ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Castle Season 3 General Discussion

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42540
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Castle Season 3 General Discussion   Σαβ Ιουλ 07, 2012 2:30 am

Παράθεση :
Δεν σου αρεσουν τα θανατικα στα φανφικς, δεν σου αρεσει η τραγωδια, αλλα οταν στην δινουν σε μεγαλες δοσεις βαζεις το επεισοδιο στα τοπ της σειρας...

Ποιος σου ειπε οτι δεν μου αρεσει η τραγωδια;Το θανατικο γενικα σε σειρα θελω να δικαιολογειται.Στο Καστλ θεωρω οτι ενδεχομενος θανατος ενος απο τους 2 ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ.Γι αυτο και δεν το δεχομαι.

Γουσταρω τις ταινιες/σειρες με αντισυμβατικα τελη (χωρις happy end) αρκει αυτο να βασιζεται καπου και να μην γινεται απλα ετσι για τις εντυπωσεις.Ο Μουφασα ειναι αλλη περιπτωση επειδη ειναι παιδικο τραυμα

felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 32909
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Castle Season 3 General Discussion   Σαβ Ιουλ 07, 2012 2:31 am

Eleni7 έγραψε:
Ημουν σιγουρη!

(η απαντηση παει ΚΑΙ για τις 2 σας!)

Laughing Laughing Laughing

Παράθεση :
Φελ,το φιναλε της 3ης βαση εξελιξεων ηταν καλυτερο απο της 4ης.Αλλα εδω υπαρχει μια σημαντικη παραμετρος.Θεωρω το 4x23 και το 5x01 του Σεπτεμβρη ΚΑΘΑΡΑ two-parters.Υπαρχει λογος.Οταν φτασεις εκει θα το δεις και μονη σου.Το 4x23 ειναι "εισαγωγη" του 5x01.

Το δεχομαι αυτο που λες μιας και δεν εχω φτασει ακομα εκει αλλα και παλι αυτο δεν αλλαζει το περιεχομενο του 3χ24 Laughing ...η την λατρεια σου προς αυτο Laughing

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Castle Season 3 General Discussion   Σαβ Ιουλ 07, 2012 2:33 am

Eleni7 έγραψε:
Παράθεση :
Δεν σου αρεσουν τα θανατικα στα φανφικς, δεν σου αρεσει η τραγωδια, αλλα οταν στην δινουν σε μεγαλες δοσεις βαζεις το επεισοδιο στα τοπ της σειρας...

Ποιος σου ειπε οτι δεν μου αρεσει η τραγωδια;Το θανατικο γενικα σε σειρα θελω να δικαιολογειται.Στο Καστλ θεωρω οτι ενδεχομενος θανατος ενος απο τους 2 ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ.Γι αυτο και δεν το δεχομαι.

Ποτε δεν ξερεις Laughing

Υ.γ_ ετσι κι αλλιως βεβαια δεν νομιζω να γινει κατι τετοιο Laughing Οπως κουλ Laughing

Παράθεση :
Γουσταρω τις ταινιες/σειρες με αντισυμβατικα τελη (χωρις happy end) αρκει αυτο να βασιζεται καπου και να μην γινεται απλα ετσι για τις εντυπωσεις.Ο Μουφασα ειναι αλλη περιπτωση επειδη ειναι παιδικο τραυμα

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Ε ρε τι παθαμε με τον μουφασα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Μηπως να ξαναβαλω τον Σκαρ στην υπογραφη μου; [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Castle Season 3 General Discussion   Σαβ Ιουλ 07, 2012 2:35 am

Παράθεση :
Υ.γ_ ετσι κι αλλιως βεβαια δεν νομιζω να γινει κατι τετοιο

Με τιποτα....Δεν ταιριαζει και με το γενικοτερο στυλ της σειρας....

Παράθεση :
Ε ρε τι παθαμε με τον μουφασα Μηπως να ξαναβαλω τον Σκαρ στην υπογραφη μου;

Δεν εχω θεμα με τον Σκαρ ρε!Γαματος ηταν.Εκτος απο την συγκεκριμενη σκηνη που ακομα και τωρα,οταν βλεπω Lion King την περναω ff

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Castle Season 3 General Discussion   Σαβ Ιουλ 07, 2012 2:38 am

Eleni7 έγραψε:

Παράθεση :
Ε ρε τι παθαμε με τον μουφασα Μηπως να ξαναβαλω τον Σκαρ στην υπογραφη μου;

Δεν εχω θεμα με τον Σκαρ ρε!Γαματος ηταν.Εκτος απο την συγκεκριμενη σκηνη που ακομα και τωρα,οταν βλεπω Lion King την περναω ff

δεν ειχα καμια αμφιβολια Laughing

Εγω παλι σκληροπετσο απο παιδι, οκ sad σκηνη αλλα δεν εβαλα και πλερεζες Laughing

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Castle Season 3 General Discussion   Σαβ Ιουλ 07, 2012 2:41 am

Πλακα κανεις;Ειμαι σιγουρη οτι την βλεπεις σε loop....

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Castle Season 3 General Discussion   Σαβ Ιουλ 07, 2012 2:42 am

Μπα, μετα απο καποια φαση την βαρεθηκα και αυτη...

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Castle Season 3 General Discussion   Σαβ Ιουλ 07, 2012 2:53 am

Επειδη εθιξες μερικα θεματακια.....

Παράθεση :
Επισης αν ημουν υπερβολικα καχυποπτη θα ελεγα πως μεχρι ενα σημειο ο Μοντγκομερι ξεροντας πως ο Καστλ και η Μπεκετ μαζι αργα γρηγορα μπορουν να λυσουν την υποθεση, με αυτα που τους ελεγε, οσο ενθαρρυντικα και αν ηταν, φαινοταν σαν να ηθελε να δημιουργησει ρηγμα μεταξυ τους (κατι που συνεβη) και μαζι με την εντολη που ειχε δωσει στον Ραιαν και τον Εσπο να σκοτωσουν κατευθειαν τον σκοπευτη, ηταν σαν να ηθελε να καλυψει να νοτα του. Βεβαια επειδη εγω προς θεου δεν ειμαι καχυποπτος ανθρωπος δεν θα το πω

Εδω θα ειμαι και εγω καχυποπτη.Και στις 2 περιπτωσεις....

Παράθεση :
Επιπλεον ο Μοντγκομερι ηξερε, οποτε σιγουρα θα ηταν ευκολη λυση Laughing , θα μου πεις κινδυνευε η γυναικα του και τα παιδια του, οκ αλλα με τοση αστυνομια ακομα και προγραμμα μαρτυρων θα μπορουσαν να εχουν εφοσον ο Μοντγκομερι ηξερε ΠΟΙΟΣ κρυβεται απο πισω. Τεσπα μικρες τρυπουλες αλλα παμε παρακατω.

Δεν υπαρχει καμια προστασια μαρτυρων.Ο τυπος εχει ακρες μεσα σε στρατο,αστυνομια κτλ.Δεν υπαρχει πουθενα ασφαλεια.....

Παράθεση :
Αυτος που ειναι πισω απο την υποθεση γιατι να σταματησει αν σκοτωθει ενας sniper; Και μαλιστα μιλαμε και για ανθρωπο με δυναμη που δεν διστασε να στειλει σκοπευτη σε μερος τιγκα στους αστυνομικους, δεν μιλαμε για αστεια πραγματα.

Ε ολο και κατι θα γινει για να σταματησει,δεν νομιζεις;

Παράθεση :
-Ο φακελος με το γραμματοσημο και τους φακελους που εβαλε μεσα ο Μοντγκομερι που κατεληξε; Σε ποιον τον εστελνε; Τι ειχε μεσα;

Λιγη υπομονη....

Παράθεση :
- 3 αστυνομικοι, και οι 3 νεκροι και ο Μοντγκομερι σκοτωσε τον κρυφο πρακτορα του FBI. Και μετα καποιος ας τον πουμε ο Dragon λοιπον το εμαθε και θελησε μονο τα λυτρα...ΑΠΟ ΠΟΥ ΣΚΑΤΑ ΤΟ ΕΜΑΘΕ; ΠΩΣ; ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΡΡΟΗ;

Η μεγαλυτερη απορια που εχω για την σειρα.ΠΩΣ;

Παράθεση :
Σκεφτηκα αρχικα μηπως ο πρακτορας δεν που νομιζε πως σκοτωσε ο Μοντγκομερι δεν πεθανε στα αληθεια και ηταν συγκαλυψη, ομως τοτε που ειναι; Δεν μπορει να ειναι ο εγκεφαλος της ιστοριας γιατι ο Μοντγκομερι φανηκε να ξερει ποιος ειναι, αρα δεν μπορει να ηταν ο Αρμαν, εκτος αν αυτος κρυβεται πισω απο ολα και αφησε απλα να φανει πως ειναι νεκρος και εχει προκαλλυμα καποιον αλλον, η αν οντως ζει και συνεργαζεται με τον Dragon. Βεβαια ειναι πολυ τραβηγμενη θεωρια.

Αυτη την εκδοχη δεν την ειχα σκεφτει.Αν και υπαρχουν φωτο απο το crime scene με τον Αρμαν νεκρο στο εδαφος.Οντως θα ηταν λιγο παρατραβηγμενο.Απο πλευρας Αρμαν πιστευω οτι μαθευτηκε παντως.Καποιο προσωπο που συνδεοταν μαζι του...

Παράθεση :
- Δεν υπαρχει τιποτα πιο επικινδυνο απο εναν διεφθαρμενο μπατσο με σημα και δυναμη, αρα μιλαμε πως οτι γινεται παιζει πολυ κοντα στο σωμα και μεσα σε αυτο.

Της πουτανας γινεται εκει μεσα.Γι αυτο σου λεω.Καμια προστασια μαρτυρων.Ο Dragon παντως δεν πιστευω οτι θα ειναι μπατσος.Απλα θα εχει πολλους τετοιους στην δουλεψη του....

Παράθεση :
- Ο Πουλγκατι πως και ειναι ακομα ζωντανος;

Καλα,δεν μπορει να κανει και κατι.Απλα αυτο ειναι μια ακομη αποδειξη οτι δεν ειναι μονο οι απαγωγες το θεμα μας.Αμα ηταν ετσι,θα τρωγανε και τον Πουλγκατι και τελος.Τιποτα δεν θα τους οδηγουσε σε αυτον.Εχει γινει και κατι αλλο εδω.....

Παράθεση :
- Η Τζοαννα πως γινεται και διαλεξε συγκεκριμενα αυτη την υποθεση; Τι της τραβηξε την προσοχη; Και το εγγραφο που της ειχαν κλεψει που κατεληξε;

Η Τζοαννα (λογικα) λογω χαρακτηρα ανελαβε την υποθεση.Χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εκανε ερευνα για διαφορες παρατυπιες του Dragon και ειχε παραπανω λογους να ασχοληθει και με αυτο.Το εγγραφο αγνοειται.Μολις δεις το 4x01,θα σου πω μια θεωρια...

Παράθεση :
- Ο πατερας της Κειτ σιγουρα δεν ξερει τιποτα;

Σιγουρος ουτε για τον κωλο του δεν θα πρεπει να ειναι καποιος......Μεχρι να αποδειχτει το αντιθετο,ολα να τα περιμενουμε....

Παράθεση :
- Καποιος ειναι ο συνδετικος κρικος και μπορει να ειναι και μπροστα στα ματια μας και μου την δινει αυτο.

τα εχω ψαξει ολα και δεν βρισκω κατι....

Παράθεση :
- Αν ημουν σεναριογραφος παντως θα προσπαθουσα με καποιον τροπο να ενωσω την υποθεση της μητερας της Μπεκετ με την εισοδο του Καστλ στην ζωη της. Ισως με τον εξαφανισμενο πατερα του, η με τον πατερα της Μπεκετ η την μητερα της να εχει καποια σχεση με το πατερα του Καστλ η με το παρελθον του χωρις ο Καστλ αναγκαια να το ξερει.

Αυτο το λενε πολλοι στο φαντομ.Καταρχας για να προχωρησουμε σε αυτη την εικασια,πρεπει να δουμε πρωτα με τι ασχολειται ο πατερας του Ρικ....

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Eleni7 στις Σαβ Ιουλ 07, 2012 2:57 am, 3 φορές συνολικά
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Castle Season 3 General Discussion   Σαβ Ιουλ 07, 2012 2:54 am

Παράθεση :
Μπα, μετα απο καποια φαση την βαρεθηκα και αυτη...

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 45969
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Castle Season 3 General Discussion   Σαβ Ιουλ 07, 2012 3:00 am

παναγαθε δως μου δυναμη γιατι εχουμε μελλον και προβλεπεται να βλεπουμε το 4χ01 κατα τις 3.30 με τετοιους ρυθμους [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

1,2,3 ΠΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Παράθεση :
Το ειπα, το ειπα, το ειπα, το ελεγα αναθεμα την τυχη μου πως καποιος θα
πεθανει, τι το θελα και δεν κοιταξα σποιλερ μου λετε; Δεν ειναι αυτο που
λεμε και αποτομο γιατι κατι δεν πηγαινε καλα με την σκηνη της συνταξης
του Μοντγκομερι απο το προηγουμενο επεισοδιο αλλα και παλι....τεσπα θα
αναφερθω και σε αυτο...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ε τουλαχιστον πεθανε ο Μονγκ. φανταζεσαι να πεθαινε κανας αλλος απ τους βασικους? Laughing

(Αλεξις) lol!

Παράθεση :
Ας παμε απο τα πιο ανωδυνα. Να την ακουμε την Μαρθα, SHE RULES! Η σκηνη
της με τον Καστλ ολα τα λεφτα. Και πραγματικα η αντιδραση του με το
σπασιμο του ποτηριου πολυ εντονη γιατι για τον Καστλ μιλαμε τωρα.
Συνηθως εκφραζει την ανησυχια, τον φοβο και τον θυμο του με αλλα μεσα,
με χιουμορ, με καμια τρελα, με μελαγχολια, γραφοντας κοκ. Εδω εδειξε πως
ηταν στα ορια του.

ολες οι σκηνες Μαρθας-Ρικ ειναι απιστευτες,εχουν απιστευτη χημεια,δενουν τρομερα οι ηθοποιοι και γενικα η γυναικα δινει παντα τις καλυτερες συμβουλες...αχ βρε Μαρθα λιγο νωριτερα να τα λεγες ΑΧ Laughing Laughing Laughing

Ναι τον εφερε στα ορια του η αλλη,βεβαια την ψυχολογησε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ σωστα κι εκεινος..ο,τι της ειπε ηταν σωστο...το πως χρησιμοποιει ας πουμε τη δολοφονια της μητερας της και κρυβεται και πως δεν ξερει τι να κανει στη ζωη της οταν αυτο το θεμα λυθει..ειναι σαν εχει μεινει σ ενα σημειο και να φοβαται να κανει μπρος και πισω...και φυσικα "you hide in relationships with men you don't love"...προφανεστατα....και η Μπεκετ κλασσικοτατη...τα αρνηθηκε ολα απο αμυνα...παντως ειναι τρομερο ΠΟΣΟ καλα τη ξερει ο Καστλ....δυσκολα καταφερνεις και μπαινεις στο μυαλο καποιου οταν δεν σε αφηνει και σε αποτρεπει συνεχως...νομιζω αυτο το πραγμα την φοβησε περισσοτερο απ ολα γι αυτο μετα τον εδιωξε ετσι...γενικα ολες αυτες οι βεβιασμενες κινησεις της οφειλοταν καθαρα στο πανικο που την επιασε και στη συνειδητοποιηση οτι τα λογια του ειναι στην ουσια αληθνα.

Παράθεση :
φιλιουνται και δεν το συζητανε...αγκαλιαζονται κυριολεκτικα μεχρι
θανατου και δεν το συζητανε...και οποια εκπληξης..για να ακουστει το
σ'αγαπω καποιος πρεπει και ΠΑΛΙ να πεθαινει Laughing

καταλαβες τι εχει να γινει απο δω και περα, θα της κανει προταση γαμου οταν θα πεφτουν απ το αεροπλανο και θα του πει οτι ειναι εγκυος την ωρα που θα τη μαχαιρωνουν στο μελλον [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Παράθεση :
Την Μπεκετ την καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ. Λειτουργει στον αυτοματο. Δεν την
νοιαζει τιποτα αλλο απο το να βρει ποιος σκοτωσε την μητερα της, να βρει
δικαιοσυνη και να εκδικηθει. Το χαμογελο της οταν ο Λοκγουντ σκοτωσε
και τον αλλον μπατσο τα ελεγε ολα. Της εχει γυρισει το ματακι αναποδα, η
εμμονη ολο και μεγαλωνει και θα μεγαλωσει κι αλλο. Ειδικα μετα τα
χτυπηματα με τον Μοντγκομερι και με τον τραυματισμο της. Αλλα κακα τα
ψεμματα, με την εκπαιδευση της, με οσο εχει και ζει μεσα στην δουλεια
της, με την αγαπη της οικογενειας της ποιος δεν θα ειχε την ιδια εμμονη
με εκεινη; Πως να κατσεις και να μην γυρισεις την γη αναποδα για να
στειλεις τους δολοφονους της μανας σου συστημενους στην κολαση; Βεβαια
αυτο την βυθιζει ολο και περισσοτερο και μπορει να πνιγει μεσα σε αυτη
της την αναγκη για δικαιωση. Δεν αναφερομαι μονο στο σωματικο αλλα και
στο ψυχικο. Μια φραση που μου αρεσει παρα πολυ ειναι "The point of no
return" και η Κειτ φλερταρει επικινδυνα με αυτη την διαχωριστικη γραμμη.
Και αυτος ειναι ενας λογος επιπλεον που ο Ρικ ειναι θεοσταλτος στην ζωη
της. Την κραταει σε ισορροπια φερνοντας ξανα την χαρα στην
πραγματικοτητα της. Εχει ανθρωπους που την αγαπανε, ο Ραιαν και ο Εσπο
δινουν και την ζωη τους για εκεινη και ο Ρικ μπορει να κανει τα παντα.
Μου αρεσε η σκηνη στο δικαστηριο που εκεινη αμεσως επεσε επανω του. Οπως
και ο Ρικ στην κηδεια. Και οι δυο σε περιπτωσης κινδυνου εχουν σαν
πρωτη σκεψη ο ενας τον αλλον. Η Κειτ εχει κρατησει τον Τζος απ'εξω,
εκεινος δεν ηταν ουτε στην κηδεια του ανθρωπου που αν και την προδωσε
ηταν για εκεινη σαν δευτερος πατερας. Και αυτο λεει παρα πολλα, ειδικα
εφοσον αυτη τη φορα μιλησε πιο ξεκαθαρα με τον Ρικ, στα εξω εξω ειπαν τα
παντα ασχετα αν πλακωνονταν εκεινη την στιγμη...

να ξερεις πιο πολυ σε αγαπω γιατι τα χωρισες σε παραγραφους...επαγγελματικη δουλεια οχι αστεια φιλε.. Laughing [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

θα δεις παρα πολυ καλα απο δω και περα τι εχει να περασει η Μπεκετ....οπως συνηθιζουμε και λεμε εγω και η Ελενη στα ατομα που ξεκινανε τη 4 σεζον "welcome to the dark side"....μακραν η πιο σκοτεινη σεζον Καστλ...οχι μονο απο αποψη σεναριου αλλα και απο αποψη φωτισμου,μουσικης,εμφανισεων ακομα και καμερας...ολα αλλαζουν γινονται πιο μουντα γι αυτο και ο Μαρλοου ηθελε τωρα στη 5η σεζον να επαναφερει το fun...αλλα επειδη εσενα η νταρκιλα και το angst σ αρεσουν πιστευω θα το εκτιμησεις Cool

οσον αφορα Ραιαν Εσπο θα δεις καποια πραγματα εξτρα σ αυτη τη σεζον σ ενα συγκεκριμενο επεισοδιο...κυριως στροβιλιζονται γυρω απ τον αγαπημενο σου,τον Ραιαν.. Wink

σε ολα τα υπολοιπα περι Κεητ συμφωνω αλλα δεν θα επεκταθω γιατι ειναι η μιση χαρα της 4ης σεζον αυτα που λες... Cool

Παράθεση :
Για τον Μοντγκομερι δεν εχω να πω πολλα, ειχα πει πως επαιζε να ξερει
και αυτος αλλα δεν περιμενα να ειναι ο τριτος μπατσος, δεν ξερω αν μια
λαθος πραξη οριζει ολη μας την ζωη, και πως μπορει καποιος να πληρωνει
για αυτο αλλα εκεινος προσπαθησε να επανορθωσει με πραξεις. Ομως κρατησε
μυστικα και επαναπαυτηκε. Ειναι κριμα, μεγαλο κριμα γιατι ηταν καλος
αρχηγος και καλος αστυνομικος. Ομως το ειπε και εκεινος...εκεινη μιλανε
για τους νεκρους οταν αυτοι πλεον δεν μπορουν...και αυτο ηταν το χρεος
του και για την μητερα της Μπεκετ. Ο Ρικ ανοιξε ξανα την υποθεση (και
σιγουρα εχει ενοχες γι αυτο) αλλιως ο Μοντγκομερι θα συνεχιζε στην
σιωπη. Η τελευταια του πραξη ηταν αυτοθυσιας αλλα δεν ξερω, αφησε και
σκιες στις συνειδησεις των ανθρωπων που τον ειχαν σαν πατερα. Και αυτο
ειναι κριμα. Επισης αν ημουν υπερβολικα καχυποπτη θα ελεγα πως μεχρι ενα
σημειο ο Μοντγκομερι ξεροντας πως ο Καστλ και η Μπεκετ μαζι αργα
γρηγορα μπορουν να λυσουν την υποθεση, με αυτα που τους ελεγε, οσο
ενθαρρυντικα και αν ηταν, φαινοταν σαν να ηθελε να δημιουργησει ρηγμα
μεταξυ τους (κατι που συνεβη) και μαζι με την εντολη που ειχε δωσει στον
Ραιαν και τον Εσπο να σκοτωσουν κατευθειαν τον σκοπευτη, ηταν σαν να
ηθελε να καλυψει να νοτα του. Βεβαια επειδη εγω προς θεου δεν ειμαι
καχυποπτος ανθρωπος δεν θα το πω Laughing

κι εγω το χα σκεφτει ,ειδικα τωρα που τα κανω rewatch και πιανω πραγματα που δεν τα χα πιασει με τη πρωτη...αυτο που ελεγε "catch this son of bitch "κλπ κλπ ενω μεν ηθελε να εμψυχωσει την ομαδα του κρυβουν και μια ψιλοελπιδα να τη σκαπουλαρει...αλλα μου φαινεται λογικο...αλλιως θα χε ξεσκεπασει τον εαυτο του χρονια τωρα....δεν νομιζω την οικογενεια του να την εκβιαζαν χρονια..ειχε βολευτει κατα ενα τροπο...παρ ολα αυτα πληρωσε για τα λαθη του και στηριξε μ ενα δικο του τροπο τους κοντινους του ανθρωπους...βεβαια και μονο το γεγονος οτι ηξερε ποσο πολυ υπεφερε η Κεητ τοσα χρονια και δεν της ελεγε τπτ ηταν ολιγον απανθρωπο...αλλα οκ τον ακταλαβαινω κι αυτον η αληθεια ειναι καπου στη μεση παντα.....ο θανατος του εξιλεωσε τα παντα...αλλιως δεν πιστευω η Μπεκετ να τον συγχωρουσε ποτε...κι αν οπως ελεγες Φελ ο Μονγκομερι ζουσε θα εσπαγε αυτη η σχεση που ειχαν πριν αναγκαστικα,οποτε καλυτερα που εγινε το σκηνικο αυτο στο αεροδρομιο..

Παράθεση :
Η πιο δυνατη σκηνη ηταν η σκηνη που ο Καστλ εκλεισε το στομα της Μπεκετ
αλλα δεν ξερω καποια πραγματα δεν μου αρεσαν. Οπως μεσα στο αμαξι οταν
πλησιαζε δεν τους ειδαν; Απο την αλλη ο Μοντγκομερι εκανε οτι εκανε για
να σταματησουν να κυνηγανε την Μπεκετ, τι λεμε τωρα παιδια; Αυτος που
ειναι πισω απο την υποθεση γιατι να σταματησει αν σκοτωθει ενας sniper;
Και μαλιστα μιλαμε και για ανθρωπο με δυναμη που δεν διστασε να στειλει
σκοπευτη σε μερος τιγκα στους αστυνομικους, δεν μιλαμε για αστεια
πραγματα. Αν η Μπεκετ εμεινε θα μπορουσαν να ειχαν το ιδιο ακριβως
αποτελεσμα χωρις να σκοτωθει ο Μοντγκομερι, δυο οπλα ειναι καλυτερα απο
ενα. Επιπλεον ο Μοντγκομερι ηξερε, οποτε σιγουρα θα ηταν ευκολη λυση Laughing
, θα μου πεις κινδυνευε η γυναικα του και τα παιδια του, οκ αλλα με
τοση αστυνομια ακομα και προγραμμα μαρτυρων θα μπορουσαν να εχουν εφοσον
ο Μοντγκομερι ηξερε ΠΟΙΟΣ κρυβεται απο πισω. Τεσπα μικρες τρυπουλες
αλλα παμε παρακατω.

υποτιθεται οτι ειναι σκοταδι Laughing και υποτιθεται οτι ΕΠΡΕΠΕ να σκοτωθει ο Μονγκ για τους λογους που ειπα απο πανω οποτε γι αυτο εξελιχθηκε η σκηνη οπως εξελιχθηκε...και για λογους δραμοτοποιησης προφανως... Laughing στο κατω κατω του κανει ο Λοκγουντ "οπου και να ναι θα τη βρω" οποτε αν υποθετικα ο Ροι δεν τους σκοτωνε ο Λοκγουντ θα την εβρισκε απο πισω..ρε αμα απειλουν την οικογενεια σου και μπορει ο σνιπερ να μπαινει με το καλημερα σας στο σπιτι σου και να σε εκβιαζει δεν εχεις το πανω χερι..

Παράθεση :
Η τελευταια σκηνη το Cliff της σεζον και πολυ λυπαμαι το φαντομ εκεινη
την περιοδο οποτε σιγουρα η χαρα που σας εδωσαν στο φιναλε της 4ης σας
αξιζε Laughing

γαμησε τα lol!

Παράθεση :
Γενικες ερωτησεις.

-Ο φακελος με το γραμματοσημο και τους φακελους που εβαλε μεσα ο Μοντγκομερι που κατεληξε; Σε ποιον τον εστελνε; Τι ειχε μεσα;

-
3 αστυνομικοι, και οι 3 νεκροι και ο Μοντγκομερι σκοτωσε τον κρυφο
πρακτορα του FBI. Και μετα καποιος ας τον πουμε ο Dragon λοιπον το εμαθε
και θελησε μονο τα λυτρα...ΑΠΟ ΠΟΥ ΣΚΑΤΑ ΤΟ ΕΜΑΘΕ; ΠΩΣ; ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η
ΔΙΑΡΡΟΗ;

Σκεφτηκα αρχικα μηπως ο πρακτορας δεν που νομιζε πως
σκοτωσε ο Μοντγκομερι δεν πεθανε στα αληθεια και ηταν συγκαλυψη, ομως
τοτε που ειναι; Δεν μπορει να ειναι ο εγκεφαλος της ιστοριας γιατι ο
Μοντγκομερι φανηκε να ξερει ποιος ειναι, αρα δεν μπορει να ηταν ο Αρμαν,
εκτος αν αυτος κρυβεται πισω απο ολα και αφησε απλα να φανει πως ειναι
νεκρος και εχει προκαλλυμα καποιον αλλον, η αν οντως ζει και
συνεργαζεται με τον Dragon. Βεβαια ειναι πολυ τραβηγμενη θεωρια.

-
Το FBI πως παιζει σε ολο αυτο; Σκοτωσαν εναν απο τους πρακτορες του και
εμεινε με σταυρωμενα χερια; Η η διαρροη ειναι απο εκει μεσα και απο
καπου ψηλα;

- Δεν υπαρχει τιποτα πιο επικινδυνο απο εναν
διεφθαρμενο μπατσο με σημα και δυναμη, αρα μιλαμε πως οτι γινεται παιζει
πολυ κοντα στο σωμα και μεσα σε αυτο.

- Ο Πουλγκατι πως και ειναι ακομα ζωντανος;

-
Η Τζοαννα πως γινεται και διαλεξε συγκεκριμενα αυτη την υποθεση; Τι της
τραβηξε την προσοχη; Και το εγγραφο που της ειχαν κλεψει που κατεληξε;

- Ο πατερας της Κειτ σιγουρα δεν ξερει τιποτα;

- Καποιος ειναι ο συνδετικος κρικος και μπορει να ειναι και μπροστα στα ματια μας και μου την δινει αυτο.

-
Αν ημουν σεναριογραφος παντως θα προσπαθουσα με καποιον τροπο να ενωσω
την υποθεση της μητερας της Μπεκετ με την εισοδο του Καστλ στην ζωη της.
Ισως με τον εξαφανισμενο πατερα του, η με τον πατερα της Μπεκετ η την
μητερα της να εχει καποια σχεση με το πατερα του Καστλ η με το παρελθον
του χωρις ο Καστλ αναγκαια να το ξερει.

-για τον φακελο θα μαθεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ συντομα afro

-απο το μαθε?ΕΛΑ ΜΟΥ ΝΤΕ

-Παιζει η διαρροη να ειναι απο fbi/cia...το χουμε πει με την Ελενη

-γιατι να σκοτωσουν τον πουλγκατι?Ειναι το εξυλαστηριο θυμα και δεν ξερει τπτ

-δεν εχουμε ιδεα για το παρελθον της Τζοαννας γι αυτο λυσσμα με την Ελενη να μας δειξουν ενα επεισοδιο για το πως ξεκινησαν τα πραγματα οταν ακομα η Μπεκετ ηταν εφηβη και η μανα της ζουσε

-δεν εχουμε ιδεα τι ξερει ο πατερας...ολα ειναι πιθανα...εγω στις αρχες ειχα πει οτι μεχρι και ο πατερας της μπορει να σκοτωσε τη μανα της (αν και δεν θα το θελα ΜΕ ΤΗ ΚΑΜΙΑ γιατι μετα η Μπεκετ θα παει για δαφνι απευθιας lol! )

-το τελευταιο που λες εινια ΠΟΛΥ επικυνδινο...αν δεν το προσεξουν μπορει να σαπουνοπερισει...θελει ιδιαιτερη προσοχη αν εχουν σκοπο να ενωσουν τις 2 ιστοριες...

Castle Season 3 General Discussion
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 17 από 19Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Castle Season 6 Spoilers
» Castle Season 7 Spoilers
» Castle Season 8 General Discussion
» Castle Season 3 General Discussion
» Castle Season 6 General Discussion part 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Castle-
Μετάβαση σε: