ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Episodes discussion _ Season 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33352
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Episodes discussion _ Season 3   Κυρ Μαρ 18, 2012 10:57 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Σχολιασμοί επεισοδιών και γενικές συζητήσεις για τον 3ο κύκλο της σειράς...

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την felia στις Κυρ Μαρ 18, 2012 11:08 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episodes discussion _ Season 3   Κυρ Μαρ 18, 2012 11:01 pm

προς το παρον δεν εχω βρει χρονο να σχολιασω τα 2 τελευταια επεισοδια αλλα μεσα στην εβδομαδα σιγουρακι μιας και θα τα ξαναδω!

ομως αρνουμαι να ξεκινησω το τοπικ του σχολιασμου του 3 κυκλου με αλλο επεισοδιο απο το...14 cheers (Laughing )

οποτε παραθετω τον σχολιασμο που ειχα κανει για καλη αρχη!

felia έγραψε:
και ηρθε η ωρα να σχολιασω και εγω το επεισοδιο dangerous liaisons 3x14...lol!

ενταξει οτι και να πω ειναι περιττο...

αυτο το επεισοδιο το περιμενα και εγω δεν ξερω ποσο και πιστευα πως με την ανυπομονησια που θα ειχα για να το δω οταν τελικα θα το εβλεπα ο ενθουσιασμος μου θα μειωνοταν...οπως συμβαινει συνηθως οταν περιμενεις κατι παρα πολυ και τελικα επειδη ακριβως το περιμενες τοσο αντιλαμβανεσαι πως δεν ηταν τοσο καλο οσο το περιμενες..

και ομως εδω δεν συνεβη!

ειμαι αρρωστη ναι το ομολογω! το εχω καψει το επεισοδιο...νομιζω πως σε λιγο το αρχειο θα τα παιξει απο το συνεχες replay Laughing

και μου αρεσε επισης γιατι ηταν ενα γεματο επεισοδιο με εξελιξεις σε ολα τα ανοιχτα θεματα!

αρχικα λοιπον η σκηνη που ο elijah σωζει την ελενα απο την ρεμπεκα...

τον λατρευω αυτον τον χαρακτηρα! και ακομα και τωρα προσπαθει να σωσει την ελενα αν και πλεον δεν της χρωσταει και δεν του χρωσταει τιποτα...φυσικα θα μπορουσε να πει καποιος πως αν η ρεμπεκα σκοτωνε την ελενα ο κλαους θα καταστρεφε ξανα ολη την οικογενεια κατι που ο elijah δεν θελει ομως ειναι εμφανες πως δεν ειναι αυτο...η ελενα μοιαζει στην τατια και απο οτι ειδαμε ο eiijah ερωτευτηκε και την κατερινα και την ελενα (εως ενα σημειο σιγουρα και σιγουρα την νοιαζεται..) και θελει να την βοηθησει οπως μπορει..επισης την εμπιστευεται...εμπιστευεται τον λογο της...την τιμη της...κατι ειπες τωρα ρε φιλε Laughing ...ομως για να ειμαι δικαιη...η κατασταση που οι originals ειχαν φερει την ελενα στον 2 κυκλο δεν ηταν η καλυτερη...εκεινη πολεμουσε για την ζωη της και τους αγαπημενους της και επαιζε με ανοιχτα χαρτια σε μια προσπαθεια επιβιωσης...και ο elijah το εκτιμησε αυτο και προσπαθησε και αυτος να την κρατησει στην ζωη και να σεβαστει τις επιθυμιες της ...αν ηταν στο χερι του elijah τιποτα δεν θα της συνεβαινε ...αλλα ο κλαους δεν θα σταματαγε πουθενα και το ηξερε πολυ καλα...και ακομα και τωρα μετα απο ολα αυτα ο elijah ειναι ακομα εκει για την ελενα...και τι ωραια που του το ανταποδιδει Laughing

και παμε στην οικογενειακη σκηνη...

η οικογενεια που λατρευει καποιος να μισει Laughing

και μεταξυ τους τρωγονται σαν τα κοκορια...ειναι θεικο να τους βλεπεις [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ρε συ ο κολ τι βλαμμενο ειναι....ναρκισσος και ψυχακιας...τι συνδυασμος και αυτος [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] εχει και γλυκια φατσουλα και δενει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] και βαζω στοιχημα πως καταβαθος ψιλογουσταρει την αδερφη τουRazz

ρεμπεκα πες μου ποσο ομορφος δειχνω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ξερεις πως δεν μπορεις να με υπνωτισεις [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ελιωσααα! και τα βλεμματα του φιν και του elijah ολα τα λεφτα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και μετα μπαινει ο κλαους και πεθαινωωωω[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] εν το μεταξυ καθε φορα που βλεπω τον κλαους να λυσσαει για την bloodbag ελενα λιωνωLaughing και στο τελος στον κολ...

αντε και κοιτα τον εαυτο σου και παρατα μας....αυτο ηταν ελιωσαααααα[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

τελικα ο κλαους ειναι ενας και μοναδικος τελος [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και μετα μπαινει η εσθερ ([Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] )

θελω να ενωσω την οικογενεια μας [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ξυπνα ρεεεεεε!!!!!

αλλα μεσα σε ολα το υφος του οταν η μανουλα ([Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ) τον ρωτησε πια θα φερει στο χορο....στιγμιαια χαμογελασε...λιωνωωωω[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

καλα το τριωδιο ελενα ντειμον στεφαν ποσως με ενδιαφερει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] αλλα γελασα εκει που μιλαγαν για το φερετρο και νομιζαν πως η εσθερ ηρθε να ενωσει την οικογενεια και οτι τελικα εκαναν χαρη στον κλαους που ανοιξαν το φερετρο και ο ντειμον πεταει την ατακα..anyone else feels a little used right now? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

τι λες ρε παλικαρι...τωρα σου εκανε αισθηση...οταν η ελενα σε χρησιμοποιει παντως καιρου αυτο δεν το αισθανεσαι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] αχ και οσο θυμαμαι ποσο θεος ησουν στον 1 κυκλο τα παιρνω αγριααα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και μαζι με την ελενα που λαμβανει προσκληση λαμβανει και η καρολαιν!cheers

save me a dance...fondly klaus...καπου εδω με χανετε lol!

και η κοπελια σε ολες της σκηνες ειχε την ατακα απο το grey's anatomy...SERIOYSLY?[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] οταν ειδε το φορεμα...οταν ειδε το σχεδιο...συνεχεια την ιδια ατακα...ναι καλη μου σοβαρα...[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και βλεπει το φορεμα και οσο και να προσπαθει η μικρη μας φασιονιστα κανει παρτυ μεσα της [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ναι ναι ο ψυχασθενης που ξεπαστρεφει κοσμο εχει γουστο ε καρολαιν? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και δεν ειχε σκοπο να παει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] αλλα η ρεμπεκα καλει τον ματ (κλαους η αδερφουλα σου δουλευει για σενα αγορι μου [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] καντης κανενα δωρο[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ) παντως η καρολαιν μεσα στο πεισμα...what time is the stupid dance [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] εισαι θεα λεμε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

παντως η καρολαιν μου αρεσει που ειναι πολυ προστατευτικη με οσους αγαπαει...και ακομα και λυπηθηκε που η ελενα δεν την εμπιστευεται οπως παλια...δεν βαριεσαι λανα ειναι αυτη...[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

παντως ενα απο τα πραγματα που με στεναχωρουν και με θυμωνουν φετος ειναι πως οι σεναριογραφοι δεν εχουν δειξει καμια σκηνη μεταξυ στεφαν και καρολαιν...αυτοι οι δυο ειχαν αναπτυξει μια πολυ ομορφη φιλια στον 2 κυκλο...και φετος ουτε ΜΙΑ σκηνη No

και ....party time [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

να πω πως το τραγουδι το λατρευω!

το ακουω συνεχεια! το ηξερα απο παλια αλλα τωρα μου ξανακολλησε!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

και ομολογουμενως εκαναν grand entrance στην ελενα...και το βλεμμα του ντειμον...[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] πω μιλαμε εχει καταπιει την λαμαρινα οσο δεν παει Laughing

και μετα δειχνουν το τριγωνο σε ολη του την δοξα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] και η κοπελια πιανει αγκαζε και τους δυο ...μηπως τελικα αυτη ειναι η λυση και να σταματησετε να μας σπατε τα νευρα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και η καρολαιν να ψαχνει να βρει αλλο φορεμα να βαλει και να μην βρισκει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] πεισμα ομως ετσι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και παει στο χορο και απο κει που ο κλαους βαριοταν την ζωη του παθαινει το πρωτο σοκ!

ο ντειμον οταν ειδε την ελενα ειπε και ενα συγνωμη στην καρολ...ο κλαους απλα παρατησε την αλλη μου μιλαγε και εφυγε κατευθειαν [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] (η οποια κοπελια ειχε πολυ δυνατο εκνευριστικο γελιο ετσι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] και ο κλαους προσπαθουσε να το παιξει ευγενικος οικοδεσποτης...αχ η μανουλα τους εχει βαλει τα δυο ποδια σε ενα παπουτσι[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] )

και η καρολαιν ...I need a drink...

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ΚΑΛΑ ΞΕΚΙΝΑΜΕ Laughing

και μετα ολοι οι originals μαζι...οπως ρωτησε και ο ντειμον τον στεφαν...βλεπεις αυτο που βλεπω?...Oh yeah Twisted Evil Laughing

και ο elijah οικοδεσποτης...cheers

παντως ο ντειμον οσο αφορα την ελενα εχει γινει αρκετα ο ανθρωπος των σπηλαιων..που θα πας...δεν θα πας..θα κανεις αυτο που σου λεω Laughing

να πω πως το σπιτι του κλαους παρεπιπτοντως ειναι υπεροχο!lol!

και ο χορος...

ποσο να αντεξει καποιος τωρα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ας παρω τα απλα πριν παω στα βαρεων βαρων!

ελενα ντειμον ωραια εικονα και μετα την στριφογυριζει και εκεινη πεφτει στον στεφαν...ομολογουμενως ωραια σκηνη! γενικοτερα ηταν πολυ ωραιος και ο τροπος που ο στεφαν την κοιταζε στεναχωρημενα ολο το βραδυ...θυμιζε το πως την κοιταζε παλια ο ντειμον οταν εκεινη ηταν μαζι με τον στεφαν...και μετα οταν χορεψαν...μπορει αυτη η σεζον να ειναι αφιερωμενη στον ντειμον και την ελενα αλλα ποιος μπορει να αμφισβητησει πως και ο στεφαν με την ελενα εχουν σαν ζευγαρι εντονη δυναμικη!

ο χορος μεταξυ ρεμπεκα και ντειμον ειχε πολυ πλακα...η ρεμπεκα να εχει σκυλιασει με την καρολαιν και ο ντειμον να της την λεει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ...ομολογουμενως εξελιξη απο τα ζαχαρωτα που προσπαθουσε να την ταϊσει παλιοτερα και καλα για να την ριξει...[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

η ελενα παντως μια χαρα τα παιζει τα αδερφακια...οταν θελει να κανει κατι βρισκει αυτον που θα της κανει το χατηρι και τον χρησιμοποιει...

δεν με απασχολει ιδιαιτερα το τριγωνακι...για μενα εχει κουρασει παρα πολυ...μετραμε 3 κυκλους και ουδεμια ουσιαστικη εξελιξη περα απο το να αναμασωνται τα ιδια και τα ιδια...ομως φτασαμε στο επεισοδιο που ο ντειμον της λεει σ'αγαπω και εκεινη του λεει οτι ξερεις κατι η αγαπη σου ειναι το προβλημα...δεν διαφωνω πως ο ντειμον εχει κανει τα τερατα...ειδικα οταν ειχε σκοτωσει τον τζερεμι μπροστα της χωρις να ξερει οτι φοραγε το δαχτυλιδι ..και αυτο και αλλα πολλα ...εχει βλαψει ουσιαστικα ολους οσους εκεινη νοιαζεται και αγαπαει ανα καιρους ομως οταν η ιδια τον συγχωρεσε...οταν η ιδια μονιμως του ζηταει βοηθεια..οταν η ιδια προσπαθει να σταθει και καλα σαν φιλη του ...και οταν βλεπει πως αλλαζει...οταν εχει προβληματα και εκεινη του λεει που ησουν γιατι δεν ησουν εδω...οταν του λεει το θεικο "καντο για μενα" ..οταν ξερει πως την αγαπαει αλλα δεν εχει κανενα θεμα στο να χρησιμοποιησει το πως νιωθει εκεινος για να την βοηθησει...οταν ελειπε ο στεφαν και αυτος ηταν μονιμα παρων..οταν κανει κωλοτουμπες για τα ματια της...ολα αυτα τουλαχιστον θα επρεπε να τα ζυγισει καπως καλυτερα...δεν λεμε να τον αγαπησει με το ζορι (που σιγα η σιγανοπαπαδια αλλο που δεν θελει ...δεν την ειδα να σιχαινεται και τοσο το φιλακι Laughing ) αλλα ρε κοπελια μπαστα! τον πατας εκει που ποναει...και το ξερεις...οτι η αγαπη του ειναι ο λογος που ειναι πλεον αχρηστος και δεν μπορει να σε βοηθησει στα σχεδια σου;...αυτο βρισκεις να του πεις οταν σου ανοιγει την καρδια του;...οταν εχει γυρισει τον κοσμο αναποδα για να σε βοηθησει και να σε προστατεψει;...και υστερα φταιω εγω που την λεω λανα[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ο στεφαν απο την αλλη της λεει πως σεβεται τις αποφασεις της...μαλιστα...και την αφηνει να παει μονη της στην εσθερ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΤΗΝ ΘΕΛΕΙ οταν μολις επεισοδια πριν η ιδια η εσθερ απο την αλλη πλευρα ειχε βαλει την βικι να σκοτωσει την ελενα...κατα τα αλλα ο ντειμον ειναι ο παραλογος που θελει να την προστατεψει...και στο τελος λεει και αυτος στον ντειμον πως ξερεις κατι αδερφε μου νοιαζεσαι πολυ και αυτο σε κανει βαρος...ωραια τα λεμε και σημερα...και μετα ανησυχει που ο ντειμον τα βαλε με τον κολ...hello στεφαν ξερεις τον αδερφο σου..ξερεις πως αντιδρα οταν πληγωνεται και εσυ επειδη ζηλευεις για την βαρετουλα μελαχροινουλα στριβεις πιο βαθια το μαχαιρι στην πληγη οταν ειστε στο σπιτι των originals?...αν λεω πως ειστε ολοι βαρεμενοι και μπουχαρες δεν με ακουει κανεις [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] να πω παντως πως ολοι ειδαμε την καταληξη των elijah και κλαους με την τατια...γενικα απο οτι φαινεται η γυναικες πετροβα εχουν ενα κατι με το να μπαινουν αναμεσα σε αδερφια!

και μετα η καλη μας η ελενα αφου εχει παιξει και με τους δυο αδερφους μεσα στο βραδυ...αφου εχει δει σε τι κατασταση ειναι ο ντειμον...αφου θυμαται το φιλι τους και η ιδια παραδεχτηκε στην καρολαιν πως ειναι μπερδεμενη παει και την πεφτει στο τελος και στον στεφαν..."εγω τα νιωθω ολα...πες μου πως δεν γινεται να μην νιωθεις και εσυ"...δηλαδη τι προσπαθει να κανει...;...ξερει πως ο στεφαν περπαταει σε τεντωμενο σκοινι...δηλαδη αν τον κανει να παραδεχτει πως την αγαπαει ακομα αλλα δεν μπορει να την εχει και πως εκεινη θελει και τον αλλο αδερφο τι θα του κανει;...θα τον παει πιο πολυ στον πατο αλλα δεν την νοιαζει! εχει κλειστει στον κοσμο της και της φαινεται τοσο φυσιολογικη η κατασταση να την θελουν και τα δυο αδερφια που τρεφεται απο ολο αυτο...και σε πια φαση σκεφτηκε τι κανει στην μεταξυ τους αδελφικη σχεση...οταν ζητησε απο τον στεφαν να σπασει την μεση του ντειμον για να την αφησει να κανει τα δικα της σκεφτηκε καθολου μετα πως μεγαλωνει πιο πολυ το χασμα μεταξυ τους;...η πολυ απλα δεν την νοιαζει;...και στο τελος θα ζηλεψει στανταρακι για τον ντειμον με την ρεμπεκα...γιατι κοπελια;..ειστε μαζι και δεν τον ξερουμε;...η μηπως δεν του πες πως η αγαπη του ειναι βαρος;...αλλα ειναι ωραια να τον εχεις να κλαιγεται στα ποδια σου απλα για δεησει η μεγαλειοτητα σας να του ριξει ενα βλεμμα συμπαθειας...βρε αι σιχτιρ! που για χαρη σου ο αλλος εγινε χαλακι του μπανιου! πατηστε τον αντεχει κι αλλο...εγω δεν αντεχω να τον βλεπω ετσι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και μεσα σε ολα προδιδει και τον elijah! καταλαβαινω την αναγκη της να ξεφορτωθει τον κλαους! ειναι εχθρος της...σαφεστατα! την σκοτωσε για την θυσια..την χρησιμοποιει σαν blood bag ...στραφηκε εναντιον του τζερεμι...της πηρε τον στεφαν μακρια και εβαλε το χερακι του ωστε εκεινος να αλλαξει προς το χειροτερο...σκοτωσε την τζενα και στο τελος πεθανε και ο πατερας της...και ακομα τους απειλει και τους τρομοκρατει...σαφεστατα ειναι σε πολεμο! αλλα μεσα σε ολα αυτα ο elijah την βοηθησε να επιβιωσει! μεσα σε ολα αυτα της συμπεριφερθηκε παντα με ανοιχτα χαρτια και τηρησε τον λογο του...η μονη φορα που δεν το εκανε ηταν για να σωσει την δικη του οικογενεια ...αλλα και παλι τωρα ακομα την προστατεψε απο την ρεμπεκα...υποτιθεται πως ειχαν μια σιωπηλη συμφωνια ειλικρινειας μεταξυ τους και εκεινη τον κοιταξε στα ματια και ειπε ψεμματα....και καλα ολα αυτα...αλλα στο τελος υποτιθεται πως το παιζει και ηθικη και διαφορετικη απο την καθριν...να θυμηθω και την στιγμη που μαχαιρωσε την ρεμπεκα πισωπλατα στο homecoming;..δεν βλεπω καμια διαφορα της ελενας απο την καθριν περα απο το οτι η καθριν τουλαχιστον λεει αυτη ειμαι και αυτη θα συνεχισω να ειμαι και σε οποιον αρεσω! the safest phychotic bitch in town[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ..ενω η ελενα ζηταει και απαιτει εμπιστοσυνη..τιμη...ειλικρινεια...εμενα αυτο μου βγαζει μεγαλη διπροσωπια και ακομα χειροτερα οταν η ιδια δεν καταλαβαινει πως αυτο κανει στην τελικη...δεν την καταδικαζω απολυτα γιατι δεν ειναι κακια...αλλα ο χαρακτηρας της οδευει ενα ενα τα σκαλια της κατρακυλας με μεγαλη ταχυτητα!

για να μην αναφερω και την ηλιθιοτητα της να δωσει το αιμα της στην εσθερ χωρις δευτερη σκεψη...[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]οκ η εσθερ της ειπε θα το κανω για να σκοτωσω τα παιδια μου...η ελενα απο που και που την πιστευει;...μπορει να ηθελε το αιμα της για χιλιαδες λογους και αυτη ουτε που μπηκε στην διαδικασια αμφισβητησης! συγχαρητηρια το συμβολο της ανοιχτης παλαμης ολο δικο σας![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

παντως ο elijah ειναι απο τους πιο καλα δομημενους χαρακτηρες! ειναι ο μονος που ψιλιαζετε την μανουλα ! παλι καλα! ο κλαους ειχε πει στο homecoming πως παντα ειναι βηματα μπροστα απο τους εχθρους του αλλα τελικα ο elijah ειναι αυτος που ξερει να σκεφτεται στρατηγικα και πολυ πιο λεπτομερως! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

παντως παρολα αυτα θα μου αρεσε η ελενα να ειχε χορεψει και με τον elijah!

να πω πριν μπω στις αγαπημενες μου σκηνες πως ο κολ (καλο ψυχανωμαλο και αυτο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ...να εναντιωθουμε στη μανουλα;...ειμαι μεσα! ...θελω επειγοντως να σκοτωσω κατι[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ) και ο ντειμον γνωριζονται απο παλια σιγουρακι! και περα απο τα σποιλερ που ξερω φανηκε και απο το οτι ο ντειμον απο καπου τον θυμοταν ασχετα αν του την ειπε ο κολ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και η ρεμπεκα απο την μια ηθελε να σκοτωσει τον ματ αλλα μετα μωρε τον συμπαθησε...ειδες τι κανει η ευγενεια και ενα σακακι...[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] παντως η ρεμπεκα θελει καποιον να την νοιαστει και με την παραμικρη κινηση λιωνει σαν το κερακι της λαμπρης...γι αυτο ηθελε τοσο τον στεφαν ωστε να εναντιωθει στον κλαους..γι αυτο μετα τα 90 χρονια στο φερετρο συγχωρεσε τον κλαους...δεν θελει να μεινει μονη της χωρις αγαπη...παρολα ταυτα ειναι επικινδυνη και παρατολμη και πολυ λυπηθηκα που η ελενα γλυτωσε απο τα δοντια χωρις ουτε μια γρατζουνια...α ρε elijah κανεις και λαθη[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και ο ντειμον παντως δεν κολωνει...ειναι παλαβος ρε συ[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] (που και που εχει αναλαμπες μεγαλειου του 1 κυκλουlol! )...με τη μια επιτεθηκε στον κολ...και παλι καλα να λεμε που απο οτι φαινεται ο αλλος τον γνωριζει και δεν αντισταθηκε καθολου γιατι αλλιως ο ντειμον θα ηταν πια αναμνηση [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ...και το εκανε και γιατι ηταν μεσα στην τρελα του λογω της ελενας αλλα και για να βοηθησει τον ματ και αυτο λεει πολλα για την εξελιξη του χαρακτηρα του...αν ο στεφαν ειναι ο θλιμμενος και γεματος ενοχες ηρωας της σειρας ο ντειμον σιγουρα εξελιχθηκε στον αντιηρωα της σειρας!...τωρα αν του εκοβαν και αυτο το σουρσιμο στα τεσσερα για την ελενα τι καλα που θα μασταν[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και παμε στις αγαπημενες μου σκηνες [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ενταξει απο το good evening με χασατε το ομολογω![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και μετα στον χορο! να τρωει τη μια χυλοπιτα μετα την αλλη και να συνεχιζει ακαθεκτος [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] η αλλη να κοιταει τον ματ και αυτος να κοιταει μονο εκεινη...ποιος;! ο ψυχασθενης [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] και να σου τα κομπλιμεντα...και να σου τα βλεμματα....και η αλλη βραχος...ετσι κοπελα μου πατα τον κατω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

βεβαια οτι αυτος ειναι 1000 χρονων, παντοδυναμος και αθανατος, ο πιο δυνατος ολων των μεταφυσικων πλασματων απο vampires, werewolfs και υπολοιπων και θελει την 18χρονη μαζορετα vampire barbie μπορει να χαρακτηριστει σαν την μεγαλυτερη ειρωνεια ...[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] υπαρχει ανωτερη δυναμη και εχει τρελο χιουμορ ομως [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αλλα καρολαιν γλυκια μου δεν απαντησες γιατι φορεσες το βραχιολι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] (το μονο σημειο νικης του σε ολο το βραδυ και αυτο του βγηκε ξινο στο τελος [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] )

αλλα απο τη μια δεν προλαβε τα ψωνια απο την αλλη ηρθε για τον μπουφε...ηταν θεα ομως [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ομως μια χαρα χορεψε μαζι του [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

βεβαια εναν φοβο για να μην το κανει θα το χε...θα ειπε η κοπελα θα πω οχι και θα με σκοτωσει στον υπνο μου στην καλυτερη [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] αλλα και παλι συνεχιζε να του την λεει...

παντως εχει μεγαλες αμυνες...να της λεει εισαι πανεμορφη...χορευεις φανταστικα...χαιρομαι που ηρθες...και αυτη εκει παγοκολωνα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ετσι λεμε αποτελειωσε τον [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αλλα ο αλλος πως την κοιταζε ετσι cheers

και στο τελος της λεει...I know...οκ χασαμε επικοινωνια για καποιες ωρες εκει ...cyclops

βεβαια ουσιαστικα ειναι σαν να της ειπε...ξερεις κατι...ξερω τα παντα για σενα...ειμαι ο stalker της γειτονιας σου..(κυριολεκτικα[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] )...και εγω να λιωνω βλεποντας το;...δεν παω καλα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

να πω πως το τραγουδι του χορου ταιριαζε παραααα πολυυυυ ! ολοι του οι στιχοι!

give me love...I just wanna hold you...we will play hide and seek...to turn this around...give me love...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

και στις σκηνες της καρολαιν με τον κλαους αλλα και στις ελενας με τον στεφαν και τον ντειμον...σε καθε σκηνη επεφταν τα καταλληλα λογια![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και μετα στην σκηνη με το αλογο...cheers

το πεισμα συνεχιζεται ακαθεκτο και απο τους δυο...

η μια δεν σου ξαναμιλαω αν δεν μου πεις γιατι ειμαι εδω και ο αλλος ξεκαθαρα...μου αρεσεις! σε θελω!...λιποθυμω! (οχι το λιποθυμω ειναι δικο μου [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] )

I FANCY YOU...σαν μικρο αγορακι ομως! και να ντρεπεται που της το ελεγε...και να ειναι και παλιομοδιτικη η εκφραση (αστα φιλε φαινονται τα χρονια σου [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ) και να της ανοιγεται...να της λεει πραγματα που δεν εχει πει σε κανεναν...[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

you are beautiful...you are strong...you are full of light...I enjoy you...Ευθεια γραμμη εγκεφαλογραφημα λεμε Embarassed

και η καρολαιν...ειμαι λογοδοσμενη αλλου [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και αφου του βαζει τις φωνες για το οτι την χωρισε απο τον ταιλερ εκεινος χαιρεται και της λεει με μια φυσικοτητα...αρα εισαι ελευθερη Laughing (τον λατρευω το ομολογω!Twisted Evil )...οτι ας πουμε βεβαια πως αν δεν ηταν αυτος θα ειχε μεγαλο προβλημα να την διεκδικησει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ε ρε και θα γυρισει ο ταιλερ και θα εχει σπασει τον δεσμο και θα τα δει ολα ο καημενος [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] γιατι οσο και να το κανεις...υποτιθεται πως η καρολαιν δεν θελει να ειναι μαζι του γιατι εκεινος ειναι δεμενος με τον κλαους...και εκεινη μετα θα ερωτευτει τον...κλαους;...[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ευτυχιαααα[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] και αντε και γυρναει ο ταιλερ..τι τριγωνο θα ειναι αυτο;...δεν υπαρχει συναγωνισμος [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] (βεβαια ο ενας ειναι το καλο παιδι που περναει τωρα κολαση για να ειναι μαζι της και ο αλλος ειναι ο σατανας που εχει ξεπαστρεψει τον μισο πλανητη αλλα μην κολλαμε σε λεπτομερειες [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] )

παντως οταν το ειπε οτι εκεινη δεν αφησε ανοιχτους λογαριασμους μετα τον θανατο του πατερα της χτυπησε μεγαλη φλεβα και λεω εδω ειμαστε! τουλαχιστον ο αλλος καταλαβε πως δεν ειναι μια χαζη ξανθια που θα του κατσει με το καλημερα σας! φιλε ξερει πολυ καλα ποιος εισαι πρεπει να την δουλεψεις την φανελα!Cool

και μετα πως την κοιταζε οταν εφευγε! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] (ναι ναι καρδουλα!!!!)

να πω παντως πως η καρολαιν πεφτει χωρις να το καταλαβαινει...στην προποση με την σαμπανια οταν της εδωσε το ποτηρι το χαμογελο της ηταν πενταστερο!lol!

παντως οταν θελει μπορει να γινει πολυ γοητευτικος και ετσι εξηγειται και αυτο που ειχε πει παλιοτερα η καθριν πως ο κλαους μπορει να γοητευσει οταν θελει τον οποιοδηποτε...και εκεινη παλιοτερα οταν για να την θυσιασει της επαιζε τον ερωτευμενο που την αρραβωνιαστηκε..

και παμε στην πιο δυνατη τους σκηνη για μενα!

καταρχας δεν περιμενα να την δω! μολις ειδα και τριτη τους σκηνη εξεπλαγην ευχαριστα! ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!

της ανοιχτηκε και αλλο...πραγματικα του αρεσει!

ειδαμε και μια αλλη πλευρα του που κανεις δεν περιμενε...

οκ ξεραμε πως ηξερε να σχεδιαζει...το ειχαμε δει στις αναμνησεις ...

μια με την ρεμπεκα και τα σχεδια στον τοιχο και μια με τον elijah στον 2 κυκλο οπου ειχε ο κλαους ζωγραφισει τα σχεδια με τις προφητειες των μαγια και τον αζτεκων..

ομως ηταν η πρωτη φορα που το μετεφεραν σαν μια απο τις ευαισθησιες του...κατι που ηθελε να μοιραστει με καποιον ανθρωπο για να δειξει πως δεν ειναι μονο τερας..εχει και αλλη πλευρα...και μπορει αυτη η πλευρα να ειναι κατι που θυμιζει αυτο που ηταν καποτε...ρομαντικη πλευρα...ανθρωπινη...και την εκφραζει με την τεχνη ...

μου αρεσει που βλεπουμε και αλλες διαστασεις του χαρακτηρα του!

η καρολαιν βεβαια δεν ειναι διατεθειμενη να δεχτει αυτη τη πλευρα εχοντας δει και την αλλη του ....και καλα κανει...μπορει καποιο απο το ενδιαφερον του να ειναι βεβιασμενο προς το μερος της αλλα και εκεινη μετα απο 3 κυκλους εχει ωριμασει..δεν ηταν ουτε χαζη ουτε ηλιθια και εχει δοκιμαστει παρα πολυ...προσφατα εχασε τον πατερα της..και ολη η τρελα που επικρατει στους ανθρωπους που αγαπαει και νοιαζεται οφειλεται στον αντρα που εχει απεναντι της...εδω η καθριν την εκανε vampire για να την χρησιμοποιησει ο κλαους στην θυσια και αν ο ντειμον δεν την ειχε σωσει ο κλαους θα την ειχε σκοτωσει εκεινη τη νυχτα αντι για την τζενα...και ταυτοχρονα ο ταιλερ εχει χασει την ελευθερη βουληση του εξαιτιας του και η σχεση της μαζι του διαλυθηκε πριν καν προλαβει να αναπτυχθει...ολοι γυρω της κινδυνευουν εξαιτιας του και τωρα αυτος ειναι απεναντι της και της ανοιγει την καρδια του ...με δυσκολια αλλα το κανει...ειναι εκεινος που τη νυχτα των γενεθλιων της ηταν ο υπαιτιος που παρολιγο να πεθανει..αλλα ηταν και αυτος που την εσωσε και που της εδωσε ενα κινητρο για ζησει οταν εκεινη ενιωθε πως ειχε παραιτηθει...οποτε οταν λεω καλα του κανει και δεν τον εμπιστευεται και ειναι εχθρικη μαζι του το εννοω! αν θελει να την κερδισει θα πρεπει να προσπαθησει ουσιαστικα και οχι με χαζοκομπλιμεντα του στυλ το βραχιολι ανηκε σε μια πριγκηπισσα που δεν ηταν τοσο ομορφη οσο εσυ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

παντως η πεποιηθηση της καρολαιν πως και οι πινακες και το βραχιολι ηταν κλεμμενα ηταν ολα τα λεφτα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

να επιπλεον πως αλλωστε ο κλαους θα κολλησει πολυ περισσοτερο μαζι της οταν θα πρεπει να παλεψει για να κερδισει οχι απλα το ερωτικο της ενδιαφερον αλλα εστω και μια σταλα εκτιμησης απο το μερος της...και ειναι κατι που σιγουρα δεν περιμενε (αμ καλα λενε πως ειναι σαν τα γραμματοσημα..οσο φτυνεις τοσο κολλανε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] )

και σιγουρα δεν την ειχε για τοσο προσγειωμενη...και αυτο θα ειναι μεγαλη εκπληξη...εν το μεταξυ της πεταγε ΤΙΣ ατακες και εκεινη ειχε ενα υφος βαριεστημαρας και του στυλ κοιτα τι λεει το ατομο[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] και εκεινος ηταν του στυλ πω μλκ ειπα παλι ! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και το οτι εκεινη δεν εντυπωσιαζεται με ολα αυτα ειναι προς τιμην της...δεν ειναι παραδοπιστη και δεν πεφτει τοσο ευκολα...σιγουρα δεν ειναι σαν τις γυναικες που εχει γνωρισει εκεινος τοσο καιρο...

παντως ομολογουμενως η καρολαιν ειναι η μονη μεσα σε τοσο καιρο που μπορει να κανει τον κλαους να χαμογελασει ...πραγματικο χαμογελο..σχεδον παιδικο...

θα σε παω παντου της λεει...ρωμη..παρισι..τοκυο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και αυτο που ηταν το πιο εντονο στην σκηνη ηταν πως το εννουσε ρε φιλε Shocked ετοιμος ηταν..ενα ναι και την ειχε παρει και ειχαν φυγει Laughing

αλλα εκεινη μετα τον χτυπησε εκει που ποναει! και ηταν δυο σε ενα χλαπατσα! απο τη μια του την ειπε για τα hybrids και γιατι τους μαζευει και ποσο λαθος και αξιολυπητο ειναι αυτο απο τη μερια του και απο την αλλη του εδειξε πως αυτη θελει τον ταιλερ και δεν πα να χτυπιεται οσο θελει Laughing

και το βλεμμα του αλλαξε τελειως!What a Face

λες τωρα θα την σκοτωσει...τιποτα δεν θα αφησει..και καπου καποτε υπηρξε μια ξανθια Laughing

και της κανει ηταν μια υπεροχη βραδια ωρα να φυγεις...

και λεω εγω εκει..που την ειδε την ωραια βραδια;...Laughing αν ο αλλος ειναι μαζοχας ομως και γουσταρει να συλλεγει τη μια χυλοπιτα μετα την αλλη [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και μετα ερχεται η εκπληξη των χιλιων χρονων [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

η μικρη δεν τον φοβαται!cheers

οχι μονο δεν τον φοβαται αλλα του λεει οτι σκεφτεται στα ισια! μεσα σε λιγοτερο απο ενα λεπτο του ψυχαναλυει την σχιζοφρενεια 1000 χρονων και πεφτει και μεσα...και δεν τον λυπαται ...του λεει την αληθεια με τον πιο ξεκαθαρο τροπο και εκεινος δεν μπορει να της πει τιποτα..δεν του αρεσουν αυτα που ακουει αλλα ειναι αληθεια...και εκεινη συνεχιζει και χτυπαει φλεβα ...και φαινεται εδω πως οντως την θελει γιατι αν ηταν ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ αλλος στην θεση του θα ειχε γινει κομματακια αιματοβαμμενα σε δευτερολεπτα...

αλλα οχι μονο αυτο ...του πεταει το βραχιολι (καλε μου τωρα σου απαντησε και γιατι το φορεσε...μα για να στο πεταξει στα μουτρα Laughing ) και εκεινος την βλεπει να φευγει και φαινεται πως δεν θελει να την αφησει να φυγει ετσι...και πως τον πληγωσαν και τα λογια της αλλα και ολα οσα πιστευει για εκεινον και το οτι ειναι αληθεια! και πως μεσα σε ολη τη βραδια...εκεινη εφυγε με αυτο τον τροπο...

ηττααααααααααααα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

τον εξαυλωσε ρε συ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

παρολα αυτα δεν ηταν τοσο απροσιτη οσο φανηκε γιατι αν ηταν δεν θα προσπαθουσε να κρατηθει τοσο πολυ απο τον ταιλερ και να ηταν το πρωτο πραγμα που εκανε να του τηλεφωνησει...και μετα στο σκιτσο (που ο αλλος πρεπει να εσπασε καθε ρεκορ για να το σχεδιασει και να της το αφησει στο δωματιο της που πλεον μπαινει ελευθερα κυριος μιλαμε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ) και εκεινος χτυπησε ποντους και ας μην το ξερει..

σε ευχαριστω για την ειλικρινεια σου της ειπε..(παντως μετα απο τοσες χυλοπιτες ειναι πραγματικα επιμονος [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ,και μετα απο ολα τα ακριβα δωρα και τα βαρυγδουπα κομπλιμεντα μια κινηση καρδιας ηταν αυτο που χρειαζοταν απο την αρχη για να την κανει την αλλη να λιωσει σαν την λαμπρη..και αυτη και εμας μαζι της![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] )

και το εννοει...ισως να ηταν η μονη μεσα στα τοσα χρονια υπαρξης του που δεν φοβηθηκε να του πει αυτο που πιστευει και την αληθεια χωρις να τρομοκρατηθει για τις συνεπειες...και ισως να ειναι και η μονη που τον εκανε να την ακουσει πραγματικα...

απο την αρχη φανηκε πως αυτο που εκεινος θελει ειναι να μην ειναι μονος του...να εχει καποιον που να τον νοιαζεται, να τον αγαπαει..το θελει τοσο πολυ που στο τελος καταστρεφει μονος του οτι αγγιζει ...και δεν καθισε να σκεφτει πως και εκεινος φταιει...πως οταν σκοτωνεις..οταν αφαιρεις την θεληση και την ελευθερη βουληση..οταν εξαγοραζεις και καταστρεφεις και οταν εκβιαζεις δεν φερνεις κανεναν κοντα σου μονο σκοταδι...και αυτο ζει τωρα αυτος..εχει αναμνησεις απο το πως ηταν καποτε η οικογενεια του αλλα αυτη η οικογενεια δεν υπαρχει πια...κανεις δεν ειναι ιδιος..εγιναν τερατα και η αγαπη εχει χαθει...θελει να ξαναζησει το μερος των παιδικων του χρονων αλλα το τοτε δεν υπαρχει πια..και φταιει κυριως και αυτος για αυτη την καταληξη...παλευει να σπασει την καταρα και οταν τα καταφερε βλεπει πως δεν εχει με κανεναν να το μοιραστει...αναγκαζει ανθρωπους να μενουν διπλα του αλλα ξερει πως κανεις δεν το κανει με τη θεληση του..αρα οτι ελεγε ο πατερας που μισει και τον μισουσε ηταν αληθεια..κανεις δεν θελει να μεινει κοντα του με την θεληση του...και αυτο η καρολαιν δεν φοβηθηκε να του το πει και να του πει εσυ φταις γι αυτο ...και φυσικα τον τραβαει το φως της για ολους τους παραπανω λογους και ειναι και πολυ νεα στον υπερφυσικο κοσμο και νομιζει πως μπορει να την πλασει στα μετρα του αλλα τωρα βλεπει πως εκεινη εχει ολα οσα εκεινος δεν ειχε ποτε...αγαπη..ανθρωπους..και ειλικρινεια!

και ναι το σκιτσο που θυμισε τον τιτανικο παντως [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

genuine beauty της ειχε πει...και τελικα η καλλιτεχνικη του φλεβα ...art, music...ειναι εκει και θελω να δω και αλλο απο αυτη την πλευρα χωρις ομως να ξεχαστει και ο υπολοιπος badass εαυτος του [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] (ο ζωγραφος σκοτωνει υπεροχα![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] lol! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] )

και θελω πραγματικα να δω που θα οδηγηθει η σχεση τους μιας και ειναι αντιπαλοι πολοι ελξης σε ολα τα επιπεδα!

ειδικα με το παρελθον και τους χαρακτηρες και των δυο...

οι χαρακτηρες τους ειναι ναι μεν αντιθετοι αλλα μοιαζουν και πολυ..και οι δυο ειχαν προβληματα με τους πατεραδες τους..και οι δυο θελουν καπου να ανηκουν..ειναι ανασφαλης..ειναι παρορμητικοι...εχουν αναγκη απο αγαπη...

οποτε το θεωρω λογικο να ειναι ενα ζευγαρι που να τραβαει πολυ το ενδιαφερον και εχει μεγαλες προοπτικες!

ελπιζω μονο να μην χαλασουν τον χαρακτηρα του κλαους οπως εκαναν με τον ντειμον [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

για την εσθερ δεν εχω να πω πολλα!

ο φιν ειναι αξιολογος...θελει να θυσιασει τον εαυτο του για αυτο που θεωρει σωστο...η αλλη η μηδεια ομως ηταν αυτη που το επαιξε θεος ...αυτη που δεν διστασε να χρησιμοποιησει την τατια μονο και μονο για να μην αλληλοσκοτωθουν τα καμαρια της...αυτη που αλλαξε ολη την φυση και που εξαιτιας της καταστραφηκε η ισορροπια...αν ηθελε να την αποκαταστησει ας ειχε τα κοτσια να το κανει στα ισια και οχι να προδωσει τα ιδια της τα παιδια με αυτον τον τροπο ....εξισωνει τους παντες για τις δικες της ενοχες και δεν αναγνωριζει πως ειναι το ιδιο "εκτρωμα" αν οχι και χειροτερο απο αυτο που θεωρει τα παιδια της που η ιδια ευθυνεται για την αλλαγη τους που ουσιαστικα εκεινη και ο μαικλ τους επεβαλλαν!

και ετσι και τολμησει και τους αγγιξει θα μπω στην οθονη και θα κανω οτι της ειχε κανει ο κλαους χιλια χρονια πριν![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

τελευταια σκηνη clue του επεισοδιου!!!...βλεμματα ...νοηματα...η ιδια η τελευταια σκηνη...

ενταξει δεν χρειαζεται να πω πολλα....

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Το επεισοδιο το εχω λιωσει και δεν βλεπω να υπαρχει αμεση σωτηρια! θα συνεχισουν οι προβολες που και εγω δεν ξερω που θα φτασουν πια!lol!...απο τα καλυτερα της σεζον...το ρουφηξα ολο! και μου αρεσαν και τα κουστουμια και το ολο θεματικο με τους κλασσικους χορους..και τους απαγορευμενους ερωτες..τα παθη..τις συνομωσιες...τις προδοσιες! κανενα λεπτο χαμενο![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ναι ναι ξερω εχω πολλα θεματακια και εγω σαν ανθρωπος Laughing

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episodes discussion _ Season 3   Κυρ Μαρ 25, 2012 2:46 pm

ειχα κανει σχολιασμο για το 15 αλλα χαθηκε και δεν εχω τις αντοχες να τον ξαναγραψω Laughing

οσο αφορα το 16 και το 17 τι να πω...

σχετικα βαρετα επεισοδια...ειδικα το 16...οι ατακες του damon το εσωσαν το επεισοδιακι αυτο παντως...

βεβαια ειχαν μερικες καλες σκηνες ειδικα αναμεσα στον damon και τον stefan και μου αρεσει η προοδος της σχεσης τους και ελπιζω να μην χαλασει ξανα στην πορεια για την νεα λανα ...

η τελευταια σκηνη του damon στο 17 με την πινακιδα ολα τα λεφτα σαν σκηνη και ο damon τα πηρε ολα και εφυγε αλλα αι σιχτιρι ρε που θα φτιαξετε και εγω δεν ξερω ποσες σφηνες [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΕΤΕ ΛΕΜΕ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

τα νουμερακια ομως κατρακυλησαν [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episodes discussion _ Season 3   Παρ Απρ 20, 2012 4:24 pm

μετριο το επεισοδιακι αλλα η χαρα και η λυπη και για τους πανταχου delena Laughing

ο κλαους εμοιαζε σαν να κανει απλα καμεο...και δεν το περιμενα να το πω αυτο αλλα ρε φιλε εισαι...ΗΛΙΘΙΟΣ!...καταβαθος νοιαζεται για τον στεφαν...αν οχι τωρα θα τον ειχε σκοτωσει καιρο τωρα...ομως εχει κολλησει στην ripper (η οπως το προφερει ...rippaaah [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ) πλευρα του. Και ολα οσα εχει κανει στον στεφαν δειχνουν εμμονη οχι φιλια...αν ειχε δειξει στον στεφαν μια πιο ανθρωπινη πλευρα, οπως εχει δειξει στην καρολαιν τοτε μπορει να μην κερδιζε σιγουρα εναν φιλο αλλα θα κερδιζε τον σεβασμο του. Ο στεφαν σιγα σιγα ισορροπει και ο κλαους δεν μπορει να τον κρατησει απο πουθενα και το μονο που του μενουν ειναι οι απειλες (ακαιρες μιας και δεν προκειται τελικα να τον πειραξει γιατι μεσα του ακομα τον νιωθει φιλο του) και οι αναμνησεις απο την δεκαετια στο σικαγο...φιλε την μοναξια σου την κερδισες με τις πραξεις σου No ...και αυτο το λεω εγω εκει να φανταστει κανεις Laughing

ουτε μια Klaroline σκηνη...seaside ψυχραιμια...κοντοζυγωνει το 20 Laughing

ειχαμε βεβαια Forwood σκηνη...η οποια ειναι βασισμενη στο σεξ...και εκει seaside ψυχραιμια Laughing

ΟΜΩΣ...καρολαιν καλη μας...για πες μας και εμας γιατι κρατησες το σχεδιο? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ...αφου θες να σκοτωσεις τον ζωγραφο...και το εχεις και στο κομοδινο διπλα στο κρεβατι σου;...γιατι;...δεν πιστευω να το κοιτας πριν και μετα τον υπνο? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

τα πηρε και ο ταιλερ...ποσο τους πηρε η ευτυχια;...μια σεξοκατακομβη και ενα παραλιγο sleep over? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

για ολα ο καλλιτεχνης φταιει...ειναι που ξερει να πιανει καλα το μολυβι στο χαρτι ...πως να αντισταθει η αλλη να μην κοιταει το σχεδιο...προς χαρην καλλιτεχνικη παντα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

εν το μεταξυ τον κλαους ολοι τον εχουν παρει χαμπαρι Laughing ακομα και η ρεμπεκα εχει καταλαβει πως θελει την καρολαιν..δεν καταλαβαινω τι σου βρισκει της ειπε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ...αρα η ρεμπεκα που ζει με τον κλαους τοσο καιρο ολο και κατι βλεπει...δεν μπορει να το λεει ξεκαρφωτα Cool ...το παιδι μας δεν την εχει ξεχασει...lol! μια βδομαδα μεχρι το 20!!!!

η σκηνη με την καρολαιν και την ρεμπεκα πολυ γελιο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αλλα την ρεμπεκα ειναι να την λυπασαι...ακομα και ο ματ εχει κινητρα και τωρα αυτο που συνεβη με την μητερα της No

εσθερ ΨΟΦΑ! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και χρησιμοποιει και τα κολπα του κλαους η σκυλα μανα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

επιστρεψτε την ρεμπεκα στο σωμα της ΤΩΡΑ! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ο αλαρικ αστα να πανε...πρωτη θεση σινουρι...δεν ξερω κατα ποσο μπορουν να τον κρατησουν στην σειρα μετα απο ολα αυτα...

οι vampires ειναι φυσικο να ξεφευγουν...ειναι...vampires...ειναι το ειδος τους...αλλα ο αλαρικ ειναι ανθρωπος και εχει μπλεχτει πολυ ασχημα...

α καλααα...

κολ αγορι μου εισαι ΜΟΥΡΛΟΚΟΜΕΙΟ Laughing ...ναι τελικα πολυ το παω αυτο το αγορι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ειδαμε και την ροουζ...ωραιο γκεστ...

και παμε στο τριγωνακι της συμφορας...

στεφαν αν σου πω πως αυτο που κανεις λεγεται νταβατζιλικι τι θα μου πεις ? Laughing

be safe της λεει...ναι η προστασια πανω απο ολα...ποτε χωρις προφυλαξη Laughing

και ειπε ο στεφαν στην ελενα εχεις συναισθηματα και λεει αυτη δεν τα τσεκαρω να δω αν ειναι αληθεια?....αν ο στεφαν κανει νταβατζιλικι αυτο που κανει η ελενα πως λεγεται αραγε? Laughing της...το καγκελο το εχουν κανει εκει μεσα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] φτιαχτε τα ρε ολοι σας μαζι να τελειωνουμε καμια μερα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

το φιλι αυτο ηταν ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!! respect! μου θυμισε το φιλι μεταξυ καθριν και ντειμον στο τελος της πρωτης σεζον...

αλλα μετα τι λες για την ελενα...;...κατσε ρε βαρετουλα...την πεφτεις στο ψηλο μελαχρινο παλικαρι που ξερεις πως λιωνει και μετα του λες δεν ξερω τι νιωθω;...αν ηξερες τι θα εκανες δηλαδη;...η αληθεια ειναι πως το ξεκουμπωτο πουκαμισο του βεβαια μια αναστατωση την προκαλει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

btw...I said she was creepy not ugly [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ...δικιο ειχε η καρολαιν...vampire gigolo...ολο τον κοσμο εχει παρει ο τυπος [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

πισω στην ελενα...φερεται πολυ ασχημα η κοπελια...θελει και τους 2 και δεν νοιαζεται τι πονο προκαλει και στους 2...κοπελα μου μην διαλεξεις αφου δεν μπορεις...αστους και τους 2 και πηγαινε παρακατω,...δεν ειναι τυχαιοι..αδερφια ειναι...και υστερα φταιω εγω που την βριζω....

και οταν ο ντειμον δεν της κανει τα χατιρια και δεν την διευκολυνει την χαλαει και απο πανω καταλαβες;...και του ειπε και ουσιαστικα οτι ο στεφαν το οργανωσε ολο αυτο...σιχαμενη [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και μετα απο ΟΟΟΟΛΟ αυτο...στο προμο η ελενα ζηταει απο τον στεφαν να την παει στο χορο....αν εχει αξιοπρεπεια ομως ο ανθρωπος ειναι σπουδαιο πραγμα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

η σκηνη στο αμαξι με την ροουζ και τον τζερεμι πολυ καλη...

ο στεφαν θα ειναι παντα ο σωστος για την ελενα...ο ντειμον μπορει να ειναι η το καλυτερο η το χειροτερο για εκεινη...

εχει δικιο ...απολυτο...

ομως εγω αλλο δεν καταλαβαινω...

οκ ο στεφαν θα ειναι παντα το καλυτερο για την ελενα...και ο ντειμον το καλυτερο και το χειροτερο...

η ελενα για εκεινους τι ειναι;....

το χειροτερο ισως;...τι τους προσφερει;...πως ειναι το καλυτερο για αυτους οταν δεν μπορει να ειναι ξεκαθαρη ουτε με τον ιδιο της τον εαυτο, ουτε με εκεινους...

μια εμμονη με το ιδιο προσωπο ειναι...αν δεν ειχε το προσωπο της καθριν τιποτα απο ολα αυτα δεν θα ειχαν γινει...

δεν λεω ....ο ντειμον ηρθε σε επαφη με την ανθρωπινη πλευρα του περισσοτερο...και ο στεφαν ισορροπει αλλα η ελενα ηταν η αφορμη για ολα αυτα...η ουσια ειναι πως για να συμβει αυτο αντιμετωπισαν και οι 2 τους το παρελθον...αλλα στο παρον η ελενα ειναι μια γυναικα που δεν τους σεβεται...οτι θελει εκεινη οπως και οποτε το θελει...και απο ενα σημειο και επειτα δεν μπορω να της δωσω το αλλοθι πως το κανει υποσυνειδητα η με καλες προθεσεις...

δεν ξερω ολο αυτο το θεμα με το τριγωνο το παραξηλωσαν...και βγαινει κατι χυδαιο στην πρωταγωνιστρια και αυτο δεν ειναι καλο για την σειρα...

στα βιβλια τουλαχιστον ο χαρακτηρας της ελενας δικαιολογει τετοιες καταστασεις αλλα στην σειρα την μετεφεραν σαν το καλο και το ηθικο κοριτσακι με αποτελεσμα τωρα ολο αυτο να βγαινει πολυ υποκριτικο...

μεγαλο κριμα γιατι η σειρα στην 1η σεζον ηταν ΠΟΛΥ καλη...

αν τωρα δεν ειχαν φερει τους originals η σειρα θα ηταν καταδικασμενη!

anyway...στα καλυτερα του επεισοδιου ηταν η μουσικη του επενδυση! Ολα τα κομματια φοβερα!

βεβαια πηγαν και εβαλαν ενα που λατρευω! επιτηδες το κανουν;;;;

μονο και μονο για την μουσικη το επεισοδιο ηταν ΠΟΛΥ καλο lol!

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 46146
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episodes discussion _ Season 3   Παρ Απρ 20, 2012 4:35 pm

δεν μας ειπες ρε μαλακα για το προμο του 20...καλο?

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episodes discussion _ Season 3   Παρ Απρ 20, 2012 4:51 pm

xezoulina έγραψε:
δεν μας ειπες ρε μαλακα για το προμο του 20...καλο?

δεν εδειξε κατι που να με τρελανει Laughing

ΕΥΤΥΧΩΣ Laughing

βεβαια καταλαβες...την σκηνη που θελω να δω την κρατανε εφτασφραγιστη [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

μαι φωτο και καθαρισαν καταλαβες [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αι σιχτιρι συγχιζομαι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episodes discussion _ Season 3   Σαβ Απρ 21, 2012 12:49 am

κατι που ξεχασα να αναφερω στον σχολιασμο...

ακομα δεν ξερουμε αν ο ταιλερ εσπασε τον sire bond...και αυτο λογικα θα παιξει καπως στο μελλον ...για να δουμε...

seaside

Αριθμός μηνυμάτων : 281
Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episodes discussion _ Season 3   Σαβ Απρ 21, 2012 2:27 am

Καλούτσικο το επεισόδιο... δεν με τρέλανε (για πολλούς και διάφορους λόγους...)

Καταρχήν ήμουν απόλυτα σίγουρη οτι δεν θα είχαμε klaroline σκηνή, το είχα πάρει απόφαση πρίν καν δώ το επεισόδιο αλλά και πάλι πρέπει να πώ οτι μου κακοφάνηκε... No υπήρχαν υποννοούμενα βέβαια, όμως μετά απο τόσα επεισόδια και κυρόως ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ αξίζαμε έστω μια σκηνή... κανένας σεβασμός πια στους έρμους φάνς?? ooxi σπάστηκα πολύ σήμερα.. ooxi

Είχαμε και το ζευγαράκι της "σπηλιάς" που ξανάσμιξε ugly looser (ναι φέλια μου κάποτε μ'άρεσαν αυτοί αλλά τώρα δεν με ενδιαφέρει ούτε ελάχιστα το στόρι τους για καθαρά αντικειμενικούς λόγους... ooxi είμαι σίγουρη με καταλαβαίνεις... Laughing ) ο tyler γύρισε λοιπόν και την ερωτική σκηνή δε την γλυτώσαμε... είχαν φτιάξει και ατμόσφαιρα, επίτηδες το κάναν δε παίζει dunato gelio έχω όμως μια χαζή απορία.. το στρώμα, τα παπλώματα και τα κεριά τα αναμμένα τα είχαν ετοιμάσει απο πρίν ή κατά την διάρκεια του σημαντικού γεγονότος?? γιατί τους είδα να βιάζονται πολύ... Laughing (το ζευγάρι ήταν τόσο ενδιαφέρον που δεν πρόσεχα τους ίδιους αλλά όλα τα υπόλοιπα αντικείμενα γύρω τους Laughing ) πάντως πλάκα πλάκα δεν καταλάβαμε αν ο ταιλερ κατάφερε τελικά να σπάσει τον δεσμό, και ο ίδιος άλλωστε το είπε οτι αυτό θα φανεί στην συνέχεια...!!! αν και τον είδα αισιόδοξο γιατί λέει νιώθει πιο ελεύθερος τώρα... θα δούμε...!!!

Καλά η καλύτερη σκηνή για μένα ήταν αυτή που ο ταιλερ βρήκε το σχέδιο του κλαους... και που να ήξερε και παραπάνω λεπτομέρειες δηλαδή gelio gelio gelio gelio gelio άτσα η καρολαιν όμως?? to kapelo tou gianni εντάξει να κρατήσεις το σχέδιο αλλά και στο κομοδίνο φάτσα φόρα να το κοιτάς συνέχεια?? υποτίθεται τώρα εσύ τον κλαους τον μισείς πολύ και θέλεις να πεθάνει... sfirizi sfirizi το πόσο το απόλαυσα δε λέγεται... κυρίως το απόλαυσα απο πλευράς καρολαιν γιατί ενώ έδινε έξυπνες απαντήσεις στην αρχή, μετά την ρωτάει ο ταιλερ "why did you keep this??" και τι του κάνει?? "I dont know" βρε καλή μου ξανθιά γυναίκα είναι τώρα απάντηση αυτή?? καρφώνεσαι... gelio gelio gelio και καλά το ξεστόμισες, μια φορά σου ξέφυγε, γίνε λίγο πιο συγκεκριμένη να κρατήσεις τον γκόμενο στο σπίτι... gelio όχι οτι με χάλασε η σιωπή της, αυτό σημαίνει οτι όντως δεν ξέρει γιατί κρατάει το σχέδιο του κλάους που σημαίνει υποσυνείδητα της αρέσει (το σχέδιο προπάντων αλλά και ο κλαους να της αρέσει θα είναι ο,τι καλύτερο enamor κύλισα σταματήστε με Laughing) πάντως η σιωπή της και το ύφος της εκείνη την στιγμή τα έλεγαν όλα afro ααααχ που σαι 20?? klaps klaps klaps

Πολύ καλή και η σκηνή ρεμπέκα και καρολαιν... μου αρέσει που δεν πάνε η μία την άλλη και οι ατάκες και οι σπόντες πέφτουν βροχή.. mpoxoxo εν τω μεταξύ η ρεμπέκα τα έχει καταλάβει όλα... τι σου βρήκε λέει ο αδελφός μου... dunato gelio dunato gelio dunato gelio κάτι έχει υποψιαστεί, δε μπορεί sfirizi
Η ρεμπέκα είναι συμπαθητική μωρέ... και της αρέσει που ο ματ την νοιάζεται klaps (λέμε τώρα την νοιάζεται...) κατά βάθος και εκείνη αυτό θέλει, κάποιον να την νοιάζεται... κρίμα που η έσθερ την χρησιμοποίησε για ακόμη μια φορά... και κάτι που συνειδητοποίησα, πολλοί πάτησαν σε ευαίσθητα σημεία της ρεμπέκα με σκοπό να την εξαπατήσουν και να την χρησιμοποιήσουν (όπως τα σαλβατοράκια και η έλενα, ακόμα και ο αδελφός της ο κλαους και τώρα ο ματ) και όμως ξέρει να συγχωρεί όπως συγχώρεσε τον κλαους... θέλει όπως φαίνεται μια δεμένη οικογένεια όπως όλοι (δεν είναι κακό αυτό) και καλά δηλαδή οι άλλοι αλλά να πέσει θύμα εξαπάτησης και απο την ίδια της την μητέρα?? No και μάλιστα εις διπλούν?? πότε θα ψοφίσει επιτέλους αυτή η καταραμένη μάγισσα η έσθερ?? moutza moutza moutza moutza moutza

Και πρίν φύγω απο τους originals, να πώ για τον κλαους τον αγαπημένο μου.... αυτό το αγόρι ή χάζεψε ή απέκτησε συναισθήματα dunato gelio μα να έχει έναν στέφαν μπροστά του πρόθυμο να πεθάνει (άλλη βλακεία αυτή, τάσεις αυτοκτονίας απέκτησε το παιδί) και να ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ?? What a Face και μάλιστα μετά απο όλα όσα του έχει κάνει?? κάτι δεν πάει καλά εδώ... συμφωνώ με την ανάλυση της φέλιας, εμμονή είναι και ίσως τον νιώθει ακόμα φίλο απο την τότε εποχή στο σικάγο...

Τώρα όσο να αφορά το τρίγωνο της συμφοράς που πράγματι έχει κουράσει και το έχουν παρακάνει, πόσο πια να το τραβήξουν, δεν έχει πιο κάτω... Suspect ο στέφαν είναι μαζόχα ΤΕΛΟΣ.. dunato gelio και δεν θέλω να τον βλέπω έτσι στα πατώματα για μια γυναίκα ooxi φτάνει πια, αφού και εσύ βρε παιδί μου έχεις καταλάβει οτι η έλενα γουστάρει τον ντειμον, μην επιμένεις... υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια...
Παράθεση :
στεφαν αν σου πω πως αυτο που κανεις λεγεται νταβατζιλικι τι θα μου πεις ? Laughing

Νευρικόοο.... gelio gelio gelio gelio gelio gelio gelio gelio gelio gelio

Κακά τα ψέματα όμως η σκηνή με το φιλί ντειμον και ελενα ήταν ΦΟΒΕΡΗ... cheers cheers cheers αδιαμφισβήτητα έχουν χημεία... και θα ήταν ιδανικό ζευγάρι με πολύ ωραίες σκηνές αν η έλενα ήταν πιο ξεκάθαρη ΚΑΙ με τα δυο αδέρφια... αλλά η κυρία επιμένει να πληγώνει και να παιδεύει και τον έναν και τον άλλον... anibal η έλενα όσο πάει γίνεται χειρότερη... moutza όταν πάντως είδα το ξεκούμπωτο πουκάμισο του ντειμον θυμήθηκα κάτι τελείως άσχετο.. το ντεκολτέ της καρολαιν όταν κλήθηκε να απασχολήσει τον κλαους στο 3x15 (ο καθένας με τον πόνο του dunato gelio ) σ'αυτή την σειρά όλοι βάζουν τα δυνατά τους.. ένα ταλέντο είναι και αυτό to kapelo tou gianni

Ο κλαους όπως και να έχει ήταν θεός όπως πάντα... to kapelo tou gianni (αν και μου φάνηκε οτι είχε λίγες σκηνές σήμερα...)

Ο αλαρικ την έχει βάψει άσχημα...

Πολύ ωραίο και το γκεστ της ροουζ, είπε ωραία πράγματα... Wink

Αναμένω με ανυπομονησία το 3x20... bounce bounce bounce bounce bounce hiatus δεν θα έχουμε cheers cheers cheers ΘΑΥΜΑ... cheers cheers cheers cheers την επόμενη βδομάδα με το καλό θα έχουμε σίγουρα σκηνές klaroline και αυτό είναι παρήγορο... το γεγονός οτι ξέρουμε ΣΙΓΟΥΡΑ οτι θα υπάρξει μια τέτοια σκηνή με παρηγορεί... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.... cheers cheers cheers cheers

Άντε με το καλό να έρθει η πέμπτη... cheers cheers

kalymera_george
παχυδερμο καλαμάρι

Αριθμός μηνυμάτων : 1085
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episodes discussion _ Season 3   Σαβ Απρ 21, 2012 10:34 am

Είμαι σε pc φίλου το δικό μου τα έπαιξε σας το λέω για να μην αγονειάτε για την τύχη μου πισι θα εχώ σε 1 εβδομάδα περίπου τότε θα δώ και το 3χ19 και το 3χ20
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://vampirediaries.do-forum.com/forum.htm
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episodes discussion _ Season 3   Σαβ Απρ 21, 2012 2:18 pm

kalymera_george έγραψε:
Είμαι σε pc φίλου το δικό μου τα έπαιξε σας το λέω για να μην αγονειάτε για την τύχη μου πισι θα εχώ σε 1 εβδομάδα περίπου τότε θα δώ και το 3χ19 και το 3χ20

παει τα φτυσε ε;...υπομονη μεχρι να το φτιαξεις!

~~~~~~~~~~~~~~

seaside έγραψε:
Καλούτσικο το επεισόδιο... δεν με τρέλανε (για πολλούς και διάφορους λόγους...)

ενταξει δεν ηταν απο τα καλυτερα...

Παράθεση :
Καταρχήν ήμουν απόλυτα σίγουρη οτι δεν θα είχαμε klaroline σκηνή, το είχα πάρει απόφαση πρίν καν δώ το επεισόδιο αλλά και πάλι πρέπει να πώ οτι μου κακοφάνηκε... No υπήρχαν υποννοούμενα βέβαια, όμως μετά απο τόσα επεισόδια και κυρόως ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ αξίζαμε έστω μια σκηνή... κανένας σεβασμός πια στους έρμους φάνς?? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] σπάστηκα πολύ σήμερα.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και εγω ημουν σιγουρη οποτε δεν εφαγα την ηττα που ειχα φαει στο 18 Laughing

εμενα με χαλασε πιο πολυ που δεν ειχαμε ουτε καν σκηνη μεταξυ ταιλερ και κλαους Razz

Παράθεση :
Είχαμε και το ζευγαράκι της "σπηλιάς" που ξανάσμιξε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] (ναι φέλια μου κάποτε μ'άρεσαν αυτοί αλλά τώρα δεν με ενδιαφέρει ούτε ελάχιστα το στόρι τους για καθαρά αντικειμενικούς λόγους... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] είμαι σίγουρη με καταλαβαίνεις... Laughing ) ο tyler γύρισε λοιπόν και την ερωτική σκηνή δε την γλυτώσαμε...

αντικειμενικα η σκηνη ηταν καλη...

υποκειμενικα ενταξει θα προτιμουσα αλλο παρτενερ για την ξανθουλα Laughing

Παράθεση :
είχαν φτιάξει και ατμόσφαιρα, επίτηδες το κάναν δε παίζει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] έχω όμως μια χαζή απορία.. το στρώμα, τα παπλώματα και τα κεριά τα αναμμένα τα είχαν ετοιμάσει απο πρίν ή κατά την διάρκεια του σημαντικού γεγονότος?? γιατί τους είδα να βιάζονται πολύ... Laughing (το ζευγάρι ήταν τόσο ενδιαφέρον που δεν πρόσεχα τους ίδιους αλλά όλα τα υπόλοιπα αντικείμενα γύρω τους Laughing )

οταν πηγαν τα κερια δεν ηταν αναμμενα...τα αναψαν μετα..

ομως απο τοτε που ο ταιλερ χρησιμοποιουσε εκεινο το υπογειο/σπηλια για τις μεταμορφωσεις του μια φορα τον μηνα πριν τον αλλαξει ο κλαους και απο τοτε που πηγε με τον πατερα της καρολαιν για να ξανααλλαξει ειχαν παει εκει αρκετες προμηθειες απο διαφορα πραγματα...

Παράθεση :
πάντως πλάκα πλάκα δεν καταλάβαμε αν ο ταιλερ κατάφερε τελικά να σπάσει τον δεσμό, και ο ίδιος άλλωστε το είπε οτι αυτό θα φανεί στην συνέχεια...!!! αν και τον είδα αισιόδοξο γιατί λέει νιώθει πιο ελεύθερος τώρα... θα δούμε...!!!

λογικα αυτο καπως θα παιξει στο μελλον...για να μην εδωσαν ξεκαθαρη απαντηση τουλαχιστον..

Παράθεση :
Καλά η καλύτερη σκηνή για μένα ήταν αυτή που ο ταιλερ βρήκε το σχέδιο του κλαους... και που να ήξερε και παραπάνω λεπτομέρειες δηλαδή [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] άτσα η καρολαιν όμως?? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] εντάξει να κρατήσεις το σχέδιο αλλά και στο κομοδίνο φάτσα φόρα να το κοιτάς συνέχεια?? υποτίθεται τώρα εσύ τον κλαους τον μισείς πολύ και θέλεις να πεθάνει... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] το πόσο το απόλαυσα δε λέγεται... κυρίως το απόλαυσα απο πλευράς καρολαιν γιατί ενώ έδινε έξυπνες απαντήσεις στην αρχή, μετά την ρωτάει ο ταιλερ "why did you keep this??" και τι του κάνει?? "I dont know" βρε καλή μου ξανθιά γυναίκα είναι τώρα απάντηση αυτή?? καρφώνεσαι... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] και καλά το ξεστόμισες, μια φορά σου ξέφυγε, γίνε λίγο πιο συγκεκριμένη να κρατήσεις τον γκόμενο στο σπίτι... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] όχι οτι με χάλασε η σιωπή της, αυτό σημαίνει οτι όντως δεν ξέρει γιατί κρατάει το σχέδιο του κλάους που σημαίνει υποσυνείδητα της αρέσει (το σχέδιο προπάντων αλλά και ο κλαους να της αρέσει θα είναι ο,τι καλύτερο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] κύλισα σταματήστε με Laughing) πάντως η σιωπή της και το ύφος της εκείνη την στιγμή τα έλεγαν όλα afro ααααχ που σαι 20?? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αμα η γυναικα ειναι ξανθια [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

παντως το σχεδιο το ειχε πρωτη θεση ρετιρε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ...δηλαδη αν δεν τον μισουσε και αν δεν ηθελε να τον σκοτωσει μεχρι και τατουαζ θα το ειχε κανει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Παράθεση :
Πολύ καλή και η σκηνή ρεμπέκα και καρολαιν... μου αρέσει που δεν πάνε η μία την άλλη και οι ατάκες και οι σπόντες πέφτουν βροχή.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] εν τω μεταξύ η ρεμπέκα τα έχει καταλάβει όλα... τι σου βρήκε λέει ο αδελφός μου... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] κάτι έχει υποψιαστεί, δε μπορεί [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Εγω απο αυτη την σκηνη αλλο κρατησα...

η καρολαιν ειπε ο αδερφος σου βρισκει σε εμενα μια προκληση...και λεω ατσα εδω ειμαστε...[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ξανθουλα οι γυναικες που τα εχουν με αλλους, οι γυναικες που μισουν αυτον που τους την πεφτει, οι γυναικες που δεν ενδιαφερονται...δεν αποτελουν προκληση (εχοντας πληρη συνειδηση και συναισθηση της καταστασης...) απλα το ξεκοβουν με την μια και προκληση καμια...προκληση σημαινει πως υπαρχει ευκαιρια ωστε ο αλλος να προσπαθησει...

επισης με βαση τα παραπανω ουτε τα σχεδια τα κραταμε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

μπορει να μην τον θελει αλλα γοητευμενη σιγουρα ειναι cheers

καλα αν τα μαθει αυτα ο κλαους (ειδικα για το σχεδιο) θα κανει παρτυ Laughing

παντως ξερεις τι πιστευω επισης;...

ο κλαους μετα το στραπατσο του 15 πηρε αποστασεις και αποφασισε να ξεκοψει, αλλα δεν του βγαινει και την εχει στο πισω μερος του μυαλου του και ας μην μας το εχουν δειξει...και θεωρει πως εχει χρονο μαζι της...ομως η επιστροφη του ταιλερ αλλαζει τα δεδομενα και θα ξαναμπει στο παιχνιδι!...μπορει να μην λογαριαζει τον ταιλερ ως αντιπαλο αλλα θα ειναι η αφορμη να αρχισει ξανα το μαρκαρισμα στην ξανθια (αλλιως εξηγηση για το 20 δεν υπαρχει Laughing , εκτος αν ηρεμησε τελειως απο το 15 και το ειχε προαποφασισει ετσι κι αλλιως Laughing..ξερεις του στυλ..we had a spat...I'm over it already [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] )

Παράθεση :
Η ρεμπέκα είναι συμπαθητική μωρέ... και της αρέσει που ο ματ την νοιάζεται [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] (λέμε τώρα την νοιάζεται...) κατά βάθος και εκείνη αυτό θέλει, κάποιον να την νοιάζεται... κρίμα που η έσθερ την χρησιμοποίησε για ακόμη μια φορά... και κάτι που συνειδητοποίησα, πολλοί πάτησαν σε ευαίσθητα σημεία της ρεμπέκα με σκοπό να την εξαπατήσουν και να την χρησιμοποιήσουν (όπως τα σαλβατοράκια και η έλενα, ακόμα και ο αδελφός της ο κλαους και τώρα ο ματ) και όμως ξέρει να συγχωρεί όπως συγχώρεσε τον κλαους... θέλει όπως φαίνεται μια δεμένη οικογένεια όπως όλοι (δεν είναι κακό αυτό) και καλά δηλαδή οι άλλοι αλλά να πέσει θύμα εξαπάτησης και απο την ίδια της την μητέρα?? No και μάλιστα εις διπλούν?? πότε θα ψοφίσει επιτέλους αυτή η καταραμένη μάγισσα η έσθερ?? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ενα περιεργο πραγμα...ολοι οι δολοφονοι εκει μεσα συμπαθητικοι ειναι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αλλα η ρεμπεκα πραγματικα ειναι αυτο που ειπε στην εσθερ...1000 χρονια τωρα δεν εχει ζησει....ο κλαους μεχρι να σπασει την καταρα ηταν απολυτα ψυχωτικος (οχι πως τωρα δεν ειναι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ) και η ρεμπεκα ζουσε μονιμα διπλα του οσο τους κυνηγαγε ο μαικλ...παντα ηθελε μια οικογενεια και αγαπη και ποτε δεν ειχε...οχι αληθινη...και ειναι απελπισμενη...εστω και ψιχουλα να της ριξει καποιος οτι καλα ενδιαφερεται για εκεινη εστω και ελαχιστα λιωνει σαν το κερακι της λαμπρης...το ιδιο εκανε με τον ντειμον...το ιδιο συνεβη με τον ματ στο 14 που της φορεσε το μπουφαν του και τωρα που την πηγε σπιτι της...το ιδιο με την ελενα οταν της ελεγε τις αναμνησεις απο την οικογενεια της και μετα η ελενα την μαχαιρωσε πισωπλατα...το ιδιο και με τον στεφαν στο σικαγο και γι αυτο ηταν ετοιμη να εγκαταλειψει τον κλαους...γι αυτο τον λογο συγχωρεσε και τον κλαους για ολα οσα της εχει κανει...

ο μονος που την εχει νοιαστει πραγματικα (καταβαθος) ειναι ο κλαους...ειρωνικο και ομως αληθινο Laughing αλλα εχει περιεργο τροπο να το δειχνει τα μαναρι μου [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

παντως μπορει η ρεμπεκα να συμπαθει τον ματ αλλα τι νομιζεις πως θα του εκανε αν μαθαινε πως ηταν αυτος που σκοτωσε τον φιν? What a Face cyclops Laughing

Παράθεση :
Και πρίν φύγω απο τους originals, να πώ για τον κλαους τον αγαπημένο μου.... αυτό το αγόρι ή χάζεψε ή απέκτησε συναισθήματα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] μα να έχει έναν στέφαν μπροστά του πρόθυμο να πεθάνει (άλλη βλακεία αυτή, τάσεις αυτοκτονίας απέκτησε το παιδί) και να ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ?? What a Face

τον στεφαν τον νοιαζεται...ακομα ελπιζει πως στο μελλον μπορει να ξαναβρει τον φιλο απο το σικαγο...αλλα οι πραξεις του του εξασφαλιζουν το αντιθετο Razz

Παράθεση :
και μάλιστα μετά απο όλα όσα του έχει κάνει?? κάτι δεν πάει καλά εδώ... συμφωνώ με την ανάλυση της φέλιας, εμμονή είναι και ίσως τον νιώθει ακόμα φίλο απο την τότε εποχή στο σικάγο...

τον νιωθει ακομα φιλο του, χωρις ισως...

η ρεμπεκα θελει αγαπη και καποιον να την νοιαζεται...

ο κλαους οπως μας εχουν δειξει σε προηγουμενα επεισοδια θελει καταβαθος να εχει μια οικογενεια που να τον αποδεχεται γι αυτο που ειναι και να μην ειναι μονος του...ο στεφαν αυτο ειχε κανει στο σικαγο...και ο κλαους αυτο δεν προκειται να το ξεχασει ποτε...

Παράθεση :
Τώρα όσο να αφορά το τρίγωνο της συμφοράς που πράγματι έχει κουράσει και το έχουν παρακάνει, πόσο πια να το τραβήξουν, δεν έχει πιο κάτω... Suspect ο στέφαν είναι μαζόχα ΤΕΛΟΣ.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] και δεν θέλω να τον βλέπω έτσι στα πατώματα για μια γυναίκα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] φτάνει πια, αφού και εσύ βρε παιδί μου έχεις καταλάβει οτι η έλενα γουστάρει τον ντειμον, μην επιμένεις... υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια...

οπως το λες...ΜΑΖΟΧΙΣΜΟΣ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ!

Παράθεση :

Παράθεση :

Νευρικόοο.... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Μα εχω αδικο ετσι οπως καταντησαν; Laughing

Παράθεση :
Κακά τα ψέματα όμως η σκηνή με το φιλί ντειμον και ελενα ήταν ΦΟΒΕΡΗ... cheers cheers cheers αδιαμφισβήτητα έχουν χημεία...

πολυ καλυτερο απο το αλλο τους φιλι σε αυτη την σεζον...λογικο μιας και σε εκεινο η ελενα κρατιοταν...τι σου κανει ομως οταν αφηνεται ε? Laughing

Παράθεση :
και θα ήταν ιδανικό ζευγάρι με πολύ ωραίες σκηνές αν η έλενα ήταν πιο ξεκάθαρη ΚΑΙ με τα δυο αδέρφια...

ιδανικο ζευγαρι θα ηταν αν ο στεφαν και ο ντειμον δεν ηταν αδερφια...

η αν ο στεφαν ειχε πεθανει...

αλλιως οπως και να το γυρισουν δεν αλλαζει πως η ελενα τωρα παει στον αδερφο του στεφαν!

Παράθεση :
αλλά η κυρία επιμένει να πληγώνει και να παιδεύει και τον έναν και τον άλλον... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] η έλενα όσο πάει γίνεται χειρότερη... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

οταν την ελεγα εγω λανα μου ελεγες οχι και ετσι...να τα τωρα Laughing

Παράθεση :
όταν πάντως είδα το ξεκούμπωτο πουκάμισο του ντειμον θυμήθηκα κάτι τελείως άσχετο.. το ντεκολτέ της καρολαιν όταν κλήθηκε να απασχολήσει τον κλαους στο 3x15 (ο καθένας με τον πόνο του [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ) σ'αυτή την σειρά όλοι βάζουν τα δυνατά τους.. ένα ταλέντο είναι και αυτό [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

πραγματικα ο καθενας με τον πονο του [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Παράθεση :
Ο κλαους όπως και να έχει ήταν θεός όπως πάντα... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] (αν και μου φάνηκε οτι είχε λίγες σκηνές σήμερα...)

λιγες ειχε ναι...

Παράθεση :

Ο αλαρικ την έχει βάψει άσχημα...

οντως!...κριμα...

παντως αν τον χασει και αυτον η ελενα...ενταξει ειναι να την λυπασαι No

Παράθεση :

Πολύ ωραίο και το γκεστ της ροουζ, είπε ωραία πράγματα... Wink

ωραια προσθηκη στο επεισοδιο.

Παράθεση :
Αναμένω με ανυπομονησία το 3x20... bounce bounce bounce bounce bounce hiatus δεν θα έχουμε cheers cheers cheers ΘΑΥΜΑ... cheers cheers cheers cheers την επόμενη βδομάδα με το καλό θα έχουμε σίγουρα σκηνές klaroline και αυτό είναι παρήγορο... το γεγονός οτι ξέρουμε ΣΙΓΟΥΡΑ οτι θα υπάρξει μια τέτοια σκηνή με παρηγορεί... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.... cheers cheers cheers cheers

θαυμα θαυμα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Episodes discussion _ Season 3
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 8Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Episodes discussion _ Season 3
» Castle Season 8 General Discussion
» Castle Season 3 General Discussion
» Castle Season 6 Spoilers
» Castle Season 6 General Discussion part 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές :: The Vampire Diaries-
Μετάβαση σε: