ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Issiz adam

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
SophiaSonia21
ξαναμμένη γαλοπούλα

Αριθμός μηνυμάτων : 824
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Εδώ, εκεί, παρά πέρα...

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Issiz adam   Δευ Μαϊος 03, 2010 1:59 am

Wow, μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση που είχε τόσο μεγάλη απήχηση η ταινία. Προσωπικά την άκουσα πρώτη φορά από τον bfree (θα σε φωνάζουμε για πολύ καιρό ακόμα έτσι? Να σε λέω Μήτσο τουλάχιστον? geek ) μιας κ φέτος επανήλθα δυναμικά στον χώρο του κινηματογράφου μετά από διακοπή ετών, οπότε πέρσυ δεν έψαχνα κ πολύ για ταινίες. Από τις υπόλοιπες που αναφέρατε, έχω δεί μόνο το Soul Kitchen του Φατίχ Ακίν που ήταν πραγματικά πολύ καλή ταινία!

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 46211
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Issiz adam   Δευ Μαϊος 03, 2010 2:01 am

μολις το ειδα...

ωρα για αναλυση...(προσοχη ΣΠΟΙΛΕΡΣ)

φοβερες εικονες,μυρωδιες και μελωδιες που σε ταξιδευουν στη Κωσταντινουπολη...

μια ομορφη οπτικη των διαπροσωπικων σχεσεων και της μοναχικοτητας των ανθρωπων ειδικα στις μεγαλουπολεις..

ορισμενες ατακες μεσα ηταν φοβερες, ειδικα της κοπελας..

αυτη που μου εμεινε και θα κρατησω ειναι "Εισαι μεσα στο χιονι,ετοιμος να παγωσεις, ο υπνος φαινεται γλυκος,ομως δεν εχεις καταλαβει οτι πεθανες."

ειδικα η μουσικη ηταν μεγαλο ατου..

η ταινια ξεκινησε δυναμικα, καπου στη μεση εκτοξευτηκε κι αλλο ,αλλο το τελος δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε..

το τελευταιο 20 λεπτο εγινε παρα πολυ μελο χωρις να υπαρχει λογος που να αιτιολογηθει..

ενας ανθρωπος που επειδη ανεκαθεν εχει μαθει να μενει μονος φοβαται το επομενο βημα και δειλιαζει..

κατανοητο ,οκ...

παρ ολα αυτα το τελος ενω στοχευε σε δραματικο κρεσεντο εμενα δεν με συνεπειρε...

μετα απο 5-6 χρονια δεν μπορουσα να νιωσω την τοση μεγαλη αναγκη του αντρα-συγγνωμη δεν θυμαμαι ονοματα- για τη κοπελα..

την χωρισε ο ιδιος,μετα απο 1 μηνα σχεσης χωρις καποιον συγκεκριμενο λογο περα απ τον φοβο.

η κοπελα ουτε τον πιεσε ,ουτε βαρος του εγινε,ουτε τιποτα.

Ηταν επιλογη του..

Αφοτου η απουσια της εγινε αισθητη γι αυτον, δεν μας εδιξε να την κυνηγαει, ή να προσπαθει για κατι αλλο κλπ

Δεν ξερω..οταν θελεις να αλλαξεις κατι πανω σου απεγνωσμενα (προφανως κι αυτη η κατασταση απομονωσης δεν αρεσε στο πρωταγωνιστη) κανεις προσπαθειες βελτιωσης ή αλλιως αποδεχεσαι αυτο που εισαι..

ο επιλογος της ταινιας μου αφησε την εντυπωση οτι σεναριογραφος δεν ειχε ξεκαθαρισει στο μυαλο του μεσα που ηθελε να καταληξει.

Κατα τ αλλα σαν συνολικη δουλεια ηταν πολυ προσεγμενη και τη συνιστω..

Μπραβο στις επιλογες σας παιδια. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
SophiaSonia21
ξαναμμένη γαλοπούλα

Αριθμός μηνυμάτων : 824
Τόπος : Εδώ, εκεί, παρά πέρα...

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Issiz adam   Δευ Μαϊος 03, 2010 2:14 am

Κατερίνα μου right to the point as always Wink Για το τέλος διαφοροποιούμαι κάπως ίσως γιατί μου αρέσει πολύ το καλοστημένο μελώ κ το χαίρομαι! Κατά τ 'άλλα cheers

bfree

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 01/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Issiz adam   Δευ Μαϊος 03, 2010 9:14 am

ΚΙ ΕΓΩ ΔΙΑΦΩΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΤΡΟΥΛΙΝΑ... ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΛΑΒΕΣ ΠΟΣΗ ΑΓΑΠΑΗ ΥΠΗΡΧΕ ΚΙ ΑΠ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ...... ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΧΕΙ HAPPY END...... ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ..... ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ Σ ΑΡΕΣΕ..
katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 46211
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Issiz adam   Δευ Μαϊος 03, 2010 12:37 pm

bfree έγραψε:
ΚΙ ΕΓΩ ΔΙΑΦΩΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΤΡΟΥΛΙΝΑ... ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΛΑΒΕΣ ΠΟΣΗ ΑΓΑΠΑΗ ΥΠΗΡΧΕ ΚΙ ΑΠ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ...... ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΧΕΙ HAPPY END...... ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ..... ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ Σ ΑΡΕΣΕ..

Δεν ειναι θεμα Happy End...ειναι θεμα τελους γενικα..κατι με χαλασε...

απ την αλλη την αγαπη νομιζω την νιωθεις,δεν τη καταλαβαινεις, αρα ισως εφταιγε ο τροπος αποδοσης των συναισθηματων της ταινιας αν και μεχρι τα μισα ηταν αψογη και μ αρεσε παρα πολυ..

anyway, το θεμα ειναι πως ηταν μια ωραια ταινια ,απο κει και περα ολα τ αλλα ειναι υποκειμενικα.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

bfree

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 01/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Issiz adam   Δευ Μαϊος 03, 2010 8:13 pm

ΝΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ.... ΚΙ ΕΓΩ ΣΠΑΣΤΗΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ... ΑΛΛΑ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΕ ΚΑΤΙ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΟ... ΚΙ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ.. ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΗΝ ΜΟΝΑΞΙΑ ΣΕ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΤΟ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΚΟΣΜΟ...

Issiz adam
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Issiz adam

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Γενικά :: Cinema-
Μετάβαση σε: