ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Game of Thrones 2x02

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 46210
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x02   Πεμ Απρ 12, 2012 6:31 pm

filareti έγραψε:
Κι εγω το ειδα και ηταν γαματο.Αλλα μεγαλοβδομαδιατικα δεν μπαινω πολυ να το σχολιασω. Περιμενω να δω σχολια και θα γραψω και τα δικα μου οταν μπορεσω!

γιατι πενθεις ή βαφεις αυγα? Laughing

και μην μου πεις οτι αυτα θελουν χρονο γιατι εμενα πανω απο 40 λεπτα δεν μου πηραν να τα ετοιμασω και βγηκαν και κοκκινα κοκκινα.. Cool

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
filareti
Ύαινα

Αριθμός μηνυμάτων : 5199
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x02   Πεμ Απρ 12, 2012 6:36 pm

Σιγα μην κατσω να βαψω αυγα εγω gelio

Απλως ειμαι συνεχεια εξω Cool

Να κατσεις να γραψεις εσυ μανδαμ Razz gelio

Nothing is permanent in this wicked world,not even our trouble
katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 46210
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x02   Πεμ Απρ 12, 2012 6:58 pm

ναι ρε,θα γραψω εγω για το επεισοδιο που ΔΕΝ εχω δει ακομα.. Laughing

felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33745
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x02   Πεμ Απρ 12, 2012 8:45 pm

εγω τα ειδα και τα 2 ...το 2 ειναι καλυτερο απο το 1, αλλα δεν μπορω να πω πως με εχουν ενθουσιασει ιδιαιτερα, δεν ξερω το γιατι...ισως μου εχει φυγει εμενα ο ενθουσιασμος ο πολυς για την σειρα δεν ξερω...

....Aφιερωμενο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

_
And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
filareti
Ύαινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x02   Σαβ Απρ 14, 2012 7:25 pm

Ας γραψω κανα σχολιακι εγω,γιατι απο σας προκοπη δε βλεπω gelio
Οπως τα θυμαμαι:
-Ο Θεον τι ρεσιταλ ψωνισματος εδωσε ? Τον τακτοποιησανε καλα ομως.Βασικα καπου θα τον λυπομουν ετσι που τα βρηκε με τον πατερα του και την αδερφη του,αλλα το χαιρομαι που προτιμαει και καποιος γυναικα για διαδοχο,οταν οι περισσοτεροι τις εχουν γραμμενες και καλες μονο για γαμους και παιδια.Ο πατερουλης τι τρυφερη υποδοχη ομως ετσι?Και τι παπαρας,ακου να ρωταει αν σκοτωσε ο Θεον αυτον που ειχε τα ρουχα?Μονο ετσι αλλαζουν γκαρνταρομπα αυτοι?Ετσι εξηγειται γιατι ο μεσος αστεγος μπροστα τους δεχνει διαφημιση τοο Γκουτσι Razz

-Η Σερσει παλι παπαγαλιζει τον αθλιο τον μπαμπακα της?Τι φταει ρε ο Τυριον για το θανατο της μανας τους?Αυτος ο ερμος πρωτος θα ηλπιζε να ζει η γυναικα μπας και δει λιγη αγαπη εκει μεσα.Τελικα ο Τζεφρι εδωσε την εντολη για τα βρεφη ε?Εμ βεβαια,πανω που αναρωτιεσαι ποσο πιο αθλιος μπορει να γινει.

-Ο Μικροδαχτυλος αν ακουσα καλα γιατι ψιθυριζαν κιολας απειλουσε τη Ροζ να μην του χαλαει τη δουλεια?Κι εγω που απο το προμο περιμενα εξελιξεις απο αυτη τη σκηνη.

-Η Αρια με τον Τζεντρι οταν καταλαβαινει αυτος ποια ειναι κι αρχιζει τα milady
ποσο γελιο gelio Μ'αυτους τους δυο βλεπω μελλον παντως αν επιζησουν αρκετα.

-Και βορεια του Τειχους:ποιοι παιρνουν τα μωρα τελικα?Να ειναι οι Αλλοι?(αυτο το Αλλοι πολυ φοριεται...Ελενη σου θυμιζει κατι? sfirizi dunato gelio )Τον Τζον δεν τον βλεπω πολυ ευπροσδεκτο μετα κι απ'αυτο.Παντως εκει που πεταξε ο Σαμ:she is a person not a goat για τη Γκιλυ εντυπωσιαστηκα με τετοια προοδευτικη σκεψη.

-Και τελος στα λημερια του Στανις:αυτοι ειναι οι καινουριοι ηθικοι της υποθεσης ειπαμε?Ο πειρατης που συμφωνει να βοηθησει στην επιθεση αν του παραχωρησουν τη Σερσει(χαρα που θα κανει αν το ακουσει αυτο η βασιλομητωρ gelio ) κι ο αρχηγος που πειθεται απο την κοκκινοσκουφιτσα να πηδ***ουν πανω στον χαρτη μολις ακουει για γιο? ooxi (καλη τσ**λα μας βγηκε κι αυτη,ειναι κι ιερεια τρομαρα της).

Καλυτερο απο το πρωτο,ακομα βεβαια κινουνται λιγο εισαγωγικα πιστευω.

filareti
Ύαινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x02   Σαβ Απρ 14, 2012 7:29 pm

felia έγραψε:
εγω τα ειδα και τα 2 ...το 2 ειναι καλυτερο απο το 1, αλλα δεν μπορω να πω πως με εχουν ενθουσιασει ιδιαιτερα, δεν ξερω το γιατι...ισως μου εχει φυγει εμενα ο ενθουσιασμος ο πολυς για την σειρα δεν ξερω...

Παιζει να φτατει και το μεγαλο hiatus...προσωπικα δεν εχω ξαναδει σειρα που να κανει τετοια διαλειμματα του ενος χρονου,αλλα το βρισκω πολυ υπερβολικο.
Τα πρωτα επεισοδια ειναι και λιγο εισαγωγικα ομως με τοσους νεους χαρακτηρες,θα δουμε.

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42912
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x02   Σαβ Απρ 14, 2012 7:36 pm

Εγω πιστευω οτι σε μεγαλο βαθμο φταινε και οι 2 πολυ μεγαλες απωλειες που ειχε η σειρα σε σχεση με την πρωτη σεζον.Τι να κανουν θα που πειτε αφου ετσι εγιναν τα πραγματα στα βιβλια;Στην τηλεοραση ομως λειτουργουν αλλιως τα πραγματα.Ταυτιζεσαι πιο ευκολα με τους χαρακτηρες επειδη εχεις και οπτικη επαφη (+ οτι τους ξερεις και απο αλλες δουλειες τους και εχεις ενα παραπανω δεσιμο).

Και μενα εισαγωγικα μου φαινονται τα πραγματα παντως,ενω προσωπικα δεν με εχει επιρρεασει τοσο το hiatus.Ισως επειδη εχω δει αρκετες σειρες με τοσο μεγαλα διαλειμματα.Στην δικη μου περιπτωση με ξενιζει αυτο που λεω απο πανω για τις 2 απωλειες...
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x02   Σαβ Απρ 14, 2012 7:37 pm

filareti έγραψε:
felia έγραψε:

Παιζει να φτατει και το μεγαλο hiatus...προσωπικα δεν εχω ξαναδει σειρα που να κανει τετοια διαλειμματα του ενος χρονου,αλλα το βρισκω πολυ υπερβολικο.
Τα πρωτα επεισοδια ειναι και λιγο εισαγωγικα ομως με τοσους νεους χαρακτηρες,θα δουμε.

αυτο και το οτι περα απο τον ενα χρονο αναμονης ειναι και λιγα τα επεισοδια...οποτε τα εισαγωγικα πρεπει να ληξουν εδω...

υ.γ...μην βαζεις την ελενη να κανεις τετοιες συγκρισεις...μη Laughing

....Aφιερωμενο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

_
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x02   Σαβ Απρ 14, 2012 7:40 pm

Eleni7 έγραψε:
Εγω πιστευω οτι σε μεγαλο βαθμο φταινε και οι 2 πολυ μεγαλες απωλειες που ειχε η σειρα σε σχεση με την πρωτη σεζον.Τι να κανουν θα που πειτε αφου ετσι εγιναν τα πραγματα στα βιβλια;Στην τηλεοραση ομως λειτουργουν αλλιως τα πραγματα.Ταυτιζεσαι πιο ευκολα με τους χαρακτηρες επειδη εχεις και οπτικη επαφη (+ οτι τους ξερεις και απο αλλες δουλειες τους και εχεις ενα παραπανω δεσιμο).

Και μενα εισαγωγικα μου φαινονται τα πραγματα παντως,ενω προσωπικα δεν με εχει επιρρεασει τοσο το hiatus.Ισως επειδη εχω δει αρκετες σειρες με τοσο μεγαλα διαλειμματα.Στην δικη μου περιπτωση με ξενιζει αυτο που λεω απο πανω για τις 2 απωλειες...

και εγω εχω δει σειρες με τοσο μεγαλο χρονο αναμονης απο προβολη σε προβολη και ισως ακριβως γι αυτο θα ηθελα πιο δυνατα εναρκτηρια για να με ξυπνησουν και να με βαλουν ξανα στο κλιμα...ισως αν ειχα ξαναδει τον πρωτο κυκλο πριν ξεκινησει η 2η σεζον να ημουν πιο θερμη στα τωρινα επεισοδια..ισως...προς το παρον ομως κατι μου λειπει...

απο την αλλη ισχυει και αυτο που λες και εσυ....ναι μεν οταν εδειξαν το τελος μερικων χαρακτηρων στην πρωτη σεζον δημιουργησαν αναταραχη αλλα τωρα και ειδικα μεχρι να θερμανθει το κοινο με τους νεους χαρακτηρες αυτο αποτελει προβλημα...και ποσο μαλλον οταν θα ειναι και λιγα τα επεισοδια της φετινης σεζον...

_
kalymera_george
παχυδερμο καλαμάρι

Αριθμός μηνυμάτων : 1092

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Game of Thrones 2x02   Σαβ Απρ 14, 2012 7:40 pm

η hbo πάντα κάνει λίγα επεισόδια είναι η φιλοσοφία της τέτοια αλλά οι σειρές της δεν παίζονται είναι απίστευτες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://vampirediaries.do-forum.com/forum.htm

Game of Thrones 2x02
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Game of Thrones 2x10
» Game of Thrones - 1ος Κύκλος
» Game of Thrones 2x03
» Game of Thrones 2x02
» HarryWorld

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: