ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Issiz adam

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
SophiaSonia21
ξαναμμένη γαλοπούλα

Αριθμός μηνυμάτων : 824
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Εδώ, εκεί, παρά πέρα...

ΔημοσίευσηΘέμα: Issiz adam   Σαβ Μαϊος 01, 2010 11:27 pm

Έχετε ξαναδεί Τούρκικη ταινία? (Η πολίτικη κουζίνα δεν πιάνεται, Τούρκικη είπα geek ) Αν όχι, ήρθε η ώρα να δείτε. Μία γλυκιά, τρυφερή, αισθηματική αλλά κ πολύπλευρη ταινία με πολύ καλούς (κ ρεαλιστικά ωραίους) ηθοποιούς που θα κάνει μέχρι κ τον πιο κυνικό να δακρύσει χωρίς να είναι καν μελοδραματική. Νεαρός σεφ συναντάει τυχαία σ'ενα παλαιοβιβλιοπωλείο νεαρά μοδίστρα κ αναπτύσσεται ένας πολύ δυνατός έρωτας. Στο μεταξύ έχουμε την ευκαιρία να γνωρίσουμε τον πολύπλοκο κ δύσκολο χαρακτήρα του πρωταγωνιστή, την ήσυχη ζωή της πρωταγωνίστριας, τις θυσίες που είναι έτοιμος να κάνει ο ένας για τον άλλον κ το πόσο γλυκόπικρος μπορεί να είναι ο έρωτας. Extra Bonus στην ταινία, η απίστευτη παραδοσιακή τούρκικη μουσική με τους αμανέδες που θα σας κάνει να θέλετε να πάτε σε παραδοσιακό καφενέ. Κ ένα ακόμη συν της ταινίας: Θα σας κάνει ν'αναρωτηθείτε αν όντως η ζωή στην Τουρκία είναι 150 χρόνια πίσω όπως νομίζετε....BTW, ίσως τα τούρκικα σας ενοχλήσουν στην αρχή αλλά γρήγορα θα τα συνηθίσετε ( κ σας το λέω εγώ που το αυτί μου απεχθάνεται τούρκικα, γιαπωνέζικα, κινέζικα κτλ)

Η ταινία υπάρχει ολόκληρη στο youtube με αγγλικούς υποτίτλους.

Το πρώτο πάρτ:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Κ το τρέιλερ με ελληνικούς υποτίτλους:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

marion

Αριθμός μηνυμάτων : 1135

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Issiz adam   Σαβ Μαϊος 01, 2010 11:43 pm

Τα τουρκικα τα λατρεψα απο τοτε που κολλησα με την τουρκικη σαπουνοπερα "Χιλιες και μια νυχτες" που προβαλλεται καθημερινα στο tv makedonia!
Αφου λεω να ξεκινησω την εκμαθηση της γλωσσας οσονουπω!
Η υποθεση της ταινιας φαινεται ενδιαφερουσα!Thanks σοφακι! cheers

bfree

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 01/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Issiz adam   Σαβ Μαϊος 01, 2010 11:45 pm

ΣΟΦΑΚΙ ΜΟΥ....
Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ ΤΑΙΝΙΑ. ΕΓΩ ΠΑΙΔΙ ΑΤΗΣ ΒΑΖΩ 5 ΑΣΤΕΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ... ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙΤΕ ΣΤΟ DVD CLUB ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΣΑΣ. ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΥΣΙΝΗ ΤΑΙΝΙΑ... ΒΓΑΖΕΙ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΑΥΤΗ Η ΤΑΙΝΙΑ.. ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ...... ΟΙ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΙ... ΠΟΛΥ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΤΑΙΝΙΑ.. ΠΟΛΥ ΑΝΑΤΡΕΠΤΙΚΟ ΤΕΛΟΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ Ν Α ΚΛΑΨΟΥΝ.. ΕΓΩ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΕΚΛΑΨΑ... ΤΟ SOUNDTRACK EΠΙΣΗΣ ΤΕΛΕΙΟ.. ΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ

ΤΡΕΞΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ ΠΑΙΔΙΑ.. ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΜΟΝΟ. ΑΠΟ ΜΕΝΑ 5 ΑΣΤΕΡΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
bfree

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Issiz adam   Σαβ Μαϊος 01, 2010 11:51 pm

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΑΟΥΝΤΡΑΚ ΚΑΙ ΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΣΕ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟ 1o COMMENT
katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 46196
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Issiz adam   Κυρ Μαϊος 02, 2010 5:13 pm

μετα απο το συντριπτικο 2/2 που πετυχε η Σοφια (και οι 2 ταινιες που μου προτεινε μου αρεσαν τα μαλα! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ) παω για το 3/3..

τη κατεβαζω.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

bfree

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Issiz adam   Κυρ Μαϊος 02, 2010 7:22 pm

ΚΑΤΡΟΥΛΙΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΑΙΝΙΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΤΟ 2009
elina

Αριθμός μηνυμάτων : 3067
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Issiz adam   Κυρ Μαϊος 02, 2010 8:53 pm

Είμαι φοιτήτρια στην Κομοτηνή οπότε.....
Είναι υπέροχη ταινία την έχω δει, και γενικά η μουσική είναι όντως απίστευτη. Και εμείς έχουμε τέτοιους αμανέδες σε πιο παραδοσιακή μορφή, τα σμυρναίκα τραγούδια. Αλλά είναι πολύ δύσκολη γλώσσα, όμως η τηλεόραση και ο κινηματογράφος είναι σε μεγάλη ανάπτυξη, καμιά απολύτως σχέση με εμάς....!!!!
Τη συστήνω ανεπιφύλακτα....

Sunflower
Blooming in your finest hour
You have come into your power
And you spill it over me
bfree

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Issiz adam   Κυρ Μαϊος 02, 2010 10:13 pm

ΟΝΤΩΣ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΠΤΥΞΕΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ ΤΟΝ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ (SOUL KITCHEN, ΠΛΗΓΕΣ ΤΟΥ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟΥ) AΛΛΑ ΣΑΝ ΤΟ ISSIZ ADAM/ ΠΑΝΤΑ ΜΟΝΟΣ ΤΙΠΟΤΑ
elina

Αριθμός μηνυμάτων : 3067
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Issiz adam   Κυρ Μαϊος 02, 2010 10:58 pm

Είναι και άλλες δύο καλές, προσωπικά έχω δει και μία εποχής το yuregine sor, που πρωταγωνιστεί μια πολύ όμορφη τουρκάλα ηθοποιός η Tuba Buyukustun. Ομολογώ όμως ότι σαν το issiz adam δεν έχω δει άλλη ταινία όχι μονο τούρκικη αλλά γενικά. Είναι πολύ καλή και για μένα σε μεγάλο βαθμό φταίει και η μουσική επένδυσή της σε διάφορες στιγμές.

Sunflower
Blooming in your finest hour
You have come into your power
And you spill it over me
bfree

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Issiz adam   Κυρ Μαϊος 02, 2010 11:14 pm

ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΟΦΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕ ΓΑΝΤΙ Ο ΡΟΛΟΣ ΤΟΥ ΑΛΠΕΡ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗ ΚΑΙ Ο ΡΟΛΟΣ ΤΗΣ ΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΧΡΥΣΑ ΠΑΠΑ. ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ?

Issiz adam
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Issiz adam

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Γενικά :: Cinema-
Μετάβαση σε: