ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

SV 10x17, "KENT"

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42912
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: SV 10x17, "KENT"   Σαβ Απρ 16, 2011 11:22 am

Εδω σχολιαζουμε το επεισοδιο...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SV 10x17, "KENT"   Σαβ Απρ 16, 2011 1:47 pm

Το επεισοδιο μου αρεσε ΤΡΕΛΑ.Χωρια που απο την στιγμη που εδειχνε τον Κλαρκ Λουθορ δεν μπορουσα να παρω ανασα.Ποσο HOT μπορει να ειναι? enamor .Ειδικα στις σκηνες με την Τες,ετσι οπως μιλουσε,ανεβασα πυρετο 40!

Εν τω μεταξυ,ειμαστε που ειμαστε χαλια επειδη μετα απο 10 χρονια ερχεται το φιναλε,μας κανουν και χειροτερα.Χθες το εριξαν στο συναισθημα.Φαρμα,Τζοναθαν (ποσο πολυ μας ελειψε?),ο Κλαρκ να φοραει το μπουφαν του πατερα του,η αγκαλια που δεν προλαβε να του δωσει,η τελευταια σκηνη που ο Τζοναθαν πηγε στην Μαρθα...Συνηθως,δεν συγκινουμαι με σειρες ή ταινιες,αλλα παραλιγο να δακρυσω ρε π.....

Και παω στο χωσιμο τωρα.Ρε Κλαρκουλη μου,ρε λεβεντη μου, ποσο ΣΠΙΡΤΟΥΛΗΣ μπορει να εισαι? (εχεις δικιο Φελια,λεει τρελα το παρατσουκλι!)Μα ειναι δυνατον,βλεπεις το mirror box ,το πιανεις,βλεπεις απεναντι σου τον CL ο οποιος σε απειλει και καθεσαι σαν χανος και τον κοιτας,κρατωντας παραλληλα το κουτι?ΠΟΣΟ ΗΛΙΘΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ?Τι περιμενες να κανει ο αλλος?Να κατσει να του πεις τον καφε?Παλι η Λοις σου εσωσε τον κωλο κακομοιρη μου...

Η οποια Λοις, εχει παρει το επεισοδιο και εχει φυγει.Τι ατακες πεταξε παλι?"Clark Kent,If i wasn't late,i would kick your bulletproof ass right now!" lmao .Εν το μεταξυ,τρελανε και την μεσιτρια.Το τι ατακες της πετουσε δεν λεγεται."It smokes like the Dickens" για το τζακι ή για το "αυτοκτονικο" τελευταιο σκαλοπατι της σκαλας gelio .Για τους παρατηρητικους,η κουπα στο γραφειο της ηταν ολα τα λεφτα.Ειδατε τι εγραφε πανω?"Work with me people" gelio

Η Durance ηταν πολυ καλη και στο δραματικο κομματι.Ειδικα στην τελευταια σκηνη που ειπε οτι Ο Smallville και οχι ΤΟ Smallville ειναι το σπιτι της.Παντως,δεν περιμενα να εχει δεθει τοσο πολυ με την φαρμα.Τις προηγουμενες σεζον ελεγε οτι την μισουσε (την ξυπνουσε καθε πρωι ο κοκκορας gelio ).Ωραια και η σκηνη που καταλαβε οτι ειχε μπροστα της τον CL και οχι τον CK.(Στην Λανα ειχε παρει μιση σεζον με τον Bizzaro)

Ψιλοεπαθα σοκ και με την αποκαλυψη της Τες οτι γουσταρει τον Κλαρκ (σιγα το κελεπουρι,εχεις μπροστα σου ολοκληρο CL,χουφτωσ ' τον μαρη!).Αυτο πιστευω οτι θα παιξει μεγαλο ρολο και παρακατω.Ισως να θυσιαστει η Τες για τον Κλαρκ (ελπιζω οχι).Α,και κατι αλλο.Τες εισαι υπερτατη ΘΕΑ,αλλα μην κανεις καμια βλακεια και πεις τι νιωθεις σε καμια Λοις.Μαυρο φιδι που σε εφαγε κακομοιρα μου. gelio

Μου αρεσε που η AULois θυμοταν ακομη τα λογια του CK.Την εριξε ο μπαγασας.Μας αφησαν με την εντυπωση οτι ο CL θα αλλαξει ροτα,και ισως να παιξει κατι μεταξυ τους.Αλλωστε,οι μεγαλες αγαπες ειναι κοινες σε ολα τα συμπαντα.Το απεδειξαν και οι Τζοναθαν-Μαρθα

ΥΓ.Αυτα.Κατι θα εχω ξεχασει,δεν μπορει.Αλλα θα επανερθω.
ΥΓ2.Φελια,να σου θυμησω οτι την αλλη Παρασκευη εχουμε κανονικα επεισοδιο,οποτε αν ειναι να κανεις παλι σεντονι,καντο γρηγορα γιατι δεν θα προλαβεις pppppppp

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Eleni7 στις Σαβ Απρ 16, 2011 3:59 pm, 1 φορά
Τέρψη

Αριθμός μηνυμάτων : 8173
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SV 10x17, "KENT"   Σαβ Απρ 16, 2011 3:52 pm

Το είδα live και μου έπρηξαν τα νεύρα ι διαφημίσεις(άσχετο αλλά έπρεπε να το πω).

Κατά τα άλλα συμφωνώ με Ελένη σε όλα! Θεικός ο CL! Τι γοητεία! Και η αποκάλυψη της Τες κάποιο ρόλο θα παίζει δεν μπορεί... ελπίζω να μην γίνει αυτό που υποθέτεις.
Η Λοις θεάρα για μια ακόμη φορά, τα πήρε όλα και έφυγε. Ούτε μισό λεπτό δεν μπόρεσε να την κοροιδέψει ο άλλος. ΘΕΑ!
Μ'άρεσε πολύ και η συζήτηση με την Λοις και αυτό που του είπε είναι ό,τι πιο όμορφο μπορεί να ακούσει κάποιος από τον άνθρωπό του. enamor

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SV 10x17, "KENT"   Σαβ Απρ 16, 2011 4:02 pm

Τερψη,εχεις δικιο για τις διαφημισεις.Επειδη βλεπω τακτικα σειρες live απο Αμερικα,σου βγαζουν την πιστη.Σε ολα τα καναλια αυτη η δουλεια γινεται.Οχι τιποτα αλλο,αλλα χανεις και την ατμοσφαιρα του επεισοδιου.Χθες δεν το δα live επειδη επρεπε να σηκωθω νωρις.Αλλα τα επομενα 4 και ειδικα το φιναλε θα τα δω απευθειας.Πριν το τελευταιο,θα βαλω και το πιλοτικο να παιζει
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33746
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SV 10x17, "KENT"   Τρι Απρ 19, 2011 10:27 am

η αληθεια ειναι πως πρεπει να τον βιαστω αυτον τον σχολιασμο μιας και τα hiutus μας τελειωσαν cheers
ελενη μου αρεσει που με εχεις παρει χαμπαρι Laughing
βεβαια την επομενη εβδομαδα θα καθυστερησω να δω το επεισοδιο μιας και θα κανω ανασταση βουκολικα χωρις τεχνολογια Laughing αλλα μην καθυστερησω και αυτο τον σχολιασμο πολυ Laughing

απο οτι φαινεται το scion εβαλε τη σειρα σε μια σειρα ξανα!....
γιατι κακα τα ψεμματα οκ πλακα ειχε το fortune αλλα σε γενικες γραμμες η σειρα γενικα φετος ηταν τσαπατσουλικη..λες και ειχαν παρει το ενα filler μετα το αλλο...κατι ηταν off...και πλεον με 4 επεισοδια ακομα ειναι καλο που πηραν λιγο μπρος στην ταχυτητα με το kent να το επιβεβαιωνει αυτο..
ελπιζω και η συνεχεια να ειναι σε αυτους του ρυθμους και φυσικα ολοενα και καλυτερους..κριμα θα ταν/ειναι τα τελευταια να βγουν απογοητευτικα...

τωρα οσο αφορα το επεισοδιο...ηταν ενα αρκετα καλο επεισοδιο..αυτο και το luthor απο τα καλα επεισοδια της σεζον...και εβγαλαν την σειρα πολυ καλυτερα απο οτι και καλα η δηθεν κεντρικη πλοκη του darkseid...

καταρχας να πω πως η πρωτη σκηνη της λοις και του κλαρκ μου αρεσε περισσοτερο απο την τελευταια...ισως επειδη φαινοταν πιο αβιαστη...πιο χαλαρη..φυσικα αυτο μπορεσαν να το παρατηρησω αφου πεθανα στα γελια με την κουπα της λοις...
work with me people! Laughing ...αν δεν ειναι αυτο το σημα κατατεθεν της πιο να ειναι αραγε? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
και ξεκιναει η σκηνη με τον κλαρκ χαλαρο στην καρεκλα με τα ποδια πανω στο γραφειο..με χαμηλωμενη φωνη και σεξυ υφακι... Cool και παθαινω πολιτισμικο σοκ. Shocked .λεω ΔΕΝ παιζει! ο κλαρκ λουθορ ειναι και μας το κρατανε για εκπληξη [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
και ομωωως...ηταν ο δικος μας ο σπιρτουλης cheers Laughing
γενικα η πρωτη σκηνη μου αρεσε πααααρα πολυυυ!
βεβαια να πω πως ετσι οπως ειχε ντυθει ο κλαρκ με το φανελακι απο μεσα απο τη μπλουζα να φαινεται στην ακρη εμοιαζε με καθολικο παπα...τι παρατηρει ομως καποιος Laughing

δειχνουν και το αγορι μου να ερχεται στον κοσμο μας και λεω οπα αυτα ειναι!
ο δικος μας κλαρκ δειχνει σημαδια βελτιωσης...και ο κλαρκ λουθορ is here! let the party get started! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

με την χαρα εμεινα με τον μουροχαβλο τον δικο μας! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ελενη εχεις δικιο ΠΟΣΟ ΜΑ ΠΟΣΟ ΣΠΙΡΤΟΥΛΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ???! ρητορικο το ερωτημα με την απαντηση να πιανει απειρο ομως!!!!...ετσι αγορι μου κατσε και βλεπε τον αλλο απεναντι σου και κρατα το κουτι...ετσι χαλαρα..μην το σκεφτεσαι...τι να σκεφτει το ζωντοβολο! και αυτος τωρα θα σωσει τον κοσμο![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
που γριουλα να παει να περασει απεναντι θα μπερδεψει τα φαναρια δεν παιζει!
αλλα ενταξει δεν λεω...αργησε αλλα μια καλη επιλογη εκανε!
την λοις! εχει να σωσει η κοπελα τον σπιρτουλη απειρες φορες ομως λεμε! Laughing βεβαια ερωτευμενη ειναι και κανει τα παντα για τον ερωτα της...τι να πεις υπαρχουν και χειροτερα Laughing ..δυσκολο αλλα υπαρχουν Laughing
η οποια λοις η μια ατακα μετα την αλλη!
Clark Kent,If i wasn't late,i would kick your bulletproof ass right now! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
η καμιναδα και το σκαλοπατακι ολα τα λεφτα ομως! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
η μεσιτρια ειναι τυχερη που η λοις δεν καταλαβε πως ειχε παει εκει απο μονη της παντως...θα την μαζευαν απο την ...καμιναδα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ..καπνιστη καπνιστη θα εφευγε απο εκει μεσα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

η δε λοις μετα δεν ξερω αν το παρατηρησατε αλλα μονη της βρηκε το διαμερισμα (το οποιο διαμερισμα εφερνε ομοιοτητες με σκηνικα απο το lois & clark the new adventures of superman )..το γεμισε και με κουτες Laughing ...και ολα αυτα μεσα σε λιγες ωρες ενω πνιγοταν στην δουλεια, ενω ηταν και κολλημενη με την φαρμα.. και χωρις να ρωτησει τον κλαρκ.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] και ολα αυτα επειδη καταλαβε πως ο κλαρκ θελει να μετακομισει απο την φαρμα...η γυναικα ειναι φονικο οπλο λεμε Laughing

εγω παντως το λεω η λοις και ο κλαρκ λουθορ θα εκαναν δολοφονικο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ζευγαρι λεμε! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

δεν παραπονιεμαι ομως μας εδωσαν σκηνη! μπορει να μην ηταν αυτη που θα ηθελα εγω αλλα δεν παραπονιεμαι! Laughing
εκει που ο κλαρκ λουθορ την κοιταει αρχικα σαν να ειναι αυτη η εξωγηινη πεθανα στο γελιο Laughing ..
"you are kind cute when you squirm.."... lol!
τωρα το οτι αυτος που σκοτωνει για πρωινο βρισκει την λοις γλυκουλα τι πρεπει να μας πει? Laughing και πρεπει να ειναι αποκαλυψη γιατι κακα τα ψεμματα η λοις της αλλης διαστασης αν μπορουσε να τον σκοτωσει με το βλεμμα θα το εκανε Laughing
η απαντηση δε της λοις ολα τα λεφτα...

ok...bonus! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
πλακα πλακα η λοις πρεπει αυτη τη στιγμη να ειναι ο πιο καλοφτιαγμενος ρολος της σειρας...

οταν ελεγε για τον κλαρκ παντως...

even though I thought you were a dork.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

καλη μου δεν το νομιζες..ηταν... Laughing
για την ακριβεια δεν ηταν..ακομα ειναι.. Laughing

το χαμογελο του κλαρκ λουθορ οταν τον πηρε η αλλη αγκαλια ολα τα λεφτα Laughing δεν της το εχεις φιλε αλλα εκεινη βρηκε την λυση για να φερει τον σπιρτουλη πισω και να σε ξεφορτωθουν ξανα..εεετσι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ας προσεχες να ειχες εκεινη υπο στενη επιτηρηση και οχι την τες [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
αλλα δεν παραπονιεμαι γιατι και με την τες ειχαν ΤΙΣ σκηνες..τι πυρετο σαραντα..παει το θερμομετρο! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

βεβαια η σκηνη με το τηλεσκοπιο μου αρεσε παρα πολυ!
ομως καλη μου λοις εχεις αραγε καταλαβει πως δεκα χρονια τωρα στη σειρα το ρημαδι το τηλεσκοπιο ο κλαρκ το χρησιμοποιουσε για να κατασκοπευει την ξινη? Razz ..αλλα εχε χαρη που ειχαν δειξει τα αστερια σας να συγκρουονται γιατι θα αναθεματιζα τωρα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ..μου αρεσει που καποτε η λοις θεωρουσε και τι τηλεσκοπιο παιχνιδακι για φυτα Laughing ..αχ και να ξερες πως μπορει να χρησιμευσει τελικα απο στιγμη σε στιγμη για να ξεχωριζεις σχιζοφρενης δολοφονους απο σπιρτουληδες Laughing

να πω πως στο κινητο της τες την ωρα που τηλεφωνουσε η λοις θα μπορουσαν να ειχαν βρει καλυτερη φωτογραφια Laughing

μου αρεσε παρα πολυ που η λοις ανακαλυψε πως ο κλαρκ δεν ηταν ο δικος της κλαρκ ενω η τες ανακαλυψε πως ο κλαρκ ηταν ο λουθορ..
ποια η διαφορα βεβαια...
η διαφορα ειναι πως οποιος και να ηταν στην θεση του κλαρκ η λοις θα τον αναγνωριζε ετσι κι αλλιως...ενω η τες οχι...η τες μπορεσε να αναγνωρισει τον κλαρκ λουθορ και αυτο απο το σημα κατατεθεν με το δαχτυλακι...
αν ηταν ο bizarro στην θεση του κλαρκ η τες δεν θα τον αναγνωριζε ενω η λοις ναι...
για να κανω και τον δικηγορο του διαβολου βεβαια..ο bizarro ειχε ολες τις αναμνησεις του κλαρκ (απο την αντιγραφη dna) οποτε ηταν πιο ευκολο να προσποιηθει πως ηταν αυτος ..αλλα εμεινε με την λανα για μηνα!...και η αλλη δεν καταλαβε τιποτα..ενω η λοις θα το επαιρνε χαμπαρι απο χιλιομετρα μακρια..
και ετσι φαινεται η διαφορα..γιατι η λανα δεν ειναι μονο πως δεν καταλαβε πως ο κλαρκ ηταν αλλος αλλα ερωτευτηκε περισσοτερο τον αλλο..ενω η λοις στο επεισοδιο luthor το μονο που χρειαστηκε ηταν να συγκεντρωθει στην εικονα του κλαρκ και να δει τα ματια του για να καταλαβει πως δεν ηταν ο κλαρκ λουθορ αλλα ο δικος της...και τωρα πιστευω πως αν δεν ηταν τοσο αγχωμενη να ζητησει συγνωμη απο το κλαρκ για το μπερδεμα με την μεσιτρια μπορει και να το ειχε καταλαβει νωριτερα..

οταν παντως ο κλαρκ λουθορ μπηκε στην κατεστραμμενη επαυλη και ειπε την ατακα εδω ζουσε καποτε μια οικογενεια λεω αμαν..θα μας τον καταστρεψουν και αυτον Laughing
μου αρεσαν παρα πολυ οι σκηνες του με την τες! πως να αντισταθει η μικρη η τες δεν γινεται Laughing η οποια τες εμοιαζε θεα στο φορεμα (που το μωβ ειναι και απο τα βασικα χρωματα των λουθορ) που πρεπει να ειναι και απο τις λιγες φορες που εχει φορεσει κατι τοσο αποκαλυπτικο στην σειρα...
η σκηνη στο εστιατοριο πολυ καλη επισης..οπως και η αδιαφορια του κλαρκ λουθορ οταν εκοψε την μπριζολα και της ελεγε δεν βαριεσαι αν δεν σκοτωσω τον μπαμπακα θα βαλω εσενα στην λιστα Laughing τωρα αλλα ηθελε να της κανει αλλα δεν χαλιεται...οτι να ναι ..φονος να ειναι να μην χαλαρωνει παντως Laughing
αργοτερα στο γραφειο τυλιξε και τα χερακια του γυρω απο τον λαιμο της να μην ξεχαστει το κοριτσακι Laughing ...αμ δεν το ξερεις καλα το κοριτσακι φιλε τι διαολου καλτσα ειναι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] εχε χαρη που εναν κυκλο τωρα ο σπιρτουλης της εχει κατεβασει τις ταχυτητες...αλλιως θα σου λεγα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
εμενα παντως δεν μου εκανε εντυπωση που η τες ειναι ερωτευμενη με τον κλαρκ...αυτο φαινοταν απο τον 8 κυκλο απο την σκηνη που την εβγαλε ο κλαρκ απο το λεωφορειο στο plastique (8x02)...
και πιστευω πως και η λοις το ξερει κατα βαθος..κατι τετοια τα πιανει στον αερα..αλλα τον κλαρκ τον εμπιστευεται και καλα κανει..δεν ειναι ικανος να κοιταξει αλλη...το να ειναι σπιρτουλης εχει και τα πλεονεκτηματα του [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
τα γραφικα με το τζαμι θα μπορουσαν να ειναι και καλυτερα...
παντως στην πραγματικοτητα με τον τροπο που την εσπρωξε ο κλαρκ λουθορ απο το τζαμι θα επρεπε να ειχε κοπει πολυ ασχημα αλλα λεπτομερειες...μετα το τζαμι που ειχε μεινει στην ακρη φαινοταν πως ηταν ψευτικο αλλα λεπτομερειες..
ομως απο υποκριτικης μεριας η τες περασε πολυ καλα τον τρομο του να παει καποιος να σε ριξει απο τον εκατοστο οροφο..να θυμισω πως και ο δικος μας ο σπιρτουλης της το ειχε κανει αυτο περσι?..τελικα ισως ο jor el να ειχε δικιο που ελεγε πως δεν ηταν ετοιμος να γινει ακομα ο σουπερμαν..
απο την πλευρα του κλαρκ λουθορ ομως σημειωτεον πως σαν μελος της οικογενειας λουθορ ενα θεματακι να πετανε συγγενειες τους απο τα παραθυρα ουρανοξυστη το εχουν..οπως και ο λεξ τον λαιονελ...
τελικα μαλλον ανεξαρτητα διαστασης πρεπει να ηταν τμημα της διαπεδαγωγης των λουθορ Razz
οταν ο κλαρκ πηρε την τες απο τα χερια του κλαρκ λουθορ φανηκε απο το βλεμμα του δευτερου πως ισως ο κλαρκ λουθορ να μην την εριχνε τελικα..αλλα δεν ειναι και επιβεβαιωμενο παντως Laughing
ο κλαρκ ο δικος μας παντως πηδηξε παλι για να φτασει την τες...αναθεμα δηλαδη! πετα καμια μερα λεμε! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

στα της παραλληλης διαστασης...
η λοις της αλλης διαστασης πολυ ατυχη..
γνωριζει τον σπιρτουλη..δαγκωνει την λαμαρινα και μετα παντρευεται την δευτερη επιλογη και της τον σκοτωνει ο αντρας που εχει το ιδιο προσωπο με αυτον που ερωτευτηκε με μια μονο γνωριμια...
η οποια λοις με την πλερεζα λιγο στην τζακι κενεντυ δεν εφερνε?
οπως και να εχει πλεον η λοις εκεινης της διαστασης ειναι μια πολυ πλουσια γυναικα! με μεγαλο μενος για τον κλαρκ λουθορ και αυτο μαλλον δεν θα το αφησει ετσι...και τωρα εχει και τα μεσα να εκδικηθει (και φανηκε πως το θελει παρα πολυ) με πολλους τροπους μιας και χαρη στον ολιβερ που εκανε τον κλαρκ λουθορ να ειναι πραγματικα σε πολυ δυσκολη θεση..βεβαια το πως υπαρχουν τοοοοσοι πολλοι μετεωριτες για ολους τους κατοικους της πολης ειναι μεγαλο θεμα αλλα παμε παρακατω..
η λοις αναγνωρισε αμεσως τον δικο μας κλαρκ και φανηκε πως μεταξυ τους κατι παιζει...να πω πως δεν μου αρεσει γιατι μιλαμε για αλλη γυναικα και καλα θα κανει ο σπιρτουλης να συγκρατηθει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ..παντως ειχε δεν ειχε την εριξε lol!
να πω πως η θηκη που η λοις εκρυβε τον κρυπτονιτη ηταν η ιδια που η τες ειχε τον κρυπτονιτη που χρησιμοποιησε εναντιον του ζοντ στο επεισοδιο escape του 9 κυκλου...μαλλον οι δισεκατομυριουχοι αποκτουν ιδιες συνηθειες και γουστα τι να πω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

για τις σκηνες με τον τζοναθαν δεν εχω να πω και παρα πολλα περα απο ...
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
αυτος ο ηθοποιος ειχε λειψει απο το smallville και οσο και να ηθελα να τον ξαναδω σαν κανονικο τζοναθαν και σε αυτη την εκδοση ηταν κατι παραπανω απο τελειος!
και ειδικα η τελευταια σκηνη που πηγε να βρει τη μαρθα...

μου αρεσε που ο κλαρκ παντως πλεον προσπαθει να προσανατολισει τους παντες προσπαθωντας να τους φερει στον ισιο δρομο...και αυτο επειδη ειναι καθαρο χαρακτηριστικο και στα κομικ...
να πω πως στην σκηνη με τον κλαρκ λουθορ και τον σπιρτουλη ο κλαρκ λουθορ πεταγε????? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
μου αρεσε παντως η διαφορα που ειχαν ακομα και στον τροπο που μιλαγαν...και στο ντυσιμο..και στις κινησεις...και ναι ο welling παιζει πολυ καλα τους κακους της υποθεση..και τον bizarro...και τον red k clark [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] και τον laionel στο επεισοδιο transference και φυσικα τον κλαρκ λουθορ Twisted Evil ...
βεβαια με τα επεισοδια που εμειναν στη σειρα πλεον να πω πως μαλλον αυτη η φορα ηταν η τελευταια φορα που τον ειδαμε να υποδυεται καποιον κακο χαρακτηρα..πλεον μενει καθαρα ο σπιρτουλης και το καλο που του θελω να παρει λιγο τα πανω του γιατι 10 χρονια τωρα δεν εμεινε και πολυ απο 4 επεισοδια! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και παμε στα κουλα του επεισοδιου...
ο κλαρκ λοιπον ειπε να σωφρονισει τον λουθορ...μαλιστα...και αυτο επειδη διαστασε καποια δευτερολεπτα να δολοφονησει την τες...
και τον πηγε που?...στον jor el που δεν ηταν και υποδειγμα διδαχης 10 χρονια τωρα ..και που πλεον στον σπιρτουλη δεν μιλαει καν και την τελευταια φορα παγωσε και την λοις.. ρε αυτος ειναι πολυ σπιρτουλης ομως!!![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
και καπου εκει ο κλαρκ λουθορ αρχιζει να κολλαει καμμενα κυτταρα απο τον δικο μας σπιρτουλη και παθαινει μια μικρη μεταλλαξη [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
να πω πως ηταν απο τις ευκολες λυσεις του επεισοδιου σαν αυτη που η κλοη αυτοδιοριστηκε πυγμαλιωνας ηρωων?...
εδω μιλαμε για τον ULTRAMAN! οχι την μαρια τερεζα!
καποια πραγματα δεν πρεπει να αλλαξουν!
καλα κανω και βλεπω το smallville σαν την earth345678987654345..
παντως μιλαμε για εναν ψυχοπαθη με μεγαλα συμπλεγματα δεν νομιζω πως μια φωνη απο εναν υπολογιστη θα μπορουσε ποτε να τον αλλαξει...
απο την αλλη στην αλλη διασταση θεωρω αδυνατο να παιξει κατι με την λοις ..της σκοτωσε τον αντρα εν ψυχρω...και μιας και η λοις εκεινης της διαστασης ειναι ομοια με την λοις αυτης της διαστασης σημαινει πως απο ηθικης πλευρας εχουν σταθερο χαρακτηρα...
απο την αλλη ο κλαρκ λουθορ φανηκε να ειναι κολλημενος με την τες οπως ηταν ο σπιρτουλης καποτε με την λανα..
αν και ο κλαρκ λουθορ δει την λοις ερωτικα μαλλον δεδομενου τον χαρακτηρα του η λοις της αλλης διαστασης την εχει ολιγον βαμμενη γιατι ο ερωτας για τον κλαρκ λουθορ αγγιζει τα ορια της εμμονης ποσο μαλλον οταν μιλαμε για πολυ δυνατα συναισθηματα οπως αυτα που μπορει να αναπτυξει για την λοις και ποσο μαλλον που η αλλη τον μισει...
υπαρχει παντα η πιθανοτητα να αλλαξει βεβαια οπως φανηκε να υποννοουν στην τελευταια σκηνη του κλαρκ λουθορ αλλα ποσο εφικτο θα μπορουσε να ειναι αυτο;...μαλλον αδυνατο για μενα αλλα και παλι πως θα τον συγχωρουσαν σε εκεινο τον κοσμο μετα τα οσα εχει κανει ποσο τωρα που ξερουν και την ταυτοτητα του και την αδυναμια του στον κρυπτονιτη;...
παντως στα κομικ δυο εναλλακτικες εχουν δειξει..
η μια ειναι πως ο ultraman ειναι με την λοις αλλα η λοις ειναι η superwoman και εξισου κακια με εκεινον(βεβαια εκει εχουν μια σχεση αγαπης μισους και εκεινος την κερατωνει αλλα και εκεινη και πολλες φορες με τον owlman που ειναι ο αντιστοιχος μπατμαν τις διαστασης εκεινης)..βασικα εκεινη η διασταση ειναι ακριβως αναποδη με οπου καλοι χαρακτηρες να ειναι κακοι και το αναποδο..
και η αλλη που θυμιζει πιο πολυ αυτη τη διασταση που παρουσιασαν στο smallville ο κλαρκ ειναι ο ultraman και η λοις η γυναικα του λεξ που ειναι ο ηρωας εκεινης της διαστασης και αντιμαχεται τον ultraman..
οποτε αν υποθεσουμε πως ο κλαρκ λουθορ δεν αλλαξει τελικα και πως οπως και σε αυτη τη διασταση ο λεξ και εκει ζει μπορει τελικα στο μελλον ο λεξ εκει να καταληξει με την λοις και να ειναι ομοια η αναποδη διασταση οπως και στα κομικ..να προσθεσω πως τελικα εκεινη η διασταση στα κομικ καταστραφηκε και πως πριν καταστραφει ο λεξ και η λοις εστειλαν τον γιο τους με διαστημοπλοιο σε αλλη διασταση λιγο πριν καταστραφει η δικη του οπως ειχε συμβει και με τον κλαρκ πριν καταστραφει ο κρυπτον...

η σκηνη με την τες και τον εμιλ μου αρεσε παρα πολυ!
μου αρεσει η επικοινωνια που εχουν..
αναφερθηκαν και στον gold k ο οποιος τελικα δεν ηταν στο επεισοδιο...
και τωρα μενει να δουμε οσο αφορα την τες αν καταρχας θα επιβιωσει στο φιναλε και αν θα μεινει καλος χαρακτηρας η θα ειναι οπως στα κομικ villan..

η τελευταια σκηνη με τον κλαρκ και την λοις πολυ καλη!
η λοις τον αγαπαει παρα πολυ και φαινεται..
ο κλαρκ απο την αλλη θα μπορουσε να ειναι και πιο διαχυτικος απεναντι της και σε κινησεις και σε συναισθημα...
η λοις μου αρεσε σε ολη τη σκηνη απο τον τροπο που τον κοιταζε εως τον τροπο που μιλαγε...και φυσικα η ατακα με τον διαχωρισμο του smallville απο μερος σε εκεινον ηταν ολα τα λεφτα..
βεβαια ο αλλος ο μουροχαβλος εκει ακινητος...η αλλη να τον αγκαλιαζει και εκεινος να μην σηκωνει το χερακι του να την αγκαλιασει .. Razz
α ρε ηλιθιε που η αλλη γινεται χαλι να την πατησεις και αν δεν ηταν αυτη ακομα στην αλλη διασταση θα ησουν να σκεφτεσαι και τωρα πως γυρνανε πισω.. Rolling Eyes
μου αρεσε παρα πολυ που εβαλε το μπουφαν του πατερα του ομως..
βεβαια στο homecoming ειχαν κανει αναφορα πως τελικα ειχαν κρατησει τη φαρμα και μενει να δουμε αν τελικα θα το τηρησουν η οχι..
αλλα να πω πως η γενικη οπτικη που ο κλαρκ πρεπει να αποκοπει απο ολο του το παρελθον για να γινει σουπερμαν λες και τον κραταει πισω ειναι κατι που δεν ξερω αν μου αρεσει...
οκ σαφως και πρεπει να παει παρακατω σε καποια θεματα αλλα δεν χρειαζεται να κοβει δεσμους με τετοιον τροπο..κανονικα θα επρεπε να ειναι δυναμικος και αυτοδυναμος να κανει καποιες αλλαγες εσωτερικα και να μην χρειαζεται να πουλησει την φαρμα η να αλλαξει κομματια απο την ζωη του..
παντως μου αρεσε και που εδειξαν ποσο σημαντικη ειναι η φαρμα για την λοις και ποσο δεμενη ειναι και με τις αναμνησεις της απο τοτε που εφτασε στο smallville και αυτο φανηκε και στο homecoming που ενιωθε το σχολειο του κλαρκ σαν και δικο της και ας ειχε παει εκει μονο 5 μερες..
γενικοτερα και η λοις οπως και ο κλαρκ δινουν μεγαλη σπουδαιοτητα στην οικογενεια και στους δεσμους με τους δικους τους ανθρωπους και αυτο ειναι κατι το οποιο τους δενει ακομα περισσοτερο και κατι που ο κλαρκ χρειαζεται και μονο στην λοις μπορει να το βρει και αντιστοιχα και η λοις τον κλαρκ...

γενικοτερα παντως ο κλαρκ λουθορ το clue του επεισοδιου και ολα τα λεφτα με την λοις να ακολουθει..τα πηρε ολα και εφυγε η γυναικα...
και η τες πολυ καλη!
ο τζοναθαν σε αλλο επιπεδο...!
γενικοτερα ηταν ενα πολυ καλο επεισοδιο! cheers

παρατηρηση --> κανενας τελικα δεν φιληθηκε με κανεναν στο επεισοδιο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αυτα τα λιγα απο μενα..[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

υ.γ...γενικοτερα δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με livestreaming ...υπαρχει καποιο καλο free site στο οποιο μπορω να βλεπω τα επεισοδια κατευθειαν?..οχι τιποτα αλλο αλλα το φιναλε θα ηθελα να το δω απευθειας...

....Aφιερωμενο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

_
And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SV 10x17, "KENT"   Τρι Απρ 19, 2011 1:56 pm

Ρε συ.Στην αρχη το ειδα χωρις υποτιτλους και στο σημειο που τον λεει Dork δεν το ψιλοκαταλαβα γιατι το ειπε και καπως απο μεσα της.Μολις το ειδα μετα με Αγγλικους subs επεσα απο την καρεκλα απο τα γελια gelio .Το θεμα ειναι οτι ο Κλαρκ ειναι ακομη dork!Αχ,πολυ τυφλος αυτος ο ερωτας τελικα gelio

Για το τηλεσκοπιο το σκεφτηκα και εγω αυτο.Καλα,δεν ξερει η Λοις οτι ο αλλος ο μπανιστηρτζης κατασκοπευε με αυτο την Λανα επι πολλα χρονια?Αν δεν τον ξερει,καλυτερα να μην το μαθει gelio

Ο Κλαρκ Λουθορ ξερεις ποτε με πεθανε?Στην Επαυλη οταν τον αναγνωρισε η Τες που της ριχνει ενα βλεμμα και ενα διαβολικο χαμογελακι.Στο τσακ να λυποθυμησω λεμε...

Οντως το παιδι μας στην αρχη μπηκε δυναμικα.Και εμενα περασε απο το μυαλο μου οτι μπορει να ειναι ο CL.Αλλα μετα επανηλθαμε στα γνωστα στανταρ...Αλλα να τεινει να φλωρεψει και τον Λουθορ,αυτο δεν τον περιμενα με τιποτα.

Με εχει φαει και εμενα η περιεργεια για το πως θα χρησιμοποιηθει στο σεναριο ο gold K.Τουλαχιστον,στο επεισοδιο ανεφεραν την πραγματικη του ιδιοτητα που ειναι η αφαιρεση των δυναμεων του Κλαρκ.Καπου παει το μυαλο μου για την Supergirl,αλλα το αφηνω για να με εκπληξουν (ελπιζω θετικα)

Εχεις πολυ δικιο για τις κοινες εμμονες CK και CL με τις Τες,Λανα.Απλα η δευτερη εμμονη παραεγινε αρρωστημενη.Ειναι οντως τρομερος ψυχακιας ο CL.Παντως,εφοσον συναντηθηκε με τον πραγματικο του πατερα,ισως κατι γινει στη Earth-2 με το legion ring ή κατι παρομοιο και γυρισουν πισω τον χρονο.Who knows?

Φελια,για το ΥΓ τσεκαρε τα pm σου
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33746
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SV 10x17, "KENT"   Τρι Απρ 19, 2011 8:52 pm

οσο αφορα το legion ring πιστευω πως θα το χρησιμοποιησουν στ ο booster μιας και ο booster ερχεται απο το μελλον...
τωρα αν δειξουν gold k μπορει να το φυλανε ισως καπως για το φιναλε...θα δειξει...
εχουν πει τις πραγματικες του ιδιοτητες πραγμα που σημαινει πως στην διασταση του κλαρκ λουθορ εχει χρησιμοποιηθει αλλιως μιας και ο κλαρκ ναι μεν εχει το σημαδι οπως ειπε και αυτος there is no take back to gold k αλλα οι δυναμεις του ειναι ανεπαφες η εκτος απο το να εξαλειφει μονιμα τις δυναμεις μπορει να εχει και αλλες λειτουργιες...

απο κει και επειτα το οτι θα μεταλλασσαν και τον κλαρκ λουθορ δεν το περιμενα η αληθεια ειναι Razz
αυτο που ειπες για την αλλαγη του χρονου στην παραλληλη διασταση το σκεφτηκα και εγω αλλα οπως το κοβω ολα αυτα ειναι καθαρα θεωρητικα γιατι δεν ξερω αν θα μας δειξουν ξανα την παραλληλη διασταση..αλλα και να την εδειχναν..ο κλαρκ λουθορ εχει σημαντικα συμπλεγματα..δεν μπορει μια τοσο βαθια αλλαγη χαρακτηρα να γινει μεσα σε λιγες μερες μιας και τα επομενα επεισοδια μετρανε σε πραγματικο χρονο..
συν το γεγονος πως μιλαμε για τον ultraman! το αντιπαλο δεος του σουπερμαν και ετσι οπως τον εδωσαν μεχρι στιγμης γιατι θα πρεπει να του αλλαξουν χαρακτηρα;...δεν ξερω αυτη η γρηγορη λυση ισως ηταν απο τα λιγα που δεν μου αρεσαν σε αυτο το επεισοδιο...
σε περιπτωση που ομως οντως αλλαξει ο κλαρκ λουθορ και απο κακο παιδακι γινει καλο (λεμε τωρα...) στανταρ θα γινει χειροτερος απο τον δικο μας κλαρκ...μιλαμε πως εχουν το ιδιο dna ουσιαστικα...αναποδη αλυσιδα μιας ειναι παραλληλη διασταση αλλα ειναι το ιδιο dna συνεπως ο κλαρκ λουθορ θα αρχισει ΜΕΓΑΛΗΗΗ μιρλα γιατι εκτος απο τα συμπλεγματα του δικου μας θα εχει και τα ενοχικα συμπλεγματα και θα κλαιγεται συνεχεια για το τι λαθη εκανε..πως ξεστρατισε..πως πρεπει να γινει ηρωας αλλα φοβαται την σκοτεινη του πλευρα...οιμεεεεε....

η σχεση του με την τες οντως ειναι σε πιο αρρωστημενο επιπεδο μιας και και εχει αναφορα περα απο σεξουαλικη και ερωτικη και σε οικογενειακη ...
και φυσικα αν ηταν τες δεν ηταν λουθορ πολυ αμφιβαλλω οτι ο κλαρκ θα ειχε τετοιο κολλημα μαζι της...συν το γεγονος πως μπορει να την νοιαζεται σε καποιο επιπεδο αλλα μιλαμε για αλλα συναισθηματα καθαρα εμμονικα..ο κλαρκ ο δικος μας απο την αλλη μπορει να ειχε μια εμμονη με αυτο που θεωρουσε ιδανικη σχεση με την λανα αλλα την λανα την αγαπησε και ουσιαστικα..αλλο βεληνεκες...
και οι δυο σχεσεις ομως καθαρα δυσλειτουργικες αλλα σε αλλα επιπεδα η καθε μια..

θα ηθελα βεβαια να ειχε γινει καποια αναφορα στο επεισοδιο του τι ακριβως συνεβη στην τες της παραλληλης διαστασης οταν την ειχαν παρει οι αντρες του λαιονελ στο luthor...

Παράθεση :
Ο Κλαρκ Λουθορ ξερεις ποτε με πεθανε?Στην Επαυλη οταν τον αναγνωρισε η Τες που της ριχνει ενα βλεμμα και ενα διαβολικο χαμογελακι.Στο τσακ να λυποθυμησω λεμε...

γενικοτερα σε αυτο το επεισοδιο ηταν ολα τα λεφτα...και η απαντηση που της εδωσε πως θα "στεναχωριοταν αν δεν τον αναγνωριζε... " Cool
να πω καπου εδω πως η λοις ηταν πιο εξυπνη που δεν τον αφησε να καταλαβει πως τον ειχε καταλαβει σε αντιθεση με την τες που μπλοκαρε εκεινη την στιγμη και τον αφησε να καταλαβει πως τον καταλαβε...
αυτο δειχνει για μενα και την αλλαγη σε εκεινη..μια σεζον πριν που ηταν το συνωνυμο της ραδιουργιας θα τον επαιζε κανονικα..
πλεον η πολυ παρεα με τον σπιρτουλη την χαλασε και αυτην Laughing

ασχετη παρατηρηση...

οταν ο κλαρκ λουθορ ηταν στον watchtower και πληκτρολογουσε να βρει τον σωστο κωδικο ας του πει καποιος πως με την ταχυτητα που εχει στην πληκτρολογηση θα μπορουσε να εχει βρει τον σωστο κωδικο σε δευτερολεπτα Razz
συν το γεγονος πως το υποτιθεται πως το μυαλο των κρυπτονιανων ειναι και αυτο καθαρα ανεπτυγμενο συγκριτικα με τον γηινων..εχουν ανεπτυγμενη μνημη...φωτογραφικη επισης δεν ξεχνανε ποτε τιποτα και μεγαλο δεικτη ευφυιας...μαλιστα το persona η κλοη το ειχε αναφερει αυτο ..ετσι καταλαβε πως ο κλαρκ που ειχε μπροστα της ηταν ο bizarro μιας και πηγε να την ψαρεψει αλλα εκεινης της εκανε εντυπωση που ο κλαρκ ξεχασε κατι που το μυαλο του ειναι σαν θησαυροφυλακιο πληροφοριων...
βεβαια ετσι οπως παρουσιαζουν τον κλαρκ ειναι οντως απο δυσκολο εως αδυνατο να πειστει καποιος για τις τοσο ιδιαιτερες νοητικες του ικανοτητες [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ...μαλλον το αντιθετο φαινεται Laughing ..αλλα ειπαμε αυτα ειναι λεπτομερειες...

....Aφιερωμενο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

_
And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SV 10x17, "KENT"   Τετ Απρ 20, 2011 12:14 am

Παράθεση :
υποτιθεται πως το μυαλο των κρυπτονιανων ειναι και αυτο καθαρα ανεπτυγμενο συγκριτικα με τον γηινων

Παρακολουθωντας την σειρα επι 10 ολοκληρα χρονια σου λεω υπευθυνα και κατηγορηματικα οτι αυτο ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ στην μυθολογια του Smallville gelio

Ή αν ισχυει,τοτε απο ολους τους Κρυπτονιανους πεσαμε στην περιπτωση.

Και εγω δεν πιστευω οτι θα μας δειξουν το πως θα εξελιχθουν τα πραγματα στην Earth-2.Δεν υπαρχει και χρονος αλλωστε.Μια πισινη ομως την κραταω γιατι στο τρειλερ του φιναλε που εδειξαν καποια πραγματακια απο το τελευταιο επεισοδιο,ειδαμε τον Τζοναθαν.Αν ειναι ο Τζοναθαν της Earth-2 (το πιο λογικο) τοτε ισως μας πουν πως ειναι πλεον η ζωη εκει.

Στο Booster (σκηνοθετει ο Τομ) ,περα απο την αναμονη για το πως θα χρησιμοποιηθει το Legion Ring και πως θα "μονομαχησουν" οι 2 Σουπερηρωες της Μετροπολις ,θα εχουμε και την επιστροφη της Kat η οποια θα ειναι τρελη φαν του Booster Gold και θα εχει μεγαλη κοντρα με την πιο φανατικη Blur fan που λεγεται Λοις.Κατι μου λεει οτι θα πεσει πολυ γελιο παλι

Ο χρυσος κρυπτονιτης,τωρα που το σκεφτομαι,δεν προκειται να χρησιμοποιηθει στο συγκεκριμενο επεισοδιο.Ο λογος?Το Booster ηταν να παιξει 17ο αντι για το Κεντ ,στο οποιο εγινε για πρωτη φορα αναφορα στον gold K ,το οποιο το προοριζαν για 18ο.Η αλλαγη εγινε μετα τα γυρισματα αρα μαλλον δεν θα εχουμε εξελιξεις σε αυτον τον τομεα.Εκτος κ αν προσθεσαν καποια σκηνη στο μονταζ.
seaside

Αριθμός μηνυμάτων : 281
Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SV 10x17, "KENT"   Τετ Απρ 20, 2011 1:26 am

Ας πω και εγώ κάτι λίγα...

Το επεισόδιο ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ..... ήταν καλύτερο απο αυτό που περίμενα να δώ.... cheers

Η πρώτη σκηνή της λόις με τον κλαρκ μου άρεσε τρελά.... enamor η παραμικρή λεπτομέρεια έκανε ξεχωριστή την σκηνή... η κούπα της λόις gelio (ναι την πρόσεξα και εγώ, βέβαια την προσοχή μου τράβηξε ο καπνός που πρόδιδε οτι ήταν ζεστός ο καφές ο αλλά δεν μπορούσα να μην δώ τι έγραφε.... μόνο η λόις θα μπορούσε να έχει τέτοια κούπα άλλωστε... gelio ), η είσοδος του ανεμοστρόβηλου κλάρκ που έκανε την λόις να "ξυπνήσει" (γιατί άραγε?? sfirizi ), ο κλάρκ που ήταν τόσο, τόσο, τόσο *συμπληρώστε ό,τι θέλετε* έτσι όπως είχε τα πόδια του πάνω στο γραφείο και μιλούσε έτσι, με αυτό τον τόνο στην φωνή του, στην λοις... enamor Γενικά η σκηνή πολύ μου άρεσε....!!!

Και στο καπάκι βλέπω την άφηξη του κλάρκ λούθορ όπου λέει με ένα τόσο αισθησιακό τρόπο "home, sweet home" που για μια στιγμή παρασύρθηκα η φάν "boy, sweet boy" αλλά μετά συνείλθα γιατί έχω μεγαλύτερη αδυναμία στον δικό μας κλάρκ... flower

Όσο μου άρεσε ο κλάρκ στην σκηνή με την λόις, τόσο ΔΕΝ μου άρεσε στην σκηνή με τον κ.λούθορ... Δε γίνεται η μηχανή να παίρνει μπρός τόσο αργά.... ο λούθορ του έλεγε τα δικά του (μόνο τα σχέδια του δεν του αποκάλυψε) και ο κλαρκ εκεί να κρατάει το κουτί με ένα ύφος χαμένο στο διάστημα.... δεν δικαιολογείται τόση "αργοστροφία" όταν μιλάμε για κάποιον που υποτίθεται σώζει τον κόσμο.... Αλλά ας το κάνω γαργάρα γιατί εγώ τον σπιρτούλη τον αγαπάω και τον πάω... (μου κολλήσατε και εμένα το "σπιρτούλης" ooxi )

Η λόις τα έσπασε στην σκηνή με την μεσίτρια dunato gelio
Τι ατάκες πετούσε ομως?? dunato gelio
Δεν μου κάνει εντύπωση που η λόις έχει δεθεί τόσο με την φάρμα γιατί άσχετα που παραπονιόταν συνεχώς, πάντα κάτι γινόταν και γύριζε εκεί... και δεν έφευγε αν δεν ρίξει την μπουνιά της στον ώμο του κλαρκ (αξέχαστες στιγμές απο τον 4ο κύκλο -και όχι μόνο- που κάθε φορά που η λόις του έριχνε μια μπουνίτσα, ο άλλος χαμογελούσε μέχρι τα αυτιά... ο οποίος και καλά ήθελε την αχώνευτη τότε emetos σε ποιόν τα πουλούσες αυτά κύριος?? ooxi )
Anyway, που είχα μείνει????
Α ναι... dunato gelio
Η epic ατάκα του επεισοδίου ήταν αυτή της λόις "Clark Kent, if i wasn't late, i would kick your bulletproof ass right now....." dunato gelio dunato gelio dunato gelio το ύφος της δε, με πέθανε ακόμα περισσότερο dunato gelio
Απορώ πάντως πώς την γλίτωσε η μεσίτρια, με την λόις που έμπλεξε περίμενα να γκρεμοτσακιστεί εντελώς "τυχαία" πάντα sfirizi απο το τελευταίο σκαλοπατάκι dunato gelio
Πάντως συμφωνώ με την Φέλια, η λόις θεωρώ είναι ο πιο καλοφτιαγμένος ρόλος εκεί μέσα... τον έχουν πετύχει κουτί και έδεσε και το γλυκό με την ηθοποιό η οποία Durance τό'χει με το παραπάνω και έχουμε αυτό το καταπληκτικό αποτέλεσμα....

Υπέροχη και η σκηνή με την λοις και τον κ.λουθορ...
Πώς την κοιτούσε έτσι καλε??? της είπε και κομπλιμέντα.... ήθελα να ήταν εκεί ο δικος μας κλάρκ να τον κάνει μπλε μαρέν που την πέφτει στην κοπέλα του... αλλά που τέτοια τύχη??? grrrrr Το τηλεσκόπιο μου άρεσε που υπήρχε στην μέση, μου θύμισε πολλά....
felia έγραψε:
ομως καλη μου λοις εχεις αραγε καταλαβει πως δεκα χρονια τωρα στη σειρα το ρημαδι το τηλεσκοπιο ο κλαρκ το χρησιμοποιουσε για να κατασκοπευει την ξινη? Razz ..
Δεν θα μιλήσω angry δεν θα μιλήσω angry δεν θα μιλήσω angry
Παράθεση :
αλλα εχε χαρη που ειχαν δειξει τα αστερια σας να συγκρουονται γιατι θα αναθεματιζα τωρα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] .
Είμαι ενθουσιασμένη cheers που δεν είμαι η μόνη που ακόμα θυμάται αυτή την σκηνή τόσο έντονα και λιώνει... enamor enamor enamor

Πολύ μου άρεσε που η λόις κατάλαβε αμέσως οτι αυτός που είχε απέναντι της δεν ήταν ο δικός της κλάρκ.... μου άρεσε που δεν καρφώθηκε στον λούθορ γιατί τώρα θα την είχε κάνει κιμά... Laughing
Παράθεση :
μου αρεσε παρα πολυ που η λοις ανακαλυψε πως ο κλαρκ δεν ηταν ο δικος της κλαρκ ενω η τες ανακαλυψε πως ο κλαρκ ηταν ο λουθορ..
ποια η διαφορα βεβαια...
η διαφορα ειναι πως οποιος και να ηταν στην θεση του κλαρκ η λοις θα τον αναγνωριζε ετσι κι αλλιως...ενω η τες οχι...η τες μπορεσε να αναγνωρισει τον κλαρκ λουθορ και αυτο απο το σημα κατατεθεν με το δαχτυλακι...
αν ηταν ο bizarro στην θεση του κλαρκ η τες δεν θα τον αναγνωριζε ενω η λοις ναι...
Σου έχω πεί πόσο θαυμάζω τον τρόπο σκέψης σου??? Ypoklisi Ypoklisi Ypoklisi
Αν το σκεφτεί κανείς επιφανειακά δεν θα υπήρχε καμία διαφορά αλλά ο τρόπος με τον οποίον το επεξήγησες, λέει πολλά.... Δεν το είχα σκεφτεί αυτό η αλήθεια είναι αλλά έχεις απόλυτο δίκιο.... η διαφορά είναι ολοφάνερη....!!!

Πολύ καλές και οι σκηνές του κ.λουθορ με τη τες... για την ακρίβεια, πολύ HOT κατάσταση.... ανέβηκε η θερμοκρασία κρύες μέρες που είναι... Razz
Πολύ ωραίο και το μωβ φόρεμα της τες, φαινόταν πολύ όμορφη.... πάντως κακός κακός ο λούθορ αλλά είναι και τζέντλεμαν.... καλεί που καλεί την γκόμενα σε δείπνο, αλλά φροντίζει να την απαλλάξει και απο τα έξοδα αλλά και απο τον κόπο να αγοράσει φόρεμα... άσχετα τώρα που της το έβγαλε ξινό, λεπτομέρειες... dunato gelio
Παντως ένα άλλο πλεονέκτημα του λούθορ είναι οτι εκβιάζει με στύλ... την εκβίασε τόσο ευγενικά την τες και με το χαμόγελο μέχρι τα αυτιά που η γυναίκα είχε την ελπίδα οτι είχε καταλάβει λάθος αλλά με την ελπίδα έμεινε γιατί παρά τρίχα το γλίτωσε το πέταγμα απο την πολυόροφη κατα τα άλλα πολυκατοικία...!!!

Για την ξαφνική μετάλλαξη του κ.λουθορ συμφωνώ με την ανάλυση της Φέλιας.... ΕΛΕΟΣ....!!! spasimo kefaliou (η οποία ανάλυση σου Φελια, ήταν άκρως ενδιαφέρουσα μιας και έκανες κάποιες πολύ εύστοχες συγκρίσεις...)

Η τελευταία σκηνή της λόις με τον κλάρκ περιττό να πώ πόσο μου άρεσε.... enamor
Η λόις με συγκίνησε η αλήθεια είναι... klaps
Αυτή αγαπάει αληθινά τον κλάρκ... αυτή η αγάπη είναι ανιδιοτελής αγάπη.... enamor
Το σπίτι της λέει είναι ο ίδιος ο smallville και όχι ο τόπος... enamor Αυτές οι ατάκες της λοις και αυτές οι λεπτομέρειες που κατ'εμε δεν είναι καθόλου ασήμαντες, την κάνουν τόσο ξεχωριστή.... ΘΕΑ ΘΕΑ....!!!
Ο κλαρκ δεν με ενθουσίασε πολύ στην σκηνή γιατί τον βρήκα κάπως απόμακρο.... η λόις όχι μόνο του έσωσε το "είναι" του αλλά του δείχνει όπως πάντα έμπρακτα την αγάπη της... Γέρνει το κεφάλι της στο στήθος του (ή στον ώμο του δεν θυμάμαι καλά Razz ) και εκείνος δεν κάνει την παραμικρή κίνηση, λες και μιλάει με την αδελφή του που δεν έχει... Laughing πραγματικά έλεος ρε φίλε, την γυναίκα της ζωής σου έχεις δίπλα σου... δώσ'της ένα φιλί να συνέλθει αυτή, να χαρούμε και εμείς... μια σφιχτή αγκαλιά έστω.... άντε μην αρχίσω να σε αποκαλώ σαν μερικές μερικές ooxi dunato gelio dunato gelio

Στην άλλη διάσταση τώρα γινόταν.... του πράσινου μετεωρήτη.... lol!
Μόλις είδα την λόις με την πλερέζα, σκεφτόμουν και τι δεν εχει υποδυθεί και ντυθεί αυτή η κοπέλα..... dunato gelio Δηλαδή αμέτρητες στολές, αμέτρητες περιστάσεις.....
Πολύ μου άρεσε που θυμόταν τα λόγια του κλαρκ κεντ enamor η συκεκριμένη ατάκα του κλαρκ μου έχει μείνει και είναι απο τις αγαπημένες μου... enamor
Ένα περίεργο πράγμα ρε παιδί μου.... προτιμώ την λόις αυτής της διάστασης με τον κλαρκ αυτής επίσης της διάστασης... όχι βέβαια οτι με χαλάει η συνύπαρξη του κλαρκ κεντ με την λοις της άλλης διάστασης και αντίστοιχα ο κλαρκ λουθορ με την λοις της δικής μας διάστασης, απλά μια αδυναμία την έχω, να μην το πώ???? Laughing

Ο τζόναθαν με συγκίνησε και μου έλειψε klaps
Η σκηνή του με τον κλαρκ πολύ μου άρεσε... άσε δεν πρόλαβαν ούτε να αγκαλιαστούν Sad
αλλά μου άρεσε που ο κλαρκ έβαλε το μπουφάν του πατέρα του....!!!

Ήταν πράγματι πολύ καλό το επεισόδιο... το απόλαυσα και δεν βαρέθηκα ούτε δευτερόλεπτο...!!!!

Παράθεση :
παρατηρηση --> κανενας τελικα δεν φιληθηκε με κανεναν στο επεισοδιο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Μη μου το θυμίζεις αυτό lloradera
4 επεισόδια μείναν είπαμε ε??? lloradera

btw, τώρα που λέμε για φιλιά, ωραίο το φιλί του κ.λουθορ στο λαιμο της τες to kapelo tou gianni

Υ.Γ.--> Πρέπει να σου πώ Φέλια πώς το απόγευμα μέχρι να διαβάσω τον σχολιασμό σου, έφαγα ολόκληρο σουβλάκι... και έχε υπόψην σου οτι το σουβλάκι για να το φάω μου παίρνει πάνω απο ένα τέταρτο... Laughing

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SV 10x17, "KENT"   Τετ Απρ 20, 2011 11:45 am

seaside και εσυ δεν πας πισω.Πλεον ντρεπομαι που γραφω μονο 25 σειρες gelio

SV 10x17, "KENT"
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Superhero tv shows :: Smallville-
Μετάβαση σε: