ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Game of Thrones 2x09

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42880
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x09   Τρι Μαϊος 29, 2012 9:36 pm

Τερψη,εισαι καλα;Εχεις πυρετο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
Τέρψη

Αριθμός μηνυμάτων : 8173
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x09   Τρι Μαϊος 29, 2012 9:39 pm

filareti έγραψε:
Τέρψη έγραψε:
Γενικά πολλές αλλαγές έγιναν για να παίξουν παραπάνω κάποιοι ηθοποιοί που εμφανίζονται πολύ λίγο στο βιβλίο, αλλά κάποιες αλλαγές πάλι δεν είχαν κανένα λόγο να συμβούν.

Τωρα δε μου ερχονται-εγω δεν εχω διαβασει κι ολα τα βιβλια-αλλα ναι,θυμαμαι για μερικα το ειχα σκεφτει κι εγω.Για αυτη τη σεζον λες ε?
Εγώ δεν τα έχω διαβάσει όλα ακόμα και αντιστέκομαι να τα συνεχίσω το καλοκαίρι και όχι μέσα στην εξεταστική.

Μωρέ έχουν κάνει αλλαγές να φάνε και οι κότες, απλά στην αρχή δεν είχα θέμα για τον λόγο που γράφω παραπάνω. Ο Jon και η Daenerys παίζουν ελαχιστότατα στο βιβλίο και λογικό να αλλάξουν κάπως τις ιστορίες τους ή να βάλουν και πράγματα από τα επόμενα βιβλία, ώστε να τους δείχνουν περισσότερο. Άλλες αλλαγές βρίσκω άσκοπες, όπως της ιστορίας Robb - Jeyne.

Τέρψη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x09   Τρι Μαϊος 29, 2012 9:40 pm

Eleni7 έγραψε:
Τερψη,εισαι καλα;Εχεις πυρετο;
Γιατί καλέ??? Suspect

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x09   Τρι Μαϊος 29, 2012 9:42 pm

Γιατι γραφεις πανω απο 10 σειρες
filareti
Ύαινα

Αριθμός μηνυμάτων : 5199
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x09   Τρι Μαϊος 29, 2012 9:43 pm

Τέρψη έγραψε:

Ναι και το πόσο έχει βάλει μυαλό φαίνεται τρομερά έντονα στο βιβλίο. Καλά εγώ γέλασα πολύ και με την ατάκα της στο Tyrion πως θα προσεύχεται για εκείνον, αυτός με απορία: "αλήθεια?" και εκείνη: "ναι όπως προσεύχομαι και για τον βασιλιά!" gelio Τον πέθανε!

Παράθεση :

Τον Στανις γενικα μπορει να μην τον παω,αλλα σε συγκριση με τον αλλο που ετρεξε πισω απο τα φουστανια της μανας του,τουλαχιστον εχει κοτσια.Παντως αν δεν ειχε ακουσει τον Νταβος(τον οποιο τον παω) gelio κι ειχε φερει τη μαγισσα(την οποια δεν την παω) gelio ,μπορει να τα ειχαν καταφερει καλυτερα.Αλλα ευτυχως γιατι μετα τι θα βλεπαμε?
Ο συγγραφέας έχει καταφέρει κάτι τρομερό. Αντικειμενικά θα έπρεπε να είμαστε με το μέρος του Stannis διότι υποτίθεται πως διεκδικεί αυτό που όντως του ανήκει και φυσικά επειδή όλοι μισούμε Jofrey και Lannisters, αλλά η ύπαρξη του Tyrion σε κάνει να βλέπεις πολύ θετικά και την νίκη του παλατιού.
Όσο κι αν μισώ Jofrey ο ηθοποιός αν και μικρός τον παίζει τέλεια! Μιλάμε λατρεύεις να τον μισείς. Μαγκιές μέσα στο κάστρο και έξω μόνο που δεν χέστηκε πάνω του! gelio Του έλεγε ο άλλος "σε θέλει η μαμά σου μέσα" και αυτός έλεγε "με ζήτησε για κάτι επείγον?" με την ελπίδα ο άλλος να πει ναι! gelio gelio gelio Ο καθένας είναι πιο θαρραλέος από το μιγόχεσμα αυτό.

-Και γω γελασα εκει gelio

-Βασικα εγω δεν ξερω με τινος το μερος ειμαι.Τους Λανιστερ δεν τους χωνευω εκτος απο τον Τυριον και τα δυο μικρουλια αν και τη βασιλισσα οσο κι αν δεν τη συμπαθω,καπου την καταλαβαινω,ειδικα με τα φετινα επεισοδια που τονιζουν οσα ειχαν φανει στην κουβεντα της με τον Ρομπερτ περσι.Τους Σταρκ οκ,γενικα τους συμπαθω,αλλα ειναι χαζοι Laughing Σορι κιολας,αλλα χωρις διπλωματια και υπουλους χειρισμους και με τα λαθη που κανουν-ο πατερας πρωτος διδαξας,δε βλεπω μελλον.Ασε που ετσι κι αλλιως δε θελουν ολο το βασιλειο.Τους Σιδερονησιωτες δεν το συζητω καν. Ντανι γενικα υποστηριζω,αλλα η αλαζονεια της ειναι ενοχλητικη.Ο Στανις ειναι αντιπαθητικος και αδερφοκτονος. Γενικα γαμησε τα,κανεναν δεν χωνευω απολυτα dunato gelio Αλλα εδω φαινεται κι η εξυναδα,σε καθε οικογενεια υπαρχουν καποιοι που αρεσουν και καποιοι οχι κι η επιλογη ειναι δυσκολη.Παντως ουτε καν νομιμος διαδοχος δεν ειναι ξεκαθαρο πια ποιος ειναι.Ειναι η Ντανι ως εκθρονισμενη?Ειναι ο Στανις ως νομιμος διαδοχος του Ρομπερτ? Τελικα απλα οποιος επικρατησει και πιθανον να μην ειναι καν καποιος απο τους τωρινους υποψηφιους βασιλεις.

Nothing is permanent in this wicked world,not even our trouble
filareti
Ύαινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x09   Τρι Μαϊος 29, 2012 9:45 pm

Eleni7 έγραψε:

dunato gelio
Μην τη γρουσουζευεις καλε πανω που πηρε φορα dunato gelio

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x09   Τρι Μαϊος 29, 2012 9:47 pm

Θεωρητικα διαδοχος ειναι αυτος που εχει δρακους.Εγω ετσι εχω καταλαβει.Απο την πρωτη σεζον το λενε αυτο...

Εμενα αλλο ειναι αυτο που μου εχει κινησει την περιεργεια.Τι ακριβως θελει να κανει η Κατ με τον Τζειμι.Καποιο σχεδιο πρεπει να εχει.Αν ηταν να τον αφησει απλα να φυγει,δεν θα του κολλαγε και την τυπισσα απο διπλα
filareti
Ύαινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x09   Τρι Μαϊος 29, 2012 9:54 pm

Eleni7 έγραψε:
Θεωρητικα διαδοχος ειναι αυτος που εχει δρακους.Εγω ετσι εχω καταλαβει.Απο την πρωτη σεζον το λενε αυτο...

Εμενα αλλο ειναι αυτο που μου εχει κινησει την περιεργεια.Τι ακριβως θελει να κανει η Κατ με τον Τζειμι.Καποιο σχεδιο πρεπει να εχει.Αν ηταν να τον αφησει απλα να φυγει,δεν θα του κολλαγε και την τυπισσα απο διπλα

Τωρα απο τη μια κατι ψιλοξερω απο τα βιβλια,αλλα αγνοωντας το αυτο,καθαρα λογικα αν το δουμε,προφανως την επεισε ο Δαχτυλακιας(για αυτο ειπα τα πετυχε ολα) να τον ανταλλαξει με τις κορες της.Κι επειδη φοβηθηκε οτι θα τον σκοτωναν εκεινο το βραδυ,τον αφησε να φυγει με συνοδεια για να διασφαλισει η Μπριεν οτι θα φτασει κι οτι θα γινει η ανταλλαγη.Τωρα πώς ακριβως ελπιζει να πετυχουν οι λεπτομερειες δεν ξερω...ισως βασιζεται στο λογο του Τυριον Question Παντως και τοσο εξυπνη κινηση δεν ηταν.

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x09   Τρι Μαϊος 29, 2012 9:56 pm

Θα δειξει.Αλλα δεν νομιζω οτι ειναι 100% αυτο που φαινεται.Και εγω στην αρχη την εβριζα γιατι ηταν κακιστη κινηση.Τωρα ομως εχω επιφυλλαξεις....
Τέρψη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x09   Τρι Μαϊος 29, 2012 9:58 pm

filareti έγραψε:
Τέρψη έγραψε:

Ναι και το πόσο έχει βάλει μυαλό φαίνεται τρομερά έντονα στο βιβλίο. Καλά εγώ γέλασα πολύ και με την ατάκα της στο Tyrion πως θα προσεύχεται για εκείνον, αυτός με απορία: "αλήθεια?" και εκείνη: "ναι όπως προσεύχομαι και για τον βασιλιά!" gelio Τον πέθανε!

Παράθεση :

Τον Στανις γενικα μπορει να μην τον παω,αλλα σε συγκριση με τον αλλο που ετρεξε πισω απο τα φουστανια της μανας του,τουλαχιστον εχει κοτσια.Παντως αν δεν ειχε ακουσει τον Νταβος(τον οποιο τον παω) gelio κι ειχε φερει τη μαγισσα(την οποια δεν την παω) gelio ,μπορει να τα ειχαν καταφερει καλυτερα.Αλλα ευτυχως γιατι μετα τι θα βλεπαμε?
Ο συγγραφέας έχει καταφέρει κάτι τρομερό. Αντικειμενικά θα έπρεπε να είμαστε με το μέρος του Stannis διότι υποτίθεται πως διεκδικεί αυτό που όντως του ανήκει και φυσικά επειδή όλοι μισούμε Jofrey και Lannisters, αλλά η ύπαρξη του Tyrion σε κάνει να βλέπεις πολύ θετικά και την νίκη του παλατιού.
Όσο κι αν μισώ Jofrey ο ηθοποιός αν και μικρός τον παίζει τέλεια! Μιλάμε λατρεύεις να τον μισείς. Μαγκιές μέσα στο κάστρο και έξω μόνο που δεν χέστηκε πάνω του! gelio Του έλεγε ο άλλος "σε θέλει η μαμά σου μέσα" και αυτός έλεγε "με ζήτησε για κάτι επείγον?" με την ελπίδα ο άλλος να πει ναι! gelio gelio gelio Ο καθένας είναι πιο θαρραλέος από το μιγόχεσμα αυτό.

-Και γω γελασα εκει gelio

-Βασικα εγω δεν ξερω με τινος το μερος ειμαι.Τους Λανιστερ δεν τους χωνευω εκτος απο τον Τυριον και τα δυο μικρουλια αν και τη βασιλισσα οσο κι αν δεν τη συμπαθω,καπου την καταλαβαινω,ειδικα με τα φετινα επεισοδια που τονιζουν οσα ειχαν φανει στην κουβεντα της με τον Ρομπερτ περσι.Τους Σταρκ οκ,γενικα τους συμπαθω,αλλα ειναι χαζοι Laughing Σορι κιολας,αλλα χωρις διπλωματια και υπουλους χειρισμους και με τα λαθη που κανουν-ο πατερας πρωτος διδαξας,δε βλεπω μελλον.Ασε που ετσι κι αλλιως δε θελουν ολο το βασιλειο.Τους Σιδερονησιωτες δεν το συζητω καν. Ντανι γενικα υποστηριζω,αλλα η αλαζονεια της ειναι ενοχλητικη.Ο Στανις ειναι αντιπαθητικος και αδερφοκτονος. Γενικα γαμησε τα,κανεναν δεν χωνευω απολυτα dunato gelio Αλλα εδω φαινεται κι η εξυναδα,σε καθε οικογενεια υπαρχουν καποιοι που αρεσουν και καποιοι οχι κι η επιλογη ειναι δυσκολη.Παντως ουτε καν νομιμος διαδοχος δεν ειναι ξεκαθαρο πια ποιος ειναι.Ειναι η Ντανι ως εκθρονισμενη?Ειναι ο Στανις ως νομιμος διαδοχος του Ρομπερτ? Τελικα απλα οποιος επικρατησει και πιθανον να μην ειναι καν καποιος απο τους τωρινους υποψηφιους βασιλεις.
Συμφωνώ πως όλο και κάποιος από κάθε σόι θα σου την σπάει. Εγώ τους Starks τους αγαπώ πολύ πάντως. Δεν είναι χαζοί μωρέ, τίμιοι και ηθικοί είναι και ίσως ναι αυτά τα στοιχεία να σε καθιστούν χαζό, ειδικά με όλη αυτή την δολοπλοκία που παίζει γύρω τους.
Σπόιλερ:

filareti έγραψε:
Eleni7 έγραψε:

dunato gelio
Μην τη γρουσουζευεις καλε πανω που πηρε φορα dunato gelio
tsk

Eleni7 έγραψε:

Δεν είναι κάτι που κρύβεται πίσω Ελένη. Δεν είναι spoiler, είναι αυτό που γίνεται στο βιβλίο, αλλά επειδή σε φοβάται το μάτι μου φυλάγομαι:
Σπόιλερ:

Game of Thrones 2x09
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Game of Thrones
» A Game of Thrones Character Quiz
» Game of Thrones 2x10
» Game of Thrones - 1ος Κύκλος
» Game of Thrones 2x03

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: