ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Προσεχως

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 27  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 46114
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχως   Πεμ Ιαν 05, 2012 7:31 pm

Eleni7 έγραψε:
Κλαιω απο τωρα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Δεν υπαρχει αυτος ο τυπος

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

theos!

melania

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχως   Πεμ Ιαν 05, 2012 9:37 pm

κάπου πρέπει να πω και εγώ τον πόνο μου και θα τον πω εδώ! Τα ζώα οι Γερμανοί μεταγλωττίζουν τις ταινίες όχι μόνο στην τι βι αλλά και στο σινεμά. Πόσο ζώα παίζει να'ναι ας μου πει κάποιος. Έχω βρει μόνο ένα σινεμά που παίζει τις ταινίες στην ορίτζιναλ εκδοχή τους οπότε βλέπω ότι παίζει εκεί. Και πήγα και είδα Σέρλοκ Χολμς! Από το ολότελα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42758
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχως   Παρ Ιαν 06, 2012 11:08 am

Αυτο το κανουν και οι Ισπανοι.Μιλαμε για αηδια.
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33253
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχως   Παρ Ιαν 06, 2012 4:50 pm

το κανουν αρκετες χωρες...ομοιως και η ιαπωνια μεχρι και σημερα...παλιοτερα που ο πατερας μου ταξιδευε (νομιζω η εποχη ηταν προ χριστου βεβαια Laughing ) ειχαν σε ενα σινεμα φερει ελληνικες ταινιες (κατι με ξανθοπουλο νομιζω...) οποτε απο το ολοτελα λεει τουλαχιστον θα ακουσει ελληνικα...αμ δε Laughing

πρεπει οντως να ειναι πολυ σπαστικο για οσους δεν γνωριζουν την γλωσσα...

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
filareti
Ύαινα

Αριθμός μηνυμάτων : 5177
Τόπος : αλλού

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχως   Παρ Ιαν 06, 2012 5:12 pm

melania έγραψε:
κάπου πρέπει να πω και εγώ τον πόνο μου και θα τον πω εδώ! Τα ζώα οι Γερμανοί μεταγλωττίζουν τις ταινίες όχι μόνο στην τι βι αλλά και στο σινεμά. Πόσο ζώα παίζει να'ναι ας μου πει κάποιος. Έχω βρει μόνο ένα σινεμά που παίζει τις ταινίες στην ορίτζιναλ εκδοχή τους οπότε βλέπω ότι παίζει εκεί. Και πήγα και είδα Σέρλοκ Χολμς! Από το ολότελα....

Πωωω...Σε ενοχλει μονο αισθητικα η και στην κατανοηση?
Παντως το κανουν πολλες χωρες και πραγματικα το βρισκω αφορητα εκνευριστικο.Και στην κατανοηση γιατι σημερα με τις μετακινησεις για δουλεια,σπουδες κλπ δε μιλανε ολοι τη γλωσσα τοσο καλα,αλλα και στην ποιοτητα της αποδοσης.Θυμαμαι ακουγα επεισοδιο του Χαουζ στα γερμανικα και στα ισπανικα και μου ερχοταν να κοπανησω το κεφαλι μου στον τοιχο.Πού τους βρισκουν αυτους που κανουν τη μεταγλωττιση δεν ξερω,αλλα συνηθως δεν ταιριαζουν με τιποτα bang head Ακουγεται τελειως ψευτικο και χανονται και πολλα αστεια η νοηματα απο το πρωτοτυπο ooxi
Ηξερα για την τηλεοραση στις περισσοτερες ευρωπαικες χωρες,αλλα τουλαχιστον στο σινεμα απο οσο ξερω σε μερικες μπορεις να διαλεξεις...αυτοι το παρατραβηξαν.

Nothing is permanent in this wicked world,not even our trouble
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42758
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχως   Παρ Ιαν 06, 2012 7:16 pm

Παιδια,για να τα λεμε ολα,ειναι και το πατριωτικο μεσα στο παιχνιδι.Υπαρχουν χωρες που δεν θελουν να ακουν σαν "πρωτη" γλωσσα τα αγγλικα ή τα αμερικανικα.Τα σνομπαρουν ακομα και απο τις ταινιες.
filareti
Ύαινα

Αριθμός μηνυμάτων : 5177
Τόπος : αλλού

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχως   Παρ Ιαν 06, 2012 10:50 pm

Ε καλα ναι,αυτο ειναι το βασικο επιχειρημα,μαζι με καποιους που ισχυριζονται ειδικα για την τηλεοραση οτι βλεπει και κοσμος που δεν ειναι ευκολο να διαβασει υποτιτλους.
Τη βλεπω την πλευρα τους,αλλά προσωπικα δε συμφωνω.Αφου παιρνουν τις ταινιες καταναλωνουν ξενη κουλτουρα ουτως η αλλως και ισα ισα εκνευριζουν τον κοσμο.Τουλαχιστον ας δινουν δυνατοτητα επιλογης.

Nothing is permanent in this wicked world,not even our trouble
melania

Αριθμός μηνυμάτων : 393

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχως   Σαβ Ιαν 07, 2012 12:09 am

Εκτός του ότι δεν ξέρω Γερμανικά, με ενοχλεί αισθητικά βασικά. Δηλαδή και Ισπανικά που ξέρω δεν θα μπορούσα να δω ταινία μεταγλωττισμένη στα Ισπανικά. Φαίνεται εντελώς ψεύτικο και χάνεται πολλές φορές και το νόημα, οι εκφράσεις, τα αστεία. Δεν μπρορώ να ακούω το Τζουντ Λο να μιλάει Γερμανικά όπως και να έχει ακόμα και αν καταλάβαινα. Δεν μπορώ να μιλήσω για όλη τη Γερμανία αλλά στην Κολωνία που είμαι εγώ μόνο ένα σινεμά τις παίζει τις ταινίες στην ορίτζιναλ εκδοχή και πάλι καλά δηλαδή γιατί θα φρίκαρα τελείως. Όλα, όμως, τα μεγάλα σινεμά τις έχουν μεταγλωττισμένες και αυτό μου τη δίνει που δε σουδίνουν τη δυνατότητα επιλογής. Δε γίνεται να βλέπω Αλμοδοβάρ στα Γερμανικά πως να γίνει τώρα απλά δε γίνεται!
katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 46114
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχως   Πεμ Ιαν 19, 2012 6:34 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Τέρψη

Αριθμός μηνυμάτων : 8173
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχως   Πεμ Ιαν 19, 2012 6:37 pm

Eπικοί τίτλοι αρχής Ypoklisi

Προσεχως
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 27Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 27  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Γενικά :: Cinema-
Μετάβαση σε: