ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Episode 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 46061
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Episode 2   Τετ Σεπ 14, 2011 2:40 am

afro

felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33112
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episode 2   Τετ Σεπ 14, 2011 3:54 am

και το δευτερο επεισοδιο καλυτερο απο το πρωτο![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και οι πολιτικες ιντριγκες στην κορυφη!

τα λυκακια ειχαν την τιμητικη τους και μονο εγω ευχαριστηθηκα το λυκακι του μπραν???[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και της αρια! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] (αν και πολυ στεναχωρηθηκα που το εδιωξε αλλα επρεπε[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ..σιχαμενη σανσα και κωλοπαιδο μαμοθερφτο λανιστερ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ..αυτος στην μανα του μοιαζει! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] )

αρια FTW!!! Twisted Evil

η σανσα παλι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ...ασχολιαστη...μου θελει και ερωτες το μυξιαρικο[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] εριξα ενα γελιο ομως[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ..ο αλλος με το γονιδιο της αχωνευτης, σαδιστικο κουμασι κι αυτος να παει να σκοτωσει με το σπαθι την αδερφη της![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] και η σανσα να φωναζει πως της χαλανε το παραμυθι[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ...και τελικα ο πριγκηπας [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] να αφηνει ενα δεκαχρονο να τον νικησει[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Laughing

παει και ο γιος του χασαπη...παει και η Lady...No ...αλλα το τελος ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!

τα λυκακια παντως ειχαν την τιμητικη τους σημερα και φανηκε και περισσοτερο ο δεσμος τους με τους σταρκ!

ο jon συμπαθεια τελος...το τοιχακι δεν μας αρεσε ε?[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

καλα για τον νανο δεν το συζητωcheers ...και τα χαστουκια του..ετσιιιι[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αν και τεντωνοταν λιγο για να τα ριξει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

γενικοτερα τα σπαει σαν χαρακτηρας![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

η μανα ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] και στον αντιποδα η lena headley να κενταει![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

τον αδερφο της ντανι δεν τον σχολιαζω τον αντιπαθητικο ξενερωτο που θελει να γινει και βασιλιας τρομαρα του [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και ντανι και ντρογκο...οτι και να πω τωρα...!!!

το ψιλολεσβιακο δεν το περιμενα την πρωτη φορα που το ειχε δειξει Laughing αλλα φανηκε πως η ντανι τελικα δεν ειναι τοσο αβουλη οσο ειχε φανει στο πρωτο επεισοδιο..και εχει μυαλο..θα κανει τα ξινα γλυκα αλλιως δεν την βγαζει καθαρηLaughing

η σχεση της με τον καλ μεγαλο κεφαλαιο!!..η σχεση τους βεβαια ειναι καπως διαφοροποιημενη απο τα βιβλια και θα προτιμουσα να την ειχαν ξεκινησει οπως στα βιβλια οπου εκει ο ντρογκο απο την αρχη της συμπεριφεροταν τρυφερα και με κατανοηση και οχι οπως εδειξαν σε μερικες σκηνες εδω...βεβαια στην πρωτη τους ερωτικη ..στοπ...σεξ ηταν και βιασμος...αλλα η σκηνη με τα αυγα ΦΟΒΕΡΗ! το βλεμμα της ανατριχιαστικο![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

η δευτερη τους ερωτικη πολυ καλα δοσμενη...και φυσικα δεν ηταν τραβηγμενη ουτε και πολυ πορκλητικη και γι αυτο βγηκε και πολυ ερωτικη...ειδικα τα βλεμματα τους...τελικα η ντανι απο οτι φαινεται σαν μαθητρια τα πιανει με τη μια και τα παει καλα με τα ταχυρυθμαLaughing

και επαναλαμβανω..ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΦΟΒΕΡΟ! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

and the plot thickens...[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episode 2   Τετ Σεπ 14, 2011 4:01 am

Παει και το δευτεροοο.........

πωπω αρχιζει και γινεται εθιστικο....

αρχικα να πω οτι τον μπασταρδο (δεν θυμαμαι τ ονομα του) τον συμπαθησα κι εγω..ειναι καλουλης και πονοψυχος...κι αγαπαει πραγματικα τ αδερφια του κι ας ειναι ετεροθαλη.. I love you

την Αρια ημουνα σιγουρη οτι θα τη λατρεψω και βασικα ειναι σαν να βλεπω τον εαυτο μου στην ηλικια της! LaughingΕτσι αγοροκοριτσο ημουν κι εγω!

Η αδερφη της ειναι μια μαλακω και μιση,φανηκε απ το πρωτο επεισοδιο.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ΝΑ ΠΩ ΠΟΣΟ ΠΟ@ΥΤΑΝΑ ΕΙΝΑΙ Η Βασιλισσα?

να μην το πω κριμα η βρισια οχι τιποτ αλλο......

πραγματικα μ εχει εκνευρισει παρα πολυ δεν μπορω να τη βλεπω..κι οχι μονο μ εκνευριζει αλλα ειναι κι αχρηστη μαζι με το φλωρο τον αδερφο της.Ουτε ενα φονο της προκοπης δεν μπορουν να κανουν σωστα.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

η σκηνη με το κοκκιναμαλη γιο του χασαπη και το πριγκιποπουλο μου θυμισε τελειως Χαρι Ποτερ!

Σαν να βλεπω τον Μαλφοι να τσακωνεται με τον Ρον! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Νομιζω μακραν ο μικρος που κανει τον πριγκιπα εχει την πιο αντιπαθητικη μουρη σ ολο το καστινγκ! Δεν κοιταει την αλβανοφατσα του μονο σχολιαζει το κοσμο!

Κριμα τα καημενα τα σκυλια και τ αγαπαω τοοοοοοοοοοσο πολυ... No

κι αν δεν ηταν ο μπασταρδος που ειπε εξαρχης να τα κρατησουν θα χε ξεκληριστει κοσμος και κοσμακης στους Σταρκ..

Η γυναικα του Σταρκ παντως γατονι...ολα τα πιασε....η ηθοποιος ειναι καταπληκτικη και νομιζω παιζει πιο φυσικα απ ολους...

ας περασουμε στη τσοντα της ημερας....οταν το τσολι αρχισε να μαθαινει ερωτικους τροπους προσεγγισης στην Ντανι λεω, δεν μπορει, θα το ζησουμε και το λεσβιακο! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αλλα τελικα δεν εγινε τιποτα!Πλακα πλακα αυτη που εκανε τη σκλαβα δεν ταιριαζει καθολου στην ολη ατμοσφαιρα..ειχε πολυ χολυγουντιανη φατσα για να παιζει στο Game of Thrones...και σπαστικη προφορα που δεν θυμιζει πρωτογονη φυλη και κακοπεραση επισης...σαν ξαδερφη της Αντζελινα Ζολι ηταν εκει μεσα! Laughing

Νομιζω πως ενας ερωτας γεννιεται στο βαρβαρο ζευγαρι μας...κι εκει που τη βιαζε daily τη Ντανι μας γυρναει το ξανθο κοριτσι και λεει "αφου το κανουμε που το κανουμε να μην το ευχαριστηθουμε κιολας?" lol!

ολα καλα ολα σουπερ, ο Νανος στην αρχη παλι ειχε τις ατακες του με τον μικρο αλβανο και τα χαστουκια τον αποθεωσα! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Επιτελους Ο ΜΠΑΝ(?) ξυπνησε!!!!!!Πηγαινε ρουφιανεψε τους αγορι μου!Αν και κατι μου λεει οτι θα ακολουθησουν τη γνωστη Φωσκολιανη μεθοδο με την αμνησια...οψομεθα....

σε γενικες γραμμενης πολυ ευχαριστημενη...

μοναχα ενα κακο...εχω insomnia και πως θα περασει η ωρα αν δεν δω και τριτο επεισοδιο? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

θα προσπαθησω ν αντισταθω..

Τέρψη

Αριθμός μηνυμάτων : 8163
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episode 2   Τετ Σεπ 14, 2011 4:05 am

Eίναι ή δεν είναι σειράρα???

felia έγραψε:
και το δευτερο επεισοδιο καλυτερο απο το πρωτο![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Very Happy

αρια FTW!!! Twisted Evil

η σανσα παλι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ...ασχολιαστη...μου θελει και ερωτες το μυξιαρικο[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] εριξα ενα γελιο ομως[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ..ο αλλος με το γονιδιο της αχωνευτης, σαδιστικο κουμασι κι αυτος να παει να σκοτωσει με το σπαθι την αδερφη της![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] και η σανσα να φωναζει πως της χαλανε το παραμυθι[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ...και τελικα ο πριγκηπας [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] να αφηνει ενα δεκαχρονο να τον νικησει[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Laughing
Το πόσο τραγική και ανώριμη είναι η Sansa είναι ασχολίαστο. Δεν την αντέχω.

felia έγραψε:
καλα για τον νανο δεν το συζητωcheers ...και τα χαστουκια του..ετσιιιι[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αν και τεντωνοταν λιγο για να τα ριξει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

γενικοτερα τα σπαει σαν χαρακτηρας![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Δεν είναι τυχαίο πως είναι ο αγαπημένος χαρατήρας του συγγραφέα και πως μόνο ο συγκεκριμένος ηθοποιός προτάθηκε για Emmy φέτος απ'όλο το cast.

Το σφαλιαρίδι εν τω μεταξύ που έριξε στον παλιομαλάκα το ευχαριστήθηκα όσο δεν πάει! mpoxoxo

felia έγραψε:
και ντανι και ντρογκο...οτι και να πω τωρα...!!!

η σχεση της με τον καλ μεγαλο κεφαλαιο!!..η σχεση τους βεβαια ειναι καπως διαφοροποιημενη απο τα βιβλια και θα προτιμουσα να την ειχαν ξεκινησει οπως στα βιβλια οπου εκει ο ντρογκο απο την αρχη της συμπεριφεροταν τρυφερα και με κατανοηση και οχι οπως εδειξαν σε μερικες σκηνες εδω...βεβαια στην πρωτη τους ερωτικη ..στοπ...σεξ ηταν και βιασμος...αλλα η σκηνη με τα αυγα ΦΟΒΕΡΗ! το βλεμμα της ανατριχιαστικο![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Το ζευγάρι μ'αρέσει πολύ. Το ομολογώ. Και ναι η αρχή του ήταν πολύ άσχημη γιατί όπως λες ήταν καθαρός βιασμός, αλλά επίσης ισχύει πως στο βιβλίο δεν ήταν έτσι. Δεν ξέρω ποιά σκοπιμότητα εξυπηρέτησε αυτή η αλλαγή.

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episode 2   Τετ Σεπ 14, 2011 4:08 am

xezoulina έγραψε:
Παει και το δευτεροοο.........

πωπω αρχιζει και γινεται εθιστικο....

αρχικα να πω οτι τον μπασταρδο (δεν θυμαμαι τ ονομα του) τον συμπαθησα κι εγω..ειναι καλουλης και πονοψυχος...κι αγαπαει πραγματικα τ αδερφια του κι ας ειναι ετεροθαλη.. I love you

την Αρια ημουνα σιγουρη οτι θα τη λατρεψω και βασικα ειναι σαν να βλεπω τον εαυτο μου στην ηλικια της! LaughingΕτσι αγοροκοριτσο ημουν κι εγω!

Η αδερφη της ειναι μια μαλακω και μιση,φανηκε απ το πρωτο επεισοδιο.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ΝΑ ΠΩ ΠΟΣΟ ΠΟ@ΥΤΑΝΑ ΕΙΝΑΙ Η Βασιλισσα?

να μην το πω κριμα η βρισια οχι τιποτ αλλο......

πραγματικα μ εχει εκνευρισει παρα πολυ δεν μπορω να τη βλεπω..κι οχι μονο μ εκνευριζει αλλα ειναι κι αχρηστη μαζι με το φλωρο τον αδερφο της.Ουτε ενα φονο της προκοπης δεν μπορουν να κανουν σωστα.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

η σκηνη με το κοκκιναμαλη γιο του χασαπη και το πριγκιποπουλο μου θυμισε τελειως Χαρι Ποτερ!

Σαν να βλεπω τον Μαλφοι να τσακωνεται με τον Ρον! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Νομιζω μακραν ο μικρος που κανει τον πριγκιπα εχει την πιο αντιπαθητικη μουρη σ ολο το καστινγκ! Δεν κοιταει την αλβανοφατσα του μονο σχολιαζει το κοσμο!

Κριμα τα καημενα τα σκυλια και τ αγαπαω τοοοοοοοοοοσο πολυ... No

κι αν δεν ηταν ο μπασταρδος που ειπε εξαρχης να τα κρατησουν θα χε ξεκληριστει κοσμος και κοσμακης στους Σταρκ..

Η γυναικα του Σταρκ παντως γατονι...ολα τα πιασε....η ηθοποιος ειναι καταπληκτικη και νομιζω παιζει πιο φυσικα απ ολους...

ας περασουμε στη τσοντα της ημερας....οταν το τσολι αρχισε να μαθαινει ερωτικους τροπους προσεγγισης στην Ντανι λεω, δεν μπορει, θα το ζησουμε και το λεσβιακο! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αλλα τελικα δεν εγινε τιποτα!Πλακα πλακα αυτη που εκανε τη σκλαβα δεν ταιριαζει καθολου στην ολη ατμοσφαιρα..ειχε πολυ χολυγουντιανη φατσα για να παιζει στο Game of Thrones...και σπαστικη προφορα που δεν θυμιζει πρωτογονη φυλη και κακοπεραση επισης...σαν ξαδερφη της Αντζελινα Ζολι ηταν εκει μεσα! Laughing

Νομιζω πως ενας ερωτας γεννιεται στο βαρβαρο ζευγαρι μας...κι εκει που τη βιαζε daily τη Ντανι μας γυρναει το ξανθο κοριτσι και λεει "αφου το κανουμε που το κανουμε να μην το ευχαριστηθουμε κιολας?" lol!

ολα καλα ολα σουπερ, ο Νανος στην αρχη παλι ειχε τις ατακες του με τον μικρο αλβανο και τα χαστουκια τον αποθεωσα! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Επιτελους Ο ΜΠΑΝ(?) ξυπνησε!!!!!!Πηγαινε ρουφιανεψε τους αγορι μου!Αν και κατι μου λεει οτι θα ακολουθησουν τη γνωστη Φωσκολιανη μεθοδο με την αμνησια...οψομεθα....

σε γενικες γραμμενης πολυ ευχαριστημενη...

μοναχα ενα κακο...εχω insomnia και πως θα περασει η ωρα αν δεν δω και τριτο επεισοδιο? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

θα προσπαθησω ν αντισταθω..

πεθαινω με τους σχολιασμους σου ομως!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

μπραν το λενε το παιδακι Laughing

και δεν ειναι σκυλακια..ειναι direwolfs και υπηρξαν και στην πραγματικοτητα και ειναι ειδος εξαφανισμενο...!

καλα οτι θα σουν φτυστη η αρια δεν ειχαμε καμια αμφιβολια...Laughing

περιττο να σου πως στην ηλικια της ..και εγω ιδια ημουν[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Τέρψη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episode 2   Τετ Σεπ 14, 2011 4:11 am

xezoulina έγραψε:
Ισχύει και είναι λυπηρό πως πληρώνει την κακή συμπεριφορά της γυναίκας του πατέρα του χωρίς να φταίει. Τις ευθύνες έχει ο Ned που ξενοκοιμήθηκε και όχι το παιδί.

xezoulina έγραψε:
Τεράστια αλήθεια! Ήταν το πρώτο μου σχόλιο όταν τον είχα δει πρώτη φορά dunato gelio

xezoulina έγραψε:
Άσχετο: έπαιζε την μαμά της Ερμιόνης στην τελευταια ταινία στο πρώτο μέρος. Για μια σκηνή και χωρίς να μιλάει καθόλου! dunato gelio

xezoulina έγραψε:
Μπράν lol!

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episode 2   Τετ Σεπ 14, 2011 4:14 am

Τέρψη έγραψε:
Το ζευγάρι μ'αρέσει πολύ. Το ομολογώ. Και ναι η αρχή του ήταν πολύ άσχημη γιατί όπως λες ήταν καθαρός βιασμός, αλλά επίσης ισχύει πως στο βιβλίο δεν ήταν έτσι. Δεν ξέρω ποιά σκοπιμότητα εξυπηρέτησε αυτή η αλλαγή.

ισως επειδη ειναι συμπντηγμενα σε 10 επεισοδια και ηθελαν να δειξουν πιο εντονα την διαφοροποιηση της σχεσης τους και τις διαβαθμισεις τους χαρακτηρα της ντανι...

ισως για να τονισουν το ποσο βαρβαρος ειναι ο ντρογκο και την αποσταση μεταξυ γενιων του στεμματος με τους ντοθρακι και την κουλτουρα τους κατι που στα βιβλια γινεται εμφανες αλλα εκει υπαρχει ο χρονος και η αναπτυξη να το δειξουν εκτενως...

ισως παλι επειδη ηθελαν κατι πιο προκλητικο μιας και για το HBO μιλαμε Razz

προσωπικα αν και μου αρεσε πολυ η σχεση τους στη σειρα θα προτιμουσα να ειχαν κανει ακριβη μεταφορα απο το βιβλιο...θα εδινε περισσοτερο εμφαση και πολυπλοκοτητα στον χαρακτηρα του ντρογκο σαν μοναδα και στην σχεση τους αν και μετεπειτα και στη σειρα τη δινουν αρκετα καλα...

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episode 2   Τετ Σεπ 14, 2011 4:16 am

Παράθεση :
περιττο να σου πως στην ηλικια της ..και εγω ιδια ημουν[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

το αγαπημενο μου παιχνιδι μικρη ηταν καρατε!Οταν μια φορα ο παιδικος μου φιλος ηθελε να παιξουμε κατι αλλο οπου θα με εσωζε και καλα απ το κακο και θα με φιλαγε οπως κανουν οι καλοι στις ηρωιδες στο τελος εγω δεχτηκα με μιση καρδια!

10λεπτα απ οταν αρχισε το παιχνιδι δηλωσα οτι βαριομουν φριχτα και τον παρακαλεσα να ξαναπαξουμε καρατε! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

υγ.Νυσταζει κανεις?

Τέρψη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episode 2   Τετ Σεπ 14, 2011 4:19 am

felia έγραψε:
προσωπικα αν και μου αρεσε πολυ η σχεση τους στη σειρα θα προτιμουσα να ειχαν κανει ακριβη μεταφορα απο το βιβλιο...θα εδινε περισσοτερο εμφαση και πολυπλοκοτητα στον χαρακτηρα του ντρογκο σαν μοναδα και στην σχεση τους αν και μετεπειτα και στη σειρα τη δινουν αρκετα καλα...
Συμφωνώ απόλυτα. Και γω θα ήθελα ακριβή μεταφορά γιατί μιλάμε για ανάπτυξη χαρακτήρων. Άλλη εικόνα σου δίνει έτσι ο Drogo και άλλη με μια ευαισθησία που από την πρώτη στιγμή έκρυβε παρ'ότι μιλάμε για τον πιο δυνατό βάρβαρο και αρχηγό της φυλής.

Στο ότι στην συνέχεια αναπτύσσεται πολύ καλά η σχέση συμφωνώ επίσης. Δίνεται φοβερά.

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Episode 2   Τετ Σεπ 14, 2011 4:19 am

Τέρψη έγραψε:
xezoulina έγραψε:
Ισχύει και είναι λυπηρό πως πληρώνει την κακή συμπεριφορά της γυναίκας του πατέρα του χωρίς να φταίει. Τις ευθύνες έχει ο Ned που ξενοκοιμήθηκε και όχι το παιδί.

ακριβως και θυμαμαι την πρωτη φορα που ειχα δει το επεισοδιο...απο τη μια εκανα respect στην catelyn απο την αλλη την εβριζα που φεροταν ετσι στο στον jon

οκ κατανοητη η πικρια της αλλα περασαν τοσα χρονια και το παιδι δεν εφταιγε σε κατι...και ποσο μαλλον οταν ο χαρακτηρας του ειναι τοσο καλος και φροντιζε τοσο τα αδερφια του..

παρατηρησατε βεβαια πως ο jon μονο την σανσα δεν αποχαιρετησε...φυσικο..σιχαμενη...[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Σπόιλερ:

Episode 2
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 10Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Season Five _ Episode Discussion
» Season Six _ Episode Discussion
» Episode 9
» Episode 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: