ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

SV 10x16

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Τέρψη

Αριθμός μηνυμάτων : 8173
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: SV 10x16   Δευ Μαρ 07, 2011 5:10 pm

Laughing

Τέρψη

Αριθμός μηνυμάτων : 8173
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SV 10x16   Δευ Μαρ 07, 2011 5:17 pm

Το είδα μόλις και το βρήκα πολύ καλό.
Τον συμπαθώ τον Conner οφείλω να ομολογήσω. Και αυτή η σχέση που φάνηκε να αναπτύσσει με τον Clark μ'άρεσε πολύ.
Στην αρχή στον αχυρώνα που μπανίζει με πεσμένη την μασέλα την Lois γέλασα πολύ. Γυναικάρα η κακούργα! Razz
Έχω βαρεθέι να το λέω αλλά είναι θεά η Lois. Όταν ο Clark της εξήγησε πόση ανάγκη έχει να φροντίσει τον Conner, παρ'ότι φοβόταν μήπως του κάνει κακό αμέσως το δέχτηκε και ήταν υποστηρικτική απέναντί του. Ειδικά με το "he has us" και το βλέμα του Clark μετά, έλιωσα enamor
Επίσης εκεί που τον έπιασε ο βαρύς νταλκάς τον μικρό πέθανα! Την είχε φορτώσει με το γουναρικό, το κολιέ της Αντουανέτας και την αμαξάρα και η Lois κόκαλο! dunato gelio
Πόσο γελοία εικόνα το μυγόχεσμα να την πέφτει στην γυναικάρα που του έριχνε και μισό κεφάλι! dunato gelio

Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

Αριθμός μηνυμάτων : 42912
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Τόπος : Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SV 10x16   Δευ Μαρ 07, 2011 8:38 pm

Πολυ καλο επεισοδιο.Το περιμενα με ανυπομονησια γιατι ο πιτσιρικας μου αρεσε πολυ στα προηγουμενα και ηθελα να τον δω σε μεγαλυτερο ρολο.Ο Λαιονελ ειναι και γαμω τους κακους.Θα ηθελα να τον δω να κανει και μερικα ακραια πραγματα,ειδικα που τωρα θα παιξει συμμαχια με τον Darkseid (καπου στο τρειλερ ειδα και χρυσο Κρυπτονιτη οποτε θα γινει πανικος).Τα επομενα 2 επεισοδια θα ειναι γαματα (θα εχουμε και Κλαρκ Λουθορ!).Μονο που θα περιμενουμε μεχρι τις 15 ΑπριλιουShocked

Την απουσια του ζευγαριου Ολιβερ-Κλοη δεν την καταλαβα καν.Αν και σαν μοναδες μου ελειψαν.Το καλο ειναι οτι ειδαμε πιο πολυ την θεα Τες.

Η Λοις τον ξελιγωσε τον πιτσιρικα στην σκηνη με το τακουνι.Σιγα και εσυ ρε κοπελα μου.Προσεχε λιγακι μπροστα στο ανηλικο!Παντως ,στην σκηνη προς το τελος ειχε δικιο.Ο Κλαρκ με κοκκινο κρυπτονιτη δεν συμπεριφερεται ετσι.Γινεται λιγο κωλοπαιδαρας (και μαναρι enamor ) αλλα οχι αυτο το πραγμα.Τον φοβηθηκε το ματι μου (ειναι που ειναι κακος ο Λεξ,μαζι με το δακτυλιδι εγινε διαολος).Παντως,δεν φοβουνται οτι μπορει να ξαναπαθει ντουβουρτζα?Στα επομενα 2 επεισοδια θα δουμε και τι καταληξη θα εχει ο Κοννορ,γιατι στο τρειλερ ειδαμε χρυσο κρυπτονιτη που σημαινει θανατικο....

ΥΓ.Μονο με την Λοις νιωθει νορμαλ.Αντε με την Κλανα που μας τα επρηζε 6 σεζον....
ΥΓ2.Ελιωσα στην σκηνη με το κερι! gelio
ΥΓ3.Τα εφε του Darkseid ηταν epic fail.Οκ,το καταλαβαμε,εχετε χαμηλο μπατζετ αλλα οχι και ετσι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
felia
Γριά κακατούα

Αριθμός μηνυμάτων : 33746
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SV 10x16   Κυρ Μαρ 27, 2011 6:47 am

μολις βρω λιγο ελευθερο χρονο θα κανω ενα σχολιασμο για το επεισοδιο..
αυτο που εχω να πω προς το παρον ειναι οτι ηταν ενα πολυ καλο επεισοδιο! Very Happy

....Aφιερωμενο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

_
And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SV 10x16   Κυρ Μαρ 27, 2011 1:14 pm

"Σεντονι" θα ετοιμασεις παλι και θες χρονο? gelio
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SV 10x16   Τετ Απρ 06, 2011 5:12 pm

το scion ηταν ενα αρκετα καλο επεισοδιο..
τελικα τα επεισοδια που δινουν εμφαση στα κομικ και την μυθολογια ειναι και αυτα που πλεον μου αρεσουν και πιο πολυ...

το παιδι που επαιζε τον κοννορ εκανε αρκετα καλη δουλεια και οσο θυμαμαι το πως μπηκε καποτε στη σειρα πως συνεχισε και πως κατεληξε βλεπω πως το θεμα με την υποκριτικη το εχει σε καλα επιπεδα..ουσιαστικα ειχε τρεις διαφορετικους ρολους και ολους τους εφερε εις περας με τον καλυτερο τροπο..
το αστειο ειναι πως μπορεσαν να τον εξομοιωσουν σε ολες τις περιστασεις καταλληλα και στην εξωτερικη του εμφανιση...εμοιαζε οταν επρεπε και στον λεξ αλλα και στον κλαρκ σαν κοννορ...

η εισαγωγη με την τες και την αμηχανια της μου αρεσε παρα πολυ..
και βασικα μου αρεσει που για αυτους που θεωρει ανθρωπους της μαλακωνει και βλεπουμε μια πιο κοριτσιστικη εκφραση της αλλα οταν πρεπει και οπου πρεπει τα παιρνει ολα παραμαζωμα..
ο λαιονελ ..αναφερομαι στον αυθεντικο της διαστασης που πεθανε τελικα ειχε κανει μεγαλο λαθος που την εδωσε...και εκεινη οπως και ο λεξ ηταν καθαρα παιδια του σε ολα τα επιπεδα απο ραδιουργια μεχρι και το μην εχουν ορια..μεχρι και να ειναι πολυ γοητευτικοι σε ολα τα επιπεδα..σαφως και οι παραγωγοι της σειρας ανα τα χρονια ειχαν κανει πολυ καλες επιλογες στο καστινγκ...

ο λαιονελ τωρα..
η απολυτη εκφανση του κακου με στυλ! αυτο ειναι και αυτο που χρειαζοταν η σειρα για να γινει ενδιαφερουσα τελικα... cheers
ο darkseid σαν ιδεα ηταν εν μερη καλη αν μπορουσαν να το αποδωσουν σωστα αλλα τελικα μια με τα πουλια και τις φτερες μια με θρησκευτικες αναφορες και ολο να ακουμε για ενα σκοτος και εδω το σκοτος εκει το σκοτος που να ειναι τωρα που υποφερω και πονω.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] το εχασαν το παιχνιδακι..
ενω ο λαιονελ το εχει ασυζητητι!!!
ολες οι σκηνες του αλλα ολες μου αρεσαν! απο τις πιο εντονες μεχρι τις πιο αστειες...εκει στο τελος που η τες του πηρε τον ομιλο! (η γυναικα ειναι θεα το παμε ετσι? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] γιατι αν περιμεναμε απο τον ολιβερ παει το χρηματιστηριο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] και ειναι πολυ κριμα γιατι αρχικα ειχε συστηθει σαν πολυ εφυης επιχειρηματιας.. γενικοτερα αυτον τον χαρακτηρα τον κατακρεουργησαν..No )
και της εδωσε το ποτηρι με ενα υφακι θεικο ελιωσα στο γελιο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
αυτα ειναι με μια εκφραση και μονο να σου κανει κλικ ο αλλος..
και γενικοτερα μου αρεσαν πολυ τα νοητικα παιχνιδια που κανει ο συγκεκριμενος χαρακτηρας με ολους ανεξαρτητως..αλλα με την τες το απογειωσαν... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

εκει που του εδωσε η τες τις σταχτες απο τον λεξ και ο λαιονελ εμαθε πως ανηκαν σε αλλον κλωνο τελικα ειχα μια ελπιδα πως θα ανηκαν σε αυτον τον λεξ απο το requiem στο φορτηγο ωστε να ειναι μια καλη αναφορα για την επαναφορα του αυθεντικου λεξ λουθορ αλλα δεν εγινε καμια αναφορα οποτε το αφηνουμε προς το παρον..

παμε στα βασικοτερα του επεισοδιου τωρα..

οι αναφορες στον κονορ συγκριτικα με τα κομικ αξιοπρεπεστατες...

μου αρεσε που σε ολο το επεισοδιο γινονταν αναφορες σε παλαιοτερα επεισοδια..σε σκηνες με τις δυναμεις...και σε εκεινα τα επεισοδια που ο τζοναθαν τοτε ακομα προσπαθουσε να βοηθησει τον κλαρκ να μαθει να χειριζεται και να διαχειριζεται τις δυναμεις του.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

βεβαια ο κονορ σε μια μονο μερα εμαθε οτι ο κλαρκ σε 5 σεζον αλλα μην το κανουμε θεμα. Laughing .παλι καλα να λεμε που δεν πεταξε και πριν τον κλαρκ. Razz ..
μου αρεσε η σκηνη που ο μικρος την πατησε με τον λοις..κατανοητο Laughing ..και επαθε ακριβως αυτο που ειχε παθει και ο κλαρκ καποτε με την καθηγητρια του..αααχ αναμνησεις Laughing

οταν σηκωσε ο κονορ το τρακτερ ηταν κλασσικη σκηνη επισης αλλα ειχε προβλημα λιγο η ροη του ηχου δυστυχως.. No
βεβαια αυτο το τρακτερ 10 χρονια τωρα τον αφτιαχτο εχει geek

εκει που γελασα παρα πολυ ειναι που ο κονορ προσπαθωντας να αναψει τα κερια εκανε τον κλαρκ κερακι της λαμπρης [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αλλα εκει που ελιωσα ηταν που μενει ο μικρος αφωνος μπροστα στην λοις να την χαζευει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] και ταυτοχρονα για καποιες στιγμες και ο κλαρκ ταυτοχρονα ειχε το ιδιο χαζοχαρουμενο ερωτευμενο υφακι... lol! και στην αρχη εκει που ο κλαρκ την συστησε σαν την αρραβωνιαστικια του πεθανααα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] το ειπε με τοσο στομφο και καμαρι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
αμ αγορι μου την λοις ετσι την παρουσιαζουν αντε να μη θυμηθω τις μαυρες σελιδες τις ιστοριας σου και τα παρω παλι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
βεβαια παλι καλα που ο κλαρκ ειδε τι γινοταν με τον αλλον που εφαγε το στουκας γιατι η λοις θα ειχε παρει ενα πολυ ωραιο ξεροψημενο χρωματακι... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
μετα μου αρεσε και το συνωμοτικο υφος και των δυο τιποτα δεν συμβαινει.. Laughing
περα απο αυτα επιτελους ειχαμε και αλλη αναφορα στο οτι ο κλαρκ δουλευει σαν δημοσιογραφος μαζι με την λοις...

η οποια λοις παντα ειναι τοσο λοις...

the genetic love child of clark kent and lex luthor [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
πηρε ο κλαρκ μια χαρα σε αυτη την ατακα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ουσιαστικα ο κονορ ειναι κατι αναμεσα σε γιος και αδερφος του κλαρκ και του λεξ ..
αρχικα στα κομικ βεβαια ο κλαρκ δεν τον συμπαθουσε τον κονορ ουτε τον εμπιστευοταν αλλα αργοτερα δεθηκαν και ο κονορ εγινε κομματι της οικογενειας του...
σε αυτο το επεισοδιο ο κλαρκ δεθηκε αμεσως με τον κονορ και λογικο μιας και μιλαμε για ολιγαριθμα πλεον επεισοδια..αλλα τωρα πια εγινε σαφες πως ο κλαρκ μεγαλωσε...δεν ειναι ο εφηβος η το παιδακι ..ειναι ενηλικας ετοιμος να παρει ρολο πατερα και μεγαλου αδερφου...

και ειναι τυχερος που του εκατσε η λοις γιατι τετοια κατανοηση δεν θα την εβρισκε απο πουθενα αλλου..

η μονη στιγμη που ενιωθε φυσιολογικος ηταν μαζι της.. ειπε..

αρχικα να ριξω την γειωση και να πω πως λογικο ειναι αφου ηθελε να την μαλακωσει και να την ριξει να της χρυσωσει λιγο το χαπακι Laughing μεταξυ μας και εγω αυτο θα εκανα Laughing
αλλα σε μεγαλυτερη αναλυση αυτο που της ειπε ηταν περα για περα αληθεια..
οι γονεις του τον λατρευαν αλλα μαζι τους δεν ενιωθε φυσιολογικος και αυτο ηταν και το θεμα απο το πρωτο επεισοδιο της σειρας..και δεν ενιωθε φυσιολογικος γιατι και οι ιδιοι οι γονεις του ηθελαν να τον προστατευουν και να κρυβουν την ιδιαιτεροτητα του την ιδια την στιγμη που εκεινος περα απο την εφηβεια ειχε να αντιμετωπισει και την μοναξια του απο το ποσο διαφορετικος ενιωθε απο παιδια της ηλικιας του αλλα και απο τους αλλους ανθρωπους γενικοτερα..
απο την αλλη τοσο η λανα οσο και η κλοη τον αντιμετωπιζαν σαν θεο και καθε φορα τον ειχαν σαν τον ηρωα που επρεπε να προστατεψουν η να του μοιασουν η να κανουν μεγαλοπνοα σχεδια..
η λοις ηταν η μονη απο τοτε που δεν ηξερε το μυστικο του και αργοτερα που το εμαθε που δεν τον κοιταει σαν να ειναι απο αλλον πλανητη..κυριολεκτικα και μεταφορικα.. Laughing .μαζι της σε ολους τους κυκλους γινεται και ο ιδιος πιο ανθρωπινος..την δουλευει..γινεται ακομα και αγενης...κανει αστεια μαζι της..γελαει..εχει πιο παιχνιδιαρικη διαθεση..της ανοιγεται για αυτα που νιωθει ειτε ειναι τα πιο ουσιαστικα ειτε τα πιο χαζα..νιωθει πως ανηκει καπου και αυτο το καπου ειναι φυσιολογικο..
απο την αλλη και εκεινη στεκεται διπλα του ακομα και οταν δεν ειναι σιγουρη και για τον κονορ δεν ηταν σιγουρη αλλα δεχτηκε αυτο που της προτεινε ο κλαρκ γιατι τον νιωθει και τον εμπιστευεται και το εκανε χωρις δευτερες σκεψεις..απλα επειδη ηξερε ποσο σημαντικο ηταν για εκεινον να το κανει..
και αυτο συνδυασμενο με το οτι και οι δυο τους εχουν την ιδια ηθικη σκεψη και αισθηση οικογενειας και δικαιου ειναι που τους κανει να ειναι ιδανικοι ο ενας για τον αλλον..

η κοπελα μιλαμε ακομα και οταν ηταν μονη της και την βρηκε η τες φωτοτυπουσε βιβλιο για συμπεριφορα εφηβων Laughing
αυτο που μου αρεσει παρα πολυ ειναι που μονιμα πλεον φοραει το μεταγιον καρδια που της χαρισε η μαρθα...ειναι οι μικρες λεπτομερειες που κανουν την διαφορα.. Very Happy
οι σκηνες με λοις και τες πλεον ειναι απο τις αγαπημενες μου τελος! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
οι δυο τους μαζι κανουν το καλυτερο φονικο οπλο Twisted Evil
βεβαια η λοις κατεληξε παλι να φαει το κεφαλακι της αλλα τι ειχες μαη μου τι ειχα παντα Laughing ειναι η απολυτη σταθερα να τραβαει τον παθων της το ταραχω αυτη η κοπελα καθε φορα που παει και μπλεκει..και μυαλο δεν βαζει μιλαμε Laughing
αλλα δεν κολωνει κιολας [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ..εκει που ηταν παντως μεσα στα κρεατα στην αποθηκη εδειχνε ακομα και ετσι πολυ ομορφη..μιλαμε η κοπελα το εχει..

ο κονορ απο την αλλη μια με το παλτο..μια με το κολιε..μια με το αυτοκινητακι..ολα τα λεφτα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
η δε λοις να τον περναει μια δεκαετια και εφτα κεφαλια βεβαια [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
βεβαια κακα τα ψεμματα το κωλοπαιδο ο welling το επαιζε σκαλες ανωτερα! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
αργοτερα βεβαια ο κονορ εβγαλε και τον ψυχοπαθη απο μεσα του λεγε τον και λεξ...
εκει που εριξε την αλλη αναισθητη βεβαια σκεφτηκα πως αυτη πρεπει να ειναι η σουπερ δυναμη της λοις..τοσες φορες που την εχουν αφησει αναισθητη και ακομα ο εγκεφαλος της δεν τα εχει φτυσει..ποια φορα ηταν αυτη? η 98765445678976543456789??? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και μετα με τα κερια και τα κοκκινα υφασματα..τι να ειχε αραγε στο μυαλο του το παιδακι..?. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ρητορικο το ερωτημα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
εκει που ειπε η λοις βεβαια πως ειχε δει τον κλαρκ πως γινεται σε επιδραση κοκκινου κρυπτονιτη ηταν καθαρη ανακριβεια γιατι στα επεισοδια της σειρας η λοις δεν τον εχει δει πως αλλαζει χαρακτηρα γιατι και στο crimson μετα εκεινη δεν θυμοταν τιποτα...εκτος αν εννοουσαν of screen αλλα στη σειρα κατι τετοιο δεν εχει συμβει...
ο κονορ βεβαια εδω ηταν υπο την επιδραση του κοκκινου κρυπτονιτη και ειχε μεγαλες εναλλαγες στον χαρακτηρα του κατι που και ο ηθοποιος απεδωσε σωστα αλλα και στα κομικ ειχε προβληματα διαχειρισης θυμου...οχι σε τετοιο βεληνεκες αλλα ηταν για αρκετο καιρο χαρακτηριστικο του χαρακτηρα..

ο κονορ να την σκοτωσει την λοις ηθελε τελικα αλλα δεδομενου των δυναμεων του και το πως θα μπορουσε να την εχει σκοτωσει στο δευτερολεπτο ακομα και οταν την ειχε πιασει απο το λαιμο κατι τον συγκρατουσε ..οποτε περα απο το κοκκινο κρυπτονιτη ειναι οντως και θεμα γονιδιων..και το χειροτερο του και το καλυτερο του..
βεβαια ο κλαρκ ηρθε την καταλληλη στιγμη..

μου αρεσε πολυ το βλεμμα του οταν βρηκε το παλτο της λοις αλλα θα ηθελα να ειχαν δειξει λιγο περισσοτερο ενδιαφερον απο την πλευρα του κλαρκ στο να την βρει...
οσο αφορα την σκηνη κλαρκ και κονορ..

το μονο που μενει να πω ειναι..

YOU ARE COMING HOME WITH ME! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

τι ειπε το ατομο??? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

το exodus και το phoenix ηταν απο τα καλυτερα επεισοδια του smallville και η ατακα του jonathan κλασσικη!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
(o welling εδω βεβαια ηταν και σε πολυ καλυτερη φυσικη κατασταση...!!)

μου αρεσε παρα πολυ που ακουστηκε ξανα η ιδια ατακα και μαλιστα απο τον κλαρκ αυτη τη φορα..
και ακομα και το σπασιμο του δαχτυλιδιου...ολη η σκηνη δοθηκε πολυ καλα...γι αυτο και μονο το επεισοδιο ηταν κατι παραπανω απο τελειο!

βεβαια μια μικρη λεπτομερεια..
ο κονορ τελικα εκαψε τον κρυπτονιτη..
βεβαια στο onyx ειχε γινει αναφορα πως οταν θερμαινεις πρασινο κρυπτονιτη τον μετατρεπεις σε μαυρο..αλλα εστω πως εξαρταται απο τον τροπο θερμανσης και ακριβης θερμοτητας..αλλα υπηρχε παντα και η τυφλωση και τα κομματια που πεταχτηκαν απο τον κρυπτονιτη που ηταν πολυ κοντα στον κλαρκ...
βεβαια αυτα ειναι πολυ λεπτομερειακα και δεν εχουν και τοση σημασια..
δεν θυμαμαι σε πιο επεισοδιο βεβαια αλλα επισης σε καποιο καποιος ειχε χρησιμοποιησει τον κρυπτονιτη με τον ιδιο τροπο (που τον χρησιμοποιησε ο λαιονελ για να τραβηξει τον κονορ μακρια απο τον κλαρκ) για να τραβηξει τον κλαρκ μακρια αλλα ειναι πολυ θολη εικονα πρεπει να το ψαξω Razz (αστα να πανε ..χαλασα τωρα που μεγαλωσα..παει και η μνημη μου Razz )

στο τελος μου αρεσε η φαση με το πουκαμισο του κονορ και το μπλουζακι...και που ο κλαρκ τον εγραψε στο σχολειο..βεβαια αυτο σημαινει πως ο κονορ θα μενει μαζι τους ?..δυσκολο μιας και ο ηθοποιος που υποδυεται τον κονορ ειπε πως αυτο ηταν το τελευταιο του επεισοδιο (εκτος αν κανει καμια εμφανιση στο φιναλε αλλα δεν εχουν πει κατι γι αυτο...)..
θα μου αρεσε και ο κονορ και η λοις να ειχαν κανει καποια αναφορα στον τροπο που της φερθηκε..βασικα το εκλεισαν πολυ ατσαλα..μια σκηνη με ενοχη η να ζηταγε συγνωμη ειτε απο εκεινη ειτε απο τον κλαρκ για εκεινη θα επρεπε να την ειχαν δωσει...
η σκηνη με την λοις και τον κλαρκ καλη στο τελος αλλα μιας και μενουν πλεον 5 μονο επεισοδια θα ηθελα να δειξουν σιγα σιγα και πιο εντονες σκηνες μεταξυ τους ...η λοις βεβαια τον ζητησε συγνωμη που μπηκε σε μπελαδες..ναι καλα λες και δεν θα το ξανακανει Laughing και υστερα αναρωτιεται γιατι ο κλαρκ αγχωνεται και γινεται υπερπροστατευτικος μαζι της.. Laughing εχουν πιασει τα ακρα αντιθετα..η λοις δεν εχει αισθηση κινδυνου..αυτος πολλες φορες την αντιμετωπιζει λες και ειναι απο ζαχαρη οποτε επερχεται ισορροπια ξανα στο συμπαν Laughing
οι αναφορες στα μελλοντικα τους παιδια πολυ γλυκια..στην τωρινη συνεχεια των κομικ βεβαια αυτη τη στιγμη δεν μπορουν να κανουν παιδια μιας και δεν ειναι συμβατοι ...σε παλαιοτερες εκδοσεις κομικ (διαφορετικες διαστασεις πλεον..) μπορουσαν...
οσο αφορα το smallville βεβαια μπορουν ..συμφωνα με τις αναφορες που εχουν γινει ειτε με το να χρησιμοποιουσουν μπλε κρυπτονιτη ειτε και βιολογικα συμβατοι μιας και η παλια φυλη που ειχε βγαλει τις προφητειες στις σπηλιες ειχαν πει πως ηταν απογονοι κρυπτονιανων που ειχαν ερθει πολυ παλια στην γη αρα εμφανως γινεται...

η τελευταια σκηνη με τον darkseid καλη..δεν ξετρελαθηκα μιας και το budget τους ειναι μικρο και τα γραφικα θα μπορουσαν να ειναι και καλυτερα αλλα σαφως θα μπορουσαν να ειναι και χειροτερα οποτε δεν παραπονιεμαι..αφου δεν τον εδειξαν παλι μαυρα κορακια και παλι καλα να λεμε.. Laughing
μου αρεσε που στους τιτλους του τελους ακουστηκε νομιζω η φωνη του darkseid να λεει το ονομα του λαιονελ..
οποτε δυο ενδεχομενα αφηνει αυτη η σκηνη οσο αφορα τον λεξ..
η ο λεξ δεν ειχε πεθανει στο requiem και ο ολιβερ σκοτωσε εναν κλωνο ειτε ο darkseid θα επαναφερει τον λεξ στην ζωη μιας και αυτη ειναι μια απο τις δυναμεις του..
ελπιζω να συμβει το πρωτο παντως για να κολλησει και η σκηνη απο το lazarus που ο κλαρκ ειχε συναντησει τον λεξ οταν ειχε την επιθανατια εμπειρια..οτι δηλαδη και ο λεξ κρατιοταν μεταβιας στην ζωη τοτε ακομα..

παντως λογικα ο λαιονελ πρεπει να εχει ενα επεισοδιο ακομα και μπορει να ειναι το kent (η αλλιως δυο)..οποτε θα υπαρξει και καποια κορυφωση με το θεμα του darkseid κατα ενα τροπο μιας και μιλαμε για συμμαχια λαιονελ darkseid και ο λαιονελ δεν εχει πολλα επεισοδια ακομα και γιατι στο φιναλε θα ασχοληθουν και με την επιστροφη του λεξ.....νομιζω παντως πως τον λαιονελ εχουν πει πως δεν θα τον δειξουν στο φιναλε..απο την αλλη στο dominion επιστρεφει ο callum blue .αλλη μια επιστροφη που αναμενω και ποσο μαλλον που ειπαν πως αυτη τη φορα θα ειναι ο ζοντ σε ολο του το μεγαλειο οπως ηταν στην καταστροφη του κρυπτον και οχι μονο σαν κλωνος...
μια θεωρια θα ηταν πως το πνευμα του ζοντ στο phantom zone (γιατι εκει δεν εχει σωμα πια μιας και εξαυλωθηκε οπως και των αλλων εγκληματιων που καταληγουν μετα απο πολυ καιρο εκει..και γι αυτο καποτε ειχε παρει το σωμα του lex για vessel/δοχειο) θα ενωθει με καποιον τροπο με τον σωμα του κλωνου ζοντ και θα γινει η τελικη μορφη των κομικ...παντως εχουν γινει αναφορες πως ο κλαρκ θα επιστρεψει αλλη μια φορα στην phantom zone οπου μαλλον θα ειναι το επεισοδιο με τον ζοντ και μπορει να δειξει και τον deathstroke μιας και ο κλαρκ ειχε αναφερει πως δεν σκοπευε να τον αφησει μονιμα εκει..
παντως η αληθεια ειναι πως γεμιζουν πολυ τα επεισοδια μεχρι το τελος και ας ελπισουμε να βγει σε καλο...

παντως το scion ηταν ενα πολυ καλο επεισοδιο και εδωσε ρυθμο στη σειρα που ελπιζω να κρατησει μεχρι το τελος!

παλι λιγα εγραψα βρε Laughing

...και πλεον μεινανε μονο 5 επεισοδια (με το τελευταιο διπλο μεν αλλα και το τελος της σειρας δε...) Rolling Eyes

....Aφιερωμενο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

_
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SV 10x16   Τετ Απρ 06, 2011 5:14 pm

Eleni7 έγραψε:
"Σεντονι" θα ετοιμασεις παλι και θες χρονο? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ελα καλε.. γιατι το λες αυτο? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

_
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SV 10x16   Τετ Απρ 06, 2011 5:40 pm

Ο Χριστος και η Παναγια Shocked

Μισο (χρονο) να το διαβασω και τα ξαναλεμε pppppppp
felia
Γριά κακατούα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SV 10x16   Τετ Απρ 06, 2011 5:54 pm

Eleni7 έγραψε:
Ο Χριστος και η Παναγια Shocked

βαλε και αγιους μεσα Laughing

Παράθεση :

Μισο (χρονο) να το διαβασω και τα ξαναλεμε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ...δεν φταιω εγω αν διαβαζεις ..αργα... lol!

_
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SV 10x16   Τετ Απρ 06, 2011 7:20 pm

felia έγραψε:

το παιδι που επαιζε τον κοννορ εκανε αρκετα καλη δουλεια και οσο θυμαμαι το πως μπηκε καποτε στη σειρα πως συνεχισε και πως κατεληξε βλεπω πως το θεμα με την υποκριτικη το εχει σε καλα επιπεδα..ουσιαστικα ειχε τρεις διαφορετικους ρολους και ολους τους εφερε εις περας με τον καλυτερο τροπο..
το αστειο ειναι πως μπορεσαν να τον εξομοιωσουν σε ολες τις περιστασεις καταλληλα και στην εξωτερικη του εμφανιση...εμοιαζε οταν επρεπε και στον λεξ αλλα και στον κλαρκ σαν κοννορ...

Τελικα o "Konnor" επαζε και στην 6η σεζον για ενα επεισοδιο.Εκανε τον Λεξ στο Κολλεγιο.Δεν το θυμομουν καθολου,μεχρι που εκανα rewatch την 6η και τον ειδα στο reunion.Η μερα με την νυχτα υποκριτικα (ο συγκεκριμενος ηθοποιος πρεπει να επαιζε και στο high school musical btw)

Παράθεση :

ο λαιονελ τωρα..
η απολυτη εκφανση του κακου με στυλ! αυτο ειναι και αυτο που χρειαζοταν η σειρα για να γινει ενδιαφερουσα τελικα... cheers
ο darkseid σαν ιδεα ηταν εν μερη καλη αν μπορουσαν να το αποδωσουν σωστα αλλα τελικα μια με τα πουλια και τις φτερες μια με θρησκευτικες αναφορες και ολο να ακουμε για ενα σκοτος και εδω το σκοτος εκει το σκοτος που να ειναι τωρα που υποφερω και πονω.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] το εχασαν το παιχνιδακι..
ενω ο λαιονελ το εχει ασυζητητι!!!
ολες οι σκηνες του αλλα ολες μου αρεσαν! απο τις πιο εντονες μεχρι τις πιο αστειες...εκει στο τελος που η τες του πηρε τον ομιλο! (η γυναικα ειναι θεα το παμε ετσι? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] γιατι αν περιμεναμε απο τον ολιβερ παει το χρηματιστηριο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] και ειναι πολυ κριμα γιατι αρχικα ειχε συστηθει σαν πολυ εφυης επιχειρηματιας.. γενικοτερα αυτον τον χαρακτηρα τον κατακρεουργησαν..No )
και της εδωσε το ποτηρι με ενα υφακι θεικο ελιωσα στο γελιο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
αυτα ειναι με μια εκφραση και μονο να σου κανει κλικ ο αλλος..
και γενικοτερα μου αρεσαν πολυ τα νοητικα παιχνιδια που κανει ο συγκεκριμενος χαρακτηρας με ολους ανεξαρτητως..αλλα με την τες το απογειωσαν... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

εκει που του εδωσε η τες τις σταχτες απο τον λεξ και ο λαιονελ εμαθε πως ανηκαν σε αλλον κλωνο τελικα ειχα μια ελπιδα πως θα ανηκαν σε αυτον τον λεξ απο το requiem στο φορτηγο ωστε να ειναι μια καλη αναφορα για την επαναφορα του αυθεντικου λεξ λουθορ αλλα δεν εγινε καμια αναφορα οποτε το αφηνουμε προς το παρον..

Αυτο ακριβως!Μεσα στο μυαλο μου εισαι και για τους 3 (Λαιονελ,Τες,Darkseid).Παντως,το εχω ξαναπει και το ξαναλεω.Φοβαμαι οτι η Τες δεν θα εχει καλο τελος.Ασε που ο σεναριογραφος του φιναλε εγραψε κατι παλαβα στο twitter οτι ο ρολος της Τες τελειωσε και οτι θα μεινει για παντα στην καρδια μας.Μονο και κανουν καμια πατατα...

Παράθεση :
βεβαια ο κονορ σε μια μονο μερα εμαθε οτι ο κλαρκ σε 5 σεζον αλλα μην το κανουμε θεμα. Laughing .παλι καλα να λεμε που δεν πεταξε και πριν τον κλαρκ. Razz ..

Στο Prophecy η Λοις θα εχει τις δυναμεις του Κλαρκ για μια μερα.Οτι στοιχημα πως θα πεταξει πρωτηgelio .Μα δεν την παλευει και αυτος ο Κλαρκ.10 χρονια και το μονο που εχει κανει ειναι μια μικρη αιωρηση...

Παράθεση :
βεβαια αυτο το τρακτερ 10 χρονια τωρα τον αφτιαχτο εχει geek

Πρωτα θα πεταξει ο Κλαρκ και μετα θα φτιαχτει το κωλοτρακτερο!Θυμαμαι να το βιδωνουν απο παντα οι Κεντ

Παράθεση :
και ταυτοχρονα για καποιες στιγμες και ο κλαρκ ταυτοχρονα ειχε το ιδιο χαζοχαρουμενο ερωτευμενο υφακι... lol! και στην αρχη εκει που ο κλαρκ την συστησε σαν την αρραβωνιαστικια του πεθανααα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] το ειπε με τοσο στομφο και καμαρι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ειπαμε,μερικες φορες εχει φατσα λες και ειναι κουταβακι. gelio
Ασε,μονο μουσικη για εντυπωσικη εισοδο δεν παιχτηκε!

Παράθεση :
μετα μου αρεσε και το συνωμοτικο υφος και των δυο τιποτα δεν συμβαινει.. Laughing

Χαχαχα,ουτε να ειχαν συννενοηθει.Και φυσικα,ουτε που "καρφωθηκαν"...NOT!

Παράθεση :
περα απο αυτα επιτελους ειχαμε και αλλη αναφορα στο οτι ο κλαρκ δουλευει σαν δημοσιογραφος μαζι με την λοις...

Φετος δεν εχουμε δει καθολου Daily planet.Μαλ@#*α.

Παράθεση :
the genetic love child of clark kent and lex luthor [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Καλα,η ατακα εγραψε.Η κοπελα ειναι ρισπεκτ.Μονο και μονο που κανει τον αχαιρευτο να χαμογελαει...

Παράθεση :
και ειναι τυχερος που του εκατσε η λοις γιατι τετοια κατανοηση δεν θα την εβρισκε απο πουθενα αλλου..

Πουθενα ομως....

Παράθεση :
η μονη στιγμη που ενιωθε φυσιολογικος ηταν μαζι της.. ειπε..

αρχικα να ριξω την γειωση και να πω πως λογικο ειναι αφου ηθελε να την μαλακωσει και να την ριξει να της χρυσωσει λιγο το χαπακι

Αντρες....Αλλα αυτος οντως το εννουσε.Ειναι πολυ βλακας για να εχει "σκοτεινα" κινητρα gelio

Παράθεση :
αλλα σε μεγαλυτερη αναλυση αυτο που της ειπε ηταν περα για περα αληθεια..
οι γονεις του τον λατρευαν αλλα μαζι τους δεν ενιωθε φυσιολογικος και αυτο ηταν και το θεμα απο το πρωτο επεισοδιο της σειρας..και δεν ενιωθε φυσιολογικος γιατι και οι ιδιοι οι γονεις του ηθελαν να τον προστατευουν και να κρυβουν την ιδιαιτεροτητα του την ιδια την στιγμη που εκεινος περα απο την εφηβεια ειχε να αντιμετωπισει και την μοναξια του απο το ποσο διαφορετικος ενιωθε απο παιδια της ηλικιας του αλλα και απο τους αλλους ανθρωπους γενικοτερα..
απο την αλλη τοσο η λανα οσο και η κλοη τον αντιμετωπιζαν σαν θεο και καθε φορα τον ειχαν σαν τον ηρωα που επρεπε να προστατεψουν η να του μοιασουν η να κανουν μεγαλοπνοα σχεδια..
η λοις ηταν η μονη απο τοτε που δεν ηξερε το μυστικο του και αργοτερα που το εμαθε που δεν τον κοιταει σαν να ειναι απο αλλον πλανητη.

Ετσι ακριβως.Νομιζω οτι επαιξε μεγαλο ρολο το γεγονος οτι η Λοις τον αγαπησε πραγματικα οταν ηταν Κλαρκ Κεντ.Για την Θολουρα ενιωθε εναν θαυμασμο αλλα αν ηταν να επιλεξει μεταξυ Κλαρκ και Blur θα διαλεγε τον πρωτο....

Παράθεση :
μαζι της σε ολους τους κυκλους γινεται και ο ιδιος πιο ανθρωπινος..την δουλευει..γινεται ακομα και αγενης...κανει αστεια μαζι της..γελαει..εχει πιο παιχνιδιαρικη διαθεση..της ανοιγεται για αυτα που νιωθει ειτε ειναι τα πιο ουσιαστικα ειτε τα πιο χαζα..νιωθει πως ανηκει καπου και αυτο το καπου ειναι φυσιολογικο..
απο την αλλη και εκεινη στεκεται διπλα του ακομα και οταν δεν ειναι σιγουρη και για τον κονορ δεν ηταν σιγουρη αλλα δεχτηκε αυτο που της προτεινε ο κλαρκ γιατι τον νιωθει και τον εμπιστευεται και το εκανε χωρις δευτερες σκεψεις..απλα επειδη ηξερε ποσο σημαντικο ηταν για εκεινον να το κανει..
και αυτο συνδυασμενο με το οτι και οι δυο τους εχουν την ιδια ηθικη σκεψη και αισθηση οικογενειας και δικαιου ειναι που τους κανει να ειναι ιδανικοι ο ενας για τον αλλον..

Agreed again.Για τους παραπανω λογους η σχεση Λοις-Κλαρκ ειναι η πιο δυναμικη που εχει γραφτει ποτε σε κομικ.Ο ενας συμπληρωνει και βγαζει το καλυτερο του αλλου.Μαζι κανουν τελεια ομαδα.Χωρια παλι,με τις αδυναμιες που εχουν,δεν θα πηγαιναν ουτε μεχρι το περιπτερο (Ο Κλαρκ σιγουρα gelio )

Παράθεση :
οι σκηνες με λοις και τες πλεον ειναι απο τις αγαπημενες μου τελος! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
οι δυο τους μαζι κανουν το καλυτερο φονικο οπλο Twisted Evil

Τα σπανε μαζι.Μερικες φορες (ειδικα στην 9η σεζον) και κυριολεκτικα gelio

Παράθεση :
βεβαια κακα τα ψεμματα το κωλοπαιδο ο welling το επαιζε σκαλες ανωτερα!

Αργει το Kent ειπαμε?

Παράθεση :
εκει που ειπε η λοις βεβαια πως ειχε δει τον κλαρκ πως γινεται σε επιδραση κοκκινου κρυπτονιτη ηταν καθαρη ανακριβεια γιατι στα επεισοδια της σειρας η λοις δεν τον εχει δει πως αλλαζει χαρακτηρα γιατι και στο crimson μετα εκεινη δεν θυμοταν τιποτα...εκτος αν εννοουσαν of screen αλλα στη σειρα κατι τετοιο δεν εχει συμβει.

Αυτο ρε το σκεφτομουν και εγω.Στο crimson σιγουρα δεν θυμοταν τι εγινε.Και μου φαινεται περιεργο να εγινε off screen.Τι να πω?Περιεργα και ομως Smallβιλικα!

Παράθεση :
στο τελος μου αρεσε η φαση με το πουκαμισο του κονορ και το μπλουζακι...και που ο κλαρκ τον εγραψε στο σχολειο..βεβαια αυτο σημαινει πως ο κονορ θα μενει μαζι τους ?..δυσκολο μιας και ο ηθοποιος που υποδυεται τον κονορ ειπε πως αυτο ηταν το τελευταιο του επεισοδιο (εκτος αν κανει καμια εμφανιση στο φιναλε αλλα δεν εχουν πει κατι γι αυτο...)..

Λογικα μαζι τους θα μεινει,αλλα ο ρολος του στην σειρα τελειωσε.Δεν θα ειναι στο φιναλε...

Παράθεση :
θα μου αρεσε και ο κονορ και η λοις να ειχαν κανει καποια αναφορα στον τροπο που της φερθηκε..βασικα το εκλεισαν πολυ ατσαλα..μια σκηνη με ενοχη η να ζηταγε συγνωμη ειτε απο εκεινη ειτε απο τον κλαρκ για εκεινη θα επρεπε να την ειχαν δωσει...

Σωστο αυτο.Δεν ειχαμε ουτε μια νορμαλ συζητηση μεταξυ Κοννορ και Λοις.Προχειροδουλεια εδω απο τον σεναριογραφο...

Παράθεση :
οι αναφορες στα μελλοντικα τους παιδια πολυ γλυκια..στην τωρινη συνεχεια των κομικ βεβαια αυτη τη στιγμη δεν μπορουν να κανουν παιδια μιας και δεν ειναι συμβατοι ...σε παλαιοτερες εκδοσεις κομικ (διαφορετικες διαστασεις πλεον..) μπορουσαν...
οσο αφορα το smallville βεβαια μπορουν ..συμφωνα με τις αναφορες που εχουν γινει ειτε με το να χρησιμοποιουσουν μπλε κρυπτονιτη ειτε και βιολογικα συμβατοι μιας και η παλια φυλη που ειχε βγαλει τις προφητειες στις σπηλιες ειχαν πει πως ηταν απογονοι κρυπτονιανων που ειχαν ερθει πολυ παλια στην γη αρα εμφανως γινεται...

Στην μυθολογια του Smallville μπορουν κανονικα να κανουν παιδια.O Dax-Ur για την ακριβεια ειχε κανει 1 παιδι με γηινη φορωντας βραχιολακι με μπλε Κρυπτονιτη

Παράθεση :
η τελευταια σκηνη με τον darkseid καλη..δεν ξετρελαθηκα μιας και το budget τους ειναι μικρο και τα γραφικα θα μπορουσαν να ειναι και καλυτερα αλλα σαφως θα μπορουσαν να ειναι και χειροτερα οποτε δεν παραπονιεμαι..αφου δεν τον εδειξαν παλι μαυρα κορακια και παλι καλα να λεμε.. Laughing
μου αρεσε που στους τιτλους του τελους ακουστηκε νομιζω η φωνη του darkseid να λεει το ονομα του λαιονελ..
οποτε δυο ενδεχομενα αφηνει αυτη η σκηνη οσο αφορα τον λεξ..
η ο λεξ δεν ειχε πεθανει στο requiem και ο ολιβερ σκοτωσε εναν κλωνο ειτε ο darkseid θα επαναφερει τον λεξ στην ζωη μιας και αυτη ειναι μια απο τις δυναμεις του..
ελπιζω να συμβει το πρωτο παντως για να κολλησει και η σκηνη απο το lazarus που ο κλαρκ ειχε συναντησει τον λεξ οταν ειχε την επιθανατια εμπειρια..οτι δηλαδη και ο λεξ κρατιοταν μεταβιας στην ζωη τοτε ακομα..

Και εγω πιστευω οτι ο Darkseid θα εχει σχεση με την επιστροφη του Λεξ.Μακαρι να γινει καλη συνδεση με το Lazarus,αν και δεν το κοβω...

ουφ,με πεθανες βρε παιδακι μου.... gelio

SV 10x16
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» SV 10x16

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Superhero tv shows :: Smallville-
Μετάβαση σε: