ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Doctor Who

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 37 ... 71, 72, 73, 74, 75  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42851
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Doctor Who   Παρ Οκτ 24, 2014 7:06 pm

Δεν τον εχω δει ολον τον Σμιθ. Αλλα εγω ειμαι με Τεναντ, το ξερεις. Πολλοι παντως ειναι καμμενοι και με τον Σμιθ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33578
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Doctor Who   Παρ Οκτ 24, 2014 7:36 pm

Eleni7 έγραψε:
Δεν τον εχω δει ολον τον Σμιθ. Αλλα εγω ειμαι με Τεναντ, το ξερεις. Πολλοι παντως ειναι καμμενοι και με τον Σμιθ.

Ο Σμιθ ηταν καλος επειδη ηταν ο Σμιθ. Και οι περισσοτεροι ειναι με τον Σμιθ λογο Σμιθ. Εδω ειναι δηλαδη η διαφορα. Οτι ουσιαστικα τον 11 τον εσωσε ο ηθοποιος. Γιατι ειχε κανει πολλες %$#@$%$#@$%#@ ο Μοφατ.
Και ο Σμιθ κερδισε μεγαλο κοινο. Και εμενα μου αρεσε.

Ομως ο Τεναντ περα απο το γεγονος πως εκανε παπαδες σαν ηθοποιος ειχε και το ατου πως ο ρολος του 10 ηταν σωστα δομημενος. Δεν εβρισκες τρυπες. Δενοσουν με τον χαρακτηρα και τον ενιωθες γιατι περα απο την ερμηνεια του ηθοποιου ηταν τετοια και η δομη του κατι που δεν ισχυει απολυτα με τον 11 αλλα ευτυχως τον 11 τον επαιζε ο Σμιθ και εδεσε καλα με τον ρολο.

Τωρα ο 12 δεν βλεποταν. Γιατι ναι μεν ο ηθοποιος ειναι καλος αλλα δεν ειναι ο Doctor βρε παιδι μου και το γραψιμο γενικοτερα ειναι πιο χαλια απο ποτε.

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Doctor Who   Τρι Ιαν 31, 2017 1:35 am

Επιτελους. Αν βαλουν κανεναν καινουργιο Doctor της προκοπης και αν ο νεος σεναριογραφος αξιζει θα ξαναδωσω ευκαιρια στην σειρα.

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Doctor Who   Τρι Ιαν 31, 2017 1:56 am

Που υπογραφουμε για να γυρισει ο Τεναντ;
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Doctor Who   Κυρ Ιουλ 16, 2017 12:13 pm

Αυτοσχεδιασμος ηταν αυτο καλε dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio
Και το κρατησαν μεσα χαχαχαχαχα

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Doctor Who   Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:17 pm

Και πανω που ειπα πως θα αρχιζα ξανα την σειρα ...

http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/news/doctor-who-peter-capaldi-series-11-time-lord-steven-moffat-replacement-wimbledon-a7844016.html

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Doctor Who   Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:40 pm

Ο Τενναντ ηταν στον τελικο του Wimbledon σημερα

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Doctor Who   Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:48 pm

To ξερω.

---

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 46180
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Doctor Who   Δευ Ιουλ 17, 2017 8:44 pm

εχει γινει χαμος απο χτες! Να σου πω μετα απο τοσα χρονια και πολυ το αργησαν να φερουν και μια γυναικα!

τα σχολια κατω απ το βιντεο το λιγοτερο εμετικα

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Doctor Who   Δευ Ιουλ 17, 2017 10:03 pm

Eγω διαφωνω με την αλλαγη φυλου στον συγκεκριμενο χαρακτηρα και με τον τροπο που το εδωσαν μεχρι στιγμης σε αλλους χαρακτηρες στην σειρα (εχω φτασει στα επεισοδια).

Η σειρα ειχε παντα γυναικειους χαρακτηρες και θα μπορουσαν καλλιστα να φερουν και καποιον αλλον γυναικειο χαρακτηρα που να τον κανουν βασικο και οχι απλα μια companion και να δωσουν ομορφη ιστορια.

Για μενα ο ηρωας αυτος ηταν κλασσικος οπως ηταν και αυτο δεν επρεπε να αλλαξει (με την ιδια λογικη που δεν θα αλλαζα το φυλο στις Disney princesses αν εκανα remake μιας ταινιας η σειρας).
Και σιγουρα εδω δεν θα επρεπε να γινει για να το παιξουν προοδευτικοι χωρις να το εχουν στην ουσια και αυτο φανηκε στο πως χειριστηκαν τις αλλαγες στον Master και στον General. 

Ισως να συμφωνουσα με την αλλαγη αν το focus στο γραψιμο δεν αλλαζε σε και απο τον Doctor καταληγαμε στο να κεντραρουμε στην αλλαγη φυλου και οχι στην αλλαγη χαρακτηρα. Αλλα δεν το βλεπω να συμβαινει και δεν χρειαζομαι exposition στην σειρα για να μου περναει μηνυματα σαν να ειναι τουβλα στο κεφαλι. Και αυτο το κανουν συνεχεια σε εμετικο βαθμο στην σειρα με τους γυναικειους χαρακτηρες η τους LGBT και τους μαυρους.
Παιρνουν το φυλο, την σεξουαλικοτητα, την φυλη και κανουν token χαρακτηρες που αυτο για μενα ειναι ακομα χειροτερο απο το να μην τους αγγιζαν απλα.

Αλλα και παλι εστω πως γινεται η αλλαγη...το κανουν την στιγμη που η σειρα εχει πεσει στα νουμερα και ετσι κι αποτυχει εκει θα το ριξουν και οχι στο χαλια γραψιμο και την αποδοση που εχει η σειρα τα τελευταια χρονια κατι που ειναι πολυ αδικο.

Ειναι μεγαλο ρισκο. Ειδικα με ενα κυριως αντρικο κοινο οπως αυτο της σειρας.

Τεσπα αλλαζουν και οι σεναριογραφοι (ευτυχως γιατι ο Μοφατ απλα...δεν) οποτε μπορει να δεσει και να με εκπληξουν.

Τωρα ομως δεν ξερω αν θα συνεχισω. Οπως μου την δωσει. Ο 12ος δεν μου αρεσε καθολου και δεν ειμαι φαν της ιδεας γυναικας γιατρου.
Και σιγουρα ΠΟΛΛΑ απο τα σχολια ειναι σεξιστικα οσο αφορα αυτη την αλλαγη (κατι που με αηδιαζει και εμενα) αλλα και παλι πολλοι το πανε στο αλλο ακρο που οταν καποιος απλα ξεστομισει πως δεν θελει να δει αυτη την αλλαγη τον βαφτιζουν σεξιστη κτλ κτλ

Οπως και να εχει στο φαντομ γινεται της #$%^$#@$%^$#@ τωρα. Στο facebook και στο Twitter πεφτει πολυ κραξιμο. Στο Tumblr απο την αλλη πεφτει πολυ χαρα αλλα πολυ χαρα επεφτε και με την Agent Carter και το Fury Road και ειδαμε τα αποτελεσματα επι της ουσιας.

Παντως η ηθοποιος ειναι πολυ ομορφη και αρκετοι λενε πως ειναι αρκετα καλη σαν ηθοποιος. Οποτε θα δειξει.

Doctor Who
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 72 από 75Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 37 ... 71, 72, 73, 74, 75  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Doctor Who
» [Αφιέρωμα] Doctor Strange: The Sorcerer Supreme
» Doctor Who

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές-
Μετάβαση σε: