ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Clark & Lois scenes (Clois!)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
seaside

Αριθμός μηνυμάτων : 281
Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Clark & Lois scenes (Clois!)   Τρι Μαϊος 24, 2011 7:09 pm

Eleni7 έγραψε:
seaside έγραψε:

Εκεί που πέθανα στο γέλιο είναι το σημείο όπου η Lios με τον Clark φιλιούνταν και απο κάτω περνούσαν παραθυράκια με την lana να κλαίει και να οδύρεται...

Καλα,αυτο το σημειο ειναι epic gelio

Δεν υπάρχει... το έχω δεί ίσα με 5 φορές και μου προκαλεί νευρικό γέλιο... gelio gelio gelio

Παράθεση :
Παντως,κανε μια αποπειρα να δεις τις σεζον 1-3.Ειναι παρα πολυ καλες για τον χαρακτηρα του Κλαρκ.Εμφανιζονται σχεδον ολες οι δυναμεις του σε αυτο το σημειο,

Έχω σκεφτεί να δώ τα επεισόδια απο αρχή αρχή (1ος κύκλος, 1ο επεισόδιο) μιας και τελείωσε η σειρά και μάλλον θα το επιχειρήσω.... έτσι θα έχω πιο ολοκληρωμένη εικόνα του τι εστί smallville...

Παράθεση :
ενω στο Rossetta του 2ου κυκλου παιζει κ ο μεγαλος Κριστοφερ Ριβ,δινοντας ουσιαστικα την "σκυταλη" του Superman στον Welling,σε ενα απο τα καλυτερα επεισοδια της σειρας.

Christopher Reeve???? Ypoklisi
Το συγκεκριμένο επεισόδιο ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να το δώ....!!!
Ο άνθρωπος έχει γράψει ιστορία σαν superman....!!!

Παράθεση :
Και αν σε βοηθαει αυτο,η Λανα δεν ειναι καθολου ανυποφορη σε αυτο το διαστημα.Το αντιθετο μαλιστα.

Πίστεψε με δεν πρόκειται να την συμπαθήσω την ξινή.... ooxi
Θα ξεχάσω εγώ τότε στο γάμο της cloe και του jimy που διέκοψε το παρολίγον φιλί της Lois με τον Clark??? grrrrr
Και εγώ να το ξεχάσω δηλαδή, το ποτήρι μου ποτέ..... dunato gelio

Αλλά για να λές οτι είναι υποφερτή, κάτι παραπάνω θα ξέρεις.... μου το είχε πεί και η φέλια οτι αντέχεται, οπότε θα την υποστώ την ξινοlana στους πρώτους κύκλους... Laughing

Παράθεση :
Οι σεζον που δεν βλεπεται η σειρα παντως ειναι απο τα μεσα του 5ου εως τους 6-7.Απορω με τον εαυτο μου πως σκ@τα δεν τα παρατησα ή πως στον Δια δεν κοπηκε αυτο το πραγμα.

dunato gelio dunato gelio dunato gelio
Οι άνθρωποι έχουμε την υπομονή (λέγε με και μαζοχισμό) στο αίμα μας... Laughing
Όντως κάπου εκεί χάθηκε η μπάλα, θυμάμαι που σε αντίθεση με τον 4ο, 8ο και 9ο κύκλο, τους 3 ενδιάμεσους κύκλους τους παρακολουθούσα στο γρήγορο αν και ομολογώ οτι υπήρχαν σκηνές που μου άρεσαν πολύ.... (ειδικά σε σχέση με την Lois και τον Clark enamor )

Παράθεση :
(Reckoning aka κλαμα μεχρι σκασμου)

Θάνατος του Jonathan αν θυμάμαι καλά.... klaps

Παράθεση :
Μετα, 8-9 ειναι για πολλα respect.Ξεπερασαν σε παρα πολυ μεγαλο βαθμο τις προσδοκιες μου

8ος και 9ος κύκλος είναι οι αγαπημένοι μου... cheers cheers μεγάλη πόρωση.....!!!!

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42700
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Clark & Lois scenes (Clois!)   Τρι Μαϊος 24, 2011 7:44 pm

seaside έγραψε:

Έχω σκεφτεί να δώ τα επεισόδια απο αρχή αρχή (1ος κύκλος, 1ο επεισόδιο) μιας και τελείωσε η σειρά και μάλλον θα το επιχειρήσω.... έτσι θα έχω πιο ολοκληρωμένη εικόνα του τι εστί smallville...

Πιστεψε με,επιβαλλεται να τα δεις αυτα τα επεισοδια.Εδω θα τα ξεκινησω εγω που τα εχω ματαδει.Οχι τιποτα αλλο,αλλα αυτος ο μαραθωνιος θα με γυρισει 9 χρονια πισω (σε ευχαριστω Star Channel που μου συστησες την σειρα).Τον πιλοτο ειδα μονο,λιγο πριν το φιναλε, και με πηρανε την ζουμια....

Παντως,αν κανει καποιος απο εδω rewatch απο το 1x01,ας με ειδοποιησει να το κανουμε μαζι Wink

Παράθεση :
Christopher Reeve????
Το συγκεκριμένο επεισόδιο ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να το δώ....!!!
Ο άνθρωπος έχει γράψει ιστορία σαν superman....!!!

Ετσι ακριβως.Και ουσιαστικα, με την παρουσια του στην σειρα, της εδωσε αλλη αιγλη.Ή καλυτερα,την επισημοποιησε στο κοινο του Supes,οπως επισημοποιησε κ τον Τομ ως τον νεο Σουπερμαν.Αυτο το λεει συνεχεια στις συνεντευξεις του ο Welling.

Παράθεση :
Θα ξεχάσω εγώ τότε στο γάμο της cloe και του jimy που διέκοψε το παρολίγον φιλί της Lois με τον Clark?
Και εγώ να το ξεχάσω δηλαδή, το ποτήρι μου ποτέ.....

Ε,λοιπον,οσους εχω ρωτησει,ολοι θεωρουν την συγκεκριμενη σκηνη ως την πιο "σπαστικη" ever που επαιξε στο Σμολβιλ,πραγμα λογικο,εδω που τα λεμε.Εδω εγω, που δεν ειμαι τοσο φανατικη οπαδος του ζευγαριου (αν κ τους συμπαθω παρα πολυ) ειχα εκνευριστει.Αλλα αυτος ο βλαμμενος ο Σπιρτουλης φταιει...Μια ζωη πισω απο τα φουστανια της Λανα ετρεχε.Για εμενα αυτο παντως δεν ειναι αγαπη.Απωθυμενο (απο τα παιδικα του χρονια) κ διαστροφη ειναι.Δεν ειναι τυχαιο που στις πρωτες σεζον ηταν ο ορισμος του μπανιστηρτζη.Ευτυχως που δεν ειπε στην Λοις τι εκανε με το τηλεσκοπιο πιο μικρος,αλλιως θα ειχε φυγει απο το παραθυρο,οχι να το εβαζαν κ στο νεο τους σπιτι Laughing

Παντως,αν Κλαρκ και Λανα αγαπιοντουσαν πραγματικα,θα ξεπερνουσαν ολα τα προβληματα.Ακριβως οπως εγινε κ με την Λοις,που ηταν και πιο δυσκολος χαρακτηρας με πιο εντονη προσωπικοτητα

Παράθεση :
Οι άνθρωποι έχουμε την υπομονή (λέγε με και μαζοχισμό) στο αίμα μας... Laughing
Όντως κάπου εκεί χάθηκε η μπάλα

Περα απο την πλακα.Με ηρεμιστικα εβλεπα τα επεισοδια.Δεν παλευοταν με τιποτα αυτο το πραγμα.Ειδικα το τριο μουτζες Κλαρκ-Λεξ-Λανα ηταν κυριολεκτικα για τα σκυλια.Ευτυχως ειχαμε καπου-καπου αναλαμπες (ηρθε ο Green Arrow,ειδαμε το επεισοδιο Justice και καταλαβαμε οτι βλεπουμε ακομη σειρα που αφορα τον Σουπερμαν κ οχι Τολμη κ Γοητεια)

Παράθεση :
Θάνατος του Jonathan αν θυμάμαι καλά

Ω ναι.Γαμω το mythology.Τοσα και τοσα εχουν αλλαξει,αυτο φροντισαν να το βαλουν μεσα?Απο την αλλη,αυτη η στιγμη ηταν κ η πιο καθοριστικη για τον χαρακτηρα του Κλαρκ.Στην ουσια,σε εκεινο το επεισοδιο ενηλικιωθηκε.Δεν θα πω οτι εγινε αντρας γιατι η Λανα του τα ειχε "κοψει" προ πολλου (συγνωμη για την εκφραση,αλλα ειναι η αληθεια)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
seaside

Αριθμός μηνυμάτων : 281
Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Clark & Lois scenes (Clois!)   Τρι Μαϊος 24, 2011 9:16 pm

Eleni7 έγραψε:

Πιστεψε με,επιβαλλεται να τα δεις αυτα τα επεισοδια.Εδω θα τα ξεκινησω εγω που τα εχω ματαδει.Οχι τιποτα αλλο,αλλα αυτος ο μαραθωνιος θα με γυρισει 9 χρονια πισω (σε ευχαριστω Star Channel που μου συστησες την σειρα).Τον πιλοτο ειδα μονο,λιγο πριν το φιναλε, και με πηρανε την ζουμια....

Παρατηρώ η προετοιμασία για το φινάλε καλά κρατούσε Laughing
Ο "πιλότος" δε μου λέει πολλά (υποθέτω είναι απο τα πρώτα επεισόδια) αλλά που θα πάει?? θα το δώ και εγώ...!!!

Παράθεση :
Παντως,αν κανει καποιος απο εδω rewatch απο το 1x01,ας με ειδοποιησει να το κανουμε μαζι Wink

Μέσα εγώ....
Το συντομότερο δυνατόν θα ξεκινήσω απο την αρχή τα επεισόδια.....

Παράθεση :
Ετσι ακριβως.Και ουσιαστικα, με την παρουσια του στην σειρα, της εδωσε αλλη αιγλη.Ή καλυτερα,την επισημοποιησε στο κοινο του Supes,οπως επισημοποιησε κ τον Τομ ως τον νεο Σουπερμαν.Αυτο το λεει συνεχεια στις συνεντευξεις του ο Welling.

Λογικό να το επισημαίνει αυτό ο Welling στις συνεντεύξεις του.... άλλωστε ο Christopher Reeve είναι ένα τεράστιο κεφάλαιο σαν ρόλος του superman και θα ήταν έτσι και αλλιώς ο πιο ιδανικός να "παραδώσει την σκυτάλη" στον Tom...

Παράθεση :
Ε,λοιπον,οσους εχω ρωτησει,ολοι θεωρουν την συγκεκριμενη σκηνη ως την πιο "σπαστικη" ever που επαιξε στο Σμολβιλ,πραγμα λογικο,εδω που τα λεμε.

Δεν μου φαίνεται καθόλου περίεργο αυτό... Laughing

Παράθεση :
Εδω εγω, που δεν ειμαι τοσο φανατικη οπαδος του ζευγαριου (αν κ τους συμπαθω παρα πολυ) ειχα εκνευριστει.Αλλα αυτος ο βλαμμενος ο Σπιρτουλης φταιει...Μια ζωη πισω απο τα φουστανια της Λανα ετρεχε.

Δε διαφωνώ καθόλου....
Μπορεί την lana να την αντιπαθώ έτσι και αλλιώς για πολλά αλλά και ο σπιρτούλης φέρθηκε απαίσια εκείνη την στιγμή (και όχι μόνο εκείνη την στιγμή)... τόσο καιρό οτι ήθελε τον έκανε η άλλη και μόλις πήγε να εκδηλωθεί επιτέλους στην lois να'τη η ξινή με το κουταβίσιο βλέμμα και εκείνος για άλλη μια φορά υπέκυψε..!!!
Εκείνος φταίει που άργησε να ξυπνήσει.... ooxi

Παράθεση :
Για εμενα αυτο παντως δεν ειναι αγαπη.Απωθυμενο (απο τα παιδικα του χρονια) κ διαστροφη ειναι.

Εδώ και αν συμφωνώ.... ειδικά για την διαστροφή Laughing και πραγματικά όλο αυτό που ζούσαν το θεωρούσα (μπορεί όχι τελείως αντικειμενικά μιας και είναι φανερό οτι είμαι fan lois) διαστροφικό.... Δεν μου έδινε την εντύπωση μιας σχέσης που έχει τις προδιαγραφές να εξελιχθεί σε κάτι δυνατό....
Καταρχήν, η lana θα είχε την φιλοδοξία να γίνει η superwoman και σιγά μη δεν εκμεταλλεύοταν την σχέση της με τον Clark... Suspect

Παράθεση :
Δεν ειναι τυχαιο που στις πρωτες σεζον ηταν ο ορισμος του μπανιστηρτζη.Ευτυχως που δεν ειπε στην Λοις τι εκανε με το τηλεσκοπιο πιο μικρος,αλλιως θα ειχε φυγει απο το παραθυρο,οχι να το εβαζαν κ στο νεο τους σπιτι Laughing

Κανονικά όμως.... dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio
Αυτό το τηλεσκόπιο τι έχει δεί και τραβήξει το καημένο.... και σιγά το αριστούργημα της φύσης δηλαδή ooxi τα αστέρια έχουν περισσότερο ενδιαφέρον και ουσία... sfirizi

Παράθεση :
Παντως,αν Κλαρκ και Λανα αγαπιοντουσαν πραγματικα,θα ξεπερνουσαν ολα τα προβληματα.Ακριβως οπως εγινε κ με την Λοις,που ηταν και πιο δυσκολος χαρακτηρας με πιο εντονη προσωπικοτητα

Ακριβώς....
Η Lois πέρα απο το γεγονός οτι είναι πιο δύσκολος χαρακτήρας και πιο έντονη προσωπικότητα, είναι και πιο ανθρώπινη... και δεν αναφέρομαι απαραίτητα στον χαρακτήρα αλλά γενικά στο πώς αντιμετώπιζε τα πράγματα... η lana ήθελε να είναι η θεά, φιλοδοξούσε κάτι που υπερέβαινε τα "κότσια" της.... η Lois ναι μεν ανακατεύοταν (και ουκ ολίγες φορές dunato gelio ) αλλά δεν αποσκοπούσε κάτι πέρα απο το να βοηθήσει κάποια άτομα...
Ή μπορεί εγώ να το έχω εκλάβει έτσι, ποιός ξέρει.... Laughing

Παράθεση :
Περα απο την πλακα.Με ηρεμιστικα εβλεπα τα επεισοδια.Δεν παλευοταν με τιποτα αυτο το πραγμα.Ειδικα το τριο μουτζες Κλαρκ-Λεξ-Λανα ηταν κυριολεκτικα για τα σκυλια.Ευτυχως ειχαμε καπου-καπου αναλαμπες (ηρθε ο Green Arrow,ειδαμε το επεισοδιο Justice και καταλαβαμε οτι βλεπουμε ακομη σειρα που αφορα τον Σουπερμαν κ οχι Τολμη κ Γοητεια)

Άκου εκεί ηρεμιστικά.... πρέπει να ήταν σκέτη απογοήτευση τα επεισόδια... Razz
Πάντως καταλαβαίνω πολύ καλά.... ειδικά όσο να αφορά το τρίδυμο της συμφοράς Clark-Lex-Lana ένα δίκιο το έχεις...

Παράθεση :
Ω ναι.Γαμω το mythology.Τοσα και τοσα εχουν αλλαξει,αυτο φροντισαν να το βαλουν μεσα?Απο την αλλη,αυτη η στιγμη ηταν κ η πιο καθοριστικη για τον χαρακτηρα του Κλαρκ.Στην ουσια,σε εκεινο το επεισοδιο ενηλικιωθηκε.

Έλα ντε??? γιατί έπρεπε να γίνει αυτό με τον Jonathan??? klaps

Παράθεση :
Δεν θα πω οτι εγινε αντρας γιατι η Λανα του τα ειχε "κοψει" προ πολλου (συγνωμη για την εκφραση,αλλα ειναι η αληθεια)

gelio gelio gelio gelio gelio
Αλίμονο καλέ... εγώ μαζί σου με χίλια....!!! dunato gelio

felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33182
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Clark & Lois scenes (Clois!)   Παρ Ιουν 03, 2011 3:04 am

και εγω μεσα για να ξαναδω τη σειρα lol!

οχι που δεν θα μουν Laughing

seaside το rosetta ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ!

And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42700
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Clark & Lois scenes (Clois!)   Πεμ Ιουν 09, 2011 9:08 pm

Επειδη την αλλη φορα η Φελια ειχε ποσταρει ενα βιντεακι με reactions απο το φιναλε.Δειτε εδω κ ενα αλλο reaction

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

gelio gelio gelio gelio
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Clark & Lois scenes (Clois!)   Δευ Ιουλ 23, 2012 2:53 am

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Τι ματιες ειχε εκεινο το επεισοδιο....[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και μετα πανε και μου πετανε την ξινη![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Ψυχολογικο τραυμα ρε γαμωτο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Clark & Lois scenes (Clois!)   Δευ Ιουλ 23, 2012 2:57 am

ναι ναι...στο προσωπο κοιτα Laughing Cool [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

katroulina
Καρακατίνα Κουβά

Αριθμός μηνυμάτων : 46082
Τόπος : Dreamland

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Clark & Lois scenes (Clois!)   Δευ Ιουλ 23, 2012 3:17 am

Σπόιλερ:

I love you

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Clark & Lois scenes (Clois!)   Δευ Ιουλ 23, 2012 3:19 am

Μετα απο αυτο περιμενε να δω ξανα Καστλ εσυ...μη φας θα χουμε γλαροσουπα...

felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Clark & Lois scenes (Clois!)   Δευ Ιουλ 23, 2012 3:22 am

Και δεν με νοιαζει που δεν ειναι Clana (ονομα και αυτο ομως [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ) και μονο που ποσταριστηκε ΑΥΤΟ το πραγμα εδω μεσα αρκει!

Clark & Lois scenes (Clois!)
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Klaus & Caroline (Klaroline) _ vids , art, gifs, scenes, etc...
» Lois & Clark : The New Adventures of Superman (1993)
» Klaus & Caroline (Klaroline) _ vids , art, gifs, scenes, etc...
» New Moon Deleted Scenes!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Superhero tv shows :: Smallville-
Μετάβαση σε: