ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Charmed (1998)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42830
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Charmed (1998)   Σαβ Απρ 02, 2011 8:54 pm

Η σειρα ηταν απιστευτη τις πρωτες 3 σεζον.Μετα το θανατο της Πρου (μεγαλο ταλεντο η Doherty αλλα και πολυ μαλακω,γι' αυτο και δεν εκανε ποτε μεγαλη καριερα) κρατησε ενα καλο επιπεδο μεχρι και την 5η σεζον.Απο εκει και κατω το χαος.Πραγματικα δεν αξιζει να ασχοληθεις με τις σεζον 6-7-8.Ειδικα η 8η ειναι μια τραγωδια (πολυ σπαστικη η Cuoco,αν και στο Big Bang Theory αποτελει μια ευχαριστη νοτα).Για εμενα επρεπε να τελειωσουν στην 7η,εκει που εχουν σκηνοθετησει τον θανατο τους (βασικα,ετσι το ειχαν προγραμματισει αλλα ηταν πολλα τα λεφτα Αρη....).

Τις σεζον 4 και 5 οι Combs,Milano κρατησαν πολυ καλα σαν leaders.Η πρωτη με τον Wyatt (γενηση,δυναμεις κτλ) και ειδικα η δευτερη μιας και ειχε μια πολυ δυναμικη ιστορια με τον Julian McMahon (Cole).Μολις τελειωσαν και αυτα τα στορυ δεν υπηρχε κανενα ενδιαφερον.Και οι 2 χαρακτηρες αρχισαν να εχουν επαναλαμβανομενες ιστοριες.

Η Paige,δεν λεω,ηταν ενας αερας ανανεωσης για την σειρα,αλλα μαλλον αδιαφορη σαν χαρακτηρας μου φανηκε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
panda

Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Charmed (1998)   Σαβ Απρ 02, 2011 9:29 pm

Βασικά είναι τουρλουμπούκι η υπόθεση.

* Τα περί κακιάς σχέσης Doherty-Spelling δεν ευσταθούν γιατί αλλιώς δεν θα την επέλεγε πρώτη-πρώτη και χωρίς να κάνει ούτε μια δοκιμή στο σενάριο ούτε θα έπαιρνε η Combs τον ρόλο της Piper που τον πήρε έπειτα από παρότρυνση της Doherty στον Spelling. Σε γενικές γραμμές η σχέση τους ήταν διαφωνούμε-μαλώνουμε-επιμένει ο καθένας στην δική του γνώμη με έντονο τρόπο και δεν μπορεί ο άλλος να του την αλλάξει αλλά και οι δύο θέλουμε το κάλυτερο δυνατό για την σειρά.

Έπαιξε βέβαια και το θέμα με τους παραγωγούς Burge vs Kern. Η Burge ήταν της άποψης ότι η σειρά έπρεπε να γίνει πιο σκοτεινή και να ακολουθηθεί το αρχικό σχέδιο δηλαδή μια σειρά τύπου Buffy αλλά με μάγισες που θα αναφερόταν μόνο στις προσωπικές σχέσεις μεταξύ τους και στους αγώνες εναντίον των δαιμόνων και φυσικά ΟΧΙ σε ελαφριά και χαζοχαρούμενα στοιχεία που απαιτούσε με μανία να μπουν η πλευρά του Kern. Εν αντιθέση με τον Kern(που οι κακές οι γλώσσες λένε ότι του ......."τριβόταν" συνέχια η Milano για να πετυχαίνει αυτό που θέλει και πως με πολύ εύκολο τρόπο κατάφερε να τον έχει του χεριού της) που ήθελε την σειρά κάτι σαν μαγικό Sex & the city και κτλ. με τον χαρακτήρα της Phoebe να είναι ο βασικότερος των βασικοτέρων και οι υπόλοιποι χαρακτήρες απλά να την συμπληρώνουν, να την ακολουθούν και να την αναδεικνύουν στα πάντα. Προς το τέλος της 2ης και στην αρχή της 3ης η Doherty άρχιζε να τα παίρνει στην κράνα γιατί παραγκωνιζόταν η άποψη της Burge και άρχιζε σιγά σιγά να εδραιώνεται η άποψη του Kern αλλά και ότι "κάποια" άτομα που έπαιζαν στην σειρά κατάφερναν με "διάφορους" τρόπους να πετυχαίνουν αυτό που θέλουν(ταβανόπροκα για την Milano ήταν αυτό sfirizi ). Στα μισά της 3ης χρονιάς ήρθε και το οριστικό βέτο ή εμείς ή αυτοί(Kern-Milano) τόσο από την Burge όσο και από την Doherty. Επειδή όμως είναι και επιχείρηση και κοιτούσαν και το κέρδος δυστυχώς επικράτησε η άποψη των Kern-Milano tourtastamoutra με τις Bourge-Doherty να αποχωρούν από την σειρά μετά το τέλος της 3ης χρονιάς. Στην αρχή της 4ης χρονιάς ήθελε και η Combs να φύγει από την σειρά αλλά έμεινε μετά από την προτροπή της Doherty και έγινε και παραγωγός αυτής.

* Κάποιες άλλες φήμες που είχαν ακουστεί και δεν ξέρει κανένας τι ευσταθεί από όλα αυτά, πάντως ορισμένες έχουν πολύ γούστο lmao :

- Ότι η Milano είχε βάλει στο μάτι τον Julian MacMahon και έπεισε τον Kern να τον βάλουν στην σειρά και να γραφτεί μια ιστορία για αυτούς.

- Όσο και αν τριβόταν η Milano στον MacMahon αυτός εξακολουθούσε να έχει σχέση με την Doherty και να αδιαφορεί για την Milano κάτι που έκανε ακόμα πιο έξαλλη την Milano.

- Η Milano ήταν αδύναμη στις ερωτικές σκηνές για αυτό και χρειαζόταν -εκτός πλατό εννοείται- πολλές πρόβες με τους εκάστοτε παρτενέρ της.

- H Doherty μοίραζε αριστερά και δέξια το τηλέφωνο της Milano.

- H Doherty είχε γράψει σε διάφορες τουαλέτες το νούμερο της Milano και από κάτω έγραφε διάφορα στιχάκια για την σεμνότητα της Milano dunato gelio .
dorinaki
Πορνίδιο

Αριθμός μηνυμάτων : 5608
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Charmed (1998)   Σαβ Απρ 02, 2011 9:48 pm

Εγώ ήμουν με την Piper oπότε χέστηκαααα gelio gelio gelio
Παντως σοβαρά....Αν πήραν την Mcgowan για να καλύψουν το κενό της Doherty αποτύχανε πλήρως αλλά δεν το νομίζω αυτό Razz Όντως ξεχείλωσε η σειρά αλλά εγώ έχω παρακολούθησει απ'το πρώτο επεισόδιο μέχρι το τελευταίο και θα το ξαναέκανα..Αδυναμίες τί να κάνουμε dunato gelio lol!
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Charmed (1998)   Σαβ Απρ 02, 2011 9:49 pm

Πικαντικες αυτες οι φημες,ειτε ευσταθουν ειτε οχι.Εγω ειχα ακουσει οτι η Μιλανο ειχε δεσμο και με τον Brian Krause (Leo).Τελικα ολους τους ειχε παρει αυτη?
vagvard

Αριθμός μηνυμάτων : 1053
Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Charmed (1998)   Σαβ Απρ 02, 2011 9:53 pm

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι από το beverly hills έφυγε γιατί η κόρη του Spelling ήξερε ότι η Shannen έπαιρνε παραπάνω λεφτά και ήθελε κι αυτή τα ίδια κι άρχισε να απαιτεί να γίνει πρωταγωνίστρια (ενώ η σειρά ξεκίνησε με πρωταγωνιστές τα αδέρφια Μπρέντα-Μπράντον) κτλ. Και κάπως έτσι ξεκίνησε ο καυγάς (όχι μόνο μεταξύ των δυο).Ο Spelling έκανε την χάρη της κόρης του κι επειδή δεν ήθελε να χάσει την Shannen (ίσως είχε και συμβόλαιο) έφτιαξε την σειρά Charmed για πάρτη της.Τώρα,αν μετά προέκυψαν αυτές οι ιστορίες,δεν γνωρίζω κάτι.Αλλά δεν ξέρω και κατά πόσο όλα αυτά είναι αλήθειες.
kalymera_george
παχυδερμο καλαμάρι

Αριθμός μηνυμάτων : 1088
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Charmed (1998)   Σαβ Απρ 02, 2011 9:55 pm

Ρε παιδιά από όσο ξέρω η Μιλάνο ήταν πορνοστάρ ενα φεγγάρι τι αδυναμία είχε στης ερωτικές σκηνές livan

Panda αν ισχύει αυτό που λες για την Ντοχέρτυ ότι έγραφε παντού το κινητό της Μιλάνο εγώ βασικά βρίσκω την Ντοχέρτυ θεά

Πόσο διαφορετικό θα ήταν το στόρι που αντί για την Μιλάνο το στόρι να γραφόταν για την Ντοχέρτυ και τον Μακμάχον

Μα υπάρχει άνθρωπος τουλάχιστον με εξωτερικά κριτήρια θα διάλεγε
την Μιλάνο απ την Ντοχέρτυ;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://vampirediaries.do-forum.com/forum.htm
mkostas
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Charmed (1998)   Σαβ Απρ 02, 2011 10:06 pm

Ρε αυτή η Ντοχε πως την λες... Μοιάζει αηδιαστικά σκύλα.

Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Charmed (1998)   Σαβ Απρ 02, 2011 10:12 pm

Βασικα φαινεται σκυλα απο την κορυφη ως τα νυχια.

off topic,επειδη αναφερατε το ονομα.Τρελο τσουλακι η κορη του Σπελλινγκ (fuck,ελπιζω μην μιλαει ελληνικα και μπαινει στο φορουμ αυτη ή κανενας απο το σοι της και φαμε μηνυση pppppppp )
vagvard

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Charmed (1998)   Σαβ Απρ 02, 2011 10:16 pm

Eleni7 έγραψε:
Βασικα φαινεται σκυλα απο την κορυφη ως τα νυχια.

off topic,επειδη αναφερατε το ονομα.Τρελο τσουλακι η κορη του Σπελλινγκ (fuck,ελπιζω μην μιλαει ελληνικα και μπαινει στο φορουμ αυτη ή κανενας απο το σοι της και φαμε μηνυση )

vagvard

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Charmed (1998)   Σαβ Απρ 02, 2011 10:16 pm

Κάποιος έπρεπε να φέρει αυτή την εκπομπή στην Ελλάδα.Θα ρίχναμε πολύ γέλιο...

Charmed (1998)
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Charmed (1998)
» Charmed

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές-
Μετάβαση σε: