ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

My fanfics ( ναι ξερω ΤΡΑΤΖΙΚ!)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33253
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: My fanfics ( ναι ξερω ΤΡΑΤΖΙΚ!)   Σαβ Απρ 14, 2012 10:10 pm

xezoulina έγραψε:
βρε στειλτο λεμε,το πολυ πολυ να διαβασω μονο αυτο σημερα και ν αφησω το SV αλλη μερα....

αλλα εχω ορεξη για καψιμο σημερα στειλτο !!!!! Twisted Evil

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

μονο το τελευταιο κεφαλαιο, γιατι ουτε καν θυμαμαι που ειχες σταματησει....νομιζω εχω γραψει 3 η 4 κεφαλαια παραπανω απο κει που ειχες μεινει ασχετα που σιγα μην θυμασαι και που ειχες μεινει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

θα στο στειλω σε πμ...εχει και εικονιτσα και τραγουδακια [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 46114
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: My fanfics ( ναι ξερω ΤΡΑΤΖΙΚ!)   Σαβ Απρ 14, 2012 10:11 pm

οοοοκ νταρλινγκ....απλα να ξερεις πως θα το διαβασω αργα, εχουμε κι αυτην την ανασταση σημερα μες τη μεση [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: My fanfics ( ναι ξερω ΤΡΑΤΖΙΚ!)   Σαβ Απρ 14, 2012 10:14 pm

ναι μωρε εμποδιζει Laughing

αν και θα πρεπει να στο ειχα στειλει Μ.Παρασκευη Laughing θα ταιριαζε καλυτερα στο κλιμα Laughing

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: My fanfics ( ναι ξερω ΤΡΑΤΖΙΚ!)   Σαβ Απρ 14, 2012 10:21 pm

δεν εχω αναγκη εγω... Cool

απο δω το φεραμε απο κει το φεραμε παλι σε Λουκα Νορα καταληξαμε σε θρεντ του Καστλ.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: My fanfics ( ναι ξερω ΤΡΑΤΖΙΚ!)   Σαβ Απρ 14, 2012 10:25 pm

εισαι σιγουρη;...4 πμ μονο για να χωρεσει Laughing

και αν εχεις αναγκη να μου το πεις οταν τελειωσεις και ψαχνεις να βρεις τα ξυραφακιαLaughing

Παράθεση :

απο δω το φεραμε απο κει το φεραμε παλι σε Λουκα Νορα καταληξαμε σε θρεντ του Καστλ.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: My fanfics ( ναι ξερω ΤΡΑΤΖΙΚ!)   Σαβ Απρ 14, 2012 10:26 pm

χαχαχαχαχα εβλεπα κι εγω το ενα πμ μετα το αλλο λεω τι γινεται ρε φιλε! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

καλα νταξει!

θα διαβασω το δικο σου να μου ρθει μια ωραια καταθλιψη και μετα θα εμπνευστω κι εγω!

Ετσι θα το πηγαινουμε απο δω και περα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: My fanfics ( ναι ξερω ΤΡΑΤΖΙΚ!)   Σαβ Απρ 14, 2012 10:31 pm

xezoulina έγραψε:
χαχαχαχαχα εβλεπα κι εγω το ενα πμ μετα το αλλο λεω τι γινεται ρε φιλε! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

σε προειδοποιησα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Παράθεση :
καλα νταξει!

βαθιες ανασες μπορεις [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Παράθεση :

θα διαβασω το δικο σου να μου ρθει μια ωραια καταθλιψη και μετα θα εμπνευστω κι εγω!

μονο μια καταθλιψη;...περιμενε και τα λεμε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

μεχρι και τραγουδακι με λογια εχω βαλει σε αυτη τη συνεχεια Laughing (και σε αυτο το σεναριο αυτο σημαινει κατι Laughing )

Παράθεση :

Ετσι θα το πηγαινουμε απο δω και περα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ναι με την οπισθεν [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: My fanfics ( ναι ξερω ΤΡΑΤΖΙΚ!)   Σαβ Απρ 14, 2012 10:35 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ρε εχουμε καει παντελως, με γκουστα! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: My fanfics ( ναι ξερω ΤΡΑΤΖΙΚ!)   Σαβ Απρ 14, 2012 10:38 pm

τωρα γιατι το λες αυτο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: My fanfics ( ναι ξερω ΤΡΑΤΖΙΚ!)   Σαβ Μαϊος 12, 2012 10:16 pm

Τσα!Σας ελειψα λολ? Laughing

Ειδες ρε παιδι μου τι σου κανει ο ελευθερος χρονος?Ατιμο πραμα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

το λοιπον....ειπα να μπω αυτη τη φορα στο μυαλο του Ριτσαρντ Καστλ,οποτε his pov....

δεν ειχα σκοπο να ποσταρω συνοδευτικο τραγουδακι μιας που αυτο το oneshot το γραψα ακουγωντας 932844985 διαφορετικα κομματια αλλα what the heck θα βαλω το τελευταιο που ακουγα,αν ενδιαφερεστε...

να μην πω τα κλασσικα παλι, ο,τι happy end υπαρχει στη σειρα το αντιστρεφω εγω στο γραψιμο μου [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] οποτε αν δεν ειστε σε mood παλι δεν...(επισης για οσους παρακολουθουν τη σειρα ειναι au)

τεσπα αρκετα με τα μπλα μπλαααααααααααα...

-----------------------------------------------------------------------------

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Χρειάστηκε να περάσουν πολλά χρόνια.Να πάω πολύ μακριά απ αυτό το βιβλίο.Ν αφήσω τις σελίδες του να σκεπαστούν απ τη σκόνη.Να ζεσταθώ κάτω απ΄άλλους αστερισμούς.Να γευτώ κι άλλη λύπη.Να πώ κι άλλα «τετέλεσται»..για να καταλάβω ότι δεν ειν ανάγκη να τρελαθεί κανείς για να γίνει- ή για να νομίζει ότι έγινε- ευτυχισμένος.

-Μ.Λουντέμης, 1956,Εκσταση

.

.

Επρεπε να παρω το μαγνητοφωνακι μαζι μου.Εστω ένα κομματι χαρτι.Οχι,το μαγνητοφωνακι θα ταν καλυτερο.Θυμιζει μυστηριο-οταν δεν ξεμενει από μπαταριες.

Καλη ιδεα να μην παρω αμαξι.Ωρες ωρες ξεχναω ότι οδηγω.Το παθαινα παλια μαζι της.Τωρα το ξεχνω και μονος μου.

Εξω φυσαει και το παλτο μου δεν είναι χοντρο-ειπα στη μανα μου να το φοδραρει τις προαλλες(κατεβαζε την πεμπτη μαργαριτα εκεινη τη στιγμη).Σηκωσα το γιακα ορθιο τοσο που μοιαζε με βενταλια γυρω απ τα προγουλια μου.Προγουλια?Προγουλια.

Πως εχεις γινει ετσι?

Ελα σκασε τωρα,σκασε δεν είναι ωρα.

Τσεκαρε λιγο την κοιλια σου

Ναι αλλα ο λαιμος μου δεν είναι τοσο χαλια ε?

Ναι σωστα..

Το μαυρο με κοβει ευτυχως-μπρρρ κανει και κρυο σημερα.Χτυπησα τα χερια μου δυνατα μεταξυ τους και τα ξαναβαλα στις τσεπες μου.Οταν ειδα τα σκουριασμενα καγκελα καταλαβα ότι φτανω.

Η αλλαγη υψομετρου παντα μου προκαλουσε δυσθυμια.Ανοιγοκλεισα τα σαγονια μου για να ξεβουλωσουν τ αυτια μου-επρεπε να χα τσιχλες μαζι.

Εριξα μια ματια τριγυρω…ειχε τοσα πολλα πευκα…πολλα κομμενα,πολλα μαυρισμενα μα κι αλλα που εστεκαν αγεροχα με τις πευκοβελονες τεντομενες προκλητικα.Μεσα σ αυτά τα θαραλλεα υπηρχαν κι αλλα,γερικα, με κατι ριζες σαν πλοκαμια.Αυτα ηταν τα ασχημα,εκεινα τα ασχηματιστα που κανεις δεν καθεται από κατω τους γιατι είναι αναξια μεχρι και σκια να σου κανουν.

Κριμα γιατι οι μεγαλυτερες ιστοριες γραφονται σ αυτά τα θλιβερα δεντρα.Πανω στα γυμνα τους κλαδια περνιουνται τα καραβοσκοινα,σφιγγουν οι θηλιες και τα κεφαλια καταρρεουν σαν ξεραμενα συκα.

Ναι επρεπε να παρω μαγνητοφωνακι μαζι μου.Αυτα τα τοπια παντα μου εφερναν εμπνευση.

Προσπαθησα να διαβασω τη πινακιδα του νεκροταφειου αλλα ηταν στραβοκαρφωμενη.Η βροχη την ειχε διαβρωσει και ειχε καφετι στιγματα πανω της.Μουχλα δεσποζε στις ακρες .

Περασα μεσα.

Η ατμοσφαιρα ηταν περιεργη σημερα.Ακτινες ξεπροβαλαν,οπου τα συννεφα δεν ηταν καλομπαλωμενα.Τωρα ο ηλιος φωτιζε το πετρινο μονοπατι στο χωμα.Μου φαινεται ειδα δυο μανιταρια λιγο πιο περα.

Δεν ειχε κοσμο.Ο στεναχωρος ναος ηταν αδειος.Καλυτερα.

Παντα με υπνωτιζαν τα κερια…οι μικρες τους φλογες μαζι με τη μυρωδια απ το λιβανι ηταν ενας παραδοξος συνδιασμος.Σαν την οδοντοπαστα με το χυμο πορτοκαλι.Προχωρησα ευθεια και χαζεψα τις εικονες,τις τοιχογραφιες.Αναψα ένα κερι και το βλεπα σιγα σιγα να λιωνει.Το ξαναβγαλα απ τη τεφρα του και το βυθισα στο λαδι.Το τσιτσιρισμα που εκανε με ικανοποιησε.Το παρατησα νωχελικα κι εψαξα άλλο παιχνιδι να παιξω.

Οι δρυινες πορτες ανοιξαν.Κρατησα για λιγο την αναπνοη μου.Το φως ηταν διαπεραστικο μα κρατησε λιγο.Το γκριζο επανηλθε.Εβενινες νυχτες θα χαμε και σημερα.

Το πατωμα ρουφουσε τα βηματα μου λαιμαργα.Κανενας ηχος, λες κι ημουν πασπαλισμενος με βαμβακι.Σηκωσα τα χερια μου,τα ακουμπησα στη πορτα.Παρατηρησα στιγμιαια τα νυχια μου που ηταν φαγωμενα-δεν επρεπε να βρισκομαι εδώ.

Εσπρωξα δυνατα.

Όταν η πορτα ανοιξε ο ηλιος ειχε επανελθει.Τοσο εκτυφλωτικος που εκανε τις μαρμαρινες πλακες ν αστραφτουν.Ζαρωσα τα ματια μου στη προσπαθεια να ξαναδω,μα τα βλεπα όλα ασπρα.Τα ματια μου εψαχναν,σκαναραν τον χωρο.Λευκα βοτσαλα πανω απ το φρεσκοσκαμμενο χωμα,λευκες ορχιδεες διπλα στις λευκοπλαισιωμενες κορνιζες αγαπημενων.

Αγαπημενων.

Δεν ξερω γιατι σκεφτηκα τον πατερα μου ξαφνικα.Δεν είναι καν νεκρος.

Δεν είναι?

Αρχισα να περπατω.Τα στραβοπατημενα μου παπουτσια με οδηγησαν πισω απ το οστεοφυλακιο.Στηριχτηκα με την πλατη για να παρω ανασα.

Σηκωσα κι άλλο το γυακα.Καλυπτε τη μιση μου μυτη.Ενας μεσοκοπος αντρας απεναντι με κοιταζε περιεργα.Τα ματια του ηταν κοκκινα και η μυτη του λεκιασμενη με ρυτίδες.Καμπουριαζε τοσο,που το ξεφτυσμενο του σακακι εγλειφε τη ταφοπλακα.Η ματια του ηταν αδιακριτη .Επικριτικη.Χαμογελασα μα υστερα θυμηθηκα ότι τα χειλη μου δεν φαινονται πισω απ το μαυρο υφασμα.

Εβηξε δυνατα κι εστριψα βιαστηκα απ την άλλη.Ημουν τοσο κοντα.

Δεν επρεπε να ρθεις εδώ.

Ο ηχος από τριμμενα χαλικια με ταρακουνησε.Σηκωσα το κεφαλι.Ενας πιτσιρικας κλωτσουσε πετρες βαριεστημενα.Οι πετρες χτυπαγαν στα μαρμαρα.Πολλες εγδερναν τα χαλικια.Χαμογελασα και του χαιδεψα το κεφαλι.

-«Τι κανεις εσυ εδώ?»

-«Περιμενω τη μανα μου»

-«Που είναι?»

Μου δειξε το χωμα κι υστερα σηκωσε αδιαφορα τους ωμους.Συνεχισα να περπατω.

Καποτε αυτος ο λοφος φιλοξενουσε μονο ζωα. Ποτε δεν ειχε τοσα κοκκαλα κατω απ τη πετσα του.

Σταματησα αποτομα. Κοίτα να δεις,ψιθύρισα.Με προλαβε.

Στεκόταν 50 μέτρα μακριά μου.

Το καφετί παλτό της αγκάλιαζε τέλεια το σώμα της.Ο αέρας της ανακάτευε τα μαλλιά και την έκανε να καμπουριάζει.Δεν μπορούσα να διακρίνω το προσωπό της αλλα ηξερά ακριβώς πότε χαμογελούσε.Το νιωθα στο στομάχι μου κάθε φορά.Τοσο ευπροσδεκτο ζέσταμα.Μεταδοτικό θα έλεγα.Έπιασα τα μαγουλά μου.Χαμογελούσα κι εγω.Κοιτα να δεις.

Σταύρωσα τα χέρια μου και με καταραστηκα ξανα.Που είναι το όπλο σου συγγραφέα?

Τωρα σκυβει ν αλλάξει τα λουλούδια.Ολόφρεσκα είναι ψυχή μου τι τα πετάς?

Τους αλλάζει θέση,δεν είναι ικανοποιημένη.Η βρύση εχει στερέψει, το καντηλι είναι σβηστό.Παρατηρεί τη κορνιζα.Το τζαμακι εχει σπασει, η φωτογραφια δεν είναι εκει.Ψαχνει κάτω μπας και τη πηρε ο αερας.Πόσες πιθανοτητες υπαρχουν αραγε να τη βρει?Γελάει κι αυτή τη φορά το ακούω.Κλείνω τα μάτια γιατι περισσευουν.Τ’ ανοίγω και βλεπω το πρόσωπο της ολοκάθαρο να με κοιτά.Τα μάγουλα της κόκκινα,η μύτη της το ίδιο.Δεν έκλαιγε.Προέταξε το χερι ενώ μας χώριζαν δεκάδες ταφόπλακες ακομα.

Όπως το «Α» κοβει τ’ ονομα της -αγεφυρωτο το χασμα με κάθε λεξη.

Alexis

Αναρωτιέμαι αν θα με ρωτησει ποτε γιατι.Αναρωτιέμαι αν εχω τη σωστή απάντηση.

Οι καροτί της τούφες παιχνιδίζουν ανεμελα,οι φακίδες της μου κλείνουν το ματι.Δεν μου μοιάζει καθόλου μα τα μάτια της έχουν εκείνο το επικινδυνο γαλανό.Αστράφτουν και δυσκολεύεσαι ν αναγνωρίσεις το είδωλο σου μεσα.Ποσο σε καθρεφτιζουν σημερα.

Σηκώνω το χερι μα δεν πλησιάζω.Δεν πειράζει.Ερχεται εκείνη.

Θα ναι τώρα 24? Κοίτα την.Η λευκή της επιδερμίδα έλιωνε κατω απ τον ήλιο..

Ως ποτε θα της κρατας την ομπρέλα?

Δεν είμαι ετοιμος.Ποτέ δεν θα γίνω.Ξεφύσηξα δυνατά.

Μ’έπιασε απ το μπράτσο.Το χέρι της ηταν γαντοφορεμένο.Πρέπει να το κοιτούσα ωρα γιατι μ έσφιξε τρυφερά κι ύστερα με κάλεσε.

«Μπαμπά?»

Ο ήλιος μου φιλούσε το μέτωπο μα τουτο το διάχυτο φως με καιγε ευχάριστα-αρνιομουνα να φορέσω τα γυαλιά μου.

«Μμμ?»

«Γιατί είσαι δω?»

«Σε χαζεύω»,απάντησα.Μου ριξε εκείνο το βλέμμα.Χαμογέλασα.Εκείνη όχι.

Με τραβηξε κοντά της και τύλιξε το μικροσκοπικό της μπράτσο γυρω απ τη μέση μου.Υστερα κατεβασε το γιακά μου.Είδε τα ξεραμένα μου χείλη και τα μάτια της γυάλισαν με συναίσθημα.

«Δεν φροντίζεις τον εαυτό σου» ειπε κι η φωνή της έκρυβε τοσες πολλες τυψεις.

«Ξεχασα το λιποζαν στο σπίτι,συγγνωμη»

Γέλασε και γέλασα μαζι της.Οι πληγες με τραβηξαν στο στόμα μα ηταν εδώ και γελούσε μαζί μου.

Ηταν εδώ.

«Γύρισες?»

Δεν ήθελα να ακουστει ετσι.Αλλα ημουν σιγουρος ότι ετσι ακουστηκε.Τοσο παράπονο μεσα σε μια λέξη.

Ηλίθιε,κοίτα την τωρα, τα μάτια της συννεφιασαν βρες κατι εξυπνο να πεις.

«Γιατι δεν με πήρες τηλέφωνο να ρθω να σε πάρω?Πως είναι η Ευρώπη?Είχα δικιο για το Παρίσι?»

Οι ερωτήσεις μου την αποπροσανατολισαν,ξεχαστηκε.Μίλαγε εντονα και κουνούσε ζωηρα τα χέρια της.Την ακουγα σιωπηλος, γερμενος πάνω στο πεύκο.Το πρόσωπό της έκρυβε τη πλακα 50 μετρα παρα πισω.Το προσωπο της έκρυβε κάθε σκια.Τόσο ομορφη ήταν πάντα?

«Με προσέχεις?»

Της έπιασα το μάγουλο με λατρεία.

«Σ αγαπαω,το ξερεις?»

Όχι,όχι δάκρυα.Χορτασε ο τοπος δακρυα.Χορτασε το μαρμαρο.Χορτασαν οι πετρες,χορτασαν τα βοτσαλα.

«Εϊ»

Έπεσε στην αγκαλιά μου.Της χαιδεψα τα μαλλιά όπως όταν ηταν τριών, δεκατεσσάρων,εικοσιτέσσερα.

Τη μύρισα.Χρησιμοποιούσε το ιδιο σαμπουάν.Τίποτα δεν ειχε αλλάξει.

Ψέμματα.

My fanfics ( ναι ξερω ΤΡΑΤΖΙΚ!)
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 18Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» TVD Fanfics (Γενικα....και ειδικα...)
» My fanfics ( ναι ξερω ΤΡΑΤΖΙΚ!)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Castle-
Μετάβαση σε: