεψεις το ταλεντο του ή οτιδηποτε...

Ο Κορκολης νομιζω τη παντρευτηκε τη μικρη μετα ...αλλα οντως who cares και γω σου μιλαω για σοβαρες περιπτωσεις οχι ποιος πηδηχτηκε με ποια...αν και οταν δεν εχω κολλησει με καποια σειρα/ιστορια/ηθοποιο αυτο δρα σαν αρνητικος παραγοντας και ΚΑΛΩΣ Ή ΚΑΚΩΣ κρινω τι να κανουμε τωρα (Βλεπε Μπορεανζα πως το διαολο τον λενε Laughing )

δηλαδη δεν μπορεις να θαυμαζεις τη Λινζεη Λοχαν για το ταλεντο της (ΤΟ ΠΟΙΟ? ) μ ολα αυτα που βλεπεις δεν γινεται ρε φιλε...ανθρωποι ειμαστε οχι μηχανες θα κρινουμε...

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 10:16 pm

Παράθεση :
Μα εδω ειναι το θεμα. Μπορει να μην ειχαν ξεκινησει για τοσο μικρο αριθμο επεισοδιων. Μπορει να σχεδιαζαν να το πανε κανονικα και τελικα να μην τους βγηκε και να εμειναν αγκαλια με την εγκυμοσυνη

Αρα ειναι μαλακες.Ερχεσαι στα λογια μου.Διορθωσανε το λαθος με λαθος

Παράθεση :
Διαβασα μια συνεντευξη του σεναριογραφου νομιζω.

To Bones κανει κανονικη σεζον φετος.Εχουν παραγγελθει 22 επεισοδια αρχικα απο το FOX οπως γινεται με ολα τα networks και απο κει και περα βασει σχεδιασμου καναλιου και παραγωγων της σειρας θα δουν αμα θα εχουν 1 ή 2 επιπλεον οπως γινεται παντου.
katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 10:17 pm

Eleni7 έγραψε:
Παράθεση :

Θα διαφωνησω μαζι σου.Στο 90% των περιπτωσεων οτι γινεται στα παρασκηνια βγαινει και στην οθονη.Το καταλαβαινεις και ας υποκρινεται ο αλλος.Ο Τσαρλι Σιν στην τελευταια του σεζον στο TAHM ηταν 10 επιπεδα κατω.Στο Grey's Anatomy την χρονια που επεσε το ξυλο το καταλαβαινες και μεσα απο τα επεισοδια οτι κατι παιζει.

Και να στο παω στο αλλο ακρο.Αν στα X Τζιλιαν ή Ντειβιντ ηταν "σκοτωμενοι",ή τα Φιλαρακια ηταν "σκοτωμενα" ή στο Καστλ το ζευγαρι δεν ειχε καλες σχεσεις λες οτι δεν θα περνουσε στην οθονη σου;Δεν θα υπηρχε θεμα με την χημεια;

++++++++++++++

mkostas
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 10:19 pm

Παράθεση :
Κάποια από τα καλύτερα ζευγάρια στη πραγματικότητα σκοτωνόντουσαν. Αυτό δεν έχει να κάνει. Πρώτον, όταν υπάρχει κάτι ακραίο ανάμεσα σε δυο ανθρώπους, θετικό ή αρνητικό, μπορεί εύκολα να μεταφραστεί σε χημεία. Και δεύτερον, άμα οι ηθοποιοί είναι ΗΘΟΠΟΙΟΙ δεν αφήνουν τίποτα προσωπικό να τους επηρεάσει την ώρα που παίζουν. Γιατί εκείνη την ώρα δεν είναι οι ίδιοι. Είναι οι ρόλοι που υποδύονται.

Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 10:21 pm

mkostas έγραψε:
Παράθεση :
Κάποια από τα καλύτερα ζευγάρια στη πραγματικότητα σκοτωνόντουσαν. Αυτό δεν έχει να κάνει. Πρώτον, όταν υπάρχει κάτι ακραίο ανάμεσα σε δυο ανθρώπους, θετικό ή αρνητικό, μπορεί εύκολα να μεταφραστεί σε χημεία. Και δεύτερον, άμα οι ηθοποιοί είναι ΗΘΟΠΟΙΟΙ δεν αφήνουν τίποτα προσωπικό να τους επηρεάσει την ώρα που παίζουν. Γιατί εκείνη την ώρα δεν είναι οι ίδιοι. Είναι οι ρόλοι που υποδύονται.

nope..δεν ισχυει παντα αυτο...εγω επαιρνα το vibe οταν Τζιλιαν/Νειβιντ ηταν στα μαχαιρια σε ορισμενες σκηνες...και ειναι και οι 2 πολυ καλοι ηθοποιοι...η χημεια δεν εχει να κανει με το ταλντεο...ειναι εμφυτη...ή την εχεις με τον αλλο ή οχι....και οταν εχεις θεματα πολλες φορες βγαινει στην επιφανεια....αλλες παλι οχι...

Elementary (2012)
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Elementary (2012)
» Έξυπνα τα σπιτικά ξωτικά..;
» Snow White and the Huntsman
» Μπελαντόνα
» Jacobίνες όλου του φόρουμ,ενωθείτε!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές-
Μετάβαση σε: