ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Elementary (2012)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 45978
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 9:19 pm

δεν μπορω να βγαλω καλη κουβεντα για το bones...απλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.... Laughing

ειμαι πολυ καιρο στο tumblr και εχω παρακολουθησει ΠΟΛΛΟΥΥΥΥΥΥΣ καυγαδες μεταξυ των 2 σειρων αλλα το κυριοτερο μου τη σπαει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ το στυλακι της παραγωγης του bones και το ποσο προκαλει τη δικια μας σειρα μονο και μονο....δηλαδη αυτα που γραφουν στο τουιτερ ειναι για ξερασμα...

παντως σε ολα μου τα σχολια δεν εχω πει ποτε κακη κουβεντα για τη πλοκη ακριβως γιατι δεν τη ξερω-μονο το ζευγαρι μου αρεσει να θαβω

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42549
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 9:22 pm

Το Bones ηταν φοβερο τις πρωτες 4 σεζον.Μετα δεν ξερω τι παθανε.Ξεμεινανε απο ιδεες;Τι να πω;Και το κερασακι στην τουρτα ηταν αυτο που εγινε με το ζευγαρι και οδηγησε στην περσινη φαρσοκωμωδια των 13 μολις επεισοδιων και του 5μηνου hiatus στα μεσα της σεζον,ΠΡΟΦΑΝΩΣ ανεξηγητο επειδη η Εμιλι ειχε ηδη γεννησει απο τις αρχες Σεπτεμβρη.Κατι εχει γινει σε αυτο το διαστημα και δεν μας το λενε.

Απλα το θεμα δεν ειναι μονο του ζευγαριου.Η σειρα η ιδια ειχε κανει ηδη κοιλια.Το μονο που θα την εσωζε θα ηταν το ζευγαρι και η ιστορια του.Ομως χασανε την ευκαιρια επειδη αργησανε,ηρθε η εγκυμοσυνη αλλα το σημαντικοτερο ειναι οτι το ενα λαθος διαδεχτηκε το αλλο.Προφανως τιποτα δεν ειναι τυχαιο.Ολοι απετυχαν παταγωδως και δεν φταιει το παιδακι της Εμιλυ που χρησιμοποιηται διαρκως για δικαιολογια.Μια χαρα μπορουσε να μεινει εγκυος η γυναικα και να να συνεχιστει καλα η σειρα.Ομως αποδειχτηκε πως ουτε ο Hart ξερει να γραφει καλα οταν μιλαμε για ζευγαρι,και εν τελει η καλη χημεια των Εμιλυ-Boreanez φανηκε οτι ηταν μονο σε πιο φιλικο επιπεδο.....

Να πω οτι αν η σειρα ηταν σε CBS ή ABC θα ειχε κοπει....χθες με αυτα που εγιναν περισυ.Δεν υπηρχε περιπτωση.Ή θα την πηγαιναν φετος για τελευταια σεζον με τα νουμερα που ξεκινησε (7,5 εκατομμυρια η πρεμιερα την στιγμη που προερχοταν απο cliffhanger ενω επαιζε ΜΟΝΟ του το βραδυ της Δευτερας)

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Eleni7 στις Σαβ Σεπ 22, 2012 9:27 pm, 3 φορές συνολικά
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 32913
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 9:22 pm

xezoulina έγραψε:
δεν μπορω να βγαλω καλη κουβεντα για το bones...απλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.... Laughing

Μα δεν την εχεις δει την σειρα Laughing

Παράθεση :
ειμαι πολυ καιρο στο tumblr και εχω παρακολουθησει ΠΟΛΛΟΥΥΥΥΥΥΣ καυγαδες μεταξυ των 2 σειρων αλλα το κυριοτερο μου τη σπαει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ το στυλακι της παραγωγης του bones και το ποσο προκαλει τη δικια μας σειρα μονο και μονο....δηλαδη αυτα που γραφουν στο τουιτερ ειναι για ξερασμα...

Το οτι ειναι ηλιθιοι και το οτι τα φαντομ ευκαιρια περιμενουν για να ξεσπασουν δεν μου λεει κατι. Αλλα αλλο να πεις πως εχεις θεμα με την οποιαδηποτε προκληση απο τους δημιουργους του Bones και αλλο να κρινεις μια σειρα απο την οποια δεν εχεις δει ουτε επεισοδιο για δειγμα Laughing

Παράθεση :
παντως σε ολα μου τα σχολια δεν εχω πει ποτε κακη κουβεντα για τη πλοκη ακριβως γιατι δεν τη ξερω-μονο το ζευγαρι μου αρεσει να θαβω

Επαναλαμβανω...ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΑΚΙ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 9:28 pm

Παράθεση :

ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΚΑΤΕΙΛΛΗΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ???? Laughing

ΣΟΥ ΧΩ ΔΩΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΨΕΥΔΗ ΔΕΙΓΜΑΤΑ????? Laughing

ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΤΟ ΤΡΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ

1)ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΣΕΙΡΑ

2)ΝΑ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ?????????

ΚΑΙ ΜΟΝΟ Η ΜΑΠΑ ΑΥΤΟΥΝΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΕΚΤΟΣ ΣΕΙΡΑΣ ΜΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΞΕΡΑΣΜΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΑΖΟΧΙΣΜΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ Laughing

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42549
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 9:32 pm

Καλα μονο μαπες αμα δεις Fillion vs Boreanez καταλαβαινεις πολλα.Μπορει ο δευτερος να θεωρειται πιο sexy (τρομαρα του) με κοιλιακους,σωματαρα κτλ,αλλα εχει κατι το τρομερα αντιπαθητικο η φατσα του.Σε αντιθεση με τον Φιλλιον που σε κερδιζει απο την πρωτη στιγμη φατσικα και μονο.Τον συμπαθεις επι τοπου ρε παιδι μου ακομη και ας μην σε τραβαει σαν αντρας.Υποκριτικα ας μην σχολιασω καλυτερα.Για θεμα χαρακτηρα επισης....

Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 9:34 pm

Eleni7 έγραψε:
Το Bones ηταν φοβερο τις πρωτες 4 σεζον.Μετα δεν ξερω τι παθανε.Ξεμεινανε απο ιδεες;Τι να πω;Και το κερασακι στην τουρτα ηταν αυτο που εγινε με το ζευγαρι και οδηγησε στην περσινη φαρσοκωμωδια των 13 μολις επεισοδιων και του 5μηνου hiatus στα μεσα της σεζον,ΠΡΟΦΑΝΩΣ ανεξηγητο επειδη η Εμιλι ειχε ηδη γεννησει απο τις αρχες Σεπτεμβρη.Κατι εχει γινει σε αυτο το διαστημα και δεν μας το λενε.

Απλα το θεμα δεν ειναι μονο του ζευγαριου.Η σειρα η ιδια ειχε κανει ηδη κοιλια.Το μονο που θα την εσωζε θα ηταν το ζευγαρι και η ιστορια του.Ομως χασανε την ευκαιρια επειδη αργησανε,ηρθε η εγκυμοσυνη αλλα το σημαντικοτερο ειναι οτι το ενα λαθος διαδεχτηκε το αλλο.Προφανως τιποτα δεν ειναι τυχαιο.Ολοι απετυχαν παταγωδος και δεν φταιει το παιδακι της Εμιλυ που χρησιμοποιηται διαρκως για δικαιολογια.Μια χαρα μπορουσε να μεινει εγκυος η γυναικα και να να συνεχιστει καλα η σειρα.Ομως αποδειχτηκε πως ουτε ο Hart ξερει να γραφει καλα οταν μιλαμε για ζευγαρι,και εν τελει η καλη χημεια των Εμιλυ-Boreneaz φανηκε οτι ηταν μονο σε πιο φιλικο επιπεδο.....

Δεν διαφωνω σε τιποτα απο ολα αυτα. Παρολα αυτα μιλαμε ακομα για μια καλη σειρα. Δεν ειναι του πεταματου και γινεται αξιοπρεπης δουλεια. Οκ το θεμα με το ζευγαρι εχει ενα θεμα αλλα τα υπολοιπα σκελη της σειρας ακομα λειτουργουν πολυ καλα. Μην ξεχναμε επισης πως μιλαμε για 8 κυκλους. Λογικο ειναι, πολλες σειρες κανουν κοιλια και παιρνουν την κατιουσα απο ενα σημειο και επειτα. Και ποτε δεν ξερεις και ποτε και αν μπορουν να φερουν την ανατροπη. Το θεμα ειναι πως εγω για παραδειγμα δεν μπορω να την κρινω την σειρα για τον απλουστατο λογο πως δεν την βλεπω. Αρα πως θα κρινω κατι που δεν παρακολουθω αν ειναι καλο η κακο;

Απο οσα εχω δει (μεχρι και ενα σημειο του 5) μεχρι τον 4 κυκλο η σειρα τα εσπαγε. Ηταν κυριολεκτικα απο τις καλυτερες στο ειδος της. Αν επαιζαν ταυτοχρονα με το Castle στους κυκλους θα προτιμουσα το Bones. Γιατι με τραβαγαν περισσοτερα πραγματα απο το ζευγαρι.

Το Bones ομως ειναι πιο διαδικαστικη σειρα. Εκανε μεγαλο λαθος που γυρισε ολη την προσοχη στο ζευγαρι. Ειναι αυτο που λεγαμε και με τα Xfiles. Το Bones ξεκινησε και ειχε το ζευγαρι στην υπονοια. Ολο αυτο λειτουργουσε υπερ της σειρας. Επρεπε να παραμεινει εκει και μονο εκει και να δωθει η βαρυτητα στα αλλα δυνατα σημεια της σειρας. Αν θελανε εχουν αποδειξει πως θα μπορουσαν να εχουν ΑΡΡΩΣΤΕΣ υποθεσεις! ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ mythology. Δεν το βρισκεις ευκολα αυτο σε σειρες ...οχι με τετοια λεπτομερεια τουλαχιστον.

Το Castle ειναι αλλη φαση. Εχει πιο πολυ οικογενειακο στοιχειο και ειναι βασισμενο στο ρομαντζο.

Ομως και οι δυο σειρες για μενα ειναι καλες. Αλλου κερδιζει η μια αλλου χανει η αλλη. Σαφεστατα το Bones εχει παρει λαθος τροπη αλλα η σειρα ακομα ειναι αξιοπρεπης. Δεν ειναι για τα σκουπιδια.

Παράθεση :
Να πω οτι αν η σειρα ηταν σε CBS ή ABC θα ειχε κοπει....χθες με αυτα που εγιναν περισυ.Δεν υπηρχε περιπτωση.Ή θα την πηγαιναν φετος για τελευταια σεζον με τα νουμερα που ξεκινησε (7,5 εκατομμυρια η πρεμιερα την στιγμη που προερχοταν απο cliffhanger ενω επαιζε ΜΟΝΟ του το βραδυ της Δευτερας)

Δεν διαφωνω. Αλλα επαναλαμβανω. Ποτε δεν ξερεις. Μην ξεχναμε πως η 7 σεζον τους βγηκε πολυ δυσκολα. Επρεπε να καλυψουν την εγκυμοσυνη της πρωταγωνιστριας. Αλλαξαν ροτα σε πολλα. Ειχαν επεισοδια που δεν μπορεσαν να βγαλουν λογο της εγκυμοσυνης της Ντεσανελ. Επαιξαν λιγοτερα επεισοδια και με ασχημο προγραμματισμο.

Φετος απο οτι ξερω θα βαλουν και τα επεισοδια που σχεδιαζαν για περσι συν τα φετινα και θα βγαλουν αρκετα παραπανω επεισοδια απο το γενικο μεσο ορο,

Οποτε ο χρονος θα δειξει. Ακομα για μενα η σειρα ειναι μαχιμη παντως. (Απο κριτικες που εχω ακουσει και απο βαθμολογιες που παιρνει)

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 9:34 pm

Eleni7 έγραψε:
Καλα μονο μαπες αμα δεις Fillion vs Boreanez καταλαβαινεις πολλα.Μπορει ο δευτερος να θεωρειται πιο sexy (τρομαρα του) με κοιλιακους,σωματαρα κτλ,αλλα εχει κατι το τρομερα αντιπαθητικο η φατσα του.Σε αντιθεση με τον Φιλλιον που σε κερδιζει απο την πρωτη στιγμη φατσικα και μονο.Τον συμπαθεις επι τοπου ρε παιδι μου ακομη και ας μην σε τραβαει σαν αντρας.Υποκριτικα ας μην σχολιασω καλυτερα.Για θεμα χαρακτηρα επισης....

+++++++++++++++++++++++++++++

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 9:37 pm

Παράθεση :
Δεν διαφωνω. Αλλα επαναλαμβανω. Ποτε δεν ξερεις.
Μην ξεχναμε πως η 7 σεζον τους βγηκε πολυ δυσκολα. Επρεπε να καλυψουν
την εγκυμοσυνη της πρωταγωνιστριας. Αλλαξαν ροτα σε πολλα. Ειχαν
επεισοδια που δεν μπορεσαν να βγαλουν λογο της εγκυμοσυνης της Ντεσανελ.
Επαιξαν λιγοτερα επεισοδια και με ασχημο προγραμματισμο.

Μα σου λεει η Ελενη οτι ειχαν hiatus ανεξαρτητως του μωρου αφου αυτη ειχε γεννησει..

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 9:40 pm

επισης εχω ακουσει πολλα παραπονα απο ατομα που εβλεπαν-και συνεχιζουν να βλεπουν-για αλλοιωση χαρακτηρων...τη γυναικα που παιζει (Μπουθ ή Μπρενναν?) την εχουν λεει αλλαξει αρκετα...don't know,don't caaaaaaaare Laughing

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Elementary (2012)   Σαβ Σεπ 22, 2012 9:42 pm

xezoulina έγραψε:
Παράθεση :

ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΚΑΤΕΙΛΛΗΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ???? Laughing

ΣΟΥ ΧΩ ΔΩΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΨΕΥΔΗ ΔΕΙΓΜΑΤΑ????? Laughing

Οχι καλε εσυ; ΠΟΤΕΕΕ Laughing

Παράθεση :

ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΤΟ ΤΡΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ

1)ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΣΕΙΡΑ

2)ΝΑ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ?????????

Πλεον και να την εβλεπες ετσι οπως εχει γυρισει το μυαλο σου οχι δεν θα σου αρεσε τιποτα. Εφοσον ομως δεν την βλεπεις δεν μπορεις και να ξερεις αν ειναι καλη η οχι η αν το ζευγαρι λεει η οχι...απλο ειναι...

Παράθεση :

ΚΑΙ ΜΟΝΟ Η ΜΑΠΑ ΑΥΤΟΥΝΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΕΚΤΟΣ ΣΕΙΡΑΣ ΜΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΞΕΡΑΣΜΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΑΖΟΧΙΣΜΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ Laughing

Ο καθενας και τα γουστα του.

Οσο για το τι κανει εκτος σειρας και τι χαρακτηρας ειναι αυτο εμενα ποτε δεν με απασχολησε. Αν ηταν αυτη η λογικη δεν θα επρεπε να δω καμια ταινια του Μελ Γκιμπσον ποτε. Και ολα κι ολα...σκατοχαρακτηρας και αυτος αλλα το Braveheart δεν το αλλαζω τιποτα και για κανεναν Laughing

Eleni7 έγραψε:

Νομιζω ειναι θεμα γουστου. Για μενα ο Φιλλιον ειναι καλυτερος ηθοποιος απο τον Μπορεανεζ αλλα και παλι ο δευτερος ηταν γαματος στο Angel και πολυ καλος στο Bones (οχι τοσο στις συναισθηματικες σκηνες αλλα γενικα εκανε καλη δουλεια)

Φατσικα ο Φιλλιον υπαρχουν στιγμες που μου αρεσει (σαν προσωπο) αλλες που μου βγαζει κατι γλοιωδες ειδικα σε πολλες φωτογραφιες. Και αυτο υποκειμενικο ειναι.

Οσο για τον χαρακτηρα. Για μενα δεν παιζει κανεναν ρολο. Οκ σαφως και καλο ειναι να εχεις εναν συμπαθη ηθοποιο αλλα το αποτελεσμα που μετραει για μενα ειναι να ειναι καλος ηθοποιος. Ολα τα υπολοιπα δεν με αφορουν μιας και το τι κανει ο καθενας στην ζωη του ειναι δικο του θεμα.

Elementary (2012)
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Elementary (2012)
» Έξυπνα τα σπιτικά ξωτικά..;
» Snow White and the Huntsman
» Μπελαντόνα
» Jacobίνες όλου του φόρουμ,ενωθείτε!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές-
Μετάβαση σε: