ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

My Sister's Keeper/ Η Αδερφή μου κ εγώ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
SophiaSonia21
ξαναμμένη γαλοπούλα

Αριθμός μηνυμάτων : 824
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Εδώ, εκεί, παρά πέρα...

ΔημοσίευσηΘέμα: My Sister's Keeper/ Η Αδερφή μου κ εγώ   Πεμ Απρ 29, 2010 2:12 am

Γλυκιά, τρυφερή, ανθρώπινη κ κυρίως δραματική ταινία είναι το "My sister's Keeper" με πρωταγωνίστρια την μικρή Abigail Breslin (σίγουρα θα την έχει πάρει το μάτι σας από τις ταινίες που 'χει πάρει παραμάζωμα κ πρωταγωνιστεί τα τελευταία χρόνια! : P). Μία μητέρα που η κόρη της πάσχει από λευχαιμία, αποφασίζει να κάνει εξωσωματική κ να φέρει στον κόσμο ένα παιδί με συγκεκριμένες προδιαγραφές (παιδί του σωλήνα ας πούμε) για να μπορεί να το χρησιμοποιεί ως "ρεζέρβα" για την άρρωστη κόρη της. Η μικρή, μετά από χρόνια κ πολλές επεμβάσεις, μεγαλώνει κ αποφασίζει να πάει σε δικηγόρο κ να ζητήσει να έχει αποκλειστική εξουσία του σώματός της ώστε να μην μπορεί η μητέρα της να την χρησιμοποιεί. Στο μεταξύ πολλά συμβαίνουν κ έχουμε τη δυνατότητα να γνωρίσουμε το κάθε μέλος της οικογένειας ξεχωριστά αλλά κ τις μεταξύ τους σχέσεις μέχρι το τελικό πόρισμα της δίκης...

Δηλώνω huge fan της μικρής κ την παρακολουθώ από την ταινία "Little miss sunshine" που είναι από τις πλέον αγαπημένες μου. Το κοριτσάκι που παίζει την καρκινοπαθή είναι αρκετά καλή - τουλάχιστον πειστική - ενώ η Κάμερον Ντίαζ που παίζει την μάμα, σαφώς ξεφεύγει από τα πρότυπα της χαζοξανθιάς με τον ωραίο κώλο κ παίζει καλά. Αν κ σαφώς αν είχε την δυνατότητα θα ήθελα να την αντικαταστήσω άμεσα! : P Ο πάτρερ φαμίλιας ίσως κρατάει τον μοναδικό νορμάλ ρόλο στην ταινία, με τον ηθοποιό που τον υποδύεται ν'ανταποκρίνεται υπέροχα.

TIP K HUGE SPOILER GIA TO TELOS: Η ταινία βασίζεται σε βιβλίο που έχει όμως εντελώς διαφορετικό τέλος απ'αυτό που έχει η ταινία.
Σπόιλερ:

Το τρέιλερ:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Τέρψη

Αριθμός μηνυμάτων : 8163
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: My Sister's Keeper/ Η Αδερφή μου κ εγώ   Τετ Μαϊος 19, 2010 1:37 am

Δεν ήξερα για το διαφορετικό τέλος,αλλά και γω ψηφίζω την ταινία μακράν!
Μ'άρεσε αρκετά.Την είδα το καλοκαίρι και με άγγιξε.Έκλαψα και μια ψιλοκατάθλιψη με έπιασε,γιατί κατανοώ πως είναι αυτές οι καταστάσεις μιας και τις έχω ζήσει από πρώτο χέρι.Βέβαια δόξα σοι ο Θεός είχαν την καλύτερη εξέλιξη και καμία σχέση με την ταινία.

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 46031
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: My Sister's Keeper/ Η Αδερφή μου κ εγώ   Τετ Μαϊος 19, 2010 12:36 pm

πολυ ωραιο το τρειλερ, ψινομαι να το κατεβασω...

You've got to lose to know how to win.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών

My Sister's Keeper/ Η Αδερφή μου κ εγώ
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Boo Boo Stewart

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Γενικά :: Cinema-
Μετάβαση σε: