ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

TVD Fanfics (Γενικα....και ειδικα...)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 27  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33564
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TVD Fanfics (Γενικα....και ειδικα...)   Τρι Ιουλ 03, 2012 11:13 pm

xezoulina έγραψε:

διαλεξε παγκακι και μερια...τους ηλιοσπορους και τα μπυρονια αστα πανω μου Laughing

Μωρο μου μην μπερδευεσαι ...εγω το πηρα Cool Laughing

Εξω απο τον οαεδ ομως θα σε περιμενω οποτε θες Laughing

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TVD Fanfics (Γενικα....και ειδικα...)   Τρι Ιουλ 03, 2012 11:17 pm

Stefan & Caroline _ Ψυχολογικο θριλερ _

Αναφερεται στην 1 σεζον που ο Στεφαν ειχε εθισμο στο αιμα και ηθελε να φαει οποιον ανθρωπο εβρισκε για σνακ Laughing Η Καρολαιν εδω ειναι ανθρωπος και ο Στεφαν την απαγαγει και ξεκιναει να παιζει με το μυαλο της. Στον εξω κοσμο ειναι φυσιολογικος και μαζι της προσπαθει να καταπολεμησει τον εθισμο του εχοντας την για την βαλβιδα ασφαλειας του.

Περιληψη _ 'under control' and 'Miss Mystic Falls', Stefan never took Amber but he also never cured his blood addiction, unfortunately for Caroline someone has to fall prey to his blood lust.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Δεν εχει happy end Laughing

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 46180
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TVD Fanfics (Γενικα....και ειδικα...)   Παρ Ιουλ 06, 2012 9:31 pm

βρε τι να κανω βρε τι να κανω τωρα που εχω ελευθερο χρονοοοοοοο (τωρα που εχω χρονο AGAIN αλλα χωρις τις τυψεις Laughing Laughing Laughing Laughing )

ας διαβασω ενα σεναριο που χρωσταω σε καποια ψυχη.... Cool

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TVD Fanfics (Γενικα....και ειδικα...)   Παρ Ιουλ 06, 2012 9:32 pm

Βοηθεια σου Laughing

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TVD Fanfics (Γενικα....και ειδικα...)   Παρ Ιουλ 06, 2012 9:33 pm

ο παναγαθος ειναι μεγαλος Laughing

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TVD Fanfics (Γενικα....και ειδικα...)   Παρ Ιουλ 06, 2012 9:34 pm

μονο αυτος σου μενει Laughing

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TVD Fanfics (Γενικα....και ειδικα...)   Παρ Ιουλ 06, 2012 11:52 pm

τι λες τωρα ρε φιλε...το δευτερο κεφαλαιο ακομα καλυτερο απ το πρωτο....ειδικα η αρχη ηταν εκπληκτικη..το δασος οι σκεψεις της Καρολαιν,η ολη ψυχοσυνθεση και παλη της για ελεγχο μεταξυ ανθρωπινης και ζωοδους πλευρας της...

"you wanted to be a human,then be one" ισως η πιο ωραια φραση ολοκληρου του δευτερου κεφαλαιου.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και η παρεκβαση που ειχαμε με Ρεμπεκα και Ελενα δεν ηταν ενοχλητικη προσεδιδε σασπενς στην ιστορια καθως στο εκοβε οντως στο καλυτερο κομματι.... Laughing

βρε τη καημενη την Ελενα μονο 2 κεφαλαια αντεξε εν ζωη τη ξεκανες απευθιας,καιρος της θα ηταν μαλλον [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

μ αρεσει που οι χαρακτηρες σου εχουν ισσοροπια και δεν ειναι ουτε απολυτα κακοι ουτε απολυτα καλοι..μ αρεσε η σκεψη της Ρεμπεκα να δωσει μια ομορφη μνημη στην Ελενα πριν τη σκοτωσει...οι Σαλβαδοριδες εχουν να κλαψουν πολυ λολ ,δεν πειραζει η Ρεμπεκα την εβγαλε κι απ το διλημμα της επιλογης στο κατω κατωLaughing

ο λυκος......πολυ δυνατη σκηνη και ενω ηταν σπλατερια δεν ηταν "ενοχλητικη" ηταν ομορφα γραμμενη..ναι μεν σκληρες περιγραφες αλλα ηταν οι καταλληλες λεξεις που εκαναν μια ομορφη συνθεση..

και η συνειδητοποιηση της Καρολαιν οτι ο Κλαους ΕΙΝΑΙ αρρωστος...γιατι οντως ειναι...ναι μεν το ηξερε αλλα οπως ειπες και συ δεν ειχε δειξει ολη τη παρανοια του πανω της,δεν την ειχε πληγωσει ποτε....και μια σχεση που κρυβει μεσα της τοσο δυνατα αισθηματα μισους εξαρτησης και κτητικοτητας μονο καλο τελος δεν μπορει να χει....φαινεται ειδικα απ το τροπο που περιγραφεις τον Κλαους..τον εχεις καταλαβει απολυτα...πως σκεφτεται, τι ειναι και τι δεν ειναι..μπορει να μην βλεπω τη σειρα αλλα εχω καταλαβει 1-2 πραγματα κι ενα συνηθισμενο φαινομενο στα ffs ειναι να αλλοιωνουν τελειως τους χαρακτηρες ειδικα τους κακους...το οτι υπαρχει ελξη μεταξυ τους δεν σημαινει οτι ο Κλαους ειναι λιγοτερο αρρωστος ή παρανοικος ή κτητικος ή ή ή......καποια πραγματα δεν αλλαζουν...και σου χω 1000% εμπιστοσυνη....οπως και να καταληξει η ιστορια θα ναι πληρως εναρμοσμενη με τη ψυχοσυνθεση των χαρακτηρων..μακαρι να γραφες εσυ το tvd,τοτε θα υπηρχε η περιπτωση να βλεπα τη σειρα(γραψε λαθος, τοτε ΘΑ βλεπα τη σειρα Laughing )

Α++

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TVD Fanfics (Γενικα....και ειδικα...)   Σαβ Ιουλ 07, 2012 5:07 am

Ειλικρινα σε ευχαριστω για τον σχολιασμο και χαιρομαι πραγματικα που σου αρεσε και το δευτερο κεφαλαιο. Προς το παρον τουλαχιστον προσπαθω να δωσω προσοχη και δεν ειναι σαν τα αλλα που εχω γραψει, οποτε δεν ηξερα και αν θα σου αρεσε κατι τετοιο. Συν το οτι ειναι στα αγγλικα.

Οσο αφορα την Ελενα...τα πραγματα δεν ειναι ακριβως ετσι, και προσπαθησα να διαστρεψω το φιναλε της 3ης σεζον αλλα κρατησα καποια στοιχεια, το τι εννοω θα το καταλαβεις στο 3 κεφαλαιο. Δεν θα μπορεις να δεις την συγκριση μιας και δεν βλεπεις την σειρα αλλα θα καταλαβεις την πλοκη.

Χαιρομαι που η σκηνη με τον λυκο, αν και αιματοβαμμενη σου αρεσε. Πλακα πλακα αυτη η σκηνη συμφωνα με τους κανονες του FF.net ειναι ΜΑ Laughing Ειμαι σε ναρκοπεδιο και εγω Laughing

Οσο αφορα τον Κλαους, ναι θα προσπαθησω να τον κρατησω στα dark επιπεδα, τα fluffy δεν ειναι για μενα Laughing , οχι στα σοβαρα μου σεναρια τουλαχιστον Laughing

Θα εβλεπες την σειρα αν την εγραφα εγω; Laughing Καταλαβα εσυ και εγω θα καναμε την τηλεθεαση Laughing

Παράθεση :
"you wanted to be a human,then be one"

Α ρε σιχαμα ωρες ωρες για αυτο σε παω! Και σε μενα αυτη ηταν η αγαπημενη μου φραση Cool

Thanks ma cherie!

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TVD Fanfics (Γενικα....και ειδικα...)   Σαβ Ιουλ 07, 2012 5:13 am

Παράθεση :
Θα εβλεπες την σειρα αν την εγραφα εγω; Laughing Καταλαβα εσυ και εγω θα καναμε την τηλεθεαση Laughing

totally worth it though.. Cool afro

Παράθεση :
Ειλικρινα σε ευχαριστω για τον σχολιασμο και χαιρομαι πραγματικα που σου
αρεσε και το δευτερο κεφαλαιο. Προς το παρον τουλαχιστον προσπαθω να
δωσω προσοχη και δεν ειναι σαν τα αλλα που εχω γραψει, οποτε δεν ηξερα
και αν θα σου αρεσε κατι τετοιο. Συν το οτι ειναι στα αγγλικα.

το οτι ειναι στα αγγλικα δεν ειναι προβλημα ειναι εξτρα ατου και point for you παλιοχαζο Laughing

Παράθεση :
Χαιρομαι που η σκηνη με τον λυκο, αν και αιματοβαμμενη σου αρεσε. Πλακα
πλακα αυτη η σκηνη συμφωνα με τους κανονες του FF.net ειναι ΜΑ Laughing Ειμαι σε ναρκοπεδιο και εγω Laughing

στα @@ μας... LET THEM COME [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Παράθεση :
Thanks ma cherie!

anytime bb afro

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TVD Fanfics (Γενικα....και ειδικα...)   Σαβ Ιουλ 07, 2012 5:18 am

xezoulina έγραψε:
Παράθεση :

totally worth it though.. Cool afro

True! Cool

...αν και θα την εκοβαν απο το δευτερο επεισοδιο, τρεις και κουκος Laughing

Πλακα πλακα αν γραφαμε ποτε το σεναριο για μια σειρα τι αποτελεσμα λες να εβγαινε; Laughing

Παράθεση :
Παράθεση :
Ειλικρινα σε ευχαριστω για τον σχολιασμο και χαιρομαι πραγματικα που σου
αρεσε και το δευτερο κεφαλαιο. Προς το παρον τουλαχιστον προσπαθω να
δωσω προσοχη και δεν ειναι σαν τα αλλα που εχω γραψει, οποτε δεν ηξερα
και αν θα σου αρεσε κατι τετοιο. Συν το οτι ειναι στα αγγλικα.

το οτι ειναι στα αγγλικα δεν ειναι προβλημα ειναι εξτρα ατου και point for you παλιοχαζο Laughing

Embarassed Embarassed Embarassed ...Τουλαχιστον εδω δεν εγραψα I glad Laughing , Να ναι καλα η Robin, τι τραβαει η κοπελα Laughing

Παράθεση :
Παράθεση :
Χαιρομαι που η σκηνη με τον λυκο, αν και αιματοβαμμενη σου αρεσε. Πλακα
πλακα αυτη η σκηνη συμφωνα με τους κανονες του FF.net ειναι ΜΑ Laughing Ειμαι σε ναρκοπεδιο και εγω Laughing

στα @@ μας... LET THEM COME [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Θα ανοιξω LJ Laughing

TVD Fanfics (Γενικα....και ειδικα...)
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 27Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 27  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» TVD Fanfics (Γενικα....και ειδικα...)
» My fanfics ( ναι ξερω ΤΡΑΤΖΙΚ!)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές :: The Vampire Diaries-
Μετάβαση σε: