ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Game of Thrones 2x10

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Τέρψη

Αριθμός μηνυμάτων : 8163
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x10   Τετ Ιουν 06, 2012 3:49 am

Παράθεση :
-Τυριον με τη Σέι η ετερη γλυκια σκηνη του επεισοδιου.Εδω βεβαια κρατιεμαι με το ζορι για να μην πω πραγματα που δεν πρεπει ακομα.Παντως αυτη η σκηνη που του προτεινει να φυγουν δεν ξερω αν υπαρχει στο βιβλιο,νομιζω οτι δεν ανταποκρινεται στον εκει χαρακτηρα της (διορθωστε με αν κανω λαθος). Αλλα ηταν ομορφο...στο μεταξυ διαβαζα διαφορους να περιμενουν οτι ο Τυριον θα ανταμειφθει για τη συνεισφορα του στη μαχη,οτι ο πατερουλης του θα το αναγνωρισει κλπ και γελουσα σατανικα επειδη ηξερα gelio Ερμε halfman.Παντως στο βιβλιο μενει πολυ χειροτερα παραμορφωμενος,παλι καλα.
Ναι δεν υπάρχει στο βιβλίο, ούτε και γω την θυμάμαι. Αλλά γενικώς ότι του στέκεται και είναι δίπλα του ακόμα και μετά την παραμόρφωση ισχύει. Και όπως λες η παραμόρφωση ήταν πολύ χειρότερη στο βιβλίο, περιγράφεται ότι δεν έχει μύτη ουσιαστικά, απλά θα ήταν δύσκολο να το κάνουν αυτό και προτίμησαν μια φρικτή ουλή τεραστίου μεγέθους.

Παράθεση :
-Ο Ρομπ πολυ εντιμο και ρομαντικο αυτο που εκανε,αλλα θα το φαει το κεφαλι του.Μακρια απο σποιλερς,θεμα κοινης λογικης.Για καποιον που παει για βασιλιας,τετοιες κινησεις πληρωνονται παντα.
Ο γλυκός μου είναι τίμιος και θέλει να δείξει σεβασμό στην γυναίκα που αγαπά. Ο αδελφός μου ηλίθιο τον ανέβαζε, μαλάκα τον κατέβαζε και έλεγε πως έπρεπε να περιμένει να τελειώσει ο πόλεμος και μετά να αρχίσει τα παντρολογήματα.
Η ιστορία του με την Jeyne (έτσι λέγεται στο βιβλίο), είναι τελείως αλλιώς. Ο Robb παίρνει το κάστρο της και αυτή τον περιποιείται από ένα χτύπημα και έτσι ερωτεύονται. Η οικογένειά της είναι με το μέρος τον Lannisters απλά αφού καταλαμβάνει ο Robb το κάστρο αυτοί υποτάσσονται. Αυτός δηλαδή γυρνάει παντρεμένος από την μάχη και η μάνα του μένει παγωτό, αλλά δεν μπορεί να κάνει και κάτι.

Παράθεση :
-Εισαι σιγουρη? Εγιναν διαφορα περιεργα στον Οικο,αλλα δεν το εχω διαβασει για να ξερω.Παντως υποτιθεται οτι η Ντανι εκει εμαθε κι αλλα,τα οποια δε μας τα εδειξαν.Παντως οι σκηνες μετα με τους δρακους και τον Τζορα και τα κοσμηματα στο παλατι ηταν γαματη.Α και δεν ξερω αν το εδειξαν,αλλα στην καρθ ο γαμπρος κι η νυφη ηταν παραδοση να ζητανε απο τον αλλον ενα δωρο που επρεπε να δοθει οπωσδηποτε.Οποτε καταλαβαινετε τι θα ζητουσε ο Ξαρο τετοιος Twisted Evil Παντως εκαναν κι αλλες αλλαγες.Αυτο με την κοπελια που κλεισανε μαζι του επισης δε νομιζω να ισχυεο.Τωρα η Ντανι ουσιαστικα εχει μεινει χωρις handmaids στη σειρα?
Άπειρες αλλαγές λέμε! Εγώ δεν θυμάμαι καν να έκλεψαν ποτέ τους δράκους της. Στον οίκο των αθάνατων πήγε μόνη της και εκεί πήρε έναν χρησμό. Γιατί τα έχουν αλλάξει όλα αυτά δεν ξέρω. Και ισχύει πως όλες αυτές οι κοπέλες που την φρόντιζαν και τις ξεπάστρεψαν, ζουν κανονικά.

Παράθεση :
-Τον Θεον καπου τον λυπηθηκα παντως.Εκανε τεραστιες μαλακιες και ασχημιες,αλλα βλεπεις ποσο ζορικο ειναι να μην ανηκεις πουθενα.
Ο Theon ήταν το μίσος μου όταν διάβαζα αυτό το βιβλίο. Και να σου πως την αλήθεια μου δεν τον λυπήθηκα. Στο προηγούμενο βιβλίο έλεγε στον Robb πως είναι αδελφός του, ορκιζόταν πρώτος απ'όλους την πίστη του στο πλάι του και πρώτος έκανε την πουστιά του. Καταλαβαίνω πως ήθελε κάτι να αποδείξει τον φρικτό πατέρα του και γενικώς στο σιχαμερό βρωμόσογό του, αλλά δεν προδίδεις κάποιον που λες πως θεωρείς αδελφό και πόσο μάλλον όταν αυτός σε έχει εμπιστευτεί τόσο. Ο Robb του ανέθεσε να πάει στα Iron Islands και να ζητήσει βοήθεια ο ίδιος και δεν πίστεψε στιγμή πως θα την φάει πισώπλατα και όμως το έπαθε!

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42623
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x10   Τετ Ιουν 06, 2012 3:51 am

Μην μιλησει κανεις και την τρομαξει τον μαμησα!

Τερψη,γραφε κοπελαρα μου.Γραφε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
Τέρψη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x10   Τετ Ιουν 06, 2012 3:55 am

Eleni7 έγραψε:
Μην μιλησει κανεις και την τρομαξει τον μαμησα!
dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

kalymera_george
παχυδερμο καλαμάρι

Αριθμός μηνυμάτων : 1083
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x10   Τετ Ιουν 06, 2012 9:38 am

Τρέψη δώσε πόνο στο λαό τάραξε μας στα spoiler μεχρί και εγώ μπήκα στον πειρασμό να αγοράσω τα βιβλία
Στο επεισόδιο τώρα ο Θυών πως σκατά τον λένε πολύ τσόγλανος θα χαρώ αν ο Ρόμπ τον αποκεφαλίσει , Τα παντρολογήματα του Τζεφρει ήταν για γέλια λυσάξα που τον παντρολογούν με την συγκεκριμένη που έκανε την Αννα Μπολέυν στο Τιούντορς (Αυτό δεν το θέλει ούτε ο θεός) Μου αρέσε πολύ η Ντενίρυς και όλο αυτό το σκηνικό που έγινε στον ναό τον αθανάτων θα πω πως ακόμα μια φορά ότι ήταν κρίμα που σκότωσαν τον Κάλ Ντραγκο εμένα δεν μου έκανε εντύπωση το καμένο κάστρο στο Γουιντριφελ άλλα το γεγονός ότι έστειλαν τα παιδάκια στο τείχος που εντωμεταξύ τόση κίνηση σε αυτό το τοίχος δεν την περίμενα η τελευταία σκηνή all the money τι ξέχασα τον Τυρίον αυτόν τον γίγαντα σε σώμα νάνου δεν ξέρω αν η Σεί πως σκάτα την λένε αν τον αγαπάει στα αλήθεια αλλά σε αυτή την δυσκόλη στιγμή του Τύριον του έδωσε την δύναμη που χρειαζόταν , Η απόλυτη έκπληξη ήταν οι τύψεις του Στάνις για το ότι σκότωσε τον αδερφό του η Αρύια ήταν απ της αγαπημένες μου στην σεζόν είχε την καλύτερη εξέλιξη απο όλους θα έπρεπε να τον ακολουθήσει τον κύριο με τα χίλια πρόσωπα το ένστικτό μου μου λέει πως τον Τζέφρει στο τέλος αυτή θα τον σκοτώσει
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://vampirediaries.do-forum.com/forum.htm
filareti
Ύαινα

Αριθμός μηνυμάτων : 5138
Τόπος : αλλού

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x10   Τετ Ιουν 06, 2012 2:42 pm

Παράθεση :
Ο γλυκός μου είναι τίμιος και θέλει να δείξει σεβασμό στην γυναίκα που αγαπά. Ο αδελφός μου ηλίθιο τον ανέβαζε, μαλάκα τον κατέβαζε και έλεγε πως έπρεπε να περιμένει να τελειώσει ο πόλεμος και μετά να αρχίσει τα παντρολογήματα.
Η ιστορία του με την Jeyne (έτσι λέγεται στο βιβλίο), είναι τελείως αλλιώς. Ο Robb παίρνει το κάστρο της και αυτή τον περιποιείται από ένα χτύπημα και έτσι ερωτεύονται. Η οικογένειά της είναι με το μέρος τον Lannisters απλά αφού καταλαμβάνει ο Robb το κάστρο αυτοί υποτάσσονται. Αυτός δηλαδή γυρνάει παντρεμένος από την μάχη και η μάνα του μένει παγωτό, αλλά δεν μπορεί να κάνει και κάτι.

Ε μα δικιο ειχε ο αδερφος σου.Δε λεω αυτο που λεγανε αλλοι,να παντρευοταν την Φρέι και να ειχε οσες γκομενες ηθελε στα προτυπα ολων των ανηθικων εκει μεσα mpounies Αλλα τουλαχιστον ας φεροταν λιγο πιο συνετα.
Ακριβως αυτα που λες για την κοπελα στο βιβλιο.Ρε εδω την εχουν βαλει να καταγεται απο μια απο τις 9 ελευθερες πολεις? Αν ναι,η οικογενεια της ειναι καπου εκει λογικα κι αν ισχυουν ολα αυτα,ειναι μεγαλο φαουλ(εχεις διαβασει το 3ο,καταλαβαινεις τι εννοω,θα πρεπει να κανουν μια μεγαλη αλλαγη και θα αλλοιωσουν την ιστορια).

@Τον Ντρογκο τον ειχε δει στον οικο των αθανατων στο βιβλιο?Βασικα δε νομιζω να δουμε ποτε τη γη των αθανατων,οποτε λιγο μας επηρρεαζει αν θα ξαναβρεθουν.Ασε που ο καθενας αλλη θρησκεια εχει εκει μεσα,οι πιο πολλοι θα χαθουν στη μεταφραση.Παντως με τους Ντοθρακι θυμηθηκα τη μαγισσα.Ειχε πει αυτη στην Ντανι οτι(καλου κακου το βαζω σποιλερ,δεν ξερω βιβλιου,σειρας η αν εχει αναφερθει και στα δυο η καθολου κι ειναι μονο υποθεσεις)
Σπόιλερ:

Nothing is permanent in this wicked world,not even our trouble
Τέρψη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x10   Τετ Ιουν 06, 2012 2:49 pm

filareti έγραψε:
@Τον Ντρογκο τον ειχε δει στον οικο των αθανατων στο βιβλιο?Βασικα δε νομιζω να δουμε ποτε τη γη των αθανατων,οποτε λιγο μας επηρρεαζει αν θα ξαναβρεθουν.Ασε που ο καθενας αλλη θρησκεια εχει εκει μεσα,οι πιο πολλοι θα χαθουν στη μεταφραση.Παντως με τους Ντοθρακι θυμηθηκα τη μαγισσα.Ειχε πει αυτη στην Ντανι οτι(καλου κακου το βαζω σποιλερ,δεν ξερω βιβλιου,σειρας η αν εχει αναφερθει και στα δυο η καθολου κι ειναι μονο υποθεσεις)
Σπόιλερ:

Την σκηνή με τον Drogo ούτε γω την θυμάμαι στο βιβλίο, αλλά να σου πω την αλήθεια μου άρεσε που τους ξαναείδα λίγο.

Σπόιλερ:

filareti
Ύαινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x10   Τετ Ιουν 06, 2012 2:58 pm

Και μενα μ'αρεσε μωρε,μπορει να υποστηριζω τα αισθηματα του σερ Τζορα,αλλα ηταν γλυκουληδες με το παιδακι.Ο Ντρογκο νταντά gelio
Ναι μπραβο,το ειπε και στη σειρα στον Τζορα (παρεπιπτοντως χωρις το σερ μπροστα ακουγεται στειο στα ελληνικα gelio ),αλλα δε θυμαμαι τη μαγισσα να της το λεει. Μενει λιγο φλου το σημειο.

Τέρψη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x10   Τετ Ιουν 06, 2012 3:08 pm

filareti έγραψε:
Και μενα μ'αρεσε μωρε,μπορει να υποστηριζω τα αισθηματα του σερ Τζορα,αλλα ηταν γλυκουληδες με το παιδακι.Ο Ντρογκο νταντά gelio
Ναι μπραβο,το ειπε και στη σειρα στον Τζορα (παρεπιπτοντως χωρις το σερ μπροστα ακουγεται στειο στα ελληνικα gelio ),αλλα δε θυμαμαι τη μαγισσα να της το λεει. Μενει λιγο φλου το σημειο.
Ναι ούτε γω θυμάμαι την μάγισσα. Βασικά το θεωρώ χαζό πως παρέλειψαν πράγματα μικρά αλλά σημαντικά. Όπως πχ
Σπόιλερ:

filareti
Ύαινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x10   Τετ Ιουν 06, 2012 6:04 pm

Να σου πω εμενα αυτο δε με ενοχλησε.Ηταν τετοιες οι συνθηκες που προσαρμοστηκε γρηγορα πες.Ασε που οπως ειπα τη night watch γενικα τη βαριεμαι λιγο. Laughing Αλλα ακουσα κι αλλους να το λενε κι οντως ειναι αρκετα εμμεσο.
Σπόιλερ:

Παράθεση :
Άπειρες αλλαγές λέμε! Εγώ δεν θυμάμαι καν να έκλεψαν ποτέ τους δράκους της. Στον οίκο των αθάνατων πήγε μόνη της και εκεί πήρε έναν χρησμό
Σπόιλερ:

Πραγματικα δε βλεπω το λογο για τοσες αλλαγες.

Παράθεση :
Αλλά γενικώς ότι του στέκεται και είναι δίπλα του ακόμα και μετά την παραμόρφωση ισχύει.
Για τη Σει και τη σταση της απεναντι στον Τυριον δεν εχω καταληξει τι ακριβως πιστευω.Αλλα απο το βιβλιο (και απο περσι και στις αρχες φετος στη σειρα) παρουσιαζεται αρκετα παραδοπιστη,τρελαινεται για χρυσαφικα και δωρα κλπ και για αυτο και το βρισκω εκτος χαρακτηρα να προτεινει να το σκασουν.Ποσα λεφτα θα επαιρνε ο αλλος μαζι του? Τωρα του ελεγε οτι δεν την νοιαζει βεβαια... Suspect

Τέρψη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x10   Τετ Ιουν 06, 2012 6:18 pm

filareti έγραψε:
Να σου πω εμενα αυτο δε με ενοχλησε.Ηταν τετοιες οι συνθηκες που προσαρμοστηκε γρηγορα πες.Ασε που οπως ειπα τη night watch γενικα τη βαριεμαι λιγο. Laughing Αλλα ακουσα κι αλλους να το λενε κι οντως ειναι αρκετα εμμεσο.
Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

Παράθεση :
Άπειρες αλλαγές λέμε! Εγώ δεν θυμάμαι καν να έκλεψαν ποτέ τους δράκους της. Στον οίκο των αθάνατων πήγε μόνη της και εκεί πήρε έναν χρησμό
Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

Game of Thrones 2x10
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Game of Thrones 2x10
» Game of Thrones
» A Game of Thrones Character Quiz
» Game of Thrones - 1ος Κύκλος
» HarryWorld

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: