ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 52 ... 100  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mkostas
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Τετ Σεπ 14, 2011 9:56 pm

Βασικά για να το συγκρίνω πρέπει πρώτα να το δω gelio

Το έχω υπόψιν μου. Όπως και το The good wife της κουλής και της Μπουρδελίνας. Αλλά για να τα δω αυτά πρέπει ή να γίνει κάτι όπως τώρα με το Game of Thrones ή να μη βρεθεί καμιά άλλη να μου τραβήξει το ενδιαφέρον lmao

Εγώ δεν ήξερα καν πως το The Wire έχει να κάνει με εμπόριο ναρκωτικών. Εμένα μου το πρότειναν διάφοροι και μου λέγανε πως θα μ'αρέσει σίγουρα γιατί μ'άρεσε ο Diablo, γι'αυτό πίστευα ότι θα ναι μόνο με συμμορίες. Επίσης μου είπαν πως βγάζει μάτι ότι βασίστηκαν στο Pandillas, Guerra y Paz. Και ο σεναριογράφος αυτουνού παραδέχτηκε ότι βασίστηκε στον Diablo gelio

Παράθεση :
While are you sleep, somewhere in the large cities a handful of youngsters with no chance of an education or a job, face a dilemma that sooner or later may affect you: to join a gang or die. Such is the case of Ricardo Castro, a kid whose dreams of becoming somebody important in life are cut short when he becomes involved in a drug scene that will have a tragic influence on his life and his family throughout this series. Ricardo tries to overcome his misfortune be rebelling against everything, even against himself. In no time he goes from being at the top of his class in school to becoming the worst delinquent in his gang. But Ricardo is not alone.

GANGS: WAR AND PEACE presents the drama of juvenile delinquents, their loves, their pain, their problems, their intelligence, their good and their evil. We see at close range the lifes of many people: the girl who is sexually abused; the young fellow who tries to kick the drug habit; the pedlar of dreams; the girl whose hopes of going to the altar a virgin are shattered when she is attacked by a gangs.

Several of the roles in the series are played by the victims themselves. Amid this human tragedy, a police officer and a priest will try to avoid the destruction of son many young lives in this struggle in which danger and betrayal are prime factors. Can they do it? GANGS. WAR AND PEACE is a raw trip into the heart of juvenile gangs.

From this series you will get a very real view of one of the most serious problems facing the big Lationamerican urban centers, together with the scars left from ever present insecurity and death. In compliance with television’s social responsibilities to its viewers, the series end on an upbeat note of hope when the gangs disband and hand over their weapons, having understood at last that abilities reach far beyond simply pulling a trigger.
Αυτή είναι η ιστορία του. Επίσης μου το έχουν προτείνει πάρα πολύ αλλά ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ. Πιο εύκολα θα έβλεπα τα 60 επεισόδια του The Wire, ας χωρίζεται σε σιχαμερές σαιζόν, παρά τα 300τόσα επεισόδια του Pandillas geek Που έκανε κι άλλη σαιζόν από πάνω και βγήκαν συνολικά πάνω από 400 livan

Εσένα η Marilyn δεν σ'άρεσε καν gelio Για μένα όμως είναι διαμάντι. Στη ποιότητα του σεναρίου και των χαρακτήρων είναι από τις καλύτερες σειρές που έχω δει ποτέ. Δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι μέχρι κι απ'τα Ηνωμένα Έθνη συνεργάστηκαν με τη σειρά. Και επεδίωξαν τη συνεργασία αυτοί οι ίδιοι, όχι οι δημιουργοί της σειράς.

Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Τετ Σεπ 14, 2011 10:11 pm

Πουτσίλβ δε νομίζω να είναι για σένα το The Wire lmao Είναι HBO, όπως το Game of Thrones, το True blood και το Capadoccia. Ενώ κάνει πάρα πολύ προσεγμένες παραγωγές με πολύ καλές και πρωτοποριακές ιστορίες, έχει συνήθως υπερβολικά hardcore σκηνές. Με σεξ, γυμνό, βία κτλπ. Δεν είναι κακό να υπάρχουν όλα αυτά, αλλά η HBO το φτάνει στο άλλο άκρο και το χαλάει πολύ. Γι'αυτό και δεν μ'αρέσει που θα αρχίσει να κάνει σειρές στη Κολομβία. Δεν έχει τίποτα να προσφέρει εκεί. Ήδη τα έχουν κάνει σκατά η FOX και η Sony εκεί.

Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!

Αριθμός μηνυμάτων : 7095
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Τετ Σεπ 14, 2011 10:29 pm

Όλο μου κόβεις τα φτερά ρε.. gelio Μην πω ότι θέλω να αρχίσω μια σειρά, αμέσως εσύ.. Εντάξει ρε δεν είμαι και βρέφος, λες να σοκαριστώ άμα δω σεξ και γυμνό? geek Τώρα για τη βία... Απλά δε μπορώ τα πολλά αίματα.. Και τα άλλα που λες, το ένα είναι φαντασίας κι έχει πολλά αίματα αν κρίνω από το βίντεο που μου έστειλες Laughing και το άλλο είναι με βαμπίρ που εγώ ούτε καν.. Laughing Αλλά αυτό από ό,τι κατάλαβα δεν είναι ούτε φαντασίας, ούτε βαμπιροκάτι.. Άρα γιατί να έχω πρόβλημα?? tsk Θα δω το τρέιλερ για να δω πόσο άδικο έχεις. ooxi

My dear, find what you love and let it kill you…
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
mkostas
Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Τετ Σεπ 14, 2011 10:33 pm

Βασικά νόμιζα πως ούτε με το Καρτέλ θα τα πολυέβγαζες πέρα dunato gelio

Ύαινα

Αριθμός μηνυμάτων : 5133
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Τετ Σεπ 14, 2011 10:37 pm

Poutsilv έγραψε:
Εντάξει ρε δεν είμαι και βρέφος, λες να σοκαριστώ άμα δω σεξ και γυμνό? geek Τώρα για τη βία... Απλά δε μπορώ τα πολλά αίματα.. Και τα άλλα που λες, το ένα είναι φαντασίας κι έχει πολλά αίματα αν κρίνω από το βίντεο που μου έστειλες Laughing και το άλλο είναι με βαμπίρ που εγώ ούτε καν.. Laughing

Laughing Συμφωνω.
Αλλα η υπερβολικη βια χωρις λογο, μονο για να προκαλεσει δε μ'αρεσει.
Κι ειναι κριμα γιατι το HBO υποτιθεται οτι τολμαει καλα πραγματακια...αλλα συνηθως κι η θεματικη δε με τρελαινει.
Το Game of thrones ψηνομαι λιγο να το δω αν και οταν ειδα εκεινη τη σκηνη που εβαλε ο χανος με
Σπόιλερ:

αηδιασα αρκετα.
@Καλα ρε ποτε προλαβατε να του ανοιξετε ενοτητα και να κανετε τοσα ποστ? gelio

Nothing is permanent in this wicked world,not even our trouble
Silv

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Τετ Σεπ 14, 2011 10:39 pm

Γιατί ρεεεεε?? Σιγά, τι τραγικό δείχνει το Καρτέλ? Κι η Ροζάριο είχε σεξ και φονικά να σου θυμίσω. Μη με μπερδεύεις με τη Δορίνα, δε βλέπω σειρές τύπου gossip girl. tsk

Επίσης είδα το τρέιλερ, μια χαρά είναι ρε, καθόλου ακραίο, καμία σχέση μ αυτά που λες.. Παρ' όλα αυτά δεν το βάζω και στις προτεραιότητές μου. Laughing

mkostas
Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Τετ Σεπ 14, 2011 10:41 pm

Εμένα δεν με ενοχλεί ούτε η βία, ούτε το γυμνό, ούτε το σεξ. Το αντίθετο gelio Απλά να υπάρχουν στη σωστή στιγμή και στις σωστές δόσεις.

Δεν ξέρω τι έχει το The Wire, ρε gelio Απλά σου λέω για το HBO γενικά. Το trailer του Capadoccia πάντως επίσης δεν είχε gelio Και είχε μέχρι και παντελώς άκυρα και ανούσια frontal γυμνά γριών 60άρων.

Στο Καρτέλ ρε εσύ γίνεσαι χειρότερη απ'τη Δορίνα και τη Χεζούλω μαζί, δεν είπες; tsk

Σκηνή σαν αυτή με τη Susanita πχ η Rosario δεν είχε. Ή σαν του Martin στο πρώτο επεισόδιο. Απλά το Καρτέλ μπορεί να είναι σκληρό χωρίς καν να έχει βία gualofouska

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Τετ Σεπ 14, 2011 10:42 pm

Φιλ ναι αυτή τη σκηνή μου στειλε και μενα, όταν είπα ότι ψήνομαι να το δω, και γι' αυτό τελικά δεν το έχω πλησιάσει ακόμα.. Laughing
Κι εγώ αηδίασα εκεί. Βασικά είδα τα πρώτα 6 δευτερόλεπτα και μετά το κλεισα.. gelio

mkostas
Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Τετ Σεπ 14, 2011 10:43 pm

Ούτε εγώ την έχω δει ολόκληρη τη συγκεκριμένη lmao Μέσα στο επεισόδιο όμως λογικά θα τη δω. Αν είναι σημαντική για τη πλοκή... Αλλιώς όχι lmao Δεν είναι καν αγριευτική. Αηδιαστική είναι dunato gelio

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές   Τετ Σεπ 14, 2011 10:47 pm

mkostas έγραψε:
Εμένα δεν με ενοχλεί ούτε η βία, ούτε το γυμνό, ούτε το σεξ. Το αντίθετο gelio Απλά να υπάρχουν στη σωστή στιγμή και στις σωστές δόσεις.

Ακριβώς.

mkostas έγραψε:
Απλά το Καρτέλ μπορεί να είναι σκληρό χωρίς καν να έχει βία gualofouska

Και ακριβώς. Laughing

mkostas έγραψε:

Στο Καρτέλ ρε εσύ γίνεσαι χειρότερη απ'τη Δορίνα και τη Χεζούλω μαζί, δεν είπες; tsk

Δεν ανέφερα εγώ τα ονόματα, μην υπάρχουν παρεξηγήσεις. ooxi Και βασικά εννοούσα στο ότι για πρώτη φορά έβαλα αυτό το εμότικον ~> xanameno, γι' αυτό συμφώνησα.

Η σκηνή με τη Σουζανίτα δεν ήταν και τραγική όμως. Και τελοσπαντων, αυτή η θεματολογία με ελκύει πολύ περισσότερο από τα βαμπιρουλίστικα ή τα scifi.

Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 100Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 52 ... 100  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές-
Μετάβαση σε: