ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Slumdog Millionaire

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
SophiaSonia21
ξαναμμένη γαλοπούλα

Αριθμός μηνυμάτων : 824
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Εδώ, εκεί, παρά πέρα...

ΔημοσίευσηΘέμα: Slumdog Millionaire   Πεμ Μαϊος 06, 2010 10:10 pm

Η πλέον πολυσυζητημένη ταινία των περσινών βραβείων όσκαρ όπου απέσπασε πολύ καλές κριτικές από κριτικούς κ κοινό. Το στόρυ πανέξυπνο κ πάρα πολύ ενδιαφέρον, παρακολουθεί τη ζωή ένος 18χρονου, αμόρφωτου Ινδού που δηλώνει συμμετοχή στο πασίγνωστο τηλεπαιχνίδι "who wants to be a millionaire" κ επειδή κερδίζει πολλά λεφτά, τον συλλαμβάνουν οι αρχές για απάτη. Καθώς προχωρούν οι ερωτήσεις κ εκείνος απαντάει, τον βλέπουμε να δίνει εξηγήσεις στον αστυνόμο για το πώς ήξερε την απάντηση σε κάθε ερώτηση κ έτσι τον βλέπουμε να θυμάται την παιδική του ηλικία μέχρι κ το σήμερα.

Μία υπέροχη ταινία με τον πρωταγωνιστή να τα παίρνει όλα κ να φεύγει κ την συμπρωταγωνίστρια να κλέβει την παράσταση από άποψη ομορφιάς κ μόνο. Τη συστήνω ανεπιφύλακτα.

To trailer:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

LadyOscar

Αριθμός μηνυμάτων : 1426
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Slumdog Millionaire   Πεμ Μαϊος 06, 2010 10:22 pm

Πάρα πολύ μου άρεσε αυτή η ταινία. Μπορεί να είχε πολλές σεναριακές ευκολίες και απιθανότητες αλλά συμφωνώ σε αυτό που γράφεις για το πανέξυπνο και ενδιαφέρον στόρυ, καθώς και για τους πρωταγωνιστές. Επειδή, δε, έχω επισκεφτεί τη Βομβάη έπαθα σοκ από τα γυρίσματα που έκαναν στις φτωχογειτονιές της και γενικά από το πόσο καλά αναπαρήγαγαν την καθημερινότητα των Ινδών. Στα συν της ταινίας βάζω και την εξαιρετική μουσική, ειδικά δε αυτό:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

kartalitsa

Αριθμός μηνυμάτων : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Slumdog Millionaire   Παρ Μαϊος 07, 2010 11:38 am

Υπεροχη ταινια, πραγματι!! Ο πρωταγωνιστης οντως εξαιρετικος και η πρωταγωνιστρια κουκλα!!
Κι εγω σοκαριστηκα λιγο με τη κατασταση που επικρατει εκει... Αλλα η ταινια ηταν πολυ ξεχωριστη και ρεαλιστικη..

Στα πλην για μενα το μουσικοχορευτικο φιναλε, το οποιο μου αφησε μια γλυκαναλατη και παραταιρη αισθηση...

Κατα τα αλλα, τη συστηνω κι εγω ανεπιφυλακτα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
SophiaSonia21
ξαναμμένη γαλοπούλα

Αριθμός μηνυμάτων : 824
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Εδώ, εκεί, παρά πέρα...

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Slumdog Millionaire   Τετ Ιουν 16, 2010 4:45 pm

Το χορευτικό στο τέλος δεν έκανα καν στον κόπο να το δω. Είχα χαλαστεί στα προπέρσινα όσκαρ με την κιτσαρία, οπότε στην ταινία έμεινα στη σκηνή του τραίνου κ το 'κλεισα...

Slumdog Millionaire
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Γενικά :: Cinema-
Μετάβαση σε: